G-HH501HMZHX

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor

Makalede Neler Var

 

Ev ve iş yerlerinde gaz kullanımının yanı sıra oda sıcaklığını ve su sıcaklığını ayarlamak için kullanımı olan küçük cihazlara kombi denir. Bu cihazlarda kimi zaman çeşitli kaynaklara bağlı olarak bazı problemler oluşabilir.  Bu tür bir durumla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken öncelikle hatanın neden kaynaklandığını tespit etmektir. Kombiden Sıcak Su Gelmiyor ise Bunun için yapılacak işlemler bellidir. Bu işlemlere bakacak olursak;

Kombiden Sıcak Su Neden Gelmez?

Kombi cihazlarında en sık karşılaşılan durumlardan biri olan sıcak su gelmeme problemi genellikle aynı ortak sebeplerden oluşmaktadır. Öncelikle böyle bir durumla karşılaştığınız zaman doğalgaz akışını kontrol etmekte fayda var. Genellikle dış kapının önünde ya da bina girişinde yer alan doğalgaz vanasının açık konumda olduğundan emin olunuz. Eğer vana açıksa sonrasında kombi cihazınızın başına gelerek cihazınızı kontrol ediniz. Cihazınızın fişinin takılı olduğundan emin olunuz.

Ayrıca kombinin ön yüzeyinde delikli hazneden bakarak ateşleme sisteminin çalışıp çalışmadığınız gözünüzle kontrol edin. Eğer ateş yanıyorsa bir sonraki aşamada yapacağınız kontrol basınç göstergesini kontrol etmektir. Kimi cihazlarda yeteri kadar su olmaması ya da elektrik düşüklüğüne bağlı olarak su basıncı düşebilir.

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor Çözüm önerileri nelerdir

Bu tür durumlarda da kombilerden sıcak su gelmez. Böyle bir durum söz konusu ise kombi cihazınızın alt kısmında yer alan su vanasını açarak cihazınız için uygun olan basınç seviyesine gelinceye kadar kombi cihazınızın su haznesine su doldurup basıncı dengeleyin. Ardından cihazınızın 2 3 dakika boyunca işlem yapabilmesi için bekleyip sıcak suyu açın böylece problem giderilmiş olur. Eğer su basınç göstergesi de ideal seviyelerde ise cihazın üzerinde yer alan dijital ekranda hata kodunu arayın. Büyük ihtimal cihazınızın üzerinde ya bir hata kodu ya da musluk işaretinin yanıp söndüğünü görürsünüz.

Hata kodu varsa cihazınıza ait kullanım belgesi içerisinde hata kodları ve çözüm yolları yazar. Orada yazan yöntemleri deneyerek sıcak su problemini çözmeniz mümkündür. Tabii ki her cihazın kullanım belgesinde böyle bir bilgi yer almayabilir.

Bu tür durumda internetin yardımına başvurarak ya da internet sitemizde hata kodunu aratarak konu ile ilgili çözüm arayabilirsiniz. Büyük ihtimal böyle bir durumda hata kodunun çözümü ile ilgili olarak sonuca erişebilirsiniz. Diğer türlü problemler eğer yetkinlik alanınız kombi cihazları ve doğalgaz değilse bu tür bir problemi çözmeniz mümkün olmayacağı için yetkili servisi aramanız gerekmektedir. Gelen yetkili teknik servis ekibi sorunu kısa sürede çözecektir.

 

Bu yazı istediğiniz sorunların cevabını tam olarak karşılama ise kombi suyu ısıtmıyor ne yapmalısınız okuyabilirsiniz

Kombi sıcak su gelmiyor ise uygulamanız gereken hususlar hakkında bilgi…

Sıcak Su Problemi Oluşmaması İçin Neler Yapılmalı?

Kombi cihazlarında meydana gelen sıcak su problemi hatası ile karşılaşmamak için genellikle bazı önlemler bu tür hataların önüne geçmektedir. Örneğin; her sene son bahar başlangıcında yani yaz mevsiminden kış mevsimine geçiş sürecinde yetkili teknik servis ekibinin aranarak yıllık bakım periyodunun tamamlanması oldukça önemlidir.

Yan marka ürün kullanmak yerine orijinal ürün kullanmak cihazın ömrünü uzatır ve olası hataları en aza indirir. Ayrıca yıllık bakım sırasında cihazın yıllık temizliğinin de yapılması gerekir.

kombiden sıcak su gelmiyor eca Kullanıcı deneyimleri;

ECA confor Plus kombide sıcak su akmıyor gelen firmayı internetden bulmuş yetkili servis diye çağırdığı firmaya yetkinlik belgesi sormadığı için kombiye yapılan işlem neticesinde sorun çözülmemiştir.

kombide sıcak su akmıyor

yetkisiz servisi çözümü ” Kombi ısı sensörü değişimi ” ( kombi müşür ) için istenen ücret akıllara zarar az bir sey araştırıldığında ( tavsiyemiz yetkili servise ulaşılmasındır ) çok uygun fiyatlı bir parça oluşudur.

Kombi ısı sensörü değişimi yapılmış fakat kombinin ısıtma sıcak suyu ısıtma problemi maalesef çözüme kavuşmamıştır.

Kombinin verdiği hata; ön paneldeki dijital ekrandaki letlerin sıralı bir şekilde yanması neticesidir. Kombinin kartında problem olduğunu şu an çalışıyormuş gibi arada bir lambaları yanıp gidecektir. karttaki arızadan dolayı kombi sıcak su devreye girmiyor.

Çözüm için kendisine verdiğim iletişim bilgisi 444 0 322 dir

Yetkili servis numarası

kombiden sıcak su gelmiyor Buderus Kombi Kullanıcı deneyimleri;

Banyodan gelen sıcak su da sorun yok fakat mutfak bataryasından gelen sıcak su az Bunun nedeni için çağrılan kombi servisi sorunun tesisatlar dan kaynaklı olacağını belirtmiş ( yetkili kombi servisi işi yarım bırakmaz çözüm önerileri sunar ) ve servis ücretini alıp gitmiştir.

Kombi de herhangi sorun yok ve kombiden sıcak su gelmiyor neden diye düşünmek yerine musluğun ağzındaki filitreyi açıp temizlemeniz yeterli olacaktır.

Banyo veya mutfak musluklarından herhangi birinden sıcak su az geliyor. ise plastik filitrede ki küçük delikler tıkalı olabilir. Temizlediğiniz halde bir süre sonra tekrar tıkanıyor ise plastik üzerine mevcuttan biraz daha büyük delikler açılabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.