G-HH501HMZHX

Demirdöküm Kombi Ayarları Nasıl Yapılır

Makalede Neler Var

 

İlk kez çalıştırma işlemi, Demirdöküm servisleri tarafından ücret talep edilmeden yapılmaktadır. Cihazınızın yetkili servisler dışında birileri tarafından devreye alınmaması gerekir. Alınması durumunda ise cihazınız garanti kapsamından çıkarılır. Demirdöküm kombilerle birlikte opsiyonel olarak verilen kontrol ekipmanları (oda termostatı, termostatik radyatör vanası vb.) cihazınızın daha tasarruflu çalışmasını sağlamaktadır. Demirdöküm Kombi Ayarları Nasıl Yapılır Cihazınızın ısıl gücünün kullanılmış olan radyatörle uyumlu olması istenir.

Cihazı ilk devreye alma esnasında ısıl güç ayarı yetkili servis tarafından yapılmaktadır.

Kombiyi açıp kapatmanın daha tasarruflu olacağını düşünebilirsiniz. Lakin kombiyi belirli zaman aralıklarında kısa sürelerde çalıştırma işlemi daha fazla yakıt tüketimine ve cihazınızın kullanım ömrünün kısalmasına sebebiyet verir. Bunu yapmak yerine kombinizi kısık ayarda ve sürekli bir şekilde çalıştırmak daha fazla tasarruf sağlayacaktır.

Demirdöküm Kombi Ayarları Nasıl Yapılır çözüm önerileri

Kullanıcı tarafından ayarlanan sıcaklık değerine bağlı olarak, termostatın bulunduğu yerde hassas sıcaklık konforu sağlanabilmektedir. Oda termostatı, ortam sıcaklığına göre kombinizi açıp kapatarak yakıtınızın boşa harcanmasını önlemektedir. Isıtma sisteminize düzenli aralıklarla bakım yaptırmak, cihazın ve tesisatın ömrünü uzatmaktadır.

Kombi bakımlarını yaptırarak daha uzun ömürlü ve sorunsuz kullanacağınızın bir cihaza sahip olursunuz. Bunun sayesinde verimli çalışan kombinin tüm kapasitesinden yararlanarak yakıttan tasarruf edilir. Kombi bakımı yaptırmak ücretlidir. Bakım kapsamında kombinin kamponentlerinin hepsinin bakımı ve temizliği yapılmaktadır. Kalorifer ve su basıncı kontrol edilir, bacalı olan modellerde baca çekişi de kontrol edilmektedir.

Kombi Bakım ve Servis İşlerinde yetkili servis tercih edilmelidir.

☏ Yetkili Servis İletişim Numarası 0850 222 1 833

Demirdöküm marka kombiler, mekânın izolasyonuna ve kullanım şartlarına göre modülasyonlu şekilde çalışma özelliğine sahiptir. Bu özellik kombinizin sık devreye girip çıkmasını engeller. Bu sayede yakıt tasarrufu sağlanmış olur.

Gaz tüketimi; kombinin kullanıldığı mekânın izolasyonu, konfor sıcaklığı, dış hava koşulları ve kombi kapasitesine bağlı olarak değişmektedir. Kombinizin ekrandan okunacak değerinin 1 ile 2 bar arasında olması istenir. Atron kombi gibi hem analog hem dijital göstergeye sahip olan kombilerde ise bu değerleri kolayca görebilirsiniz.

Demirdöküm Neva Kombiyi Kalorifer Konumuna Nasıl Alırız?

Neva kombinin panelinde görünen “mode” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa bastıktan sonra ekranınızda simgeler görünecektir. Ekranda musluk ve petek simgesi yer aldığı esnada kış konumuna geçti demektir. Ardından (+) tuşuna basarak ısı değerini ayarlayabilirsiniz. Dereceyi bu işlemle yükseltebilirsiniz. Petekler ısı ayarlandıktan sonra yavaş yavaş ısınmaya başlar. Eğer ısıyı düşürmek isterseniz – tuşuna basmalısınız. Artırmak istediğinizde ise + tuşunu kullanmalısınız.

 

Demirdöküm İsofast Kombiyi Kalorifer Konumuna Nasıl Alırız?

İsofast kombiyi kış moduna alabilmek için, petek görselli tuşa basmanız gerekir. Bu tuşa bastıktan sonra ekranda petek simgesi görünür. Petek simgeli + ve – tuşunu kullanarak ısı değerini ayarlamanız gerekir. Dilediğiniz ısı değerine ulaştığınızda işlemi bırakabilirsiniz. Petekler ısınmaya başlar. Daha sonra ayarı değiştirmek istediğinizde + ve – tuşlarını kullanarak ısı değerini yükseltip düşürebilirsiniz.

Demirdöküm Kalisto Kombiyi Kalorifer Moduna Nasıl Alırız?

Kalisto kombinizi kış ayarlarına geçirmek, öncelikle tuşu çevirerek hem petek hem musluk simgeli kısma getirin. Daha sonra ise sıcaklık değerleri olan düğmeyi çevirerek istediğiniz sıcaklık ayarına gelecek şekilde çevirin. Ekranınızda ayarlanan ısı değeri gösterilecektir. Bu ayarlama işleminden sonra petekleriniz devreye girecektir. Hissettiğiniz sıcaklığa göre, petek simgeli tuşu kullanarak azaltıp yükseltebilirsiniz.

Demirdöküm Themafast Kombiyi Kalorifer Moduna Nasıl Alırız?

Themafast kombinizi kış moduna almak için öncelikle el simgeli tuşa basın. Ekranınızda petek simgesi belirdiği esnada + ve – tuşlarını kullanarak petek sıcaklığını belirleyin. + tuşunu kullandıkça sıcaklık artacak ve ekranda ayarladığınız sıcaklık değeri görülecektir. Bu değer 38 den başlayarak 65 dereceye kadar devam etmektedir. Bu sıcaklık değerleri arasında bir değer belirleyebilirsiniz. Isı ayarlarını yaptıktan sonra petekler ısınmaya başlayacaktır. Eğer ısınız düşükse + tuşunu kullanarak yükseltebilir veya – tuşuyla düşürebilirsiniz.

Demirdöküm Adonis Kombiyi Kalorifer Moduna Nasıl Alırız?

Adonis kombinizi kalorifer konumuna almak istiyorsanız panel üzerinde bulunan sağ taraftaki petek sembollü düğmeyi sağa doğru çevirin. Oradan bir sıcaklık değeri belirleyin.  Ekranda ayarladığınız sıcaklık değeri görünecektir, bu kısımdan takip ederek istediğiniz sıcaklık seviyesinde ayarlayın. Petekleriniz bu işlemi yaptıktan sonra ısınmaya başlayacaktır. Adonis kombinizde bir eco comfort ayarı bulunmaktadır.

ECO; Isı kullanıcının ayarladığı değere ulaştığında cihaz çalışmayı durdurur. Isı kaybı olduğu esnada ise cihaz tekrar devreye girer ve ayarlanan değere ulaşılır. Ekranda ise E simgesi görünüyor olacaktır.

Demir döküm yetkili servis tercih edilmelidir. Yapılan bakım ve onarım işleri peteklerin bakımı YETKİLİ SERVİS tercih edimelidir.

COMFORT; Adonis cihazınızın modülasyonlu çalışmasını sağlamaktadır. Peteğin ayarlanan sıcaklık değerinde göre ısınmasını sağlar. Alev boyunun yükselip azalmasına yardım eder. Ekranda C sembölü çıkacaktır. Petek ısısını düşürmek ya da yükseltmek için petek sembollü düğmeyi kullanmalısınız.

Demirdöküm Nitron Kombiyi Kalorifer Konumuna Nasıl Alırız?

Nitron kombinizi kalorifer moduna almak istiyor iseniz, panelde kısa bir göz gezdirin. Mode tuşunun üstünde petek ve musluk sembolü olan bir tuş görmelisiniz. Bu düğmeye bastığınız zaman kış modu açılmış manasına gelir.  Düğmenin hemen yanında artı ve eksi tuşları bulunmaktadır. Artıya basarak peteğin sıcaklık seviyesini yükseltip, eksiye basarak azaltabilirsiniz. Sıcaklık en az 30 derece en fazla 80 dereceye ayarlanabilir. Bir sıcaklık değeri belirlediğiniz zaman petekleriniz ısınmaya geçecektir. Bu değer düşük ya da fazla geldiğinde artı ve eksi tuşlarıyla değeri yeniden ayarlayabilirsiniz.

Demirdöküm Nepto Kombiyi Kalorifer Konumuna Nasıl Alırız?

Nepto kombinizi kış moduna almak istiyorsanız, petek sembolü olan düğmeyi sağa doğru çevirmelisiniz. Ekranda sıcaklık değeri görünecektir. Düğmeyi sağa çevirdiğiniz sürece sıcaklık değeri yükselecek, sola çevirdiğinizde ise azalmaya başlayacaktır. Bu işlemleri yaparak bir sıcaklık değeri belirlediğinizde ise petekleriniz ısınmaya başlayacaktır. Sıcaklık, radyatörlü sistemlerde 38 dereceden 85 dereceye kadar gitmektedir. Yerden ısıtmalı sistemlerde ise 30 dereceden 50 dereceye kadar ilerleyebilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.