G-HH501HMZHX

Yoğuşmalı Kombi Nedir ve Yoğuşmasız Kombi Arasındaki Farklar

Makalede Neler Var

 

Yoğuşmalı Kombi Nedir ve Yoğuşmasız Kombi Arasındaki Farklar  nelerdir. Yoğuşmalı kombi, oldukça verimli bir cihazdır.Standart eski kombilere göre yakıttan daha fazla ısı çekerek çalışır. Yoğışma teknolojisi kombi bacasından sıkan ısıyı geri dönüştürerek yaklaşık %35 ısı kaybını önler

Yoğuşmalı kombi % 90 verimlilikle çalışır; Eski tip Hermetik kombilerin özelliklerine göre yakıt tasarrufu sağlar ve cebinize büyük tasarruf olarak geri döner. Unutulmamalıdır ki kış ayların da Doğalgaz faturaları o kadar fazla geldi ki haberlere bile konu oldu. kışın ortalama 3 ay durmaksızın çalışan kombilerden beklentilerimiz den biride tasarruflu dur

Yoğuşmalı Kombi Nedir ve Yoğuşmasız Kombi Arasındaki Farklar çözümler

Benim beklentim ülkemizde Avrupa ve Amerika olduğu gibi yoğuşmalı kombi kullanımına devlet tarafından özendirilmesidir. Sadece Yoğuşmalı kombi kullanımı soba gibi kirliliğe aşırı neden olan ısınma araçlarından bir an önce ülkece uzaklaşmamız gerekir.

Yoğuşmalı Kombi Nedir ve Yoğuşmasız Kombi Arasındaki Farklar

Yoğuşmalı kombi, teknolojisi ısı kaynakları arasında en çok kullanılması gerekendir, her şey bu enerji verimliliğini faturalarından tasarruf etmekle ilgilidir.

Isı eşanjörü, yakıttan yaklaşık% 90 oranında ısı çekecek şekilde tasarlanmıştır. kombi çalışma modun dayken, radyatörlere ve sıcak suya ısı dağıtımı eski standart kombiden çok daha hızlıdır.

Bir yoğuşmalı kombi çalışırken baca borusundan buhar üretir, dışarıdayken bunu fark etmiş olabilirsiniz. Bu, durum kombinin tasarlandığı şeyi yaptığını gösterir.

Bunu daha önce hiç görmediyseniz, panik yapmayın, bende kiralık bir eve taşındığımda yoğuşma teknoloji ile ilk defa tanıştığımda çok şaşırmış ve araştırmalarım neticesinde konuya hakim oldum. Yoğuşmalı kombinin çalışmasında bir sorun mu var ? yanıyor mu ? gibi sorunların oluştuğunu düşündüm.

Yoğuşmalı kombi, dahili bir anakart ile kontrol edilir. kombi içinde birçok farklı elektronik parça ve sensör vardır. Kombiler hermetik veya yoğuşmalı olsun hassas cihazlardır. Bilginiz yok ise müdahale etmeyiniz. Ana kart kombi parçalarının sekronize bir şekilde çalışmasını sağlar, ayrıca yoğuşmalı kombiniz teknoloji ile entegre edilebiliyor. Her markanın kendine ait özel olarak tasarım  programları akıllı telefonlarınıza kurabilir ve uzaktan kombinize müdahale edebilirsiniz.

 

Isı sabipleme cihazları ( oda termostat dı gibi ) uzaktan kombinize  entegre edilebilir. böylelikle ısı vererek  odanın tamamının aynı derecede kalması sağlanır.

Yoğuşmalı kombide Yıllık Bakımın önemi

Tam yoğuşmalı kombi düzenli bakıma sahip olması gerekir, eski tip kombi modelleri gibi yıllarca bakımsız çalıştırabilme imkanınız yok, Bilmeniz gereken en önemli husus kombilerin güvenlik açısından yılda en az bir kez kontrol, bakım vs. yapılmasıdır.

Ürettikleri yoğuşma, sistemin doğru çalışmaması neticesinde bir sızıntı olabilir ( atık gazlar ) Karbon Monoksit sızıntısı tehlikelidir.

BAKIMLARI YAPILMAYAN KOMBİLERDE ZEHİRLENME OLASILIĞINIZ OLDUĞUNU HATIRLATMAK İSTERİM.

Yoğuşmalı kombiden çok daha fazla tasarruf etmenin yolları

Bu kombilerin verimlilik derecesi şimdi en yüksek seviyededir, ancak çok daha faza tasarruf etmenin yollarını arıyor iseniz birkaç ipucunu sizle paylaşmak isterim.

Isıtma sistemine bağlandığında akıllı termostatlar yakıt faturalarını azaltmaya yardımcı olur. Geniş evinizde konforlu bir yaşam alanı oluşturmaya çalışıyorsanız akıllı termostatlar sizin için dışarının ısısına göre evinizin ısısını ayarlar.

Birçok yerleşik fonksiyona sahiptirler ve düzgün bir şekilde kurulduğunda, kombinin çok daha fazla tasarruf sağlamanıza yardımcı olur.

Tüm radyatörlere ( peteklere ) termostatik kontrol vanaları da takıldığında, yakıt maliyetlerini düşürecektir. Odanın sıcaklığını istediğiniz seviyede sabitlemeye çalışır, istenen sıcaklığa ulaştıklarında radyatör ısı çekme işlemini kapatır, sıcaklık değerleri göz önünde olarak odanızda düşmeye başladığında aynı zamanda tam tersi termostattık vana kendini açar ve odanın sıcaklığını ayarladığınız ısı değerlerine getirir.

Not: zamanla bozulan Termostatik vana ses çıkarır, bu ses su damlası, tıslama vs. gibi değişik sesler olabilir. Değiştirmeniz neticesinde sorundan kurtulabilirsiniz.

Piyasada seçim yapabileceğiniz birçok enerji tasarruf modelleri var , hepsi bu yakıt faturalarını azaltmak ve enerji tasarrufu yapmak için tasarlandı. Bazı kombi modelleri kampanyalarında oda termostadı hediye ediyorlar. kimi ise kombi sistemlerinin modelinin yanında hediye edebiliyor. Kampanyaları takip etmek bütçenize fayda sağlayabilir.

Yüksek faturalardan sıkıldıysanız, Yoğuşma teknolojisine sahip bir çok kombi modelinden birini seçe bilirsiniz. en az % 30 gibi yakıt tasarrufu elde edilen kombilerden kar elde etmeniz  gerekir ( bazı evler konumu, komşuların ısı değerleri, evin büyüklüğü vs. durumlarda ortalamanın üzerinde yakıt tüketimi olabilir)

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.