G-HH501HMZHX

çayırova kombi servisi

Makalede Neler Var

 

Bulunduğu konum gereği İstanbul’a komşu bölge olması konut fiyatlarının biraz daha uygun oluşu ve sanayi bölgesine yakınlığı ile hızla göç almış bir yerdir. Arızalanan cihazlarınızı Çayırova kombi servisi  ihtiyacınız var. peki her kombi servisi bulunduğunuz bölgede olmaya bilir.

Günümüz yaşam standartlarına göre olmazsa olmazlardan biri olan ısınma sorunu doğalgazın Çayırova’ da yaygınlaşması yeni yapılan evlerin tamamında kombi sistemlerinin olması, kombi dağıtım şirketinin sıkı denetimleri ile hızla gelişme göstermektedir.

Çayırovada özellikle eski yapılarda soba kullanımı hayla kullanılsa da çayırova belediyesinin kentsel dönüşüme  önem vermesi soba kullanımı giderek azalmaktadır. Ayrıca evlerin ve iş yerlerinde sıcak su ihtiyacının hızlı bir şekilde giderme olanağı sunan kombiler konforlu yaşam standartlarına ulaşmasına sağlamaktadır. Tabi ki kombilerin yıl da en az bir kez bakım yaptırılması gerektiği konusunda bilgilendirilmesi gerektiği çayırova kombi servisi bakım ve tamir ihtiyaçlarının karşılamak için hızla gelişim göstermektedir. yoğun bir göç bölgesi olması ısıtma ihtiyacı ve dolayısıyla alt yapının ve sosyal hizmetlerinde hızla gelişmesine neden olmaktadır.

Kombiniz arızalandı ve ne yapmalısınız

Yapılabilecekleri sıralamak gerekirse ;

1. Kombinin yanında takılı olan elekrik şalteri kontor edilmeli ( elektik  açık kombide enerji görünmüyor ise şalteri kapatın ve kombi yetkili servisini arayın ) ayrıca kombinizi açıp kapatma işlemi sırasında  5 saniye ara mesafesi olsun.

 

2. Su basınç barının gösterge panelinin yanındadır ve kontrol edilmesi gerekir su basıncının yeterli olmadı zamanlarda kombinin off konumuna ala kendini su basıncı düzeldiğinde kombinizi bir kez kapatıp açtığınızda cihazının düzelir su basıncının düzgün olup olmadığını çeşme suyunuzdan anlayabilirsiniz.

3. Kombinin hemen yanında buluna veya dış kapınızın yanında bulunan doğalgaz vanalarının açık olduğunu kontrol ediniz.

4. Kombiniz ilk açıldığında arızaya geçiyor ise kombinizin altında bulunan vanalardan biri de kapalı olabilir.

çayırova kombi servisi evinize geldi ve muhtemel arızalar nelerdir

A. Su akış pompasında arıza

B. Kombinizin elektornik kart arızası oluşmuş olabilir.

C. Devir daim pompası kendini kapatmış olabilir.

D. Kombi suyu ısıtmıyor ise fan motorunda arıza, prosestat arızası v.s iç cihaz içi parça değişimi veya onarımı gerekiyor olabilir.

E. Kombi içinde yüksek sıcaklık veya alçalan su basıncından kaynaklanan sorunlar oluşmuş bunun neticesinde cihazın parça değişimi gerekiyor demektir.

Kombinizin periyodik bakımlarının yaptırılması yukarıda belirttiğim sorunların başlangıç aşamasında engellenmesine sağlayabilir. Kombiler uzun yıllar çalışabilecek teknoloji ile geliştiildiler fakat performan düşüklükleri ve kombi içi parça yıpranmaları oluşabiliryor tüğrkiyenin her bölgesinde farklı kireç seviyelerinde su petekleri ve filitreleri tıkaması örnek verilebilir.

”Ayrıca yetkisiz servis elemanları orijinal parça değilde yan sanayi ürünlerini kombinize takar , kombiniz garanti kapsamında ise garantisi maalesef iptal ediliyor. Televizyonlardada sık sık izliyoruz gereksiz yere parça değiştirip rant elde ediliyor.”

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.