G-HH501HMZHX

Kalorifer Peteğinden Su Sesi Gelmesi (KESİN ÇÖZÜM)

Makalede Neler Var

 

Kalorifer Peteğinden Su Sesi Gelmesi (KESİN ÇÖZÜM) adlı yazımızı okuyarak evinizdeki peteklerden birinden veya bir kaçından gelen seslerden kurtulabilirsiniz. Bazı peteklere ısı değerlerini sabitleyebilmek için civalı vanalar takılır. Bu civalı vanalar zamanlar yıpranır ve değiştirmeniz gerekiyor. ( sesten kurtulmak için ufak bir maddi bedel ödemeniz gerekiyor : ) Öncelikle yeni vana temin ediniz. Sonrasında kombinizin altında bulunan devir daim vanasını kapatmanız gerekiyor.

Şimdilik ses kesildi devir daim yapan su olmayınca ses de kesildi. Tabi vanayı yerinden sökebilmek için Ayarlı kurbağacık ( su tesisatçıların ve doğalgaz petekleri ustalarının olmazsa olmaz aletleridir ) mevcut vanayı sökmeden önce etrafı batırmamak için vananın altına bir kap koymayı unutmayınız.

Yetkinlik belgesi olan bir firma ile anlaşın sonradan kafanız ağrımasın karşınızda kurumsal bir firma olması sonradan oluşacak sorunları başından çözmüş olursunuz.

Örneğin yeni gelen vanada bozuk olabilir bu benim evime gelen tamircinin getirdiği yeni vananın takıldıktan sonra deneme testi yapılırken fark edildi. Böyle sorunlar olabilir Bu sebeple usta Düzgün taksa da veya siz yeni vanayı taksanız da Bozuk çıkabilir.

Doğalgaz peteğin içinden su sesi gelmesi bu Problemi çözmek eskisi kadar zor değildir, çünkü bir uzmana bu sorunu danışmanız çok daha kolay hale gelmiştir.. Aslında, kendi imkanlarımız ile yapabileceğimiz bir şey var ve bu konuda gerekli açıklama yukarıdak
kalorifer peteğinden su sesi gelmesi (KESİN ÇÖZÜM)

petekten su sesi gelmesi

Kurbağacık vasıtası ile bozuk vana yerinden sökülür. (2 kurbağacık gerekmektedir.) ayrıca vana çok eski veya yıpranmış ise mevcut dişlilere zarar vermemek için düzgün ve dikkatli sökünüz. ( ısıtarak sökmenizde fazda var ) yeni vanayı taktınız ve kombinin altındaki devir daim vanalarını açtınız kombinizin basınç ayarı düşmüş olması gerekir.

kombi basınç ayarını 1,5 bar geçmeyecek şeklinde kombinizin altında bulunan mavi başlı vana ile ( her markada aynı olmayabilir ) hafif hafif su basınç göstergesine de bakarak su takviyesinde bulunun ayrıca peteklerde hava kalmış olabilir peteklerin kenarında düz torna vida ile havasını alabilirsiniz.

Petekten su sesi gelmesi normal mi tabi ki değildir kısaca cıvalı vana bozulmuş veya petekte hava kalmış olabilir.


Kalorifer Peteğinden Su Sesi Gelmesi (KESİN ÇÖZÜM)

kalorifer peteğinden su sesi geliyor Doğalgaz peteğin içinden su sesi gelmesi bu Problemi çözmek eskisi kadar zor değildir, çünkü bir uzmana bu sorunu danışmanız çok daha kolay hale gelmiştir..

 

Aslında, kendi imkanlarımız ile yapabileceğimiz bir şey var ve bu konuda gerekli açıklama yukarıdaki makalede ayrıntılı olarak anlatılmıştır, aldığınız bilgilere göre işimizi çok kolay yapabiliriz. Kışın evlerimizde meydana gelen sorunlardan biri ısıtma peteklerinin gürültüsüdür. Bu ses, merkezi ısıtmalı binalarda daha da sinir bozucu. Çünkü kontrolünüzde olmayan bir sistem ses çıkarmaya başlarsa, peteği kapatabilir ve atabilirsiniz.

Doğalgaz peteğin içinden su sesi gelmesi nin Birkaç farklı nedene sahip olabilir. Birkaç örnek vermek gerekir ise; Petekleriniz eski olabilir. Peteklerinizin yıllık bakımlarını yaptırmamış olabilirsiniz ve içinde biriken şu zamanla çamur kıvamında olabilir. Tabi bu durum malzemenin özelliğini yitirmesine neden olur.

Özellikle termostatik vanalar cıvalıdır. Valflerin ısı ayarını istediğiniz düzeyde sabitleyebilmek için iç kısmındaki tertibat bozulmuş olabilir. Sıcak suyun ayarı ile açılıp kapanan termostatik vanayı değiştirmeniz sorunu çözebilir. Burada dikkat edilecek husus petekten gelen ses su sesi mi? Yoksa Tık tık metal sesimi ( termostattık vana sorununda tık tık metal sesi gelebilir )

Doğalgaz peteğin içinden su sesi gelmesi

Bu hata, genellikle radyatör peteğinin kalitesiyle ilgilidir. Ses geliyor, vanalar sıcak suyun sürekli devir daim yaptığı bir üründür. Zamanla, malzemelerin özellikleri bozulabilir. Kullanım özelliğini kaybeden bir malzeme, belirli bir süre sonra Ses çıkarmaya başlayabilir. Sorununuz böyle ise, ısınana kadar bu sese 5 dakika dayanacaksınız ya da peteği değiştirmeniz gerekecek.

Peteklerin musluklarından gelen ses de var. Bu genellikle termostattık vanalarda görülür. Valfler kendi kendine düzenlenmiş olduğundan, bir mekanizmaya sahiptirler.

Bu ayarı yapan bir iğne içerir. Suyun itmesiyle açılan ve kapatan bu iğne, çöktüğünde bir vurma sesi çıkarmaya başlar. Radyatör vanalarındaki gürültünün nedeni budur.

Doğalgaz peteğin içinden su sesi gelmesi

Doğalgaz peteğin içinden su sesi gelmesi Çözüm gelince, vanayı değiştirmek en akıllı yöntem olacaktır. Bu tıklamalar arasında farklılıklar vardır. Genişleme ve valflerin neden olduğu ses, birbirine çarpan iki metalin sesi gibidir. Su sesi darbe sesleri ile karıştırıldığında, nedeni farklıdır.

Su sesinin çözümü olarak yıllık bakım yapılmasını yukarıda da önermiştik, Tekrarlar gibi olacak fakat ‘’ Doğalgaz peteğin içinden su sesi gelmesi ‘’ sizin için en ucuz çözüm yollarından biri peteklerinizin içindeki suyun özel bir basınçlı alet ile temizlenmesidir.

Kurumsal bir firma ile çalışmanız karsınızda bir muhatap bulmanızı kolaylaştıracaktır. Peteğin çaldığı su sesi İşlemi gerçekleştiren ( petek bakımını yapan kişiler ) bar basıncı 1,5 geçmeyecek şeklinle kombi su basıncını ayarlar.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.