G-HH501HMZHX

Yerden Isıtma Sistemleri

Makalede Neler Var

 

Yerden ısıtma sistemleri odanızın veya iş yerinizin yer zeminine özel borular vasıtası ile döşenerek ısınmanın sağlanma oladır. Yerden ısıtma sistemleri özellikle binanın yapım aşamasındayken düşünülmelidir.

şöyle ki bina yapım aşamasında iken planlarının çizim aşamasında ısı sisteminin yerden ısınma şeklin demi olacak yoksa petekler döşenerek mi yapılacak karar verilmelidir. Aksi durumda yani sonradan yerden ısıtma sistemi yapılması hem çok zahmetli hemde extra cebinizden ücret çıkmasıdır.

Mütahitlerin bir kısmını tenzi ederek şunu belirtmek isterim ki mümkün olduğu kadar uygun fiyatlara evleri ve işyerleri yapmaya çalışıyorlar. Aslında her kezin ortak düşüncesi kaliteden ödün vermeden konforlu bir yaşam alanında vakit geçirmektir. Müşteri memnuniyetini önem veren inşaat firmaları yerden ısıtma uygulaması ile çok daha güzel evler yapılabilir.

yerden döşenen ısı yayan borular evin tamamına eşit bir şekilde ısıyı yayması ayrıca boruların döşenmeden önce alt beton ile parke arasına strofor veya ısı yalıtımı olan farklı bileşenler ile boruların beraber montajlanması sadece ısı yalıtım dan değil ayrıca ses yalıtım da oluşturmaktadır.

Yerden Isıtma Sistemleri Nerelere Uygulanır

Yerden Isıtma Uygulaması Kaç Çeşittir

Yerden ısıtma sistemleri 3 çeşit olarak iş yerinize ve evinize uygulanması yapılmaktadır.

  • Elektrikli kablolu yerden ısıtma sistemleri
  • Sulu Borulu yerden ısıtma sistemleri
  • Karbon film yerden ısıtma sistemleri

Elektrikli kablolu yerden ısıtma uygulaması; İş yeriniz veya evinizin M² küçük ise uygulanması ve pratik bir işlem olmasından dolayı tercih edilen bir sistemdir.

Sulu Borulu yerden ısıtma uygulaması; Doğalgaz kombi si ile entegre edilen sistem sıcak suyun sistemde dolaşarak odanızı veya işyerinizi ısıtma olayıdır. bina yapım aşamasında özellikle uygulanması yapılır ise çok daha iyi olacaktır.

Karbon film yerden ısıtma uygulaması; Isı kaynağı elektriktir. Halının altına pratik şekilde uygulaması yapılabilir. uygulaması ve yerinden tekrar çıkarılması pratik olan bir sistemdir.

Hangi yöntem seçilirse seçilsin burada önemli olan sizin içi bütçenize ve göz zevkinize uygun bir metodun seçilmesidir. Göz zevkini özellikle belirtim çünkü klasik sistemler peteklerin duvarlarda görünümü odanın koltuklarının veya televizyonun dizaynına kadar etkilemektedir.

Yerden Isıtma Sistemleri Montajı ve Kaliteli Malzeme Seçimin Önemi

yerden ısıtma sistemleri proje aşamasında planlanan çizimleri mimari açıdan onaylı çizilmelidir. Yapılan bu ısıtma sistemi projesi sayesinde ne kadar bir maliyet inşaat firmasını bekliyor. Yapılacak iş için gerekli malzeme ne kadar dır gibi sorularının cevapları ilk olarak yanıtlanmış olacaktır. Konforu kalite ile sentezlenmesi neticesinde meydana çıkacak yaşam alanı, inşaat firmasının yaptığı ev ve iş yerleri satışını hızlandıracaktır.

Sonradan evine yerden ısıtma sistemleri yapmak isteyen kişilere de bir çok firma hizmet vermektedir. Bu hizmeti temin etmek isteyen kişilere uyarımız kurumsal firmalar ile çalışmanızdır. çünkü sonradan oluşabilecek arızalar veya hatalar karşısında iletişme geçtiğiniz kişiler ile sadece muhatap olarak istediğiniz revizyonları ( haklıysanız ) ücretsiz olarak yapılacaktır. Kurumsa bir firma montaj ekiplerinin yetkinlik belgelerini temin etmiş, yaptığı işlemler karşılında faturasını veren firmalardır.

 

Genellikle Villa ve müstakil yapılarda tercih edilen yerden ısıtma sistemleri, alışıla gelmiş petek sistemleri gibi kolay ve ekonomik olmamaktadır. Sizde farkındasınızdır her işin kendi içinde en az üç adet kalite standartları oluyor. Bu durum yerden ısınma aletler içinde geçerlidir. Kullanılan parçaların en azından İSO Türkiye’nin onayladığı kalite standartlarında olmasını talep ediniz. Diyelim ki kendi eviniz var mevcut sitemi değiştirmek istiyorsunuz. Yerden ısınma sistemi için birçok firmayı internet den buldunuz. Fiyatları size gönderdiler. firmalardan yetkinlik belgeleri ayrıca kullanacakları ürünlerin sertifikalarını da sizle paylaşmalarını isteyiniz.

Bir çok kullanıcının ortak sorunu çok zaman geçmemesine rağmen yerden ısıtması için yaptırdıkları firman ile sonradan iletişime geçtiklerinde muhatap bulamadıklarıdır. kombiservisidunyasi nin böyle bir uygulaması yoktur.

Yerden Isıtma Sistemleri Nerelere Uygulanır

Yerden Isıtma Sistemleri Nerelere Uygulanır

  • Müstakil yapılarak yerden ısıtma uygulaması uygulanabilir.
  • Daire,iş yerleri, camiler, Sağlık merkezleri, villalara gibi bir çok yapıya uygulanabilir.
  • Fayans altına, özel taşların alt kısmına, lamina parkeye , Mermer gibi gibi çok yapı malzemesinin alt kısmına uygulanabilir. Tek Fark yapı malzemelerin ısınma ve bu ısıyı ilete bilmesin deki değişkenliktir.

Türkiye’de bir çok ev ve iş yeri, yerden ısıtma uygulamasını bilmiyor. Kaliteli malzemeler ile uygun fiyatların yer aldığı fiyat aralıkları seçilerek inşaat halindeki yapının içine ısıtma uygalaması yerden döşenerek ısı yayılımı odanın tamamına eşit olarak iletilecektir.

Yerden ısıtma fiyatları ilk etapta pahalı gibi görünse de ileri yıllarda ısıdan kaynaklı tasarruf sağlayacağından kendini amorti edecektir. Bütçenizi yormayacak uygun fiyatlı yerden ısıtma uygulamalarında olduğunu fakat kaliteden ödün vermeyen firmalar tercih edilmelidir.

Yerden Isıtma Sistemi Nedir

Yerden ısıtma çerçevesi, zeminin altındaki zemin betonundaki kanallar vasıtasıyla sıcaklık deposundan aldığı canlılığı yayarak ve yeryüzünü toprakla ısıtarak, uzayda ısı talihsizliklerini yayan bir ısınma çerçevesidir. Bu teknik 1980 yılından bu yana ülkemizde uygulanmakta olup, binlerce metrekarelik yerleşim alanı henüz bu çerçeveyle ısınmaktadır.

çerçevede lüzumlu olan ısınma, kırk ila elli santigrat aşama ılık su ile döşenmiştir, her türlü güçlü yada sıvı kopyalama malzemesi, güneş odaklı kirişlerin yutulması, ısı sifonu, güneş bazlı canlılık dahil çerçeve lüzumlu canlılık gereksinimlarını karşılayabilir.

Yerden ısıtma çerçevesi tarafınca homojen bir ısı yayılımı verilir. Odalar arasındaki sıcaklıkta pratik olarak hiçbir fark yoktur. Eski stil ısınma çerçevelerinde bulunan çatıdaki sıcaklığın gelişimi bu çerçeve için mümkün değildir. Yapı yapı bileşenlerine ısı verildiğinden, sıcak teselli beklenmedik ısı değişikliklerinden çok fazla etkilenmez.

Yerden ısıtma çerçevesi, zemin betonundaki kanallarla zeminin altına yayılarak ve yeryüzünü ısıtan bu çizgiler süresince sıcaklık deposundan aldığı canlılığı aktaran bir ısınma çerçevesidir.

Bu çerçevede, ısı tüm zemin bölgesinden yayılır ve odaya homojen bir sıcaklık dolaşımı verilir ve insan yapsıcaklıkna en müsait ve verimli ısınmayı sağlar. Ondan sonra, ısıtıcı su sıcaklığı, radyatör çerçevelerinde müsait oda sıcaklığını vermek için yetmiş ila doksan santigrat dereceye ulaşmalı, yerden ısıtma çerçevesindeki evaporatör su sıcaklığı ise elli santigrat derecelik bir sınırdır.

Bir radyatör ile ısınırken, radyatör panolarının sıcaklığı elli beş-altmış santigrat dereceye kadar çıkarken, yerden ısıtma çerçevelerinde ısınma ile sevinçli olmak için zemin sıcaklığı yirmi sekiz santigrat derecedir.

çatıya yakın bölgelerde şekillenmekten kaçınamayan ve radyatör ile daha sıcak olan boşuna turizm bölgelerinin yerden ısınma düzenlemesi, %30’a ulaşabilen canlılık rezervi fonları veriyor. Ayrıca, hiçbir ısıtıcıları olduğu sebebi öne sürülerek oda v. B radyatör, istediği şeklinde üslup tema yapmak için olasılığını verir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.