Demirdöküm Nitromix Basınç Düşürme işlemi nasıl yapılır

 

Demirdöküm Nitromix Basınç Düşürme işlemi nasıl yapılır, en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Aslında marka gözetilmeksizin ortak bir sorun gibi algılanmalıdır. Özellikle bar yükselmesi kış aylarında kombinizin petekleri ısıtan moda alıması ile biraz yükselebilir veya düşedebilir. Bu durum olahan karşılanmalıdır.

Kombi Çalışır durumda kalabilmesi için 1 ile 2 bar arasında olması önerilir. Bar basıncı 2 e üstünde ise kombinin altında bulunan tahliye kısmında su dışarı atılabilir.

Demirdöküm Nitromix Basınç Düşürme ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Demirdöküm Nitromix Basınç Düşürme Kısacası; kombinizde bar basıncı yükse, kombi altındaki küçük bir hortum yardımı ile suyu alt bölümden tahliye ediniz. dışarı atılan su sıçramaması için önlem almayı unutmayınız.  yanınızda kombinin altına koacağınız bir kova çıkan suyun sıcraması önler.

 

Demirdöküm Nitromix Basınç Düşürme işlemiş yaparken oluşabilicek sorun ve çözüm: Kombi hava yapmış olabilir. Bu sebeple petekelerden hava yapıp yapmadığı kontrol edilmelidir.

Demirdöküm Nitromix Basınç Düşürme işlemi nasıl yapılır

Demirdöküm Nitromix kombiniz bar basıncı kendiliğinde sık sık basınç’ı yükseliyor ise Kombinizde arıza oluşmuş olabilir. Yapılması Gereken demirdöküm çağrı merkezini aramak ve yetkili servis tamir talep etmenizdir.

Peteklerde ( radyatör ) hava alma işlemi

Kombiniz olması gereken bar basınç ayarını geçtiğinde ( bunun bir çok nedeni olabilir örneğin kombinin altında bulunan su takiyesinin yapıldığı vana tam sıkılmamış olabilir. ) kombiniz arıza konumuna geçecektir. Basıncın normale gelmesi için fazla suyun tahliye edilmesidir. Peteklerde bulunan hava alma yerlerinde kombinizin fazla suyu aktarabilirsiniz.

Aslında peteklerin içinde hava kalıp kalmadığını bir nevi kontrol etmiş olusunuz. peteklerden hava alma ( fazla suyun atılması) işlemini yapabilmeniz için düz tornavida veya peteğin müşürüne uyan anahtarı olması gerekmektedir. Su almaya başaladığınızda Kombinizin ön bpanelinde bulunan bar basınç ölçme yerinde kontrol ederek ne kadar su almanız gerekiğini kontrol edebilirsiniz. Fazla su aldıysanız kombinin altındaki vanadan yavaş yavaş su ekleyebilirsiniz.

fazla su başaltım vanası ile suyu tahliye etme

banyolarda petek altında veya ona benzer bir konumda kombi suyunu tahliye etme vanası vardır. Bazı durumlarda kör tıpa ile kapalı bir şekilde bırakılmış olabilir. Bu sebeple kombi bakımlarını yaptıracağınız zaman kombi bakımını yapan kişeye kör tıpanın vana ile değiştirilmesini sağlayınız.

Dikkat : Kombinin altında bulunan emniyet ventili otomatik olarak kendiğinden suyu tahliye etmek içindir. Manuel müdahale ederseniz kombiniz arıza durumuna geçebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.