G-HH501HMZHX

Demirdöküm Neva F4 Arıza Kodu

 

Kış aylarında yoğun şekilde kullanılan kombilerinize, bakım yaptırmadıysanız. Muhtemelen yıpranma sonucunda bir çok hata verecektir. Bu hatalardan biri olan ” Demirdöküm Neva F4 Arıza Kodu ” hakkında bilgi içeren makaleyi okumanızı tavsiye ederim.

Sizin de kombiniz f4 hatası veriyor ise muhtemelen Ana kart’ tan kaynaklı veya Gaz yetersizliği gibi sorunlar ile karşı karşıya olabilirsiniz.

Kombinin Çalışma Prensibi : Kombiniz ilk etapta ayarladığınız ısı değerinde çalışıyor ve belli bir zaman geçtikten sonra durması gerekir sonrasında ısı değerinde düşüklük olduğunda otomatik olarak ayarladığınız ısı değerinde çalışmaya ve odanın ısısını sabitlemeye çalışmaktadır.

Önemli Bir Uyarı : Yetkisiz kombi tamircilerinin F4 Arızası alan müşteriler ilerin ana kartınız yanmış diyerek gereksiz yere maddi kayıplara uğrattıklarını duyuyoruz. Mutlaka kapınızın dışındaki gaz sayacını kontrol ediniz çünkü gaz sayacınız bozulmuş olabilir.

Demirdöküm Kombi Kullanım Kılavuzunda f4 Arızası Açıklaması ise;

Gaz yokluğu veya İyonizasyon Hatası olarak açıklanmaktadır.
demirdöküm neva f4 arıza kodu ile karşılaşırsanız yapmanız gerekenler konsunuda kombiservisdunyasi sitesininden konu içeriğini okuyabilirsiniz.
demirdöküm neva f4 arıza kodu

Demirdöküm Neva F4 Arıza Kodu ve Yapılması Gerekenler

ilk Olarak Kombinizi Resetleyin : Kombinizde reset tuşuna basınız ( 5 sn. kadar basılı tutunuz ve bu işlemi en fazla 3 kere tekrarlayınız ) Hata kodu ekranda yanmaya devam ediyor ise Demirdöküm Yetkili servisi çağırınız

 

Gaz kontrolü yapınız: Kapınızın kenarında doğalgaz sayacının yakınında gaz açma / kapama vanasını başta olmak üzeri kontrol ediniz. Genel bir şebeke sorunu da olabilir. Mümkün ise komşularızalarında herhagi bir sorun olmadığını sorabilirsiniz.( Gaz kontrolünü çakmak tutarak yapılamaması gerektiği hatırlatmak isterim 🙂 ) Ayrıca gaz valflerinde zamanla oluşan oksitlenme neticesinde veya akışkan gazın kaynaklı olarak gaz valfi bozulmuş olabilir.

İyonizasyon problarında zamanla oluşan tortular sebebi ile ısıda dalgalanma veya belli bir zaman sonra kombiniz yanmama gibi aksaklıklar yaşatabiliyor. Sadece el işçiliği ile temizlenerek çözüm olabilir.
En doğru çözümü servis size belirtecektir.

Yetkili Servis Tarafından Müdahale etmesi gerekebilir. Ana kart’a oluşan bir hata ( ana kartın devrelerinde ) neticesinde Demirdöküm f4 arıza hatası veriyor olabilir.

Unutulmaması gereken en önemli husus yetkili servisin taktığı ürün 1 yıl garanti kapsamındadır. tekrarlanacak aynı hata da garanti kapsamında müdahale edilir ( 1 yıl içerisinde ) Ayrıca karşınızda konusunda uzman bir müşteri temsilcisi ile görüşerek kurumsal çözümler üreten Yetkili servisi tercih etmek bence en doğru tercih olacaktır.

Ana kart değişimi yapılmadan bazen karta yapılan ufak bir müdahale sonucunda düzelebilir. Bu düzeltme işlemine kartı söken ve samimiyetin güvendğiniz servis cevaplıyabilir.

Ana kart değişimi yapılmadan bazen karta yapılan ufak bir müdahale sonucunda düzelebilir. Bu düzeltme işlemine kartı söken ve samimiyetin güvendiğiniz servis cevaplayabilir.

  • Demirdöküm neva f4 arıza kodu
  • Demirdöküm kombi arıza kodları f4
  • Demirdöküm f4 arıza kodu
  • Demirdöküm arıza kodları f4

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.