G-HH501HMZHX

Kombiden Su Sesi Gelmesi Tehlikelimi

Makalede Neler Var

 

Kombiden Su Sesi Gelmesi Tehlikelimi İlk bakışta kombi sürekli gelen su sesi kombi sahiplerine normal bir durum gibi görünebilir ancak bunun bir problem olduğu unutulmamalıdır. Bu yazımızda daimi su problemini detaylı olarak anlatacağız. Kombi sesini ve bu detayları birlikte incelemeye çalışacağız. Bu durumda sistemde hava algılanır. sirkülasyon pompasından

Hava sisteme girerken kaynar su sesine benzer bir ses duyulur.

kombiden su sesi gelmesi zararlı mı sürekli su gürültüsü sorunu var ise yetkili servis den destek talep ediniz. Kombi sürekli su sesi çıkarıyorsa cihazın bir çok alanı  kontrol edilmeli ve havası sistemden atılmalıdır. Ardından,  kombi bar basıncını  normalleştirmek için su eklenmelidir.

Bu işlemden sonra kombiden gelen su sesi kesilmemişse yardım için kombi markanızın yetkili müşteri hizmetlerini aramalısınız.

Kombi gelen su sesini duymak tehlikeli olabilir. Bazı durumlarda, su buharlaşacak kadar ısıtılmaktadır. Diğer durumlarda, su kaynama noktasına ulaşmıştır ve buhar çıkaracaktır.

Kombi Su Sesini Duymak Tehlikeli Midir?

kombi neden su sesi yapıyor? bakımları en az yılda 1 defa bakım yapılmalıdır. Yıllık bakımları yapılmayan kombilerde sıcak su dolaşımı tesisatında hava olabilir ve bu hava peteklerden dışarı atılmalıdır. Hava dışarı atıldığında  bar basıncı düşer ve kombi bar basıncını 1,5 yapabilmek için kombinin altında yer alan su takviye vanasından su aktarmak gerekir.

kombi su sesi gelmesi genellikle kombi ve kombinin bakımı yapıldıktan sonra ortaya çıkabilir. Kombi onarımları tamamlandıktan sonra, kombi onarımlarını yapan yetkili servis personeli, kombi test etmelidir.

Kombi bakımı ilkbaharda yapılmalıdır. Kış aylarında kombi bakımı yaptırmak, yetkili kombi servisi için uzun süre beklemek anlamına gelebilir.

Normal çalışma sırasında kombi ses çıkarabilir. Bu ses rahatsız edici olabilir.

Kombiden çıkan sesler  “uğultu, vapur yapma, kuş cıvıltısı yapma” gibi ifadeler var. Servisi aramanız gerekiyor.

Tüketicilerin, kombilerin ürettiği gürültüden şikayet etmek için iyi nedenleri var. Gürültülü durumlar hem insanların uykularını hem de sağlıklarını farklı şekillerde bozar. Ayrıca, aynı anda birden fazla cihazı çalıştırmak, durumu daha da kötüleştirir. Kesinlikle her ev sahibinin bu sorunları azaltmak için yapabileceği bir şey var.

Kombi  Su Sesi İçin Gerekli Çözümler

kombiden su sesi neden gelir Birçok tüketici, su ısıtıcılarının ürettiği gürültüden şikayet eder. kombiler geceleri çalışırken standart gündüz deki gibi ses çıkarsana sessiz bir alada yüksek ses çıkarıyormuş gibi rahatsız eder.

 

Bu gürültü, bir kişinin tam uykuya dalarken sırasında ortaya çıktığında özellikle rahatsız edici olabilir. Ek olarak, eklem veya kas problemleri olan kişiler bazen sıcak suda banyo yaptıktan sonra ağrı hissederler.

Kombi, hem mekanları ısıtma hem de su ısıtmak için evimize taktığımız cihazdır. Tipik olarak suyu iki farklı şekilde ısıtmak için tasarlanmıştır: ya kombinin içindeki bobinleri ısıtmak için elektrik kullanarak ya da ilk olarak ocakta ısıtılmakta olan suyu ısıtarak.

Kombiler daha hızlı ve daha verimli sıcak su üretebilmektedir.

Bir Kombi Problemini Nasıl Anlayabilirsiniz ve Nasıl Önlenebilir?

Aksi takdirde ünitede bir güvenlik sorunu olabilir. kombide su sesi  olası nedenleri Fan motorunda olası bir sorun: kombi en önemli parçası, yanma havasından baca gazlarının uzaklaştırılmasından sorumlu olan fandır. Arızanın ana nedeni, kombi bakımının yapılmamasıdır.

Kalorifer Peteğinden Su Sesi Gelmesi (KESİN ÇÖZÜM)

Aşağıdaki durumlarda bir kombi sorununuz olabilir:

 • Kombi çok uzun süredir çalışıyor
 •  Kombi gerektiği zaman kapanmıyor
 •  Kombide kaçak var
 • Kombi alışılmadık sesler çıkarıyor
 • Evinizde gaz kokusu alabilirsiniz

Kombiden Su Sesi Gelmesi Tehlikelimi

Su ısıtıcıları ile ilgili diğer bir yaygın sorun, diğer cihazlarla birlikte çalışırken ses yüksekliğidir. Örneğin, bazı insanlar aynı anda bulaşık makinesi ve çamaşır makinesini çalıştırırken bir yandan da su ısıtıcısını çalıştırır. Bu kurulum birbiriyle çatışan birden fazla gürültüye neden olur.

Hatta bazı insanlar, aynı anda buzdolabını ve dondurucuyu belirli sıcaklıklarda tutarken su ısıtıcılarını çalıştırır. Bu çelişkili sesler hem işitme duyunuzu hem de genel sağlığınızı yıpratır.

kombiden su sesi gelmesi normal mi aşağıdakilerden biri olabilir:

 1. Kombi boruları tıkalı
 2. Kombi yeterli gaz almıyor
 3. Kombi yeterli buhar üretmiyor
 4. Kombinin değiştirilmesi gerekiyor

Kombiden Su Sesi Gelmesi Nasıl Önlenir?

Ekipmanın bakımı yapılmazsa ve fandan bacaya giden yol kontrol edilemezse yoksa arıza kaçınılmazdır. Kombi içerisindeki sıcak suyu kirliyse ve kireç içeriyorsa ses yapabilir.

Kombinizden su sesi geldiğini duyarsanız tesisatta veya peteklerde hava kalmış olabilir. Borularda veya boşaltılması gereken diğer alanlarda hava olabilir.  Yıllık bakımları yapılmayan kombiler bu tarz sesler çıkarabiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Resul bilgin dedi ki:

  Sıcak su çeşmesi kapatılmasından sonra kombiden şu akiyormus gibi sesler geliyor markası Vaillat kombi

  1. nur dedi ki:

   bizimde eca kombi aynı şikayetle karşı karşıyayız nedir acaba sorun

   1. admin dedi ki:

    kombiniz garanti kapsamında mı ? garantili kombi yetkili servis tarafından tamir edilmelidir.

 2. Adem dedi ki:

  Arçelik yoğuşmalı kombi kış modunu açtımda çok fazla su sesi geliyor neyde yapar

  1. admin dedi ki:

   Öncelikle, Arçelik yoğuşmalı kombinizde kış modunu açtığınızda çok fazla su sesi duyuyorsanız, bu durum birkaç farklı nedenle olabilir. Ancak, sorunun çözümü için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

   Kombi Basıncını Kontrol Edin:
   Su sesinin nedeni genellikle düşük basınç olabilir. Kombinizin basınç seviyesini kontrol edin ve eğer düşükse, kombi basıncını normal seviyeye getirmek için su basınç artırma valfini kullanabilirsiniz. Kombinin kullanım kılavuzundan bu işlemi nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

   Radyatör ve Petekleri Kontrol Edin:
   Su sesi, hava kabarcıkları ya da radyatör ve peteklerde bir tıkanıklık nedeniyle de olabilir. Radyatör ve petekleri kontrol ederek havayı tahliye edebilir ve su dolaşımını düzeltebilirsiniz.

   Kombi Kullanım Kılavuzunu İnceleyin:
   Arçelik kombinizin kullanım kılavuzunu gözden geçirerek, kış moduyla ilgili özel önerilere ve sorun giderme adımlarına bakın. Belirli modları nasıl kullanmanız gerektiği ve bu tür durumlarla başa çıkmanın yolları genellikle kullanım kılavuzunda belirtilir.

   Eğer yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra sorun devam ederse, bu durumu yetkili servis ile paylaşmanız önemlidir. Çünkü kombi üzerinde daha karmaşık bir sorun olabilir ve yetkili servis profesyonelleri, teknik destek ve gerekli onarımları gerçekleştirebilirler. Bu durumda, yetkili servisi arayarak detaylı bir inceleme ve onarım için randevu almanız önerilir.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.