vaillant kombi suyu ısıtmıyor

 

Vaillant kombi, kullanıcıya sürekli sıcak su ve gerektiğinde ısıtma sağlamak için tasarlanmış son teknoloji ürünü bir cihazdır. vaillant kombi suyu ısıtmıyor ise oluşan arızanın bir çok nedeni ve çözüm öneriler konu içinde sizlerle paylaşılacaktır.

Belki ihtiyaçlarınızın ne olduğuna bağlı olarak seçim yapabileceğiniz birçok farklı model vardır.

Sadece Vaillant Kombileride değil, çoğu kombi markasında zamanla ortaya çıkan yaygın bir sorun, sıcak su eksikliğidir. Sıcaklık modülasyonu sıcak ve soğuk olacak şekilde başlar, sonunda tamamen durur.

vaillant kombi suyu ısıtmıyor çözüm öneriler nelerdir

vaillant kombi sıcak su gelmiyor, sorusuna cevap ararken yetkili servisi aramadan önce kontrol etmeniz için birkaç basit hususa değinmek gerekir ise;

İlk önce kombinin suyu ısıtmak için yeterli basınca sahip olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Kombinin önünde, normalde sağ alt tarafta bir basınç göstergesi görmelisiniz, bu 1 ile 2 bar civarında veya kırmızı alanın hemen üzerinde gri bölüme kadar okunmalıdır.

vaillant kombi suyu ısıtmıyor

Basınç dijital ekran penceresinden de kontrol edilebilir, paneldeki herhangi bir düğmeye basın, dahili mavi ışık yanar, şimdi radyatör sembolünün hemen altındaki düğmeye basın, şimdi bir çubuk sembolü göreceksiniz, aynı düğmeye tekrar basın ve dijital baskıyı göreceksiniz. Bu, göstergenin düzgün çalışmadığını düşünüyorsanız basıncı kontrol etmenin başka bir yoludur.

 

Basınç doğruysa, şimdi bir sonraki kontrole geçmeliyiz, kombinin en yakın sıcak su musluğunu açın, şimdi kombi ekranını kontrol edin, bir musluk sembolü görüntülenmelidir. Görüntülenen musluk sembolü yoksa, su sensörü arızalı olabilir ve vaillant yetkili servis tarafından kombinizi kontrol ettirmeniz gerekebilir.

Kombinin ön panelindeki dijital ekranda, kombinin sıcak su modunda olduğunu ve suyu ısıtmak için ateşlenmesi gerektiğini biliyoruz.

Kombi suyu ısıtırken, ekrandaki sıcaklığın yavaşça artmaya başladığını görmelisiniz, eğer çok hızlı yükselir ve kazan kapanırsa, sıcaklık düşmeli ve kombi tekrar başlayacaktır.

Bu, Vaillant kombinize başınıza geliyor ise, kazan aşırı ısınıyor ve dahili hasarı durdurmak için otomatik olarak kendini kapatıyor olabilir. Bu sorunun nedeni normalde sıcak su ısı eşanjörünün çamurla tıkanması veya kısmen tıkanmasıdır.

vaillant kombi sıcak su gelmiyor

Yukarıdakiler yazılanlar sizinde kombinizde olma olasılı muhtemeldir, belki de ne yaparsanız yapın, sıcak su ısı eşanjörünü değiştirmek için bir yetkili servis ile iletişime geçmek gerekebilir

Sadece Vaillant Eco Tec değil, birçok kazanda meydana gelen bir başka sorun, sıcak su sadece merkezi ısıtma açıkken çalışır. Bu sorun normalde saptırıcı valfin ısıtma modunda takılı kalması veya arızalı olması ve değiştirilmesi gerekecektir.

unutulmaması gereken şu dur düzenli bakımları yapılmayan kombi markası ne olursa olsun zamanla arıza verir. Düzenli bakımlar ise kombinizin tesisatında ve iç aksamında çamur oluşumunu önlemiş olursunuz

Çamur, sadece Vaillant kombinin değil, tüm kombilerin sıcak su ısı eşanjörlerinin ortak düşmanıdır.

Tüm kombiler düzgün bir şekilde muhafaza edilirse sorunsuz olarak çalışır, ancak bazen işler terine döner. Kombi arızalarının yaklaşık % 90’ı kombi üretim ile alakalı değildir. dış etkenlerin nedeni ile oluşur. Bu sebeple arızalanan kombi Kendini hasardan korumak için otomatik olarak kendini kapatır.

Kombine ısıtılan sıcak su ile ilgili sorunlar yaşamaya başlıyorsanız, yetkili servisi aramanızı öneririm, tamir etmek çok pahalı olabileceğinden çok uzun süre bakım işlerini ihmal etmeyiniz…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.