Kombi Ateşleme Yapmıyor

 

Kombi ateşleme yapmıyor ise doğalgaz bağlantı vanasına kontrol ediniz. Dış kapınızın yakınında doğalgaz sayacının yanındaki vanaları kontrol ediniz kapalı konumda olabilir.

Gaz vanalarının hangi konumda açık hangi konumda kapalı olduğu konusunda  resim altta sizle paylaşılmıştır.

Bina Doğalgaz Ana Kesme Vanası

Kombi ateşleme yapmıyor ne yapmalıyım? kombi ateşleme yapmıyor
kırmızı ışık yanıyor

Gaz ile çalışan ocağınızda gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

kombi ateşleme sorunu neden dir.

Kombi Ateşleme Yapmıyor Ne yapmalıyım ?

Resetleme işleme ( kombinizi yeniden başlatma ) marka veya model olarak farklı değildir. İlk etapta kombinizin ön panelinde bulunan ”RESET” düğmesi veya Butonun basın veya çevirin. Sıfırlama işlemi en fazla 3 kere denemelisiniz. Kombiniz ateşleme yapmıyor ise yetkili servis aramanızı tavsiye ediyorum.

Kombi Ateşleme Yapmıyor Ne Yapmalıyım? yanıp Sonra Hemen sönüyor ise;

 • Gaz vanası kapalı olabilir.
 • 3 adet gaz vanası vardır. ( kombinin yanında, evin kapısının yanında, ocağın yanında)
 • Yan komşunuzsa sorunuz belki apartmanın tamamında GAZ kesintisi vardır.
 • Gaz dağıtım şirketini aramanız arızanın nedenin öğreniniz.
 • Kombideki Gaz valfi Ateşleme yapılamaz.
 • Kombilerin Ana Kartın’da bir arıza olabilir. Bu sebeple ateşi kesiyor olabilir.
 • kombi bacasını tıkalı olabilir. ( pislikten veya kuşların yuva yapması gibi )

Kombi arıza konu kombini ön panelinde yazar. kullanım klavuzu yanınızda yok ise markanın müşteri temsilcisi ile iletişime geçiniz. Belki kombiyi resetleme işlemi yaparak arızayı düzeltebilirsiniz.

Kombi Ateşeme Yapıyor Fakat Yanmıyor

Kombi, beyaz eşyalar üzerinde bir yapıya sahiptir. Oluşan Arızanın tek bir sebeple açıklanamaz. Kombi ateşleme yapıyor yanmıyor ise Öncelikle doğalgazın açıklığını kontrol etmeniz gerekiyor. Doğal gaz vanası açık değilse Kombi sürekli ateşleme yapıyor olsada süreç arıza verir. kombinin tutuşmaması normaldir.

Magneto’ya arızalıysa, Kombi ateşleme Yapar fakar sonra hemen söner yetkili servisle iletişime geçiniz. Gerekli onarımlar yapıldıktan sonra kombiniz normal şekilde çalışmaya devam edecektir.

kombinini bacası kontrol edilmelidir. Uzun süreler temizlenmeyen kombi bacaları tıkanabilir. Çözüm bacanın borularını servis tarafından temizlenmesidir. ( kombinizin bakım ve onarım işleri için senede en az 1 defa yaptırın.)

Kombinin filtrelerin tıkalı olabilir. Aşınmış filtreler kazanın yanmasını da önleyebilir.

Kombi Ateşleme Yapıyorsa Sebebi Nedir?

✔ Kombinizde gaz vanası kapalımı kontrol ediniz.

✔ Gaz kontrol için ocağınızı yakabilir. Kontrol edebilirsiniz.

✔ Bölgesel olarak gaz dağıtım firmasının bakımı olup olmadığına telefon açarak veya komşularınıza sorunuz.

Gaz vanası Kapalı ise kapının dışındaki vanayı kontrol edin, AÇIK konuma getirin.

✔ Gaz vanası açık fakat apartmanın girişindeki ana vanının kapalı olabilir.

✔ Doğalgaz şirketini aradığınızda sorularınızın cevabını alabilirsiniz.

✔ Diğer doğalgaz ürünü eşyalarınız ( ocak ) çalışıyor. Fakat kombiniz çalışmıyor ise, kombinizin yanındaki vanayı açınız.

kombi ateşleme yapmıyor Aparatı ile gazın borusu aynı hizada getirerek anlaştı. Sorunu hayla çözemediğiniz gaz ile çalışan ocağınızda gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
kombi ateşleme yapıyorsa sebebi nedir

Kombi Ateşleme Yapmıyor Nedenleri

kombiniz pek çok sebepten dolayı ateşleme gerçekleştiremez. Kombiniz Ateşleme Yapmıyor ise Yetkili servis çağırmadan önce yapılması gerekenler var. kısaca bilgileri paylaşacağım..

 

Önemli!!! kombilerin genelinde ateşleme arızası var ise, ekranda hata kodları görünebilir. Bu tür hata kodlarında, açıklamasına kullanım klavuzun bakabilirsiniz . Ateşleme Problemleri genellikle İyonizasyon problemlerine neden olmaz.

kombi ateşleme yapmıyor neden ve kombi ateşleme arızaya neden olmuyor

Kombi Ateşleme Yapıp Sönüyor adlı yazımızı okumak isterseniz

Yetkili Kombi  Servisi Adıİletişim
Arçelik Ateşleme Yapmıyor ise;444 0 888
Alarko Carrier Ateşleme Yapmıyor ise;444 0 128
Ariston Yetkili Ateşleme Yapmıyor ise;0850 840 92 12
Baymak Yetkili Ateşleme Yapmıyor ise;444 0 235
Bosch Yetkili Ateşleme Yapmıyor ise;444 63 33
Buderus Yetkili Ateşleme Yapmıyor ise;444 5 474
Daikin Yetkili Ateşleme Yapmıyor ise;444 999 0
Demirdöküm Yetkili Ateşleme Yapmıyor ise;0850 222 1 833
Eca Ateşleme Yapmıyor ise;444 0322
İmmergas Ateşleme Yapmıyor ise;444 88 22
Vaillant Ateşleme Yapmıyor ise;0850  222 2 888
Viessmann Ateşleme Yapmıyor ise;0 216 528 46 00
Kombi Ateşleme Yapıyor sonra sönüyor ise yetkili servis ile iletişime geçiniz

Vaillant Kombisini Sıfırlayın: Vaillant kombi arızalandığında ve ateşlemediğinde, ekranda arıza kodu görünür veya arıza LED’i yanıp söner. Bu gibi durumlarda, Çağırmadan önce Kombinizi resetleme yaparak arızayı sonlandırabilirsiniz.

Vaillant kombinin ön panelindeki alev üstündeki iconun x düğmesini basılı tutunuz ( birkaç saniye basılı tutabilirsiniz ) , kombiniz otomatik olarak kapanır ve tekrar kendi kendine açılır. Bu durumda, sıfırlama işlemi tamamlandı. Başarısızlık devam ederse, işlem birkaç kez daha tekrarlanabilir.

Kombi Ateşleme Arızası

Kombi Ateşleme Arızası olması durumunda, bu uygulamalar ve kontroller servis öncesi gerçekleştirilir. Uygulamadan sonra sorun çözülürse, cihaz kullanılmaya devam edilir. Arıza durumunda herhangi bir gelişme olmazsa, Vaillant hizmeti çağrılmalı ve yardım alınmalıdır.

 • kombi ateş etmezse, nedenleri ne olabilir?
 • Anakart bir sorun olabilir,
 • Gaz akışı ile alakalı bir sorun olabilir,
 • İyonizasyon-ateşleme elektrot ile sorun olabilir,
 • Ateşleme transformatörü arızalı olabilir.
 • Bu bilgiyi sunmamızın sebebi yalnızca bilinçli olmaktır. Bu tür başarısızlık
 • durumlarında, işi uzmana bırakmalı ve uzman Vaillant servisinin yardımını almalısınız.

Kombi arıza durumunda ateşleme durur;Kombi kazanın iyonlaşmasını görmemek: iyonizasyon çubuğu bozuldu, kombi alev söndü, elektronik kart kırıldı, topraklama hattından sıkıntı var. kombi ateşleme yapmıyor neden kırmızı ışık yanıyor ?

Kombi Ateşleme Yapmıyor Ne Yapmalısınız

Alev kırılması: Alev kırılması fan motoru ve baca neden olur. Baca yerinden çıkarsa yada müsait şekilde uymuyorsa, sorun budur.
Kombi kazanın elektronik kartı kırıldı: kombi elektronik kartın beyni kırıldı bunun sonucu olarak bu sorun yaşayabilirsiniz. Sorunu çözmek için elektronik kart yerinden sökülüp tamir edilmelidir.

Kombi ateşleme yapıyorsa sebebi nedir bir cevabı olmadığını tekrar belirtmek isterim. Kombi sık sık yanıp sönüyor ve resetleme işlemi neticesinde kombiniz belli bir zaman çalışsada zaman kaybetmeden yetkili servis ile iletişime geçiniz.

kombi ateşleme yapmıyor Ne yapmalısınız, kombinizin çalışabilmesi için bir den etkene ihtiyaç vardır. Su, elektirik ve doğalgaz bu durumlar kombinizin önemini bir kez daha bizlere hatırlatıyor.

Kombi ateşleme Yapıyor sonra sönüyor kombi ateşleme sorunu ve çözüm önerileri
Kombi Ateşleme Yapmıyor Ne Yapmalısınız

Ayrıca kombi de dikkat edilmesi gereken bir başka durum ise ön panelde görülen dijital ekran bir hata veriyor mu? ( Kombi ateşleme yapmıyor ne yapmalıyım ) veya dijital ekran da herhangi görüntü var mı ? elektronik kart çalışmadığı sürece kombinizde çalışmayacaktır.

Kombi Ateşleme Yapmıyor Ne Yapmalıyım

kombi ateşleme yapmıyor ne yapmalıyım. Yukarıda bir çok ayrıntı sizle paylaşılmıştır.

Konunun tam anlaşılabilmesi için dilerseniz kombinizin Yetkili servisi ile görüşebilirsiniz. Belkide kombiniz dış etkenlerden ziyade içsel sorunlar yüzünden çalışmıyor olabilir. ” Kombi Ateşleme Yapmıyor Ne Yapmalıyım ” gibi bir sorunun cevabını eksiksiz olarak tanımlanmıştır sanırım.

Kombiniz Yaz konumunda kalmış olabilir ; kombinizin yaz ve kış ayarlarını ön panelde görülen kısımlardan yapılmalıdır. Kullanma klavuzu kombi ile beraber gelir. Kaybettiyseniz yapmanız gereken kombi üzerindeki dijital ekranda görülen hata nın yetkili servisinizi aramanız ve belirtmenizdir.

Kombinizin içinde su var mı ; Su bar basıncından kombinizde olması gereken su miktarına bakınız fazla veya hiç yok ise çalışmaz ve hata verir. sorunu gidermek için yapılması gereken işlem sizin tarafınızdan yapılabilir. Su basmanız veya fazla suyu tahliye etmenizi gerekir.

kombi ateşleme yapmıyor ne yapmalıyım. Nasıl çözüm bulurum Yukarıda verilen örnek çözümler işinize yaramadıysa yapmanız gereken kombinizin yetkili servisi ile irtibata geçmenizdir.

Kombi Ateşleme Yapmıyor Baymak

Baymak marka kombiniz var ve ” kombi ateşleme yapmıyor baymak ” marka kombinizin Yetkili servis numarasını araştırıyorsanız. ” 444 0 235 ” aramanız gerekmektedir.

Yetkili servis aramanız veya bu linkden baymak resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Baymak marka kombiniz var ise kaliteli bir kombiye sahipsiniz demektir. Her kombi ( elektronik eşya ) zamanla yıpranır. Özellikle bakım ve onarım zamanları geldiğinde ihman edilmemelidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.