G-HH501HMZHX

Vaillant Kombi Suyu Isıtmıyor

Makalede Neler Var

 

Vaillant kombi, kullanıcıya sürekli sıcak su ve gerektiğinde ısıtma sağlamak için tasarlanmış son teknoloji ürünü bir cihazdır. vaillant kombi suyu ısıtmıyor ise oluşan arızanın bir çok nedeni ve çözüm öneriler konu içinde sizlerle paylaşılacaktır.

Belki ihtiyaçlarınızın ne olduğuna bağlı olarak seçim yapabileceğiniz birçok farklı model vardır.

Sadece Vaillant Kombileride değil, çoğu kombi markasında zamanla ortaya çıkan yaygın bir sorun, sıcak su eksikliğidir. Sıcaklık modülasyonu sıcak ve soğuk olacak şekilde başlar, sonunda tamamen durur.

vaillant kombi suyu ısıtmıyor çözüm öneriler nelerdir

vaillant kombi sıcak su gelmiyor, sorusuna cevap ararken yetkili servisi aramadan önce kontrol etmeniz için birkaç basit hususa değinmek gerekir ise;

İlk önce kombinin suyu ısıtmak için yeterli basınca sahip olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Kombinin önünde, normalde sağ alt tarafta bir basınç göstergesi görmelisiniz, bu 1 ile 2 bar civarında veya kırmızı alanın hemen üzerinde gri bölüme kadar okunmalıdır.

vaillant kombi suyu ısıtmıyor

Basınç dijital ekran penceresinden de kontrol edilebilir, paneldeki herhangi bir düğmeye basın, dahili mavi ışık yanar, şimdi radyatör sembolünün hemen altındaki düğmeye basın, şimdi bir çubuk sembolü göreceksiniz, aynı düğmeye tekrar basın ve dijital baskıyı göreceksiniz. Bu, göstergenin düzgün çalışmadığını düşünüyorsanız basıncı kontrol etmenin başka bir yoludur.

vaillant kombi kullanım suyu ısıtmıyor
vaillant kombi kullanım suyu ısıtmıyor

Basınç doğruysa, şimdi bir sonraki kontrole geçmeliyiz, kombinin en yakın sıcak su musluğunu açın, şimdi kombi ekranını kontrol edin, bir musluk sembolü görüntülenmelidir. Görüntülenen musluk sembolü yoksa, su sensörü arızalı olabilir ve vaillant yetkili servis tarafından kombinizi kontrol ettirmeniz gerekebilir.

Kombinin ön panelindeki dijital ekranda, kombinin sıcak su modunda olduğunu ve suyu ısıtmak için ateşlenmesi gerektiğini biliyoruz.

Kombi suyu ısıtırken, ekrandaki sıcaklığın yavaşça artmaya başladığını görmelisiniz, eğer çok hızlı yükselir ve kazan kapanırsa, sıcaklık düşmeli ve kombi tekrar başlayacaktır.

Bu, Vaillant kombinize başınıza geliyor ise, kazan aşırı ısınıyor ve dahili hasarı durdurmak için otomatik olarak kendini kapatıyor olabilir. Bu sorunun nedeni normalde sıcak su ısı eşanjörünün çamurla tıkanması veya kısmen tıkanmasıdır.

vaillant kombi sıcak su gelmiyor

Yukarıdakiler yazılanlar sizinde kombinizde olma olasılı muhtemeldir, belki de ne yaparsanız yapın, sıcak su ısı eşanjörünü değiştirmek için bir yetkili servis ile iletişime geçmek gerekebilir

Sadece Vaillant Eco Tec değil, birçok kazanda meydana gelen bir başka sorun, sıcak su sadece merkezi ısıtma açıkken çalışır. Bu sorun normalde saptırıcı valfin ısıtma modunda takılı kalması veya arızalı olması ve değiştirilmesi gerekecektir.

unutulmaması gereken şu dur düzenli bakımları yapılmayan kombi markası ne olursa olsun zamanla arıza verir. Düzenli bakımlar ise kombinizin tesisatında ve iç aksamında çamur oluşumunu önlemiş olursunuz

 

Çamur, sadece Vaillant kombinin değil, tüm kombilerin sıcak su ısı eşanjörlerinin ortak düşmanıdır.

Tüm kombiler düzgün bir şekilde muhafaza edilirse sorunsuz olarak çalışır, ancak bazen işler terine döner. Kombi arızalarının yaklaşık % 90’ı kombi üretim ile alakalı değildir. Sış etkenlerin nedeni ile oluşur. Bu sebeple arızalanan kombi Kendini hasardan korumak için otomatik olarak kendini kapatır.

Kombine ısıtılan sıcak su ile ilgili sorunlar yaşamaya başlıyorsanız, yetkili servisi aramanızı öneririm, tamir etmek çok pahalı olabileceğinden çok uzun süre bakım işlerini ihmal etmeyiniz…

Vaillant Kombi Isıtmıyor Suyu Nedendir?

Bende evimde Vaillant Kombi kullanıyorum. Çok kaliteli üst segment bir kombidir. Bunu her satış yapan ve biraz araştıran tüketiciler bilir.

Kışın kombinizde yaşadığınız bir arıza nedeni ile kombi suyu ısıtmıyor mu ?

Kombinizin yıllık bakımlarını yaptırdınız mı ? Bu çok önemli bir husustur. Yaygın yetkili servis ağı ile Vaillant markası dünyada ve Türkiye kendini kanıtlamış bir markadır.

belki ke vaillan kombinin suyu ısıtmamasının nedeni dış etkenlerden kaynaklanıyordur ?

Yetkili servis çağırmadan önce sizde kontrol edebilirsiniz. Kombinizin gazı açık mı ? ( ocağınızdan gaz kontrolü yaptınız mı )

kombizin ön panelinde arıza konu vermiş mi ? evet ise o kodun anlamını biliyor musunuz ? bilmiyorsanız servisinizi aramanız yeterli olacaktır…

kombiye gelen su az ise kombiye gelmeyen su az olacaktır ve yeteri kadar ısınamayacaktır.

Dikkat ederseniz vaillant veya başka bir marka fark etmez dış etkenden dolayı sorunlar hep aynıdır.

Vaillant Kombi Neden Petekler Isınmıyor; peteklerde hepsimi yoksa 1 tanesimi ısınmıyor ? bir tanesi ise petek içinde hava var dır ve havsı alınan petek ısınır…

kapı kenarında gaz vanası kapalımı açık mı ?

kullanmadığınız odanın petekleri kapalı ve yanan petek sayısı 3 den az ise vaillant kombi ısıtmaya bilir.

Vaillant Kombi Suyu Geç Isıtıyor

Vaillant kombi dünya çapında en çok tercih edilen kombi markası olduğu öncelikle belirtmek isterim. ” vaillant kombi suyu geç ısıtıyor ” veya vaillant kombi suyu yeterince ısıtmıyor gibi sorunların kombi markası gözetilmeksizin yaşanabileceğini belirtmek isterim.

vaillant kombi suyu az ısıtıyor
vaillant kombi suyu çok ısıtıyor

Vaillant Kombide Üç Yollu Vananın Arızalanması ; Kombinin çalışma prensibi 2 türlüdür

  • Vaillant kombiniz banyo sıcak suyu verir
  • Vaillant banyo suyu ve peteklere sıcak su verir

Bu sıcak su ( petek veya banyo ) yaz kış ayarının yapıldığı kombinizin ön panelinden ayarlarsınız. Yazın ortasında peteklerin ısınmasını istemezsiniz.

sıcak su sisteminin ön panelden ayarladığınız ve kombinin içinde bu ayarları ” Üç Yollu Vana ” ile sağlanır. Bu vana zamanla yıpranır ve işlevini yitirir sağlıklı çalışmayan üç yollu vana suyun istem dışı peteklere kaçmasına neden olur ve banyo yaparken suyun sıcaklığı düşer.

Belki bu durum vaillant kombi suyu geç ısıtıyor gibi görünsede kombinin içinde bulunan üç yollu vana arızalı olabilir. Bu durumun tespiti için Yetkili kombi servisi iletişim numarasını sizlerle paylaşacağım.

Vaillant Yetkili servis İletişim 0850 222 2 888 Çözüm sunar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.