G-HH501HMZHX

kombi tahliye vanası nerededir

 

Kombi ısınma ve sıcak su ihtiyacımızı karşılayan hemen hemen hepimizin sahip olduğu bir cihaz oldu. kombi tahliye vanası nerededir sorununun cevabı konunun devamında anlatılmaktadır. Artık neredeyse hepimizin evlerinde olan kombi, zaman zaman bizi bazı sorunlarla karşı karşıya bırakıyor.

En sık karşılaştığımız sorunlardan birisi yüksek ya da düşük basınç nedeniyle kombimizin çalışmıyor olmasıdır. Bunu kendimiz çözebileceğimiz gibi teknik destek de alabiliriz. kombi su tahliye vanası nerededir. Kombi bakımlarını düzenli periyodlarla yaptırdığımızda bu gibi sorunlar ciddi seviyeye gelmeden düzeltebiliriz.

Kombi su boşaltma vanası nerede
kombi tahliye vanası nerededir kombi su tahliye vanası

Kombimiz bazen yüksek basınç sebebiyle çalışmayı durdurabilir. Eğer genleşme tankında yırtılma gibi bir durum söz konusu ise basınç değeri ayarlanamaz ve sürekli olarak artış görülür.

Genleşme tankının değiştirilmesini gerektireceğinden dolayı bu işlemi kullanıcı kendisi yapamaz ve profesyonel yardım almak zorunda kalır.

Eğer sorun herhangi bir parçadaki arızayla alakalı değilse kombi tahliye vanasını kullanarak fazla basınç oluşturan suyu tahliye edebiliriz. Kombimizin içinde su, ısısı arttıkça genleşmektedir.

 

Bu da basıncı yükseltir. Suyun tahliye edilmesi gerekir. Eğer edilmezse bazı kombilerde suyun vana ve tesisatın bazı noktalarından aktığını görebilmek mümkündür.

Kombi Tahliye Vanası Ne İşe Yarar?

Kombi tahliye vanası, genellikle kombinin alt kısmında ya da banyo, mutfak gibi yerlerde havlupanın alt kısmında da bulunan musluktur. Oval şekildedir. Örneğin ECA marka kombilerde kombi tahliye vanası, kombinin alt kısmında bulunmaktadır.  Kombi tahliye vanasını açtığımızda etrafa öncelikle tazyikli su geleceğini unutmamak gerekir. Kombi su boşaltma vanası nerede

Çevresini ıslatmamak için bir kap koyduktan sonra musluğu çevirmek doğru olacaktır. Tahliye edilen suyun, kirli su olma olasılığı yüksektir. Evinizin boyutuna göre ve peteklerinizin büyüklüğüne göre değişecek olmasına rağmen, musluğu açtıktan yaklaşık 3 ile 5 dakika arasında akacak ve yavaşlayarak duracaktır.

kombi su tahliye vanası nerededir.

Tekrar su basmak için ise kombi tahliye vanasını kapatmayı unutmamalısınız. Kombi tahliye vanası ile birlikte hem petekleri temizleyip hem de sistemdeki fazla suyu tahliye etmek mümkün olur. Göstergeden bakarak basıncı istediğimiz seviyeye çektiğimizde, kombi tahliye vanasını kapatmayı unutmamalıyız. Aksi halde su tahliye edilmeye devam edecektir.

  kombi su tahliye vanası Bazı durumlarda ise suyu tahliye etmemize rağmen, kombimizin basınç değeri değişmeyebilir. Bu sorunun çözmek için, kombimizin peteklerin içinde devir daim ediyor olması gerekir.

Bu devir daim esnasında peteklerde hava yapma olasılığı yüksektir.  Peteklerde oluşan havayı almak için bir hava alma yeri vardır. Bu kısımdan doğru peteklerin havasını alabilirsiniz. Kombi su boşaltma vanası nerede

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.