G-HH501HMZHX

Vaillant Kombi Kullanım Klavuzu

Makalede Neler Var

 

Vaillant Kombi Kullanım Klavuzu kombi modellerinin özelliklerine göre açıklamalr değişmektedir. Vaillant kombi markalarından atmo TEC pro, atmo TEC plus , turbo TEC Pro ve turbo TEC Plus özelliğindeki ürünler eşanjörü direk su hazırlama özelliğine sahip kombi cihazlardır.

Birde VU cihazlar vardır. Bu modeller ise boyler aracılığı ile sıcak su hazırlayan duvar tipi ısıtma cihazlardır. Bu modellerin ayarlanması için elektronik kartta bağlamak yada ön panele monte etmek için değişik kontrol cihazlar vardır. Talep halinde Vaillant yetkili satıcı firmalardan bilgi alınabilir. Cihaz kullanımında geçerli olan belgelerin olması zorunludur.

vaillant kombi kullanımı

vailant kombiler bilindiği gibi dünyanın en iyi cihazlarını üretmektedir. Tasarım ve teknoloji olarak her yıl kendini yenileyen vailant kombiler. Yeni nesil cihazlardır ve 2 model incelemesi yapılır ise turbo tek pro ve turbo tec plas bu iki kombi arasında farklar ise turbo tec pronun birinin oluşu ve ek bir sıcaksu deposu bulunmaktadır. yeni nesil kombilerin

Vaillant Kombi Kullanım Klavuzu ve Kombi ile gelen Belgelerinin saklamanın önemi

Aksi halde belgesi olmayan üründe oluşacak hasarlardan firma sorumlu değildir. Belgelerin saklanması , ürün satışında düzenlenerek bir sureti satıcı da diğer bir sureti kullanıcı da kalacak şekilde düzenlenmeli ve bu belgelerin Vailant kombi firması tarafında saklanması zorunludur. Gerek duyulduğunda ilgili belgelerin temin edilmesi ve istendiğinde hemen bulunabilecek şekilde saklı kalmalıdır. Kombi cihazını kullanırken kullanma kılavuzunda yaralan emniyet kuralları dikkate alınmalıdır. Acil durum aşamasında mutlaka hemen

Vaillant Kombi yetkili servis

 

Talebine bulununuz. Örneğin ; Kombiniz ile ilgili bir gaz kokusu aldığınızda güvenlik açısından yapılmaması gereken hususlar olarak ; ışık açıp kapatılmaması , elektrik şalterlerinin açılıp kapatılması , gaz kaçağının olduğu yerde cep telefonu ile görüşme yapılmaması , herhangi bir yanıcı madde (çakmak , kibrit ) kullanılmaması, sigara içilmemesi , gaz vanasını binanın en dışında kapatılması ,pencere ve kapıların açılması , çevrenizdeki insanları uyarılması ,evin veya işyerin terk edilmesi gibi önlemler alınması gerekir.

Kombi cihazının montaj ve ayarları

Montaj işlemi Vaillant kombi yetkili satıcı firma tarafından yapılmalıdır. Yapılan montaj işleminin belirlenen kurallar çerçevesinde yapılmasında sorumluluk yetkili satıcı firmaya aittir.

Vaillant yetkili servisi firma aynı şekilde cihaz denetimi , bakımı ve onarımlarında yapılacak değişikliklerden de sorumludur. Vaillant teknik servis tarafından kurulum gerçekleşen cihazınızın tüm elektronik bağlantıları yapılmış halde teslim edilir.

Dilerseniz vaiilant kombi kullanımı adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Elektrik kesintisi durumunda mağduriyet yaşamak adına cihazınızın elektrik aksamını kombi elektrik tesisatına uygun kablo ile bağlantısını yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda yine teknik servis hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

Vaillant Kombi Kullanım Kılavuzu ve teknik servis

Duvar tipi veya ısıtma Vaillant kombi cihazlar amacına uygun olmayan şekilde kullanılması durumunda hayati tehlike arz edebilir , cihazınızda veya çevresinde maddi hasarların oluşmasına neden olabilmektedir.

Kombi cihazınızı kurulum aşamasında teknik servis yetkilisinin aktarmış olduğu bilgiler doğrultusunda kullanmanız önerilir. Aksi bir durum ile karşılaşmanız halinde yine teknik servis hizmetlerini arayıp gerekli sorun ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Her değişik Vaillant kombi modellerin kullanımları içermiş oldukları özellikler bakımından farklılık göstermektedir. Bu yüzden cihazınız ile ilgili kullanım klavuzlarını incelemeniz ve cihazınız hakkında bilgi sahibi olmanıza imkan sağlar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.