G-HH501HMZHX

Demir döküm kombi arızaları

Makalede Neler Var

 

Demir döküm kombi arızaları ve çözümlerinin neler olduğunu ve arıza kodları ile ilgili bilgileri paylaşmak isterim. Genellikle bizlere gelen talepler içerisinde kombi arıza kodları ve çözümleri ile ilgili sorular yöneltilmektedir.

Müşterilerimizin taleplerine cevap vermek adına demir döküm kombi arızasını doğuran kısa kodlar ve çözümleri hakkında genel bilgiler sunarak taleplerini yerine getirmiş olacağız. Demir döküm kombi olarak yeni çıkan Nitron plus marka kombi hakkında sizlere bahsetmek isteriz.

Bu kombiler arızalanması durumunda belirlenen kodların cihaz gösterge panelinde yanıp sönmesi ile arızanın hangi parça ile doğrudan ilgisi olup olmadığının tespiti yapılır.

Cihazın üzerindeki dijital gösterge panelinde görülmekte olan arıza kodunun içeriği incelenerek kombi arızası koduna göre demirdöküm yetkili teknik servis ekip tarafından müdahale edilir.

Demir döküm kombi arızaları


Demir döküm kombi arızaları ve çözümleri

 F1 Arıza Kodu : Kombinin aşırı yüksek ısıda çalıştırılması ve buna dayalı ısı kaynaklı kombi kendisini güvenlik amaçlı kitlemesidir. Çözüm ise ; Kombiye reset atarak tekrar kombinin çalışmasını sağlamak.

 F2 Arıza Kodu : Sıcaklık derecesi yükselmiş olan kombinin aşırı sıcaklık derecesine ulaşması ve sıcak su veren sensörün arızalanması. Çözüm ise : Yakın çevrenizde bulunan Demir döküm kombi yetkili servisini aramanız olacaktır.

 F3 Arıza Kodu : Peteklere giden ısı devrelerinden birinde arıza oluşması .Çözüm ise ; Demir döküm kombi yetkili servisi tarafınan kombi devreleri ölçüm yapılarak arızanın nerden kaynaklandığını tespit etmek.

 F4 Arıza Kodu : Ateşleme çubuğunun nasıl ve ne kadar yanacağını ayrıştıran iyolizasyon aparatının devre dışı kalması. Çözüm ise ;Kombinizin bir kez resetleme işlemi yapılarak tekrar kombiyi aktif hale getirmek.

 Demirdöküm Kombi F5 Arızası Nedir

Demirdöküm Kombi f5 arızası nedir Hava alımını sağlayan ve tetikleme aşamasında çalıştığından kaynaklı havanın akışını kontrol eden akış anahtarı arızalıdır.Çözüm ise , Arızalı parça Demir döküm kombi servisi tarafından yapılarak orjinal parçayla değişim sağlanır.

 F6 Arıza Kodu : Dış ortamdan gelen hava esintisinin kombi prostatında fana verdiği devreye geçirme mekanizmasında problem olabilir.Çözüm ise , Küçük toz parçaları girmiş olabilir bu yüzden önce test edilmesi gerekir. Eğer yapılan teste rağmen arıza giderilememiş ise ürünün değişmesi gerekmektedir.

F7 Arıza Kodu : Hava akışını sağlayan bağlantı da veya hava parçası içerisinde arıza meydana gelmiş ise ürün değişmelidir.

 

 F8 Arıza Kodu : Kombi parçaları dan baca işlevi gören fan sabit kalmış ve devreye girmeme arızası, bu arıza kodu görüldüğünde kombi hava akşını almadığından çalışmaz. Çözüm ise : Hava akışının rahatlatılması gerekir. Hava akışı düzelmez ise bacanın kontrol edilmelidir.

 F9 Arıza Kodu : Bir çok kablo bağlantısı olan Demirdöküm kombi içi bu kabloların birbirine servi veya paralel bağlantılarına sahiptir. Kombi f09 arızasına geçerse kesinlik servislerle irtibat kurunuz şase veya kaçak olabilir.

 Demirdöküm Kombi f10 arızası nedir

Demirdöküm Kombi f10 arızası nedir Genel anlamda tesisatında su kaçağı olan kombilerde bir arıza müşterilerin karşısına çıkar. Kombinin altında bulunan doldurma vanası aracılığıyla ekrana bakılarak basınç bir buçuğa getirilmelidir.

 F11 Arıza Kodu : Dolaşım sağlayan pompa bir sirkülasyon yapmakla görevlidir. Fakat tesisat tıkanıkların da veya kombi pompa görevini yerine getirmediğinden kaynaklıdır.

 F12 Arıza Kodu : Birçok yerde elektrik voltajı dengesiz şekilde gelir ve kombiyi arızaya geçirir. Çözüm ise ; Arıza kodu ekranda yandığında bir reset yapıp tekrar kombinin çalışmasına bakılır. Belki o an elektrik düşük gelerek arızaya geçirmiş olabilir. Diğer sebep ise fazla gelen elektrik akım kombiyi f12 arıza koduna almış olabilir.

Demirdöküm Kombi Arıza işaretleri

Demirdöküm Kombi Müşteri Memnuniyeti

Demirdöküm kombi modellerinde müşterilerin kolayca anlayabilmesi için kombinin ön paneli üzerine led ekranları yerleştirmiştir. bu ekranların içinde arıza kodları sıcaklık ayarlır v.s. yazmaktadır.

Yapılan Ar-Ge faaliyetleri ile tasarım ve yakıt sarfiyatı önleyici gelişmelere önem verilmiştir müşteri memnuniyeti ilkesini benimseyen Demir döküm 7/24 hizmet vermektedir.

Değerli Demir döküm kombi kullanıcıları kombi ayarlarınız’da yaşayacağınız sorunlar ile ilgili kombi ekranında arıza kodu olarak belirtilen durum hakkında gerekli bilgileri inceleyerek kombinize müdahale etmede geç kalmayınız.

Demir Döküm Kombi Arızaları ve F5 Arızası

F5 arıza kodu hakkında bir tüketicinin yaşağını problem ve çözümü anlatacağım bu işlemleri yetkili servis yaptırmadığı için 3 ayrı yetkisiz servis ustasına maalesef ücret ödemek zorunda kalmıştır.

Sonunu çözmek için prosestat ı değiştirilmiş sorun çözülmemiş , baca ve fan motorunun temizliği de geçici çözüm olmuş, en sonunda Motorda hava sızıntılarının olduğunun fark edilmiş ve bu yarıklar kapatılmış şu anda sorun ortadan kalmıştır.

Demir döküm kombi arızaları

Demir döküm kombi arızaları Maalesef bir çok müşterinin böyle bilgisiz Yetkisiz Servis elemanları ile yaşadıkları olumsuz tecrübeler vardır Hatta gereksiz yer alana kartın değiştirilmesi gerektiğini söyleyip tüketicileri maddi zorluklar içine sokulmaktadır.

Sahada her gün milyonlarca müşterinin yüzlerce teknisyenin desteklediği günün sonunda müşterilere sunulan hizmetlerin kalitesinden ödün verilmemektedir.

Dünya genelinde iklimlendirme sektörünün lider konumundaki markalarından biridir. Her yıl ar-ge faaliyetlerine büyük yatırımlar yaparak yenilebilir enerji kaynaklarını ürünlerine entegre etmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.