G-HH501HMZHX

Kombinin Fazla Suyu Nasıl Alınır

Makalede Neler Var

 

kombinin fazla suyu nasıl alınır. Bar basınç ayarı kombinin düzgün çalışabilmesi için çok önemlidir. Aksi taktirde fazla yakıt tüketimi ve arıza verebilir. Kombinizin bar basınç ayarını 1,5 almanız gerekir. Kombinin altında bulunan su takviyesi yapılan vana ( bazı markalarda mavi, bazı markalarda siyah olabilir. )

kombinizin alt kısmında bulunan bu vanadan su takviye yapmanız gerekiyor ise size tavsiyem vanayı yavaş yavaş açmanızdır. Aksi durumda kombinin fazla suyu alırsınız. Bu durumda tekrardan kombiye su takviyesi yapmanız gerekecektir.

Kombinin  Suyu Çok Nasıl Fazlası Alınır

Olması gereken kombi su basınç ayarı 1,5 bar dır. kombi ön panelinden kontrol ediniz. günümüzde bir çok kişi Kombi su sızdırma sorunu yaşamaktadır.   bazen kombi iç kısımdan su kaçırır ve buhar olarak  uçar bu sebeple basınç düşer ama su sızıntısını anlayamaya bilirsiniz. Kombinizin yetkili servisi ile iletişime geçiniz.

Kombiye bar basıncı ne kadar zaman içinde düşüyor ? su takviyesi  işlemi sık sık yapılan bir durum ise mutlaka servis ile iletişime geçiniz.. Çünkü kombi kendi kendine çalışan bir sistemdir.  arıza kombi içindeki parçaların bozulmasına neden olur.

Not: Kombinizin tahliye hortumunu kullanarak fazla olan kombi suyu boşaltılabilir.  bazen kombi basıncı normal olduğu halde tahliye parçası bozuk olduğu için suyu sızdırabilir. Bu tür arızaları siz çözemezsiniz. en doğru çözüm servisi aramanız ve randevu almanızdır.

 

Kombinin Fazla Suyu Nasıl Alınır, Kombinizin bar basınç ayarını 1,5 almanız gerekir. Kombinin altında bulunan su takviyesi yapılan vana ( bazı markalarda mavi, bazı markalarda siyah olabilir. )
Kombinin Fazla Suyu Nasıl Alınır

Kombinin Fazla Suyu Nasıl Alınır

Kobiler bar basıncı yüksek olduğunda kendiliğinden arızaya geçer. Olması gereken rakamların üstünde kombinize su takviyesi yaptıysanız ( olması gereken ortalama değer 1,5 bar dır ) siz 2 nin üzerine çıktınızı farz ediyorum.

Fazla olan suyun sistemden manuel olarak atmanız gerekir. Ayrıca bu fazla bastığınız su kombiyi arızaya geçirmese de su sızıntılarına da neden olabilir ve böyle su sızıntısı olan durumlarda sizin müdahale etmemeniz gerekir.( kombi bileşenleri de bir sızıntı var ise yetkili kombi servisi, peteklerin bağlantı noktalarında veya tesisatta sızıntı var ise yetkinlik belgesi olan mühendislik firmalarını çağırmanız öneriyorum. )

 

Kombinizde ki fazla suyu atma için banyolarda tahliye vanası olabilir. ( azar azar vanayı açarak suyu atınız aksi durumda bar basıncı 1,5 altına düşer bu durumda önerilmez ) banyonuzda kombinin suyunu dışarı atma vanası yok veya kör tıpa ile öylece bırakılmış ise ikinci yol ise peteklerin hava alma noktalarından fazla suyu dışarı atmanızdır.

Peteklerden fazla suyun atılması , Peteklerden fazla suyu atmadan önce yapmanız gereken halıları batırmamak için peteğin su takviyesi yapacağınız kısmından uzaklaştırmanız dır.

Yoksa eşiniz bu vesile ile bütün halıları yıkatmaya verebilir. Astarı yüzünü geçen bir tamirat ortaya çıkabilir. ( peteklerin içinde kirli paslı su olma olasılığı yüksektir ) peteklerin hava alma kısımları genelde düz bir tornavida ( kendi anahtarıda var ) açılabiliyor. Vanayı açmadan önce elinize bir kova alırsanız akan suyun kovaya dökülmesi sağlarsınız. Fazla suyu takviye ettikten sonra kombinizin ön kısmında bulunan su basınç derecesinden ne kadar takviye yaptığınıza bakabilirsiniz.

Dikkat: Su basınç sık sık düşüyor ise tesisatta veya kombinin bileşenlerinde sızıntı olmuş olabilir. Yetkili servis ile görüşmenizi tavsiye ediyorum.

Kombi Su Boşaltma Nasıl Yapılır

Kış aylarında özellikle odaların ısınma gerektiğinde kombiler sabah akşam bu görevi yerine getiriyorlar. Özellikle kombi bakım işlerini yılda bir kez yaptırmayan tüketicilerin, ani den oluşan aksaklıklar karşısında ( kış tam ortasında yaşanan sorunlar ) kombi servisini arıyorlar.

Kullandığınız kombinin yetkili servisi çağırmanızı ve bakım , tamirat gibi işlerinizi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Sık karşılaşılan sorunlardan biri olan ‘’ kombi su boşaltma nasıl yapılır ‘’ hakkında size ilerleyen bölümlerde ayrıntılı bir şekilde bilgi verilecektir.

Kombi bileşenleri bakımında da oldukça hassas yapıya sahiptir. Doğalgaz, su, elektrik gibi bileşenlerin herhangi biri olmaması neticesinde kombinizin çalışmamasına neden olacaktır.

Peteklerden alınana fazla su ; tornavida ( düz uçlu işinizi görecektir ) ile peteklerden alınan fazla su işinizi göreceğini düşünüyorum. ( su tahliyesi yapılmadan önce hava alma müşürünün altına kap koymanızı öneriyorum ) peteğin üst kenarında dır.

Banyolarda bulunan havludanın altında özellikle tahliye vanalarından fazla su tahliyesi yapılabilir. kombi su boşaltma nasıl yapılır ile alakalı 2 farklı yöntem önerisinde bulunulmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.