G-HH501HMZHX

Kombi Suyu Isıtmıyor Ne Yapmalısınız

Makalede Neler Var

 

Kombi suyu ısıtmıyor ne yapmalısınız. Kombiniz çalışıyor petekler ısınıyor. Fakat kombi sıcak su vermiyor ve siz de evinize tamirci de çağırdığınız tamircinin gelir gelmez Kartınız Arızalı dır. Diye bir cevap veriyorsa bilin ki Gerçekleri söylemiyor olabilir.

Kombinin akış tribünü çalışmıyor olabilir kombinin iç kısmında bulunan bu ufak parça değiştirildiğinde sorunu çözülebilir. Bu tür bakım ve onarım işleriniz için  kombinizin yetkili servisini çağırmanızı tavsiye ederiz.

kombi suyu ısıtmıyor ne yapmalısınız
kombi su ısıtmıyor petekler ısınıyor

Kombi hemen sıcak su vermese bile bir süre sonra sıcak su musluktan akacaktır. Birkaç dakika sonra kombi cihaz üzerinden musluğa sıcak suyu gönderir ve sıcak su gelir. Bu bekleme süresi uzun sürerse bir problem vardır.

Kazan sıcak su vermiyor, sıcak su sensöründen kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca kombiye giren gaz kapatılarak sıcak su girişi engellenir.

Bu nedenle öncelikle kombiye giden su kanalının açık olup olmadığını kontrol ediniz. Ayrıca kazanın su basınç ayarı kontrol edilmelidir. Ortalama basınç değerinin 1.5 olması kontrol edildikten sonra sıcak su kontrolü tekrar yapılmalıdır.

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor Çözüm Önerileri

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor. Kombiniz Banyo ve mutfak gibi odalara sıcak su aktarır. Mutfaktaki bulaşıklar için sıcak suya ihtiyacımız var. Bazı arızalardan dolayı kombiden sıcak su gelmez. Aşağıdaki çözümlerden hangisi sizin için en iyisidir?

Bir çok nedeni olan bu arızanın “kombiden sıcak su niye gelmez” için altta yazan hususlara dikkat ediniz…

 • Banyo bataryası zamanla kireçlenir ve sıcak su akışı azalır. Kontrol edebilirsiniz. Filtreyi temizledikten sonra sorun çözüldü mü?
 • Mutfak bataryası kireçlenebilir. Yukarıdaki işlem tekrarlanmalıdır.
 • Kombinin hemen altındaki su filtresi temizlenmelidir. Bunun için marka modelinize göre internette arama yapabilirsiniz.
 • 3 yollu vananın arızalanması, bu vana kombi içerisinde bulunur ve saplamalardan banyo suyu ve sıcak su akışını düzenler. Taraklar yaz ortasında banyoya su aktardığında ısınır mı? Bunu kontrol et. Yetkili servis müdahale etmelidir.
 • Ana kart arızası kombi panosu çok pahalı bir üründür. Hizmet, Anakartı kaldırır ve kontrol eder. Sorunun kaynağı bulunduğunda, bir telefon araması alacaksınız. onarımlar onaylandıktan sonra yapılır. (Hemen değiştirmeyin, önemli hale gelmeden Anakartı kontrol ettirin.)
 • Kombi anahtarı bozuk. Kombinin yanındaki elektrik anahtarı arızalı olabilir. Yüksek akım var ise; kombiniz yanacağından şalterin arızalanması önemli mali sorunları önleyecektir.

Kombinin yıllık bakımı varsa. Kış ortasında sıcak suya ihtiyaç duyduğunuzda sorun yaşamazsınız. Arıza öncesi yapılan testler sayesinde maddi kaybınız azalır. Kazan çok daha az yanar. filtreler temizlenir. Peteklerdeki hava alınır.

Kombi Neden Sıcak Su Vermez ?

Bir çok kişinin yaşama ihtimali olan bir sorun ” Banyo yaparken kombiden sıcak su gelememesidir. ” Belki yazın bir şekilde bu sorunun üstesinden gelinebilir.

Türkiye’de banyo kültürümüz olduğunu belirtmeye gerek var mı! Evini de kombi var konforlu bir yaşam sürek isterken sıcak su gelememesinin bir den fazla nedeni olabilir.

kombi neden sıcak su akıtmaz bu sorunun bir den fazla nedeni olabilir.

Elektrik sorunları, kombi parçaları arızası gibi kombiniz çalışmıyor ise ! teknik servisin müdahalesi gerekebilir. Yetkili servis ile çalışmanız gerektiğini söylemem gerek var mı ?

kombi teknik arızaların nedeni ile arıza konumunda olabilir. Bu neden ile kombi neden sıcak su vermez.  Kombi ön panelinde bulunan dijital ekranda verilen arıza konudu  nedir ?  arıza kodu vermiş ise bu kod ile yetkili servisi aramanız ve arıza kodunu müşteri temsilcisi ile paylaşınız. sizi en doğru yönlendirecek kişi yetkili servis olacaktır.

Kombide Kontrol Edilebilecek Etkenler  

 • Kombi dijital ekranı veya lamlaları yanıyor mu ? ( bazen kombide elektrik sigortasından dolayı elektrik gelmez sigorta arızalı olabilir ) 
 • Kombi basınç göstergesi kontrol ediniz 1,5 bar ideal bar basınç ayarı olacaktır. kombi alt kısmında takviye yapılabilir.
 • Kombi yanında bulunan gaz vanası kapalımı  ?  toplam 3 adet gaz vanası vardır kontrol ediniz.
 • Gaz dağıtım firması bölgesel bir kesinti yapmış olabilir. ( öğrenmek için bağlı bulunduğunuz gaz dağıtım firmasını aramanız gerekir )
 • Eski tip kombiniz var ve arıza kodu bilmiyor iseniz arıza led ışığı yanıyor mu ? kombinizi restlerdiniz mi ?  
 • Kombiniz ısıtma modun da mı ?( kalorifer modun da mı )   yok sa yaz moduna alındı ve kaloriferler bu sebepten dolayımı yanmıyor ?  kontrol etmek için kombi ön panelindeki petek işaretine kombinizin düğmesini almanız gerekir.

Yukarıda belirtilen hususlar siz tarafından kontrol edilebilir. Fakat sigorta değiştirme veya kombi ön panelin sökülmesi gibi teknik konular işin uzmanına yaptırmak gerekir.( yetkili servis en doğru çözüm olacaktır. )

kombinin suyu ısıtmaması işleri zora sokmaktadır. kışın ortasında olası bir arıza nedeni ile sıcak suyun olmaması ve yetkili servisin yoğunluğuna bağlı şekilde müdahalenin gecikmeme için yazın bitimine doğru kombi bakımları servis tarafından yaptırılmalıdır. akış tribünü veya farklı bir teknik sorundan dolayı ani ısı değişimleri yaşanabilir. zaman kaybetmeden servis çağrılmalıdır.

Sıcak su arızasına ne sebep olur ve ne yapmalıyım?

Sıcak su arızası nasıl çözülür ? Sıcak su arızasının temel nedenleri, basit elektrik sorunları ( sigortanın atması ) kombinin yanında olan koruyucu sigortaya bakınız… Her sigorta kombinize uymaz özellikle uygun olan sigorta değerlerini yetkili bayiye sorunuz.

kombi ilk aldığınız kutudan çıkmayabiliyor. Kuruluma gelen firma size satabilir veya siz değerlerini öğrenip elektrikçiden temin edebilirsiniz…

Kombi kazanın içinde bir den farklı nedenlerden arıza olabilir. Bu durum sizi aşar ve servis ile iletişime geçiniz…

Dikkat: Hidrolik bir arıza durumunda, ekipmanın su yerine havayla dolması çok olasıdır. ve bu da suyun tanka akmasına izin vermez. Benzer şekilde, sızıntıda yapabilir. Bu su sızıntısı çok daha büyük arızaların oluşmasına neden olabilir. Örneğin anakart yanması ve çok pahalı bir parçadır.

ihmal etmeyin resetleme yaparak sorunların geçici çözümlerine kanmayın! konusunda uzman bir servisleri tercih edin mümkün se yetkili servis olmasına özen gösterin…

kombiden sıcak su az geliyor bunun nedeni nedir?

Bu durumu örnekler ile açıklamak gerekir.

çok katlı bir sitede mi oturuyorsunuz. Bazı binalarda üst katlara şebeke suyu debinin azlığından az gelir. Zaten az gelen su birde sıcak su üretmek için kombiden geçerken iyice düşer. Sıcak su üretimini tamamlayamayan kombi tam olarak sıcak suyu üretmez.

Bunun çözümü bina sakinlerini toplamak ve alt katlarda bu sorun olmasa bile yaşadığınız sorunu anlatmanız. bu tarz durumlar için üretilmiş ürünler var. Bilginiz olsun

Eski tesisatlar dan yaşanan sorunlar eviniz de kullanılan su tesisatı demir mi ? çok eski yapılarda bu tarz sorunlar yaşanıyor. Çözüm tesisat yenilemek farkındayım kötü bir görüntü oluşacak çünkü tesisat boruları dışarıdan görünecek ama paslı su içmek ten iyidir

Kombi Suyu Isıtmıyor Ne Yapmalısınız Kombiden Sıcak Su Gelmiyor Çözüm Önerileri
Kombi Suyu Isıtmıyor Ne Yapmalısınız Kombiden Sıcak Su Gelmiyor Çözüm Önerileri

Kombi Suyu Isıtmıyor Ne Yapmalısınız

 • Bazı markalardan kombi sıcak su sensörü de sorun olması  kombinin suyu ısıtması de engelleyebilir
 • Kombinize gelen gaz kapalı olabilir. öncelikle gaz vanalarını  kontrol etmenizi tavsiye ediyorum. (Ayrıca gazı kontrol etmek için mutfağınızdaki Gazla çalışan ocağımıza da bakabilirsiniz)
 • Kapınızın dışında bulunan Gaz vanasının pimi de yerinden çıkmış  olabilir ( tekrar yerine takılması ile gaz akışını sağlana bilir)
 • Kombinizi gelen su kanallarının açık olup olmadığına bakılabilir
 • Kombinizin su basınç ayarını bakabilirsiniz. ortalama değeri 1,5 derece olmalıdır. 1,5 derece olayı her zaman kontrol edilmelidir. çünkü peteklere giden su basıncının ayarı yakıt sarfiyatını az olmasını sağlar.
 • Kombinizin dijital ekranında kombi sıcak su ayarı yapıldı ve derecelendirildiği kısım yukarıya çekilebilir. Örneğin 50 ile 60 derece arasında
 • Sıcak su gelen çeşmenizi açtınız su olması gereken debide değil mi ? Olması gerekenden az az akıyor ise kombinin içindeki eşanjör tıkanmış olabilir. Bu sorunun giderilmesi yetkili servisleri tarafından olmalıdır.

Kombi Sıcak Su Dalgalanması

Kombi sıcak su ısınıp dalgalanması yaşıyor iseniz, Bunun birden fazla nedeni olabilir.

 1. Alev sisteminde kaynaklı
 2. Musluk bataryasından kaynaklı

Aksaklıklardan kaynaklı problemler yaşıyor olabilirsiniz. Kombinin yılda en az bir kez yapılması gereken bakım işleri aksatmayınız. Maalesef bu tarz su dalgalanması sorunlarını yaşayabilirsiniz.

kombi suyu ısıtmıyor ne yapmalıyım ! Araştırmalarınızın neticesinde hayla bir çözüm bulamadıysanız. YETKİLİ SERVİSİ İLE İLETİŞE GEÇİNİZ.

kombi sıcak su vermiyor
kombi sıcak su vermiyor

“Sorunun kombi sıcak su dalgalanması çözüm noktasında Kombinizi Yetkili servis çağırınız. Sorunun tam olarak nereden kaynaklandığı ancak servis ile belirleyebilirsiniz”

kombi sıcak su dalgalanması

Kombi Sıcak Su Vermiyor

Kombi Suyu Isıtmıyor Ne Yapmalısınız

Kombi Sıcak Su Vermiyor Yapmanız gerekenler…

Kombi Sıcak Su Vermiyor. konu içinde bir çok çözüm önerisi paylaşılmıştır.

 • Elektrik şalteri arızalı olabilir.
 • Kombi bar basıncı kontrol edilsin ( 1,5 bar)
 • Evinizde toplam 3 gaz vanası var kontrol ediniz.
 • bölgesel bir su kesintisi veya gaz kesintisi olabilir
 • Otomatik fatura; su , doğalgaz ödemesi yapılmamış olabilir.
 • kombinizin ekranında bir hata kodu var mı?

 

 

Sürekli olarak sıcak su vermesi gereken kombi kendi içinde ısı üreterek suyun ısı değerlerini sabitler. Fakat kombi ısıyı üretmeyi keser ise şebeke suyu akışına devam ettiği için ısınamayan su soğuk olarak akar. Bu durum kimsenin hoşuna gitmeyecektir.

Yetkisiz servislerin tüketicilerden haksız kazanç sağlamak için yaptıkları bu duruma Haberlere bile konu olmuştur. Yapmanız gereken kombinizin yetkili servisi ile iletişime geçmenizdir.


Kombi Suyu Isıtmıyor Ne Yapmalısınız? Çözüm Yolları

Kombinin neden sıcak su vermediği sorusunun çok genel bir soru olduğu ve kombi hizmetleri veren yetkili bir firma çalışanının kombiye bakması gerekebilir. Ancak oluşan arızayı görmeden, tam hata tespitini yapmak mümkün değildir. ( bazı olasılıklar yukardaki yazımızda ele alınmıştır )

Kombinin kış aylarında petekleri ısıtmıyor ise; Su arızası olduğunu anlamak için, kazanın kış pozisyonunda çalışıp çalışmadığını kontrol etmeliyiz. Kombi kış pozisyonunda sorunsuz çalışıyorsa, kazanın sıcak su yedek parçalarında sahip demektir.

Petekler ısınıyor ise diğer alternatifleri ve olası kazan sıcak su arızasını düşünebiliriz. Bununla birlikte, eğer kış ayarını çalıştırmayı düşünmüyorsak, her şeyden önce, kontrollere bakmalıyız, kazan su basıncına sahip olmalıdır.

Kombi Suyu Isıtmıyor Ne Yapmalısınız? Çözüm Yolları Kombinin neden sıcak su vermediği sorusunun çok genel bir soru olduğu ve kombi hizmetleri veren yetkili bir firma çalışanının kombiye bakması gerekebilir. Ancak oluşan arızayı görmeden, tam hata tespitini yapmak mümkün değildir. ( bazı olasılıklar yukardaki yazımızda ele alınm

Çünkü eğer bir basınç düşüşü varsa, yeni nesil ekipman bu hassasiyete sahiptir ve bu durumda sizi uyarmak için bir tür uyarı ve kazan su basıncını arttırmanızı ister.

kombi suyu ısıtmıyor ne yapmalısınız

Bunun gerekli olmadığını düşünüyorsanız ve normal olduğunu düşünüyorsanız, bu sefer gaz vanasını unutmadığınızdan emin olun. Bundan sonra, eğer kazanda kırmızı bir uyarı ışığı yanıp sönüyorsa, modele göre sıfırlama düğmesine 3 saniye kadar yakın bir yerde tutabilir, tüm bunlara rağmen, başarılı değilse, kazan servisini arayarak kazan arızası sorununu çözmek için randevu alın.

kombi suyu ısıtıyor soğutuyor ise; Bir başka tavsiyem  yanınızda kombinizin kullanma kılavuzu Yoksa  kombinizin markasına göre müşteri hizmetlerini arayıp kombinin dijital ekranında verilen arıza koduna göre verilen hatanın müşteri temsilcisiyle paylaşılması ve sizi doğru yönlendirmesini sağlamaktır.

kombi suyu ısıtmıyor neden olabilir

kombi suyu ısıtmıyor neden ve nasıl bir çözüm bulurum; Sıcak su Birden Fazla Musluktan Geliyor ise; bir Musluktan sıcak su gelir diğer Musluktan sıcak su çıkmazsa Bu durumda, Kombinizde sorun olmadığını söylemek isteriz. Sorun su ısıtıcısı olsaydı, bütün musluklarınız da sıcak su gelmezdi.

Musluktan gelen, sıcak suyun gelmediği bölümde batarya ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir. Tabii ki, sıhhi tesisat veya sıhhi tesisat ile ilgili sorunlar olabilir. Bu hata durumunda, sıcak suyun olmadığı bölümü veya musluğunuzu değiştirmeyi deneyin. musluğunuzu değiştirdikten sonra problemde bir gelişme yoksa, bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

kombi suyu ısıtmıyor ne yapmalısınız

Kombi sıcak su ayarlarınızı hızlıca yapmanın püf noktaları

Kombinizin markasına göre değişiklik gösterse de ön panelde bulunan ” sıcak su için bir buton veya icon olmalıdır ” Düğmeli ise saat üstünde yazan kısma doğru ( saat yönü ne doğru ) çeviriniz. SICAK SU kombinizde arıza yok ise sistemi açmış bulunuyorsunuz.

Havalar iyice soğumuş ise; belki de sistem yaz aylarında gibi aniden ısıtamayabilir. sıcak su kısmını açınız ve deneyiniz.

Sıcak suyun derecesi kombinizin ön panelinde ayarlanabilir. Bu konuda ayrıntı bilgi için ( markadan markaya farklılık gösteren ekranlardan dolayı konu uzatılmamıştır ) kombinizin adı ile googlede araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

Not: Unutulmaması gereken husus ise evin izolasyonu, şebekenin eski oluşu, iklim şartları gibi bir çok etken kombinin ısısını etkiler, yan komşunuzun kombi ayarları ile sizin kombinizin ayarları aynı olsa bile ısı değerleri değişkenlik göstere bilir.

Yaz aylarında Kombi bakımı yaptırmanın bir avantajıda Kombi Sıcak Su Ayarı yaparken size düşük yakıt yanarken bile maxsimum verim almanızı sağlar.

Sıcak Suyu Açınca Kombi Çalışmıyor

Sıcak Suyu Açınca Kombi Çalışmıyor kış aylarında kimsenin istemeyeceği bir durum. kombinin çalışmaması için bir den fazla durum kontrol etmek gerekmektedir.

Gaz Sorunu
Şebeke Suyunun Olmayışı
Elektrik Kesilmesi

Gaz sorunu; Sıcak Suyu Açınca Kombi Çalışmıyor ve kombinizi kontrol ettinizde sorunun nedenin belki de gaz dağıtım firmasının bölgede gazı kesmesi olabilir.

Gaz vanalarını ( toplam 3 adet sadece sizin eviniz için var dır ) dış kapının hemen yanında olanı , kombinizin yanında olan ve ocağınızın yanında olan vanaları kontrol ediniz.

Petek Reglaj Ayarı

Aslında ” Petek Reglaj Ayarı ” demek peteklerin üst vanaları evin tamamına orantılı olarak ısıyı dağıtabilmesi için, gerekli ayarlamalardır.

petek ayarı nasıl yapılır ; Öncelikle evinizdeki bütün peteklerin vanalarını kapatınız sonra kombiye en yakın petek den başlayarak azar azar vanaları açınız evinizin kombiye en uzak noktasında petek en çok vanası açılan olmalıdır petek ayarı nasıl yapılır doğru şekilde ve kısaca böyle anlatılmaktadır.

Hepsi açık ve gaz gelmiyor ise faturanızı ödemeyi atlamış veya genel bir arıza için gaz mahallenize verilmemiş olabilir.

Şebeke Suyunun Olmayışı ; Sıcak Suyu Açınca Kombi Çalışmıyor sizde bu durumdan dolayı banyo suyunu elde edemiyorsanız, yapmanız gereken öncelikle şebeke suyunuzu kontrol etmenizdir.

kombi sıcak suyu az ısıtıyor ise de aynı şekilde şebekeden gelen suyun debisi az olabilir. Bazen de eski bir tesisat boruları tıkalı veya az tıkalı olabilir. Bu sebeple kombi yeterinde suyu ısıtamıyor olabilir.

kombi sıcak suyu istediğiniz kadar ısıtamıyor ise; Banyo suyu sıcaklığı ortalama 50 ile 55 derece ayarlanır. Bu sıcaklık değeri iklimsel faktörler ile farklılık gösterebilir.

Genel bir arıza olabilir. Eskimiş tesisatlar lokal olarak boruları tıkamış veya suyun debisini azaltmış olabilir. ( tesisatçı çağırmanız gerekir )

Faturanızı ödememiş de olabilirsiniz. ayrıca kombinizin ön panelinde arızanın nedeni hakkında ARIZA KODU verilmiştir.

Elektrik Kesilmesi; Elektriğin olmayışı veya kombinin hemen yanındaki şalterin arızalanması neticesinde kombiniz çalışmaz . sorunun çözümü için yapmanız gereken kombinizin yetkili servisi çağırmanızdır.

kombi çalışıyor ama su ısıtmıyor

kombi çalışıyor ama su ısıtmıyor. Müşterilerin teknik ve elektronik sorunlara ilişkin çözüm bulanabilmesi için YETKİLİ SERVİSİ aramanız gerekmektedir.

çeşmenin uc kısmı zamanla tortu dolar ve tıkalı ağız suyun akışını engeller çok basit bir şekilde söküp temizlenir ve tekrar yerine takabilirsiniz.

kombi su ısıtmıyor ise ; Kombi içinde yetersiz su sirkülasyonu, tutuşma problemleri ve öteki teknik problemlerden dolayı cihazın tasarımında problemler yaşanabilir. Sirkülasyon sistemindeki en küçük bir tıkanma tüm sistemi direkt etkileyebileceğinden

Hangi markaya sahip kombiniz olduğunu bilmediğim için adresinize yetkili servis gelmesi için ;

Yetkili Kombi  Servisi Adıİletişim
Arçelik kombi sıcak su gelmiyor ise444 0 888
Alarko kombi sıcak su gelmiyor ise444 0 128
Ariston kombi sıcak su gelmiyor ise0850 840 92 12
Baymak kombi sıcak su gelmiyor ise444 0 235
Bosch kombi sıcak su gelmiyor ise444 63 33
Buderus kombi sıcak su gelmiyor ise444 5 474
Daikin kombi sıcak su gelmiyor ise444 999 0
Demirdöküm sıcak su gelmiyor ise0850 222 1 833
Eca kombi sıcak su gelmiyor ise444 0322
İmmergas sıcak su gelmiyor ise444 88 22
Vaillant sıcak su gelmiyor ise0850  222 2 888
Viessmann kombi sıcak su gelmiyor ise0 216 528 46 00

bakım onarım hizmeti verilebilmektedir. Arızasının sebepleri haricinde onarım süreci de değerlendirilir. Buna bakılırsa esnaf gün içinde kendisine ulaşabildiği için her alan kişi güvenli hizmet alma olanağına haizdir.

Ateşleme problemlerine ek olarak, elektronik ile ilgili problemler da olabileceğinden, hususi araştırmalar yapmak ve son olarak filtreleri temizlemek için lüzumlu emek harcamaları yapmak önemlidir.

kombi suyu ısıtmıyorsa sebebi nedir

kombinizin bakımı soğuklarda üşümemek için  her yıl en az 1 dafa yapılması gerekir. burada kombinizin yetkili servisi ile iletişime geçiniz:  

kombinin , iç bileşenlerdeki, özellikle basınç valfi veya pompa contasındaki çeşitli sorunlar nedeniyle su sızdırıyor. Basınç valfinin sızıntısına aşırı basınç neden olur. Pompa contası sızarsa, yıpranabilir ve değiştirilmesi gerekir. 

kombide Sıcak su yok

iç aksamda herhagi bir sorun örneğin kombi valf ve hatalı bir termostat, su ısıtıcınızın sıcak su üretmemesinin nedenlerinden bazılarıdır. Hasarlı parçaları değiştirerek ve uzmanların yardımını alarak bu sorunu çözülebilir. YETKİLİ SERVİS tarafından değiştirilen ürünlerin 1 yıl garantisi olduğunu biliyormuydunuz.

Gösterge yanmıyor

Gaz Gösterge ışığı sönerse,  Işığı tekrar açmak için gaz kaynağını kontrol edin nasıl kontrol edilir. ocak da gaz var mı ? fatura öndendimi ? gaz valfleri açık mı ?

kombi baca donmaları

Yoğuşma boruları, açık havada oldukları için kış aylarında donmaya eğilimlidir. Donmuşlarsa, sıcak su dökün veya buzu eritmek için borulara ılık bir bez koyunuz. burada dikkat edilecek husus balkonda olan baca ya uaşmak için merdivene çıkmak gerekebilir. yüksekte çalışma belgeniz yok ise bu tarz işleri servis çağırmakta fayda vardır.

Düşük Kazan Basıncı

Basınç göstergesi İğnesi 1’den azsa, kazanınız düşük basınç sorunları yaşayabilir. Görünür sızıntılar veya arızalı radyatörler için sistemi kontrol edin. Başka bir çözüm basınç giderme valfini değiştirmektir. Tabi ürün parçalarını değiştirmek işi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. kombiniz hangi marka ise o markasının uzmanı olan yetkili servis ile iletişime geçilmelidir.

Tıkanık Tesisat 

Kireç veya çamur birikimi, suyun tesisat içinde dolaşımını engeller. Isı eşanjöründeki su akışı sınırlı olduğunda, su aşırı ısınır ve kombi  veya peteklerden sesler geleblir. Çamuru çıkarmak ve sistemin düzgün çalışmasını sağlamak için  servisinizi çağırabilirsiniz. yıllık bakımların yapılması bu sebeple önemlidir. Çünkü kombi bakım sırasında tesisat içinde su yenilenir.

Termostat Sorunları

Termostatınız açılmazsa/kapanmazsa, muhtemelen yeni bir tane satın alma zamanı. Termostatın arızalanmasını önlemek için doğru konuma getirin ve doğru ayarları yapın.

Kombi Suyu Isıtmıyor Ne Yapmalısınız

Kombine  peteklere sıcak su göndermiyor ise , bunun nedeni kombi basıncının çok yüksek veya çok düşük olması olabilir. Bu, kombine kazanınızın sıcak su üretmesini önleyebilir. Sıcak suyunuz yoksa ve henüz bir neden belirlemediyseniz, basıncı kontrol edin.

Sıcak su ile peteklerin ısıtıldığını belirtmek isterim kışın ortasında sorun çıkması kadar endişe verici bir şey var mı?

Neden sıcak su kombiden gelmez ? Kombi açıksa ancak sıcak su yoksa, bunun neden böyle olabileceğini açıklamak için doğru yere geldiniz.

kombiler yüksek teknolojinin ürünleridir. kombinizde bir şeylerin ters gitme riski tabiki vardır.  kombinin suyu ısıtmayı herhangi bir neden den dolayı yapmaması rahatsız eder.

İyi haber şu ki,  basit bir çözüm olabilir.

 Sıcak suyun kazanınızdan gelmemesi sonrasında kombi ön panalinde sorun ile alakalı bir kod belirecektir. servis aranabilir ve bilmediğiniz bu kodun ne anlama geldiği sorulabilir.

kombinizden kaynaklanmayan bir çok etkenden dolayı kombi durmuş olabilir.

Örneğin, çevrede gaz kesintisi veya elektrik kesintisi durumunda, kombi çalışmaz.

Diğer cihazları ve gaz kaynaklarını kontrol edin!  Yerel veya bölgesel bir sorun varsa, kombiniz düzeltildikten sonra normale dönmelidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Durmuş dedi ki:

  selam aleyküm Benim kombi sıcak su vermiyor önceden 40 derecede kaynar su veriyordu şimdi ise 62 derecede ılık su veriyor banyo ve mutfakta aynı su ısıtmıyor

  1. admin dedi ki:

   Durmuş Bey,

   kombi zamanla yıpranır. kombinizin düzenli bakımlarını yetkili servis aracığı ile yaptırınız. bakım sonrasında kombinizin performansı daha iyi olacaktır. özellikle yakıtların çok pahalı olduğu bu dönemde kombi bakımı da size ekonomik yönden olumlu yansıyacaktır.

   YETKİLİ SERVİS İLE iletişime geçiniz.

   1. Durmuş dedi ki:

    kombinin içindeki parçaları kW biraz yükseltmiş olsam tüm içindeki parçaları sıfırdan alsam kombi nasıl çalışır ısıtma suyu

    1. admin dedi ki:

     Durmuş Bey,

     kombiniz hangi marka ? yetkili servis taktığı parçalar belli bir süre garanti kapsamında oluyor.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.