G-HH501HMZHX

Kombi Nasıl Çalıştırılır Detaylı Anlatım

Makalede Neler Var

 

Kombi Nasıl Çalıştırılır Detaylı Anlatım Düzgün çalışabilmesi içim kombinin tüm parçalarının muntazam bir yapıya haiz olması ve hiçbirinin hatalı olmaması gerekir. Bu sayede herhangi bir mesele yaşamadan sıcak suyu direkt evindeki tesisata aktarabilir, konforlu bir yaşam için gerekli ısınma ve banyo suyu olmazsa olmazlarımızdandır.

Sadece musluktan sıcak su gelmesini istiyorsanız. musluğa çevirmeniz ile kolayca sıcak suya erişebilirsiniz. Doğalgazın ateşlendiği tank hiçbir şekilde zarar görmemeli ve herhangi bir parçasının bakımı kesintiye uğramamalıdır. Yıllık bakım ve onarım işlerinizi aksatmamanız gerekmektedir.

Kombi Nasıl Çalıştırılır Detaylı Anlatım
Kombi Nasıl Çalıştırılır Detaylı Anlatım

Kombinizde Herhangi bir deformasyon ( arızaya mehil verecek bir durum ) olup olmadığını öğrenmek ve detaylı bir araştırma yapmak gerekir. ( yetkili servis ile iletişime geçiniz )

Kombi Nasıl Ayarlanır ve Çalışır

Kombinizde herhangi bir sorun yok ise çalışma prensibi ELektirik yetkili servis tarafından bağlanır. Kombinin şalterini sizin almanız gerekir. su vanları açık ve doğalgaz vanalarıda açılır ve yetkili servis eşliğind eilk defa açılacak ise test ederek yetkili servis açılışı yapar. ( sakın servis gelemden kendi başınıza yapmaya kalmayın hata cihazının kutudan açılışını bile servis yapmalıdır. Aksi durumda kombiniz garanti kapsamından çıkabilir)

ısı yükseltilmişse şebeke hattı sıcak su beslemeye başlaması gerekecektir. kombinin doğalgazın geçmiş olduğu hat ve suyu ısıtma ve tesisata sağlama süreci direkt şu şekilde değerlendirilebilir:

Doğalgaz vanası açıldığında eve giren gaz kombinin içine beslenir.
Kombinin içinde yakılan doğalgaz, ısıtılmış bir ısı eşanjörü, pompa ve bakır borulardan suyun ısıtılmasını ve hatta transferini sağlar.
Isıtılmış su, bir elektrik pompası kullanarak direkt hattın lüzumlu bölümlerine sağlar.

Kombi Nasıl Çalıştırılır Detaylı Anlatım
Kombi Nasıl Çalıştırılır Detaylı Anlatım

Kombi Nasıl Çalıştırılır Detaylı Anlatım

Isınan su direkt tesisata yönlendirilirse, suyun yönlendirildiği tüm radyatörlerden geçerek hattaki öteki radyatöre akmaya devam etmesi sağlanır

 

Radyatör ve borulardan geçerek zaman içinde soğumaya süregelen su, değişik bir halde kombiye geri döner, ısınır ve yine hatta beslenir.
Isı üreterek ve bu ısıyı suya aktararak, yakılan doğalgaz, egzoz gazının dışarı atılmasını elde eden bir bacadan direkt evin dışına akar.

Kombi mekanizmasındaki detaylar

 • Kombinin prostat
 • fan
 • ana eşanjör
 • güvenlik ventili
 • gaz vanası
 • brülör
 • üç yollu bir vana
 • genleşme tankı
 • bir plakalı ısı eşanjörü
 • pompa
 • su akış sensörü
 • elektronik kart

şeklinde parçaları vardır.

Bu parçaların tümü sırayla çalıştığından, biri çalışmazsa geri kalanı düzgüsel şekilde çalışmaya devam edemez. Birbirleriyle ilişkili olduklarından ve sırayla lüzumlu olduklarından, hepsi çalışmalıdır.

Baymak Kombi Arızası ve tamiri

Baymak kombi Nasıl çalıştırılır

Baymak kombi Nasıl çalıştırılır, yeni bir ev aldınız ve kombisi takılı değil veya mevcut evinize yeni bir baymak marka kombi aldınız kutusu yetkili servis gelmeden sakın açmayınız.

Baymak kombi petek nasıl açılır ; Petekler kombi takıldı servis geldi açılışını yaptı ve herhangi bir sorun yok dedi. peteklere su bastı. Servis sizden isteyeceği şey petekleri vanalarını açmanız olacaktır. ( petek vanalarının ayarlaması hususunda BAYMAK SERVİSİN den çekinmeden yardım isteyiniz ) Kombiye yakın petek az kombiye uzak petek vanası sonuna kadar açılır buna reglaj ayarı denir.

Baymak kombi petek sıcaklığı kaç derece olmalı

Bu durum göreceli bir kavramdır. Belirli bir ısı derecesi belirtmek doğru olmaz

 • Baymak kombi petek sıcaklığı neye göre değişkenlik gösterir
 • Kombinizin bulunduğu yerde kabin olmayışı
 • Evinizin cephesi ( güney , kuzey )
 • yan komşunuz peteklerini açtımı
 • bulunduğunuz iklim şartları

Bir çok durum kombinin sıcaklık ayarını etkiler. Yapmanız gereken peteklerinizin ısı ayarını ( vanalarını ) doğru ayarlamanız ve kendi konforunuza göre ısı değeri belirlemeniz

Baymak kombi reset nasıl yapılır: ön panelde bulunan açma kapama düğmesine basın ve bekleyiniz bir süre sonra kombi kapanıp tekrar açılacaktır. bazı arızalar neticesinde açma kapama ( kombi reset ) işlemi işe yarasada kombinin ön panelindeki hata kodu gitmiyor ise yetkili servis ile iletşime geçiniz. Baymak kombi bakımı yazımızı okumak için …

Altta Belirtilen konu başlıları Ayrıca konuya eklenecektir.

Protherm kombi nasıl açılır

Demirdöküm Kombi nasıl çalışır

Kombi sıcak su Nasıl açılır

Buderus kombi nasıl çalışır

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  Yorum Yaz

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.