G-HH501HMZHX

Kombi Su Akıtıyor Nedenleri ve Çözüm Önerileri

Makalede Neler Var

 

Bir kombi bu ihtiyacımızı elektrik, doğalgaz ve suyu birlikte kullanarak karşılıyor. Her cihaz gibi kombilerde bizi çeşitli sorunlarla karşı karşıya bırakabiliyor. Bazen sistemden bazen ise kullanımdan kaynaklı sorunlarla yaşanır. ” Kombi Su Akıtıyor Nedenleri ve Çözüm Önerileri ” adlı yazımız kışın sorun yaşamamak için gerekli önlemlerin anlatıldığı bir yazıdır.

Bir kombi bu ihtiyacımızı elektrik, doğalgaz ve suyu birlikte kullanarak karşılıyor. Her cihaz gibi kombilerde bizi çeşitli sorunlarla karşı karşıya bırakabiliyor.

Bazen sistemden bazen ise kullanımdan kaynaklı sorunlarla baş başa kalıyoruz.” Kombi Su Akıtıyor Nedenleri ve Çözüm Önerileri ” adlı yazımız kışın sorun yaşamamak için gerekli önlemlerin anlatıldığı bir yazıdır.

Piyasada birbirinden farkı özelliklerde ve çeşitlerde kombiler bulunuyor. Tüm kombilerin amacı, sıcak suyu sağlamaktır. Bu sıcak suyun hem kullanım için hazırlanması hem de kalorifer sistemine gönderilerek ısınma ihtiyacının sağlanmasıdır. Kombimiz uzun ömürlü olsun istiyorsak

 • ısıtma pompası
 • Genleşme tankı
 • Termostat

gibi parçaların bakımdan geçmesi gerekmektedir.

Kombi Su Akıtıyor Nedenleri ve Çözüm Önerileri

Kombi Niçin Su Akıtır ?

Kombilerin arızaları farklıdır. Kombi arızaya geçiyor. Sıcak suyun akmış olduğu fakat kaloriferlerin çalışmadığı durumlarla da karşılaşılabiliyor. kombi neden akıtır? Kombinin asla ateşleme yapmaması benzer biçimde sorunlarda karşımıza çıkabiliyor.

Kombilerde en çok karşı karşıya gelinen sorunlardan biri kombinin su akıtması oluyor. Bu mesele genel anlamda, belirli süre aralıkları ile tertipli bakım yapılmamasından kaynaklıdır.

Kombi Niçin Su Akıtır ? Genel sorunlar nelerdir ?

Kombi su akıtıyor ne yapmalıyım?
Su akıttığı yer kombinin içinden mi ? yok sa tesisattan mı ? Kombi den su akıtıyor ise servis çağırmanız gerekir. Tesisat için sıhhi tesisatçı veya mühendislik firmaları işinizi görecektir.
Kombi su akıtıyor basınç düşüyor.
Geçici çözüm basıncı kombinin altından takviye yapmaktır. Tam çözüm ise servis çağırmanızdır.
Demirdöküm kombi su akıtıyor.
Demirdöküm en çok satan kombi markalarından dır. 10 yıl önceki beyaz eşyanız nasıl ki değiştiriyorsanız. miladını dolduran demirdöküm kombinizi Yeni bir demirdöküm kombi ile değiştirin.
Kombi emniyet Ventili su akıtıyor.
Bunun anlaşılması için kombinize servisinizin müdahale etmiş olması lazım. Gelen kişiler Yetkili servis ise emniyet ventili değiştirmek gerekir. değişen parçanın 1 yıl garantisi vardır.
Baymak kombi su akıtıyor ne Yapmalıyım.
Baymak marka kombiler üst seviye kombi teknolojileri üretir. Servis çağırmanızı özellikle garantisi olan kombinize siz müdahale etmeyiniz. kışın biraz yoğun olan servisler için de anlayışlı davranmak gerekir.
Kombi su akıtıyor basınç yükseliyor.
Altta yer alan kombi servis iletişim numaralarından kombinizin servisi arayınız. Bar göstergesi arızalı olabilir.

Periyodik bakım yaptırmak sorunların evvel tespit edilmesi ve daha büyük arızalara yol açmadan ortadan kaldırılmasını sağlar. Bununla beraber tasarrufu sağlar. Kombinin su akıtması problemi fazlaca minik bir sorundan kaynaklı olabilirken daha karmaşık bir sorundan kaynaklanıyor da olabilir.

Kombi su akıtıyor basınç düşüyor ise

Markaİletişim
Arçelik Kombi neden su akıtıyor? 444 0 888
Alarko Carrier Kombi neden su akıtıyor?444 0 128
Ariston Kombi neden su akıtıyor?0850 840 92 12
Baymak Kombi neden su akıtıyor?444 0 235
Bosch Kombi neden su akıtıyor?444 63 33
Buderus Kombi neden su akıtıyor? 444 5 474
Daikin Kombi neden su akıtıyor?444 999 0
Demirdöküm Kombi neden su akıtıyor?0850 222 1 833
Eca Kombi neden su akıtıyor?444 0322
 İmmergas Kombi neden su akıtıyor?444 88 22
 Vaillant Kombi neden su akıtıyor? 0850 222 2 888
Kombi su akıtıyor basınç düşüyor – Kombi Su Akıtıyor Nedenleri ve Çözüm Önerileri

Kombinin Su Akıtmasının Sebepleri Neler Olabilir?

kombi tahliye borusundan neden su akıtır? Tazyik sorunuyla sık sık karşılaşılır. Kombide istenen tazyik kıymeti 1,5 bar ve civarındadır. Bu kıymet 1’in altına düşerse peteklere istenen kadar su gitmez ve ısıları azalır. Eğer tam tersi bir durum söz mevzusu olur da tazyik 1,5 barın üstünde olursa kombi suyu tahliye etmek ister ve su akıtmaya adım atar. Kombinin bunu yapması tamamen güvenlik amaçlıdır. Tahliye ederek basıncı azaltır. Eğer mesele bağlantı noktalarının yıpranmasından ve doldurma vanasından kaynaklı bir arızadan değilse şunlar yapılabilir;

 • Su basıncını arttıran vanayı düzgünce kapatıldığına güvenli olunmalı.
 • Tazyik 3 bar seviyesine yaklaştıkça fazla su akmaktadır, kombi emniyeti sağlanmıştır. Kombi servisi tarafınca incelenmelidir.
 • kombi neden tahliyeden su atar? Bunun nedeni 3 yollu vananın bozulması olabilir.
 • Kombinin su basıncını 1,5 bar civarına ayarlamak için tahliye vanasıyla fazla su tahliye edilebilir.
 • Kalorifer peteklerinin herhangi birinden fazla olan su akıtılabilir.

Bu işlemler sonrasında fazla basıncın oluşmasına sebep olan su tahliye edilmiş olur ve tazyik kombinin güvenle çalışacağı seviyeye getirilir. kombi alttan neden su akıtır Tüm bu işlemlerden sonrasında kombiniz hayla su akıtmaya devam ediyorsa hata sistem kaynaklı olabilir. Parça değişimi gerektiren bir durum söz konusuysa kullanıcının müdahale etmemesi gereklidir. Uzman ve ustalaşmış bir ekip çağırılmalıdır.

kombi bacadan neden su akıtır

En önemli nedeni zamanla yıpranmış kombinizin iç donanımlarında sorunlar başlamış demektir. Öte yandan kombi bacasındaki su kaçağının ana sebebi tesisattaki bazı hatalar olabilir. Karıştırma bacası, yüksek su buharı yoğunluğuna sahip bir gaz açığa çıkarır. Büyük miktarda su buharı çıkışı nedeniyle, baca balkondan veya pencereden yaklaşık% 4’lük bir eğimle dışarı çıkmalıdır.

Kombi Su Damlatıyor Basınç Düşüyor ( Kesin Çözüm ) Yazımız ilginizi çekebilir. kombinin içinden su damlıyor ise ve çözüm yolları arıyorsanız

Kombi Su Akıtıyor Nedenleri ve Çözüm Önerileri – Kombi Su Akıtıyor Nedenleri ve Çözüm Önerileri

Kombi Su Akıtıyor Sebepleri ve Çözüm Önerileri Ucuz Araç-gereç Kullanımı

kombi altından neden su akıtır? problemi kombi içinde bulunan vana, filtre ve bağlantı problemleri olabileceği şeklinde, ucuzluğundan dolayı tercih edilen plastik ve dayanıksız kombi bağlantı setleri sebebiyle de olabilmektedir. Plastik malzemenin ilerde problem çıkaracağını unutmamalı, kombi bağlantı setini pirinç malzemeden yapılmış tercih etmeliyiz.

Kimi zaman ise kombide görülen su kaçağının sebebi döşem olmaktadır. Bu yüzden sorunumuzu çözmek için kombi servisi değil, tesisatçıya da gerekseme duyabiliriz.

Genleşme Tankı Problemi

Sıvı maddeler genleşme yaşarlar. Bu kolay fizik kuralına dayanarak kombinin içindeki suyun da genleşebileceğini göz önünde bulundurmamız gerekir. Bu sebepten dolayı kombi içindeki suyun genleştiğinde herhangi bir soruna sebep olmaması için genleşme tankları düşünülmüştür. Genleşme tankını bir top kadar büyüklükte şambrel olarak düşünebiliriz. Bu tankların içinde azot ve su bulunur ve zaman içinde yırtılıp delinebilmektedir.

Genleşme tankıyla ilgili bir problem yaşanıyorsa artık içindeki suyun basıncını dengelemek mümkün olmayacağı şeklinde devamlı artış görülür. Bu durumla karşılaşıldığında kombi kendi suyunu boşaltarak güvenliği sağlama yoluna gider. Netice olarak kombimizin su akıtması problemiyle karşı karşıya kalırız. Bu problemin çözümü ise kesinlikle genleşme tankının değiştirilmesidir. Bu işlemi kullanıcı kendisi yapması imkansız, kombi servisi çağırması gerekir. 

Su Doldurma Vanası Problemi

Vana ile ilgili bir sorundan kaynaklı olarak, su akıtma burada oluyor olabilir. Bakım ya da onarım için çağırılan kombi servisi ekibinin, bu vanayı denetim etmesi ya da değiştirmesi gerekmektedir.

Kombi Su Akıtıyor Ne Yapmalıyım?

kombi neden su boşaltır sistem içindeki suyun sıcaklığı yükseldikçe genleşme olacağından tazyik terfi edecektir. Basıncın yükseldiği durumda ise su, vana ve tesisatın bazı yerlerinden akmaya başlayabilir. Bu durumla karşılaştığımızda ilk olarak ne yapacağımızı bilmiyorsak su basıncına bakmalıyız. Eğer tazyik yüksekse tahliye işlemi yapmalıyız. Olması ihtiyaç duyulan seviyeye gelene kadar bu işleme devam etmeliyiz.

Iyi mi yapacağımızı bilmiyor isek, petek suyunu boşaltmak için musluk yoksa peteklerin havasını aldığımız kısımdan purjör anahtarı ya da tornavida kullanarak fazla suyu tahliye edebiliriz. Bu işlemlerden sonrasında kombide basıncı istenilen seviyeye ayarlamayız.

Kombi Neden Su Akıtır
Kombi Neden Su Akıtır – Kombi Su Akıtıyor Nedenleri ve Çözüm Önerileri

Kombi Su Akıtıyor Sebepleri ve Çözüm Önerileri

İstenen düzey 1 ile 2 arasıdır. 2 ve üstü ise yüksek tazyik olmaktadır. İstenilen değerde bıraktıktan sonrasında, tazyik yine yükseliyorsa kombinin arıza yapmış olma ihtimali fazladır. Doldurma işlemi esnasında yanlışlıkla su doldurma musluğu açık unutulmuş olabilir. Yada doldurma musluğu arızalı olduğundan doldurma işlemine devam ediyor olabilir, musluğu denetim etmeliyiz.

Kombiye yeni su doldurmuş isek ve derhal arkasından kombimiz su akıtmaya başladıysa işlemi hatalı yapmış yada istenen tazyik seviyesini geçmiş olabilirsiniz.

 

Eğer doldurma vanası açık unutulmadıysa öncelikle tazyikle akan su, birazcık sonrasında yavaşlayarak azalabilir ve tamamen kesilebilir. Eğer hizmet aldığınız bir servis var ise davet merkezinden destek alabilirsiniz.  

Bir başka olasılık ise esanjör denen kombi parçası iç kısımdan delinip sürekli olarak şebeke suyunu petek sistemine aktarır, bu sebepten kombiniz su akıtıyor olabilir. Kombinin altında bulunan soğuk su giriş vanasını kapatmanız geçici olarak durumu sonlandıracak ve size acil çözüm sunmuş olacaktır.

Kombinin Değişiklik yapma Zamanının Geldiğini Gösteren 6 İşaret

Kaliteli bir kombi 15 yıldan fazla karşı koyabilir, sadece bu, bu süre süresince sorunsuz çalışacağı anlamına gelmez. Seneler geçtikçe, kazan evinizi ısıtmak için daha oldukça çalışacak, verimini ve işlevselliğini yitirecektir.

Daha azca verimli olan bir kazanınız var ise, bu bir tek dakika içinde para kaybettiğiniz anlamına gelir. Ek olarak, mülkünüz ve orada yaşayan hepimiz için bir güvenlik riski oluşturur. Kazanınızı değiştirmenin en iyisi sizsiniz. Size refah verecek ve daha iyi çalışmasını elde edecektir. Fakat dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan işaretler nedir?

Oldukça eski bir kazan – uzmanlar size söylemese bile ilk bildiğiniz şey, kazanın yaşıdır. Sizinki 15 yaşlarında yada daha büyükse, onu değişiklik yapmak kesinlikle iyi bir şeydir. İyi bakılmış ve bakımı yapılmış olsa bile, verimli olmadığı için modası geçmiş bir kazanı etrafta tutmak istemezsiniz. Teknolojideki gelişmeler devamlı daha iyi ve daha verimli kazanlar sağlar ve bunlara yatırım yapmak zekice olur.

Süratli ısınmaz – bu, kazan onarım servislerini aramanız yada mevcut kazanınızı değiştirmeniz icap ettiğini gösteren açık bir işarettir. Çağıl kazanlar neredeyse anında ısınır, bu da oldukça kolay halledilebilir olduğunda bu şekilde bir soruna katlanmamanız gerektiği anlamına gelir. Kimse mülkün ısınmasını yada sıcak suyun gelmesini beklemek istemez.

Kombi Neden Su Akıtır

kombi neden su kaçırır? kombiniz zamanla yıpranır. kombinin sık sık onarıma ihtiyacı olduğu zaman gelmiş demektir.

Kombi neden su akıtır? Plaka-ana eşanjör, doldurma musluğu, genleşme tankı, pompa emniyet ventili gibi birçok parçada sorun ortaya çıkabilir. Örneğin genleşme tankının havası eksik olabilir. Bunun yanı sıra bağlantılarda gevşeme durumu ortaya çıkabilir. Ayrıca hava proje ürünün ağzı tıkalı olabilir.

Bütün bu sorunlardan dolayı kombi su akıtabilir. Kombinin su akıtma nedenleri nelerdir? Kombi birçok farklı sebepten dolayı su akıtabilir. Su akıtmasının sebebini bulmak gerekir. Kombinin su akıtması önlemek için nedenini bulmak önemlidir. Kombinin su akıtma nedenleri kabaca şunlardır:

 • Kombi basıncının yükselmesi
 • Kombi parçalarında çatlama kırılma arızaya direnme delinmek gibi sorunların ortaya çıkması
 • Kombinin bakımsız kalması
 • Tesisatla ilgili bazı sorunlar
 • Kombiye fazla su basılması

“Kombi Neden Su Akıtır. Soğuk mevsimlerinde, bunun tek sorumlusu kombiniz olmayabilir…”

— Kombi Neden Su Akıtır

Kombinizdeki basıncı sık sık doldurmanız yada sıfırlamanız gerekiyorsa, onu değişiklik yapmak zekice olabilir. Değişiklik yapma maliyetinin oldukça yüksek olabileceği doğrudur, sadece onarımlar için aslına bakarsanız oldukça fazla harcama yapıyorsanız, kesinlikle daha iyidir.

Problemi araştırmak için ısıtma mühendislerini aramalısınız. Bununla beraber, radyatörleriniz iyi çalışır durumdaysa, bu probleminin ihtimaller içinde sebebi kombidir ve değiştirilmesi gerekir.

1.
Kombi Basıncının Yükselmesi

Kombinin su akıtma nedenleri arasında kombi basıncının yükselmesi vardır. Kombi basıncındaki yükselme kombinin su akıtmasına yol açabilir. Kombi su basıncının ortalama olarak 1.5 olması gerekir.

Eğer bu basınç 1 barın altına düşerse o zaman yeterli miktarda kaloriferlere su gitmeyeceği için ısı azalır. Bununla birlikte, basınç 1.5 barın üzerinde olursa bu sefer de fazla basınç olacağı için daha fazla su akacaktır. Bunun için kombi basınç manometresi ile kombi basıncını görebilirsiniz.

Eğer herhangi bir problem olduğunu görürseniz kombinin basıncına buradan bakabilirsiniz.

2.
Kombi Parçalarındaki Sorunlar

Kombi parçalarındaki sorunlar da kombinin su akıtma nedenleri arasında yer almaktadır. Kombinin parçalarında delinme çatlama kırılma ya da arıza gibi sorunların ortaya çıkması ile kombi su akıtabilir. Kombiler birçok parçanın bir araya gelmesinden oluşmaktadır.

Dolayısıyla herhangi bir parçasında meydana gelen bir arıza bütün bir kombiyi etkilemektedir. Kombinin parçalarından herhangi birisi zarar görürse ya da düzgün çalışmazsa kombinin su akıtması gibi sorunlar ortaya çıkar.

3.
Kombinin Bakımsız Kalması

Kombinin su akıtma nedenleri arasında kombinin bakımsız kalması olabilir. Kombilerin düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir. Kombi bakımı için bazı sigorta şirketleri ücretsiz kombi bakım hizmeti vermektedirler. Kombinin su akıtmaması için kombilerin düzenli olarak bakımının yapılması önemlidir.

4.
Tesisatla İlgili Sorunlar

Kombinin su akıtma nedenleri içinde tesisatla ilgili sorunlar da yer almaktadır. Bu durumda tesisatın kontrol edilmesi gerekir. Su tesisatı altında yaşanan sorunlar sebebiyle su akabilir.

Tesisat sorunlarının yaşandığı durumlarda kombide bir arıza yoktur. Fakat su tesisat sisteminde arıza vardır. Bununla birlikte, bu sorunun çözümü için de mutlaka bu konudan anlayan profesyonel tesisatçılara başvurmak gerekmektedir.

Kombi Su Akıttığı Zaman Neler Yapılması Gerekir ?

Kombinin su akıtması birçok farklı etmene bağlıdır. Kombi su akıtma nedenleri çoğunlukla emniyet ventilinden kaynaklı ortaya çıkmaktadır. Eğer emniyet ventilinden kaynaklı bir sorun varsa tesisatçıdan yardım almak gerekmektedir. Ayrıca su akıntısı fark edildiği anda suyu kesme ihtimaliniz varsa musluğu kontrol edip eğer açıksa kapatabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, kombi su akıtmaya başladığında zaman kaybetmeden kombi servisi çağırmalı ve profesyonel teknisyenlerden yardım almalısınız. Böylece kombinin su akıtma nedenleri tespit edilmelidir. Bununla birlikte, kombi su akıttığı zaman kombiye müdahale edilmeden önce mutlaka kombi basınç göstergesi kontrol edilmelidir. Eğer basınç yüksekse ya da gerekenden daha fazla miktarda su varsa bu suyu tahliye etmek önemlidir.

Kombinin su akıtmasına kombiyi oluşturan parçalar sebep olabilir. Peki hangi parçalarda sorun ortaya çıkabilir? Kombinin su akıtmasında birçok parçada birden fazla sorun ortaya çıkabilmektedir. Bunun için suyun nereden aktığının tespit edilmesi de önemli olmaktadır.

Bununla birlikte, su akıntısı kombinin içerisinden geliyorsa kombi servisinden yardım almak gerekmektedir. kombi borusu neden su akıtır? Kombideki su akıntısı borulardan geliyorsa tesisatla ilgili bir sorun olacağı için tesisatçıdan yardım almak önerilmektedir. Eğer kombi su akıtıyorsa önce doldurma musluğu kontrol edilmelidir. Çünkü eğer doldurma musluğu kapalı ise servisi aramak gerekir.

Kombide Arızalı Olabilecek Parçalar

Kombinin su akıtma nedenleri arasında kombi parçalarındaki arızalar da yer almaktadır. Arızalı olabilecek parçalar şunlardır:

 • Plaka eşanjör
 • Doldurma musluğu
 • Emniyet ventili
 • Çatlak veya delik olan blok
 • Pompa
 • Hava prujörü
 • Ana esanjör
 • Genleşme tankı

Kombide su akıtmaya yol açan nedenler farklı olabilir. Kombi basıncının yükselmesi durumunda kombi su akıtır. Kombi parçalarında çatlama, kırılma, delinme olduğunda kombi su akıtır. Kombideki yüksek basıncı düşürmek için fazla su basıldığında kombi su akıtabilir. Ayrıca kombi bakımsız kaldığında da su akıtma sorunu yaşanmaktadır. Kombide su akıntısına yol açabilecek parçaların kontrol edilmesi ve sorunun çözümü içi su akıtmaya yol açan sebebin belirlenmesi gerekir.

Kombi Su Akıtıyor Nedenleri ve Çözüm Önerileri

Kazandan koku geliyor – kazandan hafifçe bir koku geliyorsa karbon monoksit yaymış olduğu anlamına gelir.

Problem kazanın muntazam yanmamasından kaynaklanıyorsa, kazanın kasasında bazı koyu lekeler fark edebilirsiniz. Dikkatli olun ve bu tür noktaları görünce derhal harekete geçin. Kombi Neden Su Akıtır

Kombiniz sesler çıkarıyor – kombinizden alışılmadık bir ses geliyorsa bunu anlayacaksınız. Bunun birkaç sebebi olabilir, en yaygın olanı fanın ve pompanın aşınması ve yıpranmasıdır.

Değiştirmeye gerekseme olup olmadığını görmek için uzmanları Yani yetkili servisi durumu anlatın

Suyun kaçırdığını yer – fotoğrafını iletin

Sürprizlere tutulmak istemediğiniz için kazanınızı değiştirebilmek için bu işaretleri ciddiye alın. Yeni bir kazan almak çoğu zaman en iyi çözümdür.

Kombi Çalışırken Neden Su Akıtır

Cihazınız çalışırken kombi neden su kaybeder? kombi suyu akış durumu, çeşitli kontrollerden sonrasında kombinin acil bakım gerektirip gerektirmediğini gösterecektir. cihazınızda su kaçağı olması durumunda Yetkili servis  ile iletişime geçmek yerine öncelikle bu durumun nedenini bulmak gerekir.

Su seviyesini ayarlamak için çoğu zaman 0,5’te olan ve kapalı tutulan ölçek 1.5’e çıkarılmalıdır. Vanaların kullanımı basıncı çoğaltmak için uygun şekilde tasarlanmış olsa da, basıncı düşürmek için radyatörden suyu boşaltmak gerekir.

Kombi kendi kendine neden su alır

Kombi kendi kendine neden su alır Bu durumdan dolayı kombinin altından ve ıslak zeminlerden sızan su, müşterilerin karşılaşmış olduğu en yaygın sorunlardan bazılarıdır. kombi içindeki basınç oldukca yüksekse, bilhassa bar seviyesi devasa yükseklikte olduğunda arızalar oluşabilir. Vana arızalanırsa, direkt kazanın altından devamlı sıcak yada soğuk su akışı problemi olacaktır. Radyatörden su geçmezse kombi arıza verecektir.

Kombi yüksek basınçta çalışırsa ne olur

Kombi su akıtıyor ne yapmalıyım Kombi tesisatına su sağlamak için, kazanın altındaki çoğu zaman mavi olan vanayı çevirin. Bu vanayı çevirdiğinizde, basıncın yavaşça arttığını görmeye başlayacaksınız. Tamamen açmanıza gerek olmadığından, birkaç saniye içinde direkt kazan vasıtasıyla tesisata yönlendirilecek olan su için lüzumlu ayarlamaları yapmanız mümkün olacaktır. Kombi yüksek basınçta çalışırsa ne olur

Vanayı çevirip basıncı 1,5 bara çıkarmak yeterlidir. 2 yada 2.5 devasa yükseklikte olacağından, bilhassa 1.5’in üstündeki durumlarda, sızıntılar direkt kazanın altından görülebilir. Bu tür durumlar kazanın arızalandığını göstermediğinden endişelenecek bir şey yoktur. Bu benzer biçimde durumlarda su akışı, radyatörden su akışı tesisatın herhangi bir yerinde basıncın düzenlenmesini mümkün kılar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.