vaillant kombi kullanımı

 

Vaillant kombi kullanımı hakkında gerekli açıklamaları konunun devamında yer almaktadır. Öncelikli olarak kombiniz sıfır ve kutusunda ise yetkili bayi tarafından açılarak montajlanması ayrıca içerinde vaillant kombinizin markasına göre kullanma kılavuzunun var olduğunu belirtmek isterim.

Vaillant kombi cihazını nasıl kullanırsınız? Vaillant kombi çalışma ayarları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Özellikle kombiyi ihtiyacımıza göre kullanmalı ve sıcak su için ihtiyaç kadar ısıtılmalı. Bu durum ihtiyaçtan fazla enerji tüketimi demektir.

Vaillant kombiyi çalıştıracağınız zaman önce kombi kapağını açarak içeride alan kombinin çalışma ve kapanması için bulunan ana şaltere ulaşılır. Kombi de kalorifer tesisatına gidiş su sıcaklığının ayarlanması için Bu buton ile kombinizin sıcaklık oranını seçmek. Aynı yerde bulunan musluk işareti olan butonla kullanım suyu sıcaklığını ayarlamış olursunuz. Daha sonra ise açık olan kombinin elektronik kart gerekli sistemleri kullanarak alır ve brülör ateşlemeyi gerçekleştirmiş olur.

vaillant kombi kullanımı

vaillant kombi kullanımı ve bakım işlerini yetkili servisten destek alınmalıdır.

vaillant kombi kullanımı ve sıcaklık ayarı

Kombi çalıştığı süre kadar sistemde devir daimli olarak dolaşır. Vaillant kombi sıcaklık ayarının nasıl yapılması gerektiği konusunda ise kombi derece ayarları üzerinde bulunan  kalorifer düğmesinden ayarlanmaktadır.

Kombi cihazı üzerinde bulunan sıcaklık göstergesini petek konumuna getirerek 1 veya 2 ayarında kullanılması kullanıcılara tavsiye edilir. Eğer havalar çok soğuk ise 3 veya 4 konumuna getirilebilir.Bu şekilde de kullanılması durumunda enerji tüketimi normale göre biraz daha artacak olmasıdır.

 

Bütçenizi düşünmeniz durumunda çok fazla mecbur kalınmadığı takdirde yüksek konumda da yakmayınız. Vaillant kombi kullanımı hakkında sormak istediğiniz tüm teknik bilgileri çağrı merkezimizi aramanız halinde gerekli destek hizmeti sağlanmaktadır. Yeni kombi alacak kullanıcılar Vaillant kombi tavsiye ederiz. Hem kullanımı , hem de teknik özellikleri ile sağlamış olduğu avantajları sebebi ile tercih edilebilir.

vaillant kombi kullanımı
vaillant kombi hakkında gerekli bilgiler

vaillant kombi montaj

Vaillant kombi kullanırken mutlaka kurulum aşamasında montajının eksiksiz yapılması önemlidir. Montaj işlemini teknik servis yetkililerine yaptırınız. Çünkü montaj işlemi düzgün olmayan cihazların tekrar bir sorun oluşturması durumunda yetkili servis sorumlu olmaz.

Bu tarz durumlarda sorumluluk tamamen o işi yapan kişi ve kullanıcıya aittir. Kullanıcı hiçbir  şekilde kombi firmasını veya yetkili bayii sorumlu tutamaz. Sizlerde kombiniz ile ilgili sorun yaşamak istiyorsanız kombinizi aldığınızda Vaillant kombi teknik servisinden montaj hizmeti alınız. Bu sizin her zaman yararınıza olacaktır. Çünkü kombinizi teknik servis tarafından monte ettirdiğinizde belirli bir süre sonra bir sorun yaşanması halinde ücretsiz olarak satıcı firma teknik servis hizmetini sağlamaktadır. Kombinizi ekonomik şartları göz önünde bulundurarak en uygun kombi ayarında kullanmanız da fayda vardır.

Dikkat ; Kombinizi  sürekli gün içerisinde açıp – kapatmanız doğru bir kullanım şekli değildir. Tam tersine her açıp kapatmanız da kombi kendisini yenilerek sıfırdan başlangıç yapmaktadır.

vaillant kombi doğru kullanımı

Bu da hem su tüketimi hem de enerji tüketimini artırır. Böylelikle ay sonu faturalarınız yüksek gelmeye başlar. Oysa ki kombinizin ayarlarını düşük konuma getirip hiç kapatmadan sürekli yanmasını sağlamanız durumunda bir avantaj elde etmiş olursunuz.

Bu durum sonrası hem tüm odalarınızda ısı kaybı yaşamadığınız gibi enerji tüketiminiz de sabit olacağından bu durum pozitif olarak kendinize çevirmiş olursunuz.

Vaillant kombiyi düzenli bir şekilde kullanmanız gerekir hem eviniz sıcak olacak hemde cebinizde fazla paranız çıkmamış olduğu. Vaillant Kombi daima sizinle hedeflerini gerçekleştirmede bir adım öndedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.