G-HH501HMZHX

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır

Makalede Neler Var

 

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır. zamanla Hassas bir yapıya sahip olan kombilerin parçaları yıpranır. Yakıt sarfiyatları olması gereken den fazla olabilir. Bu problem ile karşılaşmaması için Kombi Bakımı önem kazanmaktadır. Bakım ve onarım işi gereken durumları görmezlikten gelindiğinde sonrasında kombinizde oluşabilecek çok daha büyük bir arızada ötürü zarar edebilirsiniz. Ayrıca Doğalgaz, Elektrik ve Su bileşenlerinden oluşan kombiler ayrıca dikkat etmek gerekir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır sorusunun cevabı Yetkili Servis çağılarak yaptırılır kombinizin markasının yetkili servisi çağrılır çünkü bakım işleri yapılır iken kurumsal bir firmanın eğitimli teknik personelinin müdahalesi sonrasında sorun yaşarsanız da, Karşınızda bir muhatap bulabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır çözüm yolları
Kombi Bakımı Nasıl Yapılır

Markalar Göre Yetkili Kombi Servislerinin Numaraları Altta Yer Almaktadır.

Yetkili Kombi  Servisi Adıİletişim
Arçelik Yetkili Kombi Servisi444 0 888
Alarko Carrier Yetkili Kombi Servisi444 0 128
Ariston Yetkili Kombi Servisi0850 840 92 12
Baymak Yetkili Kombi Servisi444 0 235
Bosch Yetkili Kombi Servisi444 63 33
Buderus Yetkili Kombi Servisi444 5 474
Daikin Yetkili Kombi Servisi444 999 0
Demirdöküm Yetkili Kombi Servisi0850 222 1 833
Eca Yetkili Kombi Servisi444 0322
İmmergas Yetkili Kombi Servisi444 88 22
Vaillant Yetkili Kombi Servisi0850  222 2 888
Viessmann Yetkili Kombi Servisi0 216 528 46 00

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır

Konu başlığında da belirtildiği üzere yetkili servis tarafından yapılması önerilmektedir. Alta ” Kombi Bakımı Nasıl Yapılır ” işlem sırası ayrıntılı olarak yazılmıştır.

  • Kombi ile tesisat içinde ( petekleri ısıtan su sistemi ) sistem dışarı atılır. ( genelde banyoda bulunana havlupa nın altında tahliye yeri vardır )
  • Kombi İçindedeki ön panel sökülür ve genleşme takının hava değerleri ölçülür
  • Kombi içinde zamanla oluşan toz ve kir özel temizlik sıvısı ile temizlenir ( Yanma odası vs. )
  • Tel fırça ile gözenekleri zamanla tıkanan Blörür temizlenir.
  • Fan hava sirkülasyonu doğru yapabiliyor mu test edilir gerekiyor ise sökülür veya yerinde temizlenir.
  • Suyun peteklere akışını sağlayan ve bu sistemdeki kirleri temizleyen filtreler yerinden sökülür ve temizlenir.
  • Kombi dışarıdan görülmeyen kısmı ön panel sökülerek açılır ve iç kısım özel temizlik silüsyonu ile temizlenir.
  • Kombiye gelen gaz ayarları bakılır ve gerekiyor ise vana değişimi yapılır.
  • Su sızdırmazlık testi, ayrıca gaz sızdırmazlığı gibi hususlar dikkatli bir şekilde kontrol edilmelidir.

işlemler gerçekleştirildikten sonra ev sahibi ile durum değerlendirilmesi yapılır. Müşteri memnuniyeti Yetkili kombi servislerinin önem verdiği en önemli durumdur.

 

Kombi bakım işlerinde Yetkili kombi servisleri belli dönemlerde kampanyalar oluşturmaktadır. Yukarıda verilen iletişim numaralarından aramanızı ve bu kampanya zamanlarını öğrenmenizi tavsiye ederim.

kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır

kombi Bakımı Ne zaman Yapılır. sorunun cevabının vermeden önce durumu biraz daha ayrıntılandır mak gerekir şöyle ki; kombiniz iş yerinde yoğun bir şekilde çalışıyor ise belki de 6 ayda bir de bakım yaptırmak gerekebilir. Ev kullanıcılarına genellikle yılda 1 kez kombiye bakım yaptırmak yeterli gelebilir. Burada en önemli husus düzenli olarak bakım ve onarım işlerinin yetkili servis tarafından yaptırılmasın dır. mevcut arızalar daha oluşmadan yapılan müdahaleler sonrasında oluşabilecek büyük arızaların önüne geçilmesini sağlayacaktır.

Kış ayları gelmeden kombi bakımlarının yapılması gerektiği bir çok tüketicinin yaşadığı problemler sonucunda ispatlanmış tır. peki kombi Bakımı Ne zaman Yapılır? Yıllar Geçtikçe kombi bakımı yaptırılmadığın da yakıt sarfiyatında artışlar gözlemlenmiştir.

Doğalgaz dan Tüketimi Her yıl özellikle kış aylarında asgari ücret alan bir kişinin 5/1 kadar ücretlerine neredeyse denk gelmektedir. Mümkün olduğu kadar Kombinize yılda bir kez yaptırmanız yakıt tüketimini kombiniz de etkileyecektir.

Yoğuşmalı Kombi Bakımı Nasıl Yapılır

Yoğuşmalı Kombi veya Yoğuşmasız kombi Bakımı aynı şekilde yapılır. Artık Her evde sıcak su ihtiyacı ve ev ısınması için tercih edilen kombi sistemleri, bütçemizde özellikle kışın büyük harcama kalemlerinden olmaktadır.

Yoğuşmalı Kombi Bakımı Nasıl Yapılır bu bakımı siz yapabilir misiniz gibi sorular yöneltiliyor. Maalesef Konusunda uzman kombinizin markasına ait yetkili servis eşliğinde kombinize müdahale edilmelidir. Yoğuşmalı kombiler büyük evlerde %30 oranın da tasarruf sağlamaktadır.

Yaşanan bir problem neticesinde kombide oluşan bir arıza ve bütçenizde oluşacak extra harcamalara maruz kalmamak için zamanında yoğuşmalı kombi bakımlarınızı yaptırınız.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır nasıl yapılır

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır Faydaları Nelerdir

periyodik olarak Kombi Bakımı yatıranlar oluşacak ( kışın ortasında ) kombi arızalarına maruz kalmazlar. Özellikle garantisi bitmişse kombi yedek parçaları çok pahalı olmaktadır. Zamanında bakım işlemi ile yapılan müdahaleler neticesinde beklide parça değişimine gerek kalmadan ufak bir işlem ile sorun çözülebilirdi.

Kombiye sızdırmazlık testleri yapılır,. ( yapılan testler özel aletler ile kontrol edilir. ) sizinde kombi su basınç ayarınız her seferinde düşüyor ise bu testtin yapılması yerinde bir işlem olacaktır.

kombi ön paneli sökülerek içi temizlenir. Toz elektronik devlere sahip olan kombiyi etkilemektedir.

ısı ayarları kontrol edilir. gerekiyor ise filtreler ayrıca silüsyon ile temizlenir.

Kombi bakımın en büyük faydası kışın oluşabilecek ve sizi mağdur edecek parça değişimlerin önüne geçer. böylelikle cebinizden çok para çıkmasının engellemiş olursunuz. ( kışın yakıt tüketimi düşünüldüğünde bir de arızalan kombinin parça değişim ücretleri iyice belinizi bükecektir )

Kombi Bakımı Yaptırmak Neden Önemlidir

Bakım yaptırmak isterken cebinizdeki paradan olmayın tüketicilere kendilerini yetkili servis olarak tanıtan bazı yetkisiz firmalar vatandaşı dolandırıyorlar. havaların iyice soğuduğu son bahar aylarında kombiler yanmaya başlıyor.
kombi bakımı yaptırmak isterken yoğunluktan ötürü kış mevsimi nedeniyle kombi firmaları bazı fırsatçılar tüketicileri telefon ile arıyor kendilerinin yetkili servis olduklarını belirtiyorlar.

Uygun fiyata kombi bakımlarını yapabileceklerini söylüyorlar tüketicilerin dikkatini çekiyor. Uzmanlar vatandaşları bu konuda uyarıyor. Kendilerini Yetkili servis olarak tanıtan kişilerden yetkili firma olduklarına dair belge talep edin, 300-500 tl gibi bir paraların istediği paradan ziyade kombiye yapılan işlemin yeterli işlemler yapılmadan, haksız kazanç elde edildiği belirtiliyor.

Gerek olmayan parça değişimleri ile haksız kazanç elde ediliyor. Yapılan işlemler neticesinde fatura talep etme hakkınız var. kesinlikle kombinizin arkasına ait yetkili servis ile bakım ve tamirat işlerinin yapılması uzmanlar tarafından öneriliyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.