G-HH501HMZHX

Vaillant Ecotec Plus

Makalede Neler Var

 

Vaillant ecotec plus kombi cihazlar kompakt, gaz ile çalışan duvar tipi yoğuşmalı kombiler dir. Bu ürünlerin bir başka özellikleri ise entegre edilmiş bir sıcak su hazırlama donanımına sahip olması Vaillant ecoTEC Plus tam yoğuşmalı kombi cihazların üretimi en son teknolojik sisteme dayalı ve yeni emniyet tekniği kurallarına göre üretilmiştir.

Üstelik buna rağmen, hatalı yada amacının dışında kullanılması durumunda; sağlık açısından tehlikeli bir durum söz konusu olabilir. Kombi cihazınızda veya etrafında bulunan madde veya malzemelerde de ciddi hasarlar oluşabilir.

Bu özellikteki cihaz, sınırlı fiziksel, algılama veya ruhsal yeteneklere yada deneyim, bilgi eksikliğine sahip kişiler (çocuklar dahil) tarafından, güvenlikleri için yetkili kişilerce sürekli gözetilmek zorundadır.

Yetkili kişilerin kişilerin gözetememesi veya cihazın nasıl kullanacağına dair yeterli bilgiye sahip olunacağını bilmeyen kişilerin kullanması durumunda ciddi sorunlar meydana gelmektedir.

Vaillant-Ecotec-Plus-kombi-görsel
Vaillant Ecotec kombi Plus – Vaillant ecoTEC PLUS su basma

Vaillant Ecotec Plus Kullanım

Vaillant Ecotec plus yoğuşmalı kombiler ile ilgili gerek kullanım klavuzu gerek ise internet üzerinde emniyetli bir şekilde nasıl kullanılacağı konusunda belirtilen bilgilendirme metinlerini okumanız. Bu sayede  bilgi edinmiş olacaksınız. 

Cihazınızı kullanırken hata yapma riskini en aza indirmiş olursunuz. Hem böylelikle daha güvenli bir şekilde cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Kesinlikle çocukların kombi cihazları ile oynamasına izin vermeyiniz.

vaillant ecotec plus kullanımı , kapalı sıcak sulu merkezi ısıtma sistemleri ve merkezi sıcak su hazırlamalı ısı üreticileri olarak tasarlanarak üretilmiştir. Buna bir örnek verecek olursak karavan veya portatif yapılı evlerde bulundurulması cihazın amacının dışında kullanıldığının bir göstergesidir.

vaillant ecotec plus kullanım kılavuzu

Sürekli olarak aynı yerde duran ve sabit olarak monte edilmiş ve tekerlekleri  olmayan birimler araç olarak görülemez. Mutlaka belirli bir yere sabitlenmesi gerekir. Bu durum dışında kullanılan kombi cihazlar amacına uygun olarak kullanılmamış olarak nitelendirilir.

Buradan resmi sitesindeki kullanım klavzuna erişim sağlayabilirsiniz

vaillant ecotec plus kullanım kılavuzu

Amacına uygun olmayan durumlarda kullanılan ürünlerde meydana gelecek sorunlardan ne üretici firma ne de satıcı firma sorumluluk almaz.

Kullanım dışı durumlarda oluşabilecek risk tamamen kullanıcının kendisine aittir. Kombi cihazın amacına uygun olarak kullanılması halinde , kullanım ve kurulum kitapçığının ve ayrıca birlikte geçerli olan diğer belgelerin, denetim ve bakım şartlarının da dikkate alınması dahildir.

 

Her ne olursa olsun her türlü aksine yapılan cihaz kullanımı yasaktır.Cihazlar, mevcut talimatlara, kurallara ve yönetmeliklere uygun hareket eden ve bu konuda yetkili uzman kişiler tarafından gerekli kurulumun  yapılması gerekir.

Montaj edilecek cihaz ile ilgili dikkat edilmesi gereken güvenlik hususları ise ; vaillant ecotec plus kullanım kılavuzu

  1. Cihazın kurulumu sadece bir Vaillant yetkili satıcı firma tarafından monte edilmelidir. Çünkü ; Cihaz montaj kurallarına uygun olarak monte edilmesi ve ayrıca mevcut yönetmeliklerin belirlemiş olduğu kurallar ve koşullar yerine getirilerek yapılmalıdır. Bu durumdan yetkili satıcı sorumludur.
  2. Cihazın denetimi, bakımı ve onarımının yapılmasından yetkili satıcı sorumludur. Bir diğer husus ise cihazın ayarlanmış gaz miktarında yapılacak değişikliklerden de yine görev kendisine aittir.
  3. Kombi cihazının işletmeye taşınmasındaki gerekli kontrollerin alınmasından sorumludur. Taşıma esnasında herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması adına çok önemlidir.
Vaillant Ecotec Plus görsel
Vaillant Ecotec Plus kombi görsel çalışması – vaillant ecotec plus kullanım kılavuzu

Vaillant Ecotec

Marka cihazlar satış tarihinden itibaren 2 yıl bir garanti süresi verilir. Belirtilen süre içerisinde kombinizde tespit edilen arıza malzeme veya üretimden kaynaklı bir durum ise Vaillant teknik  servis tarafında ücretsiz olarak sorun giderilir.

Cihazın sorunu kullanıcı hatasından kaynaklı olması durumunda servis ücreti veya parça değişim bedelleri kullanıcıdan tahsil edilir. vaillant ecotec plus kullanımı, kullanıcı hatalarından  kaynaklı durumlar garanti kapsamına girmez. Kullanmış olduğunuz cihazlara fabrika garantisi, sadece cihazın montajı Vaillant yetkili satıcıları tarafından yapılması halinde verilir.

Kombi cihazınız ile ilgili servis ve bakım-onarım işleri eğer Vaillant teknik servisi tarafından yapılmamış ise ürününüz ile ilgili fabrika garantisi kalkar.

Çünkü ; Fabrika garantisi, cihazda tespit edilen orijinal Vaillant parçalarının dışında başka bir parçaların kullanılması durumunda garanti kapsamı dışında kalır. Bu durum söz konusu olduğunda hiçbir şekilde kullanıcı hak idea edemez.

Bu şekilde olan cihazların Sanayi Bakanlığınca yapılan tespitler neticesinde  cihaz ömrü 15 senedir. Kombinizi Vailant’ dan alınız . Gerek montaj olsun , gerek ise teknik servis hizmeti olsun her türlü destek için bizler sizlerin yanındayız. Bizleri seçtiğiniz için teşekkür ederiz…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.