G-HH501HMZHX

Vaillant Kombi F75 Hatası Neden Verir Çözüm Önerileri

 

Vaillant Kombi F75 Hatası Neden Verir Çözüm Önerileri, vailant kombilerde görüntülenen en yaygın arıza kodu F 75 dir

Peki kombiniz F75 arızanı neden verdi Vaillant Basınç Sensörü ?

F 75 bir kombi güvenlik modu dur ve kombi iç hasar vermemek için kombi otomatik olarak kendini kilitler.

F 75 Vaillant Kombi Basınç Sensörü Arızası

Bu arıza kodu normalde kombinin arızalı olmasından kaynaklanmaz, harici bir soruna bağlıdır. Vaillant Basınç Sensörü

Vaillant kullanım klavuzunu okuduğunuzda, arıza kodunun kombi ekranında neden görüntülendiğine dair bilgiler verir.

Su basınç sensörünün ve / veya pompanın arızalı veya sistemdeki olası hava olduğunu belirtir.

Vaillant Kombi F75 Hatası Neden Verir Çözüm Önerileri nelerdir
Vaillant Kombi F75 Hatası Neden Verir Çözüm Önerileri

Vaillant Kombi F75 Arızası Nasıl giderilir

Vaillant Kombi F75 Arızası Nasıl giderilir Unutulmaması gereken en önemli husus Vaillant marka kombiniz arıza kodunu kombinin ön dijital panelin de gösterir, fakat verilen arıza kodu neyin dış etken den veya iç etkenden kaynaklandığı bilemez, bu parçaların hatalı olduğu ve  değiştirilmesi gerektiği vaillant yetkili servis elamanı kombinize baktıktan sonra kesinleşir.

Bunun arızanın en yaygın nedeni F 75 arıza kodu sistem basıncının 0,8 bar altına düşmesidir. kombinin çalışması için minimum 0,8 bar basınca sahip olması gerekir. Sistem soğukken normal çalışma basıncı yaklaşık 1,2 bar olmalıdır.

 

Vaillant Eco Tec, sistem basıncını algılayan yerleşik bir su basınç anahtarına sahiptir. kombi çalışmaya başladığında, dahili pompa döner ve basıncı 0,2 bar civarında arttırır, su basınç şalteri bunu algılar ve ateşleme sırasını başlatmak için PCB’ye bir sinyal gönderir.

  • Sensör yeterli basıncı algılamazsa, kombi F 75 ve kilitlenmeye git.
  • Bu sorunun üstesinden gelmek için, sağ alt tarafta bulunan kombideki basınç göstergesini kontrol edin.
  • İğnenin kırmızı sıfırın üzerinde ve sadece gri alana geldiğinden emin olun.

Vaillant Kombi F75 Hatası

Vaillant Kombi F75 Hatası Basıncı kontrol etmenin başka bir yolu, kombi ekranına gitmek ve ilk dört düğmeden birine basmaktır, ekran ışığının yandığını göreceksiniz.

şimdi paneldeki sağ üst düğmeye basın, şimdi bir radyatör işareti görmelisiniz, aynı düğmeyi tekrar kullanın ve çubuk işaretini gösterecektir, tekrar basın ve sistem basıncını dijital olarak gösterecektir.

Yeni Vaillant kombilerin bazıları şimdi sadece bu tip basınç göstergesiyle geliyor, bu yüzden basıncı kontrol etmenin tek yolu bu olacak.

kombi basıncı doğru olmalı mı, şimdi su basınç sensörünün kendisini kontrol etmemiz gerekiyor mu? Sistemde dahili çamur birikmesi varsa, sensör tıkanabilir ve herhangi bir basıncı algılayamaz, bu nedenle kombi ateşlenmez.

Vaillant, bu sensörün konumunu değiştirdi, kullanılan kombiın altında, şimdi doğrudan sol taraftaki ısı eşanjörü bağlantılarının altına takıldı.

Hareket etmelerinin nedeni, dipte bulunduğu zaman, kombi kapalı olduğunda sensöre girip bloke olmasına neden olabilir, ısı eşanjörünün hemen altına hareket ettirerek çamur durur.

Vaillant kombinizi sıfırlayamazsanız, verebileceğim en iyi tavsiye yerel bir Vaillant uzmanıyla iletişime geçmektir, bunları Vaillant web sitesinde bulabilirsiniz.

Bence Vaillant kombiler kalitelidir, ancak herhangi bir kombi gibi yıllık bakımlarının yapılması gerekiyor, aksi takdirde arızalanacaktır. Vaillant Turbotec Plus F 75

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.