G-HH501HMZHX

Demir Döküm Kombi Bakımı

Makalede Neler Var

 

demir döküm kombi bakımı düzenli olarak her yıl yaptırmalıyız. Türkiye istatistiklerine baktığımızda ciddi oranda kombi kullanıcısının düzenli olarak bakım yaptırmadığı sayısal veriler ile ortaya konmuştur.

Kombiniz yıl içerisinde bir arıza vermemiş olsa bile içerisindeki materyallerin belirli zamanla çalışarak aşınması veya oksitlenmesi gibi durumlardan kaynaklı sorunlar ilerde çıkabilir. İşte bu tip sorunları bakım yaparak zamanında tespit ederek daha ciddi problemlerin oluşmasını engellemek  için her kombi kullanıcısının mutlaka senelik olarak bakım yaptırması zorunludur. 

kombi bakım fiyatları yetkili kombi servisleri tarafından yaptırılması gerekir.

Kombi bakımını gerektiren diğer etkenler ise doğalgaz , elektrik ve su tesisatları ile ilgili durumlardan kaynaklı arızalar neticesinde de yine kombi bakımı gerektirir. Eğer demir döküm kombi cihaz var ise bu cihazınız ile ilgili ne zaman bakım yaptıracağınıza dair grafik veriler bulunmaktadır. Bu veriler ürünü aldığınız tarih itibari ile veri girişine kayıt edilerek. Sizler hangi zamanda kombi aldığınız ve geçen süre zarfına göre kombinizi hangi tarihlerde bakım yaptırmanız gerektiğine dair tüm verileri bulabilirsiniz.

demir döküm kombi bakımı
demir döküm kombi bakımı tamirat kombi bakım

demir döküm kombi bakımı

Yazın kombi bakım işlemlerinin yaptırmanın faydaları

Genellikle yeni alınan kombi ürünlerin ilk senelerde arıza yapma oranı çok düşüktür. Çünkü ürünün yeni olması kullanılsa bile ilk yıllarda pek aşınma durumu söz konusu olmaz. Bu yüzden yeni kombilerin bakımı bir yılı aştıktan sonra yapılması gerek görülür.

Bu konuda da yine kayıtlı veriler üzerinden hareket edilerek kullanıcıya bilgi verilir. Kombi bakımlarını kış aylarında havaların soğuması ile birlikte arıza kayıt ve bakımları yoğunlaşmaktadır.

”Bu yüzden kombinizi kış aylarına bırakmadan yazın daha geniş zamanda yaptırmak en uygun olanıdır.”

 

Kombi bakımı ve tesisat bakımı ile ilgili ücretlendirme konularında her marka kendi belirlemiş olduğu fiyat politikası üzerinden müşterisine hizmet vermektedir. Demir döküm kombi kullanıcıların fiyatlandırması ise kullanmış olduğu cihaz tipine ve kapasitesine göre yaklaşık 80 TL ile 300 TL gibi rakamlar arasında değişmektedir. ( fiyatlar 2017 yılının ortalama fiyatıdır değişkenlik gösterebilir. doğru fiyat için yetkili servis ile iletişime geçiniz )

demir döküm kombi bakımı 2017 ortalama fiyatları

Standart bakım  hizmetlerinde ise fiyat 80 TL olarak değerlendirilerek müşteri onayı sonrası gerekli bakım işlemi yapılır. Kombi bakımının yanı sıra petek bakımı istenmesi durumunda ise  fiyatlandırma evin metrekaresine ve kullanılan petek sayısına göre değerlendirilir.

2018 – 2019 yılları arasında cihat tipi ve modeline göre kombi servis ücreti 100 ile 250 tl arasında değişkenlik görülmektedir en doğru yol yetkili garantisi biten kombinizin yetkili servsi tarafından güncel fiyatının istenmesi olacaktır

Minimum tutar ise 250 TL civarındadır. Bir çok kullanıcı için kombi bakımından bahsettiğimiz zaman öncelik olarak kombinin temizlenmesi ilk akla gelir. Oysa ki kombi bakımı dendiğinde öncelikle cihazın doğru çalışıp çalışmadığının tespiti, mevcut çalışma durumunun kontrolü ,sıcak su devresinin düzenli ve doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığı , radyatör devresinin çalışıp çalışmadığı ,arıza yapma olasılığının yapılan tespitlere göre önlem alınmasıdır. Tüm bu yapılan kontroller sonrası demir döküm kombinizin çalışması için sensörlerinin kontrol edilerek gerekirse değiştirilmesi gerekir.

Isınmakta olan suyun sistemsel olarak  dönüş filtresini de temizlemesi gerekmektedir. Çünkü asıl kombiye bakılmasının amacı da bundandır. Böylelikle hem kombinin değerlerini korumuş olursunuz hem de arıza riskini ortadan kaldırmış olursunuz. Kombi bakımı işlemleri garanti kapsamına girmediğinden dolayı kullanıcının isteğine bırakılmıştır.


Demirdöküm Müşteri Hizmetleri

Öncelikle müşteriler yetkili sevisi aradıklarında alacakları hizmet hakkında daha onlar sormadan önce, bu konularda uzman personel tarafından bu detaylar paylaşılmaktadır. Demirdöküm Müşteri Hizmetleri, saha içi demirdöküm kombi bakım ücreti servisi   için oluşturulan ekiplere işler doğru şekilde yönlendiriliyor. 

Bu durumunda teknik bilgilileri ve yeterlilikte ki servislerin tercih edilmesi en doğru seçim olacaktır. Firmamıza ulaşmak için bizlere web sitemizden veya iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz .

‘’ucuza Yapılan İş, pahalıya Mal Olabilir. Sağlığınız İçin Ucuz Değil, kaliteli Ve Ekonomik Servisleri Tercih Etmelisiniz.”

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.