G-HH501HMZHX

Kombinin Basıncı Nasıl Yükseltilir

Makalede Neler Var

 

kombinin basıncı nasıl yükseltilir günlük yaşamı kolaylaştıran ısıtma cihazı kombiler evlerimizin ve iş yerlerimizin vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu sebeple bir kombide meydana gelebilecek minik bir arıza bile kullanıcı için çok büyük bir soruna neden olmaktadır.

Bu şekilde bir durum, Kombinin su basıncı yüksek olursa ne olur ve çözümü küçük bir sorundur, kolay bir şekilde kombinin bar basıncı yükseltilebilir.

Kombinin suyu nasıl yükseltilir ; Kombinin su basıncı, kazan üstündeki basıncın bakarak anlaşılır. İdeal bar basınç 1,5 ile 2 bar arasındadır. Bu seviyelerin altında yada üstünde olduğunda kazanlarda problemler ortaya çıkabilir. Kombide su olmaması Kombinin basıncı düşük gösterir yada aşırı oranda su var ise kombide basıncı yüksek gösterir.

Kombinin Basıncı Nasıl Yükseltilir
Kombinin Basıncı Nasıl Yükseltilir

Vaillant kombinin barı Nasıl yükseltilir

Kombinizin altında yer alan ( Bazı Kombilerde mavi renk ) vana dan kombinizin basıncını yükseltmek için su basmanız gerekecektir.

Kombinin Basıncı Nasıl Yükseltilir

  • Kombinizin altında yer alan vanayı çeviriniz
  • Azar azar kombiye su basmanız gerekir
  • Kombinizin açık olması gerekir
  • Bar basınç bazen geç yukarı çıkar ani şekilde vanayı açmayınız
  • Bar basınç değeri 1,5 ile 2 bar arası ideal dir.

Kombinin su basıncı yüksek olursa ne olur. Fazla suyu sistemden atılmaz ise kombi çalışmaz bar basıncını düşürmek için tahliye vanasından peteklerde fazla su dışarı atılır. Dikkat edilecek husus bar basınç düşerken azar azar su atılmalı ve bar kontrol edilmeli 1,5 bar ideal olacaktır.

 

Kombinin Basıncı Düşünce Ne Yapılır

Düşük basınçlı kombiler hata verir Çalışmaz yada verimli ısıtma gerçekleştiremez. kombinin barı sürekli düşüyor ise sitemde kaçak olabilir. Yetkili servis ile iletişime geçmeniz ve kombi basıncı sürekli düşüyor şeklinde bir arıza talebi oluşturmanız gerekebilir.

kombinin ön panelinde bar basıncına baktığınız yerde kombinin su basıncı sürekli düşüyor ise belki de bar göstergesi bozuk olabilir. üç yollu vana su kaçırıyor olabilir. Bu varyasyonlar çoğaltılabilir.

Önemli olan kombi basınç yükselmesi tehlikeli bir durum değildir. siz su bastıkça bar düşüyor ise sistemsel bir bozukluk vardır. ve teknik servis çağırmanızı tavsiye ediyorum.

Tesisatta kaçak yok fakat kombi su eksiltiyor ise Su basıncı 0,5 barın altına düşerse Kombi hasar görür. Kombiye su basıncı 2’ye çıkabilmektedir.

Kombinin Su Basıncı Düşerse Ne Olur

kombinin su basıncı düşerse ne olur kombi arıza konumuna geçebilir. kombi hasar görmesin diye arıza konumuna geçerek kendini durduru ve korur Yapılması gereken kombinin bar basıncını 1,5 ile 2 bar arasına almanızdır

kombiye su ekleyip yeniden devreye almaktır. Doğalgaz su basıncı kaç olmalı 1,5 bar ideal bir ölçü değeridir.

Kombinin Basıncı Nasıl Yükseltilir
Kombinin Basıncı Nasıl Yükseltilir
Kombinin Basıncı Nasıl Yükseltilir

Kombinin su basıncı nasıl düşürülür peteklerden ve tahliye vanasından su azar azar açırak dışarı atılır. Kombi kaç derecede yanmalı sorununa ise verilecek en iyi yanıt sizin evinizin konumu , ısınma performansı gibi bir çok etkilenir.

kombide su basıncı düştükçe doğalgaz tüketimi artar ve ısıtma verimi düşer. 1,5-2 bar olması gereken ideal ölçü derecesidir. Kombi sıcak su basıncı günlük olarak sürekli düşüyor ısı eşanjöründe arıza ( çatlak ) olabilir.

Bu çatlaktan sızan su buhar olduğundan fark etmek zor olabilir. Kombi basıncı sürekli düşmesinin bir nedeni bu olabilir. Ayrıca tesisatta kaçak olabilir. Tesisat da ki kaçak betonlar kırılmadan tespit ediliyor.

vaillant kombi bar basınç yükseltme

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.