demir döküm kombi resetleme

 

Demir döküm kombi resetleme işlemi , Kombinizin ön panelinde görülen bulunan reset tuşa bastığınız halde resetleme işlemi gerçekleşmemiş ise bu uygulamayı bir kaç kez belirli aralıklar ile deneyiniz.

Bur da sadece farklı olan her kombi markasının kendi bünyesinde birden fazla modelde kombinin olmasıdır. Bu kombiler modellerine göre resetleme işlemleri çeşitli yöntemlerle yapılmaktadır.

Her kullanıcı kombisi ile ilgili teknik bir sorun olduğunda önce cihazını resetlemesi gerekir. Bu uygulamanın nasıl yapıldığı ve resetleme işlemi için hangi uygulama metodunu seçmek gerekir. Bunlar ile ilgili bilgileri sizlere Demirdöküm kombi modellerinin özelliklerinden bahsederek anlatacağım.

Değerli demir döküm kombi kullanıcıları bilindiği üzere demirdöküm nepto kombi modeli bir çok kullanıcının memnuniyetle tercih ettiği bir cihazdır . Bu model üzerinden yola çıkarsak Nepto kombi reset atmak için kombi üzerinde bulunan gösterge panelinin ortasındaki tuşa bir kere basmanız yeterli olacaktır.

demir döküm kombi resetleme İŞLEMİ
demir döküm kombi resetleme

Demir döküm kombi resetleme

İlk tuşa bastığınız halde resetleme işlemi gerçekleşmemiş ise bu uygulamayı bir kaç kez belirli aralıklar ile deneyiniz. Bu denemeleriniz de de başarısız olur iseniz artık sizin resetleme işlemi için yapacağınız tek bir yöntem kalmaktadır.

Oda demir döküm kombi müşteri hizmetlerini aramanız veya web sitesinden bize mail yolu ile sorunlarınızı ve taleplerinizi belirtmeniz durumunda çok kısa sürede müşteri hizmetleri tarafından size geri dönüş yapılarak bilgi akışı sağlanır.

Kombinizin resetleme işlemininde bir çözüm üretemediğiniz de çok daha fazla kombi ayarlarını karıştırmamanız gerekir. Çünkü bir taraftan çözüm ararken diğer bir taraftan sorunun büyümesine hatta parça değişimine kadar işler uzamaktadır.

Bu konuda daha dikkatli davranmalı ve kendi imkanlarımız ile yaptığımız halde olmuyor ise zorlamanın bir anlamı yoktur. Teknik servise başvurarak konunun çözümüne böylece yardımcı olmuş oluruz.

Demirdöküm Kombi Ayarları Nasıl Yapılır

Demirdöküm Kombi resetleme Nasıl yapılır

Demir döküm kombi modellerinden örnek verecek olur isek , Demirdöküm Aden Kombi reset atma ilgili resetleme işlemini nasıl yapacağınız konusunda sizlere edinmiş olduğum bilgi Aden modeli kombilerin panel göstergesinde resetleme tuşu yer almamaktadır.

Eğer cihaz çalışma esnasında arızaya geçmesi halinde ve bu durum sonrası resetlem işlemini yapmak için cihazın altında bulunan konum değiştirme ve cihaz kapatma düğmesi olarak tanımlanan Demirdöküm Kombi reset düğmesi çevirerek sıfır konumuna getirmeniz durumunda cihazınız kapanır.

Arıza durumunda işlemi 3 defa tekrarlamanız halinde sorun yine devam ediyor ise demir döküm kombi yetkili servisinden destek istemeniz gerekir.

Diğer demir döküm kombi modellerini incelediğimizde resetleme işlemi de hemen hemen aynı teknik bilgiler doğrultusunda yapılması halinde resetleme işlemini kullanıcı gerçekleştirmiş olur. Kombimizi yeni almış isek takip eden yılın yaz aylarında kombimize yıllık bakım yaptırmak gerekir.

 
demir döküm kombi modelleri demirdöküm resetleme

demir döküm kombi resetleme ve problemlerin çözümü

Çünkü zamanında yapılmayan veya ileri bir tarihte yaparız deyip kullanmaya devam eden kullanıcıların bir çoğunun kombisinin arıza vermesi nedenleri arasında bu durum gelmektedir.

Kombiniz ile ilgili sorun yaşamak istemiyor iseniz kombinizin bakımını ve gerekli çalışma kontrollerini her yıl yaptırarak kombi arızalarında çıkabilecek sorunları önceden  tespit ederek gerekli tedbirleri ve ürün parça değişim işlemlerini en aza indirmeyi hedeflemektir.

 Demir döküm kombi reset işlemini birden fazla denediniz ve kombiniz çalışır duruma geçmiyor ise Demirdöküm yetkili servisini müşteri hizmetlerini 7/24 arayarak ulaşabilirsiniz.

Çünkü cihazınız da ki problemin nedeni kombinin içindeki parçaların stabil şekilde çalışmamasından kaynaklanıyor olabilir. dış etkenlerin de bu soruna neden olabileceğini unutmayalım örneğin elektrik voltajında oynamalar veya gazın kombinize gelmemesi v.s. bu durumları örneklerle çoğaltılabilir. Yetkili servis ile irtibata geçmeniz ileride geçici çözümlerden ziyade doğru sonuçlara ulaşmanız sağlar.

Demirdöküm Aden Kombi Resetleme Nasıl Yapılır ?

Demirdöküm Aden Kombi resetleme Resetleme yapabilmek için ön panelde bulunan ( yukarıda resim de de belirtiğimiz gibi ) siyah kapak aşağı doğru açılır ve önünüzde duran alt ortada görülen düğme ” sıfır ” konumuna getirilir.

aden kombi nasıl resetlenir. Yapılamsı gereken husuuslar nelerdir
Demirdöküm Aden Kombi Resetleme Nasıl Yapılır

Demirdöküm Kombi reset düğmesi nerede, Bazen bir kaç kez üst üste yapmak gerebilir. Burada önemli olan sofora getirdiğiniz düğmeyi 3 saniye kadar beklemeniz ve sonrasında Sol taraf kombi + sıcak su Sağ taraf düğmeyi çevirirseniz sadece sıcak su olduğunu bilmenizdir.

Resetleme işlemini yaptığınız halde bir düzelme yok ise ; Yapılacak işlem Yetkili servis tarafından müdahale edilmesidir. İletişim numarası 0850 222 1 833 aramanızdır.

Demirdöküm Neva Kombi Resetleme Nasıl Yapılır

Kombiniz Demirdöküm Neva marka ise aslında çok basit bir şekilde Reset işlemi yapılabilir. Görsel de de ifade ettiğimi gibi açma – kapama düğmesine 1 kez bastıktan sonra kombi kapanır sonra tekrar bastığınız da kombi açılır

neva marka ( demirdöküm ) kombinizin resetleme işlemi
Demirdöküm Nitron resetleme nasıl yapılır

Burada bilmeniz gereken husus açma kapama yaparak ( reset ) kombinin arıza sı geçmeyebilir. Arıza kodu dijital ekranda size bildirilir. O kodu telefon ile aradığınız Yetkili servisin müşteri temsilcisine vermeniz neticesinde, size bilgi verilecektir.

Bazı hatalar çok basit bir şekilde çözüme kavuş sada ( su bar basıncı , gaz açıp – kapama vs. ) bazı arızalar mekanik yapıdan kaynaklı olabilir.

Yapmanız gereken Servisin gelip soruna müdahale etmesidir. Demirdöküm Nitron resetleme nasıl yapılır Demirdöküm Compact kombi resetleme

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.