G-HH501HMZHX

Vaillant Kombi Bar Basınç Yükseltme

Makalede Neler Var

 

vaillant kombi bar basınç yükseltme. Bu konuda sizler için edinmiş olduğum bilgileri paylaşmak isterim. Bar basıncını neye göre yükseltilip yükseltilmeyeceği hususunda ise eğer kombiniz bar arızası vermiş ise bu durumda bar basıncını yükseltmeniz gerekir.

Cihazınızın bar gösterge panelini kontrol ettiğinizde bar ayarının 1 ‘in altında olduğunu görürsünüz. Bar ayarının 1’in altına düşmesi halinde cihaz kendisine su basıncı yüklemesi yapılmasını bekler.

Aksi halde arıza devam eder. Cihazın alt kısmında bulunan vana veya musluk şeklindeki aparatı el yardımı ile sağa doğru açtığınızda su sesini duyarsınız. Bu esnada bir taraftan da bar göstergesini gözlemleyerek su basıncının 1 ‘ in üzerine gelene kadar Vaillant Kombi bar yükseltme devam ediniz.

Sonra su vanasını tam olarak kapatınız. Böylelikle bar basıncını yükseltmiş olacaksınız. Vailant kombi bar basıncını yükselme işlemi diğer cihazların kullanımına göre daha kolay ve pratiktir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda teknik servise ihtiyaç yoktur. Çünkü genellikle Vaillant kombi cihazların üzerinde bulunan arıza şekillerini belirten durum çizelgesi vardır.

vaillant kombi basınç vanası - vaillant kombi bar basınç yükseltme
Vaillant Kombi bar yükseltme – vaillant kombi basınç vanası

Vaillant Kombi F10 Arızası Nedir?

Kombiniz’de F10 Arıza kodu: kombide ”su basınç azaldığı” anlamına gelir. Bu arızanın giderilmesi için ilk etapta servis çağırmanıza gerek yoktur. ( sık sık bar basıncı düşüyor. Vaillant Kombi bar yükselmiyor ise tesisatınız da kaçak olabilir.

Önce Yetkili servis çağırın vaillant kombiniz’ de sorun yok ise tesisatınıza baktırın ) Su takviyesi yapmak için kombinin altında bulunan su vanası ile ( mavi renktedir ) azar azar su takviyesinin yapılmasıdır.

Burada dikkat edilecek husus su takviyesi yaparken Bar basınç ayarı 1,5 olmasıdır. Aksi taktirde ( bar basınç ayarı fazla oldu ise ) peketler’ den veya banyodan fazla suyu atılmalıdır.

“Vaillant Kombi Su Basma işlemi için kombinin alt kısmından su takviyesi yapılmalıdır.”

— Vaillant Kombi Su Basma

Kombinize Su takviyesi yapmak için kombinizin alt kısmında bulunan SU Takviye yapılabilir.

 • Vaillant Kombi Su DOLDURMA Musluğu Anahtarı alt kısımda yer almaktadır. Musluğu çok açmadan saat yönünün tersin doğru çeviriniz.

Not: Vaillant kombi su doldurma vanası dönmüyor ise arızalanmış olabilir. Yapılması gereken Yetkili servis çağırmaktır.

 • Kombi panelinin önündeki Bar Kontrol edilmeli 1,5 Bar Yeterli olacaktır.

Not: Bar basıncını gösteren gösterge hareket etmiyor. Kombinizin Su göstergesi arızalanmış olabilir. SERVİS çağırmanız gerekiyor.

 

Vaillant Kombi Bar Basınç Yükseltme ve Teknik Servis

Yani cihazınız arızalandığında üzerindeki göstergelerden hangisi uyarı veya hata veriyor ise durum çizelgesinde bunun karşılığı belirtilmiştir. Durum çizelgesi incelendiğinde kombi cihazınız için ne yapmanız gerektiğini daha iyi anlayacaksınız.

Cihazınız ile ilgili ona göre karar verip çözüm noktasında hareket etmenize yön tayin eder. İşte tıpkı cihazınızın göstergesinde bar göstergesinde hata vermesi ve cihaz üzerindeki durum çizelgesine bakıldığında karşılığı olarak su basıncının takviye edilmesi gibi bir durum çıkmaktadır. Vaillant kombi bar basınç yükseltme Belki bazen çok basit manuel müdahaleler ile cihazınız ile ilgili sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Bazende Vaillant kombi teknik servis ekibinden destek almanız gereken durumlarda karşınıza çıkabilir. Bar basıncı ile ilgili sorunlar bir kullanıcının tamamen kendisinin bile aşabileceği bir durumdur. Önemli olan bu durumu önceden görerek kısa bir sürede çözüme kavuşturmak bir avantajdır.

vaillant kombi bar basınç yükseltme nasıl düzeltilir

Vaillant Kombi Bar Basınç Yükseltme ve Sorunun Çözümü

Çünkü bu durum hakkında bilginiz yok ise ve sürekli bar basıncının yükseltilmesi gerektiği halde siz başka bir müdahale de bulunur iseniz cihazınız ile ilgili sorun daha da büyümektedir. Yani kolan olan işi bir nevi zorlaştırmış olursunuz. Cihazınızın arızası çok kısa bir sürede giderilecek iken yanlış müdahaleler sonrası iş uzar.

Hatta bu durumu aşamadığınızı anladığınızda yine teknik servis çağırmanız gerekir. Teknik servis belki o gün gün içerisinde bir müdahalesi olmaması durumunda yaşayacağınız mağduriyet ve ihtiyaçlarınızı karşılayamamanız gibi durumlara sebebiyet vermiş olursunuz.

Çünkü Vaillant kombi teknik servisi günlük çalışma programı çerçevesinde hareket ekmektedir. Kombi cihazınız ile ilgili çok ciddi bir durum ( Örneğin gaz kaçağı ) gibi bu tür bir aciliyet olmadığı sürece servis hizmeti bir gün sonraya kalabilmektedir.

Ancak güniçerisinde bir boşluk doğması veya diğer bir servis bölgesine yakın olmanız halinde aynı gün cihazınıza müdahale söz konusu olabilir. Aksi takdirde cihazınız ile ilgili sorununuz o gün çözülemeyebilir.

” Her zaman sorunlarınızın çözümünde  Vaillant Kombiyi yanınızda hissediniz.”

kombi su takviyesi yapma alanı

Vaillant Kombi Konu Özeti

kombilerde Genel itibari ile su basınç vanası kombinin altında bulunmaktadır. Su vanasını açıyoruz ve kombinizin üst kısmındaki basınç ölçen ibrenin 1,5 a gelmesini sağlıyoruz.

Dikkat edilecek husus azar azar vanayı açarak basıncın 1,5 geçmesi önlemektir. Kombi bar basınç yükseltiniz fakat belli bir süre sonra tekrar düşüyor ise petek tesisatın da kaçak olabilir. vaillant yetkili servis çağırılarak destek alınmalıdır.

ecotec pro kombi kullanıyorum su basma

ecotec pro kombi Bar basıncı düşük

Ecotec Pro Kombi  Bar Basınç Yükseltme 

Altta yorum bölümünde  sorulan bir sorunun cevabı olarak konuya ek yapılmıştır. Görsel üzerinde sağ tarafta yer alan T şeklinde alandan su basma işlemini yapılabilir. 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Bülent dedi ki:

  Merhabalar… bar basıncını nasıl yükselebilirim. Şekilli fotolu bir bilgilendirme gönderebilirmisiniz? Yeni taşındım vailant kombi ilk defa kullanıyorum. Saygılar…

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Bülent Bey Fotoğraflardan ziyade dilerseniz linkte paylaştığım videoyu seyredebilirsiniz
   https://www.youtube.com/watch?v=DRsnKUdHkH4

 2. Dilek dedi ki:

  Merhaba bar düşük f.22 sorunu su dolduracağım ama musluğun plastik kısmı yok sanırım düşmüş baska türlü yapamaz mıyım ya da penseyle gibi

  1. admin dedi ki:

   Dilek Hanım Merhaba

   ”vaillant kombi bar basınç yükseltme” yazına görseller eklenmiştir. Pense çözüm değildir. ( musluk takılma ağzını bozabilir.) Yapılması gereken Yetkili servisi aramanız 0850 222 2 888 kombinizin modelini bilmiyorsanız. Kombinizin Musluk Kısmının fotoğrafını çekin ve bu parçanın size ulaştırılmasını sağlayın.

   Altta bir kaç örnek paylaştım

   vaillant kombi bar basınç yükseltme

 3. Ali dedi ki:

  Merhaba Vaillant atmoTecplus kombi bar oranları ne kadar olması gerekiyor minimum/ maxsimum oranlar ayrıca su ekleme vanası bulunmuyor acaba bu mödel bar basıncın otomatikmi ayarlıyor bilgi lütfen

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Ali Bey,

   konu içerisine sizin modelin “Vaillant atmoTecplus” görsel olarak musluk ( vida ) koymuşlar düz bir torna vida ile açılıp su takviyesi 1,5 bar getirmeniz yeterli olacaktır

 4. Aylin Eryiğit dedi ki:

  Merhaba Vaillant ecotec pro kombi kullanıyorum. Bar basıncı düşük ve arıza veriyor. Fakat altında musluk ve benzeri hiçbir şey yok.

  1. admin dedi ki:

   Aylin Hanım,

   kombinize ” Vaillant ecotec pro” konu içinde görsel eklenmiştir.

   kombi altında yer alan sağ taraf da bir çevirme kolu var. azar azar açarak su ekleyiniz.

   iyi günler

 5. ABDULLAH dedi ki:

  Kombi Alttan su damlatiyor çözüm

  1. admin dedi ki:

   Abdullar Bey,
   Kombi garanti kapsamındaysa ve su sızıntısı varsa, kombi içini açmaktan kaçının. Yetkili servisle iletişime geçmesini öneririm.

   Eğer kombi garantisi bitmişse ve kombi alttan su sızdırıyorsa, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

   Sızıntı Kaynağını Belirleyin:

   Kombinin neresinden su sızdığına dikkatlice bakın. Sızıntının kaynağını belirlemek sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.
   Bağlantıları Kontrol Edin:

   Kombi ile bağlantılı olan tesisat borularını ve bağlantı noktalarını kontrol edin. Eğer bir bağlantı noktasında veya tesisat borularında sızıntı varsa, sıkın veya değiştirin.
   İkinci Bir Gözlem İçin Yetkili Servise Başvurun:

   Kombi alttan su sızdırıyorsa ve bu sorunu çözemediyseniz, bir uzmanın müdahalesi gerekebilir. Yetkili bir kombi servisine başvurarak detaylı bir inceleme ve gerekli onarımları talep edebilirsiniz.
   Onarım Maliyetlerini Değerlendirin:

   Garanti süresi dolduğunda, kombi onarımları için ek maliyetler ortaya çıkabilir. Yetkili servisle iletişime geçerek onarım maliyetlerini ve müdahale süreçini öğrenmek önemlidir.
   Kombiyi Değiştirme Seçeneğini Değerlendirin:

   Eğer kombi eskiyse ve sürekli sorunlar yaşıyorsanız, bir yatırım olarak yeni bir kombi almayı düşünmelisiniz. Yeni bir kombi, enerji verimliliği açısından daha avantajlı olabilir.
   Ancak, su sızıntısı ciddi bir sorun olduğundan, müdahalede bulunmadan önce bir uzmandan yardım almanız önemlidir. Yetkili olmayan kişilerin kombi içine müdahale etmesi güvenlik riski taşıyabilir ve ciddi hasarlara neden olabilir.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.