Vaillant Kombi Kullanımı

 

Vaillant kombi kullanımı hakkında gerekli açıklamaları konunun devamında yer almaktadır. Öncelikli olarak kombiniz sıfır ve kutusunda ise geldiğini farz ediyorum. yetkili servis tarafından açılarak montajlanması gerekiyor.
Sıfır Kutunun içinden çıkanlar ve servisin getirdikleri malzemeler Nelerdir.

  1. Vaillant kombinizin markasına göre kullanma kılavuzunun
  2. Montaj Ayakları
  3. Kombi
  4. Boruları ( baca boruları başlantı kelepçeleri vs.)
  5. Şalter ( bazı modellere özel olarak sizin elektrik şalteri almanız gerekebilir servisi sorunuz )

Vaillant kombi cihazını nasıl kullanırsınız? Vaillant kombi çalışma ayarları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Özellikle kombiyi ihtiyacımıza göre kullanmalı ve sıcak su için ihtiyaç kadar ısıtılmalı. Bu durum ihtiyaçtan fazla enerji tüketimi demektir.

Vaillant kombiyi çalıştıracağınız zaman önce kombi kapağını açarak içeride olan ana şaltere ulaşılır. Kombi de kalorifer tesisatına gidiş su sıcaklığının ayarlanması için Bu buton ile kombinizin sıcaklık oranını seçmek.

Aynı yerde bulunan musluk işareti olan butonla kullanım suyu sıcaklığını ayarlamış olursunuz. Daha sonra ise açık olan kombinin elektronik kart gerekli sistemleri kullanarak alır ve brülör ateşlemeyi gerçekleştirmiş olur.

vaillant kombi kullanımı
Vaillant kombi petek nasıl açılır

Vaillant Kombi Kullanımı ve Bakım işlerini yetkili servisten destek alınmalıdır.

Vaillant Kombi Kullanımı ve Sıcaklık Ayarı

Kombi çalıştığı süre kadar sistemde devir daimli olarak dolaşır. Vaillant kombi sıcaklık ayarının nasıl yapılması gerektiği konusunda ise kombi derece ayarları üzerinde bulunan  kalorifer düğmesinden ayarlanmaktadır.

Kombi cihazı üzerinde bulunan sıcaklık göstergesini petek konumuna getirerek 1 veya 2 ayarında kullanılması kullanıcılara tavsiye edilir. Eğer havalar çok soğuk ise 3 veya 4 konumuna getirilebilir. Bu şekilde de kullanılması durumunda enerji tüketimi normale göre biraz daha artacak olmasıdır.

Dilerseniz vaillant kullanım klavuzu adlı yazımı okuyabilirsiniz

Vaillant kombi kullanım kılavuzu

Bütçenizi düşünmeniz durumunda çok fazla mecbur kalınmadığı takdirde yüksek konumda da yakmayınız. Vaillant kombi kullanımı hakkında sormak istediğiniz tüm teknik bilgileri çağrı merkezimizi aramanız halinde gerekli destek hizmeti sağlanmaktadır.

Yeni kombi alacak kullanıcılar Vaillant kombi tavsiye ederiz. Hem kullanımı , hem de teknik özellikleri ile sağlamış olduğu avantajları sebebi ile tercih edilebilir.

vaillant kombi kullanımı
vaillant kombi hakkında gerekli bilgiler Vaillant kombi petek nasıl açılır

Vaillant Kombi Montaj

Vaillant kombi kullanırken mutlaka kurulum aşamasında montajının eksiksiz yapılması önemlidir. Montaj işlemini teknik servis yetkililerine yaptırınız. Çünkü montaj işlemi düzgün olmayan cihazların tekrar bir sorun oluşturması durumunda yetkili servis sorumlu olmaz.

Bu tarz durumlarda sorumluluk tamamen o işi yapan kişi ve kullanıcıya aittir. Kullanıcı hiçbir  şekilde kombi firmasını veya yetkili bayii sorumlu tutamaz. Sizlerde kombiniz ile ilgili sorun yaşamak istiyorsanız kombinizi aldığınızda Vaillant kombi teknik servisinden montaj hizmeti alınız. Bu sizin her zaman yararınıza olacaktır.

Çünkü kombinizi teknik servis tarafından monte ettirdiğinizde belirli bir süre sonra bir sorun yaşanması halinde ücretsiz olarak satıcı firma teknik servis hizmetini sağlamaktadır. Kombinizi ekonomik şartları göz önünde bulundurarak en uygun kombi ayarında kullanmanız da fayda vardır.

Dikkat ; Kombinizi  sürekli gün içerisinde açıp – kapatmanız doğru bir kullanım şekli değildir. Tam tersine her açıp kapatmanız da kombi kendisini yenilerek sıfırdan başlangıç yapmaktadır.

Vaillant Kombi Doğru Kullanımı

Bu da hem su tüketimi hem de enerji tüketimini artırır. Böylelikle ay sonu faturalarınız yüksek gelmeye başlar. Oysa ki kombinizin ayarlarını düşük konuma getirip hiç kapatmadan sürekli yanmasını sağlamanız durumunda bir avantaj elde etmiş olursunuz.

 

Bu durum sonrası hem tüm odalarınızda ısı kaybı yaşamadığınız gibi enerji tüketiminiz de sabit olacağından bu durum pozitif olarak kendinize çevirmiş olursunuz.

Vaillant kombiyi düzenli bir şekilde kullanmanız gerekir hem eviniz sıcak olacak hemde cebinizde fazla paranız çıkmamış olduğu. Vaillant Kombi daima sizinle hedeflerini gerçekleştirmede bir adım öndedir.

Vaillant Kombi Kullanımı Bar Ayarı

Kış aylarında girmeden önce kombinizin kış bakımını yaptırmanızı tavsiye ederek ” vaillant kombi kullanımı bar ayarı ” anlatmaya başlamak isterim. Kombinizin eksiklerini yaz aylarında gideremediyseniz, kışın aniden oluşabilecek Kombi Arızalarına hazırlıklı olmanız gerekir.

vaillant kombi kullanımı ve bar basınç ayarı hakında bilgi
Vaillant Kombi Kullanımı Bar Ayarı 1,5 bar olmalı

Vaillant kombiniz özellikle eski bir model ise ( eski modelleri bile son derece dayanıklıdır ) yazın kullanmadığınız bar basıncı doğru göstermeyecektir.

Yapılması gereken peteklere sıcak su göndermini ön panelde görülen eskiler için çevirmeli yeni nesil için dijital ekranda petek iconunu çevirmenizdir.

vaillant kombi kullanımı bar ayarı yükseltmek için; Kombinin alt kısmında bulunan su basma yerinden özel bir anahtar vasıtası ile su basmanız gerekmektedir. Bu anahtar eski tip vaillant lar ı olanlar içindir. Elinizde anahtarı yok ise temin etmek için kombi satışı yapan ve tamiri yapan birmalardan temin etmeniz gerekir.

Anahtarı kombinin altında bulunan su basma yerine takıp çeviriniz. 1,5 bar olması gereken ortalama değerleridir.

kombi ön panelinde görülen ( eski versiyonlarda var) dijital ekranda aynı şekilde petek işaretini çevirmeniz gerekmektedir

altta verilen görsel eski bir vaillnat kombidir örnek olsun diye verilen bu görselde

Vaillant Kombi Kış Moduna Nasıl Alınır

Vaillant kombi kış moduna nasıl alınır eski bir versiyon kombide örnek oluşturması için bir fotoğraf paylaşacağım

kombinin ön tarafında börülen düğme şeklinde 2 buton vardır bunlardan petek iconlu düşmeyi saat yönünde çevirmeniz yeterli olacaktır.

Vaillant kombi servis ayarları

Vaillant Kombi Kullanımı Su Basma Yöntemleri

vaillant kombinizin bar basınç ayarı olması gereken ( 1,5 bar ) değil ise bar basıncını yukarı çekmeniz için kombinizin alt kısmında bulunan Su Basma yerinde kombinize su takviye etmeniz gerekir.

Sol tarafa doğru çevirerek su basma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Vaillant kombi petek nasıl açılır

kombiye su basma işlemi sırasında dikkat edilecek hususlar ; kombinin altında bulunan su bama vanasını aniden ve hızlı bir şekilde su vanasını açmayınız.

vaiilnat kombi kullanımda su basma yöntemleri Vaillant kombi çalışma Prensibi
Vaillant Kombi Kullanımı Su Basma Yöntemleri

Aksi durumda çok fazla su bar basıncını 1,5 bar üzerinde olmasını sağlar ve peteklerden ( en kola yöntem olduğu için ) fazla suyu sistem den çıkarmaya çalışırsınız.

kombinin ön panelinde görülen bar göstergesi siz su basmaya başladığınızda hızlı bir şekilde reaksiyon göstermeye bilir. Peteklerin açık olması sistemin çalışır durumda olmasında avantaj vardır.

Su vanasını açtığınızda bar basıncı hareket etmiyor ise ve suyun siteme aktarıldığını Su Sesinden anlaşılacaktır.

vaillnat tam yoğuşmalı bir kombiye sahip olursanız yakıt tüketiminde çok daha uygun olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.