G-HH501HMZHX

vaillant kombi kaç bar olmalı

 

vaillant kombi kaç bar olmalı sorusunun kısaca cevabı cihazlarda su basınç ayarı minumum seviyesi 1 , maksimun seviyesi ise 1,5 bar olması gerekir.

Vaillant kombi kullanıcıların bu duruma dikkat etmeleri önemlidir. Eğer kombinizin barı minimum seviyenin altında ise su basınç yüklenmesi gerekir. Zaten bar seviyesi minimum seviyenin altında ise kombi cihazınız hata veriyor demektir. Bu uyarı neticesinde su basıncı takviyesi yapılarak cihaz tekrar aktif hale gelir. Diğer bir durum ise bar ayarı maksimum seviye üzerine çıkmış ise bu kez de peteklerden su alınarak eksiltme yapılması halinde bar seviyesi normalin altına gelir.

Bazı durumlarda kombi bar seviyesinin su basıncı takviyesi yapılmasına rağmen sürekli bir düşüş sözkonusu olur. Bu durum genellikle ya su tesisatında bir kaçak söz konusudur veya genleşme tankının basıncına bağlı bir neden den dolayı gelen bir durumdur.

vaillant kombi kaç bar olmalı
vaillant kombi kaç bar olmalı – vaillant kombi kaç bar olmalı

vaillant kombi kaç bar olmalı ve gerekli bakımları

Tesisat ile ilgili arızalarda gerekli tüm bakımın yaptırılması geciktirilmeden yapılması gerekir. Diğer bir yandan ise kombinizin genleşme tankı yeterli seviyeye getirildiği halde sistem basıncında bir eksilme oluyor ise yine cihaz içerisinden gelen su birikintisi varsa kombinizde tesisat kaçağı olduğu kesindir. Ona göre gerekli bakımı bir an önce yaptırmanız gerekir.

Vaillant kombi cihazlarda bar basıncı

Vaillant kombi cihazlarda bar basıncının gösterge panelinden görebilirsiniz. Bar basıncının eksilmesi veya yüksek olduğunu gördünüz zaman gerekli müdahaleyi siz bile yapabilirsiniz.

 

Bunun için teknik servis çağırmanıza gerek yoktur. Teknik servis ihtiyacı ise gerekli olan bu müdahaleye rağmen sorun giderilemediği takdirde başvurmanız daha uygun olur. Diğer türlü basit bir müdahale için extra bir Vaillant Kombi servisine ücret ödemeniz gerekebilir.

Bu bahsetmiş olduğumuz kombi bar basıncı genel olarak tüm cihazlardaki oranları aynıdır. Vaillant kombi su basıncı bar ayarı ile ilgili sorularınız için çağrı merkezi arayıp bilgi alabilirsiniz.

vaillant kombi kaç bar olmalı

Özellikle kombi kullanıcıların çok sıklıkla bizlere yöneltmiş olduğu sorunlardan bir tanesidir.Yani kombi bar basıncının ne olmalı gibi sorular sürekli gelmektedir.

Aslında kombimizi gerektiği gibi kullanabilirsek aslında hem faturamızda tasarruf yapmış oluruz. Hem de kombi cihazımızın arıza durumunun önüne geçmiş oluruz. Kombi bar basıncı normal şartlarda olması gerekir.

Kombi bar basıncı hakkında bilinmesi gereken hususlara değinecek olur isek ;

  •  Kombinizin su basınc barı değerin altında ise su ilave edilmesi gerekir. Su takviyesi yapılmadığı takdirde cihaz verimli çalışmadığı gibi arıza yol açar.
  • Normal şartlarda bar basınc değeri 1,5 olmalıdır.Fakat bazı zamanda bar basınc değerinin 2 olması da normal olarak kabul edilir.
  • Cihazınızın su basınc seviyesi 3 veya 4 değer seviyesine ulaşmış ise kombinizin genleşme tankında bir sorun olduğunun işaretidir.
  •  Özellikle kış aylarında böyle bir sorun olan kombiyi kullanmaya devam etmeniz durumunda hem faturalarınız yüksek gelir hemde ısınma problemi yaşarsınız.
  • Her yıl mutlaka cihazlarınızın düzenli olarak bakımlarını yaptırmanız gerekir.Çünkü bakımları ihmal edilmeye gelmez.
  • Bakım hizmetlerin konusunda cihazınızın marka temsilcisi olan yetkili teknik servislere yaptırmanız daha uygun olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.