G-HH501HMZHX

Eca Kombi Sıcak Su Akmıyor 6 Farklı Çözüm Önerisi

Makalede Neler Var

 

Eca kombi sıcak su akmıyor 6 farklı çözüm önerisi sizlerle paylaşmak istiyorum. Yetkili servis çağırmadan önce altta sizinle paylaştığım çözüm önerilerini denemenizi tavsiye ederim.

ECA kombi bir çok kombiden daha iyi performans gösterir.

ECA Scot Smart kombi ve yüksek güçlü Eca Confeo Premix ler,% 107,5 yeterlilik ile en yüksek verimlilik sınıflarından birine sahiptir.

yedek parça ücretleri uygun bir kombi markasıdır.Kombinizin garantisi bittiktenden sonra bili bakım ve onarım ücretleri uygundur farklı marka kombilerde bu oran oldukça pahalıdır.

Kombilerin en yaygın arızalarından biri sıcak su eksikliğidir. Eca servis teknisyeni kazanın ısıtma modunun çalışıp çalışmadığını kontrol eder. Kazanın suyu ısıtmasını sağlayan bileşenleri kontrol ederek arıza gibi sorunları kontrol edilir. 

 Isınma problemlerini tamamen ortadan kaldıran kombi farklı markalar ile ülkemizde satış yapılmaktadır. ECA kombinin suyu ısıtmadığından şikayet ederseniz, sıcak su bağlantısı ile ilgili tüm ekipmanları kontrol ederiz. ECA Kombi Çalışıyor Ama Kaloriferler ısınmıyor ise; Bu Arıza  ECA kombi modellerinin hepsinde oluşan arızalardan biridir. Su basıncı kazanı çalıştırmak için düşük veya yetersiz ise, kombi ye su basılmalı ( kombi de su az ise)  veya kombiden su dışarı tahliye edilmelidir ( bu nun için kombi petelerinden suyun dışarı atılması gerekir.) .

Not: Dairedeki gaz açık mı ? kontrol ediniz.

eca kombi sıcak su akmıyor 6 farklı yöntem
eca kombi sıcak su akmıyor 6 farklı çözüm önerisi

Eca kombi sıcak su akmıyor 6 farklı çözüm önerisi

Kombi sigortası kontrol edilmeli

öncelikle sizin yapmanız gerekenler evde elektrik var mı? evet ise kombinizin hemen yanında bulunan elektrik sigortası atmış olabilir. kontrol ediniz.

E.c.a. Kombinizin ” reset” yaparak bazı hataların çözülebilir. Kombinizi doğru şekilde tekrar başlatmanız bazen kombi nin stabil çalışmasını sağlar

Eca termostat arızalanmış olabilir

Kombide sıcak su olmadığında kontrol edilmesi gereken şey, cihazınızın merkezi ısıtma modunda çalışıp çalışmadığını görmektir. Bunu yapmak için, duvara monte edilen termostatınızın ısı aradığından emin olmanız gerekir. Ayrıca programlanabilir bir termostatınız olabilir.

Bu durumda, merkezi ısıtma modunda sabit olarak ayarlandığından emin olun. Kombi ateşlenirse, saptırıcı bir vananın ısıtma modunda sıkıştığından şüphelenebiliriz. Bu parçayı değiştirmek için yetkili servis çağırmanız gerekir.

Eca Kombi Sıcak Su ayarı Eca Kombi Sıcak Su Gelmiyor Ne yapmalıyım
Eca Kombi Sıcak Su Gelmiyor Ne yapmalıyım

Eca Kombi Sıcak Su Gelmiyor Ne yapmalıyım ?

Eca kombi sıcak su gelmiyor ise Su Basınç Değeri Düşük Olabilir Kombi hem sıcak su hem de ısıtma modlarında çalışmazsa, en olası nedenleri ortadan kaldırmak gerekir. Bu adımlardan bir tanesi de Su bacınç değeri düşük olabilir, kombinin suyu ısıtabilmesi için bar basıncının ortalama 1,5 bar basınç gerektirir.

Sistem basıncı düşükse, kombinin hem kullanım sıcak suyu hem de ısıtma modların da ateşlememesinin nedeni bu olabilir.Basınç 0,5 bar’ın altına düştüğünde çoğu eca kombi ateşlenmez. Düşük basınç algılanırsa, bir sonraki adım sistem basıncının doldurulmasıdır.

kombinin ön panelinde görülen bar basınç ayarını 1 ile 1,5 arasına alınız. Bu işlemi yapmanız için yine kombinin alt kısmında bulunan yerden kombinize su basmanız gerekecektir.

Eca Kombi Sıcak Su Ateşleme Yapmıyor

Kombinizin Anakartında Arıza olabilir.
Kombinize gelen gaz var ? Kontrol ediniz…
Gaz var ise kombinizin iç aksamında arıza oluşmuş olabilir.
İyonizasyon Sorunları : kombiniz ateşlemeyi yapıp sönüyor da olabilir. Bu arıza var ise sizin yapabileceğiniz maalesef bir durum yoktur.

Kombi Bakımının Önemi
Kombinizi yılda 1 defa en az yaptırmanız gereken servis bakımın yaptırdınız mı?

Bakım ve onarım işlerim hususunda yetkili servis tercih edilmelidir.

 

Su Basınç Değeri Yüksek Olabilir

Su basma vanası tam sıkılı olmaz ise kombiniz su almaya devam eder ve bu sebeple kombinin bar basıncı yükselir. Kombiniz tesisatın içinde dolaşan suyun fazla olması sebebi ile kendini arızaya alır ve çalışmaz, Çözüm olarak suyu tahliye etmeniz gerekir peteklerden veya banyoda bulunan tahliye vanalarında fazla suyu atabilirsiniz.

genellikle bözle bir durumdan sonra yani su boşaltma işleminde sonra kombi hafa kalıyor peteklerden havanın alınması gerekecektir.

Eca Kombi her mevsim sıcak su ihtiyacını karşılar. Eca kombiniz çalışıyor ve su ısıtmıyorsa bunun birçok nedeni olabilir. Kazanda diyafram sistemi yoksa su akış anahtarında veya tabanda sorun olabilir.

Ünitenin konumundan bağımsız olarak ısıtıcınızın ısınıp ısınmadığını kontrol edin. Kaloriferiniz ısınmıyorsa sıcak su ve ısıtıcı ile çalışan büyük parçalarda sorun olabilir. kombinin gücü yoksa, ekranda hiçbir şey görünmez.

Eca kombi sıcak su vermiyorsa bazı testler ve ölçümler yapılmalıdır. Bir Eca servis teknisyeni, merkezi ısıtma modunun düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol eder. Kazanın suyu ısıtmamasının nedeni diyafram contaları, tabanlar ve mikro şalterler gibi birçok bileşenden kaynaklanabilir.

ECA kombi su basıncı kazanı çalıştırmak için düşük veya yetersiz ise, kazan suyunun tekrar doldurulması önerilir. Yaklaşık 1,5 barlık bir su basıncı yeterlidir.

Tesisat dan Kaynaklı Arıza

Sorun belki de eca marka kombinizde değil tesisatınızın eski olmasında dolayı veya kalitesiz malzeme kullanılmasından sebep kombi peteklere göndermesi gereken sıcak suyu aktaramıyor olabilir. Çözüm sıhi tesisat ustasının çağrılması ve etrafı kırmadan özel aletlerde tesisatın içini kontrol etmesidir.

Burada dikkat edeceğiniz husus ise konusunda uzman bir tesisat ustası ile çalışmanız ve hizmet karşılında fatura talep etmenizdir. Arızanın giderilmemesi neticesinde sonrasında herhangi bir sorun yaşadığınızda elinizde belge bulunmasını tavsiye ediyoruz.

Gaz Vanası Kapalı Olabilir

gaz vanası ev kapınızın yanında bulunan sayaca yakın ayrıca kombinin hemen yanında bulunmakta, kontrol ediniz. Ayrıca bazen genel gaz kesintisi olabiliyor. ( tamir bakım işleri ) bu sebeple gazla çalışan ocağınız var ise evinizde gaz varmı diye kontrol etmenizi öneriyorum.

Eca Kombi Sıcak Su Vermiyor Neden
Eca Kombi Sıcak Su Vermiyor Neden – Eca Kombi Sıcak Su Akmıyor 6 Farklı Çözüm Önerisi

Eca Kombi Sıcak Su Vermiyor Neden

ECA kombi sıcak su vermiyor ise Dikkat edilmesi gereken husus eca kombinizin yıllık bakımlarını düzenli olarak yaptıryormusunuz. Çok dayanıklı bir ürün olan ECA kombi de sıcak su arızası verebilir. Bunun Nedenleri sıralamak gerekir ise;

 • Sensörden kaynaklı problemler
 • Akış türbününden kaynaklı arıza
 • kombi kartından kaynaklı arıza
 • Akış şalterinin bozulması
 • 3 yollu valf sorunu

Yukarıda başlık olarak paylaştığım maddeler karşısında servis çağırmaktan başka çözüm önerisi sizlere sunamayacağım.

Eca Yetkili servis tarafından yapılacak müdahale ile kombinizdeki arızanın giderileceğinden emin olabilirsiniz.

eca kombi sıcak su vermiyor - eca kombide sıcak su nasıl ayarlanmalıdır
E.C.A. kombi sıcak su Eca kombi sıcak su nasıl açılır

Eca kombi sıcak su nasıl açılır

Sıcak suyun banyo suyu ve petekleri doğru bir şekilde ısıtabilmek için birden çok etkenin düzgün şekilde çalışması gerekmektedir. Bunları sıralamak gerekir ise Doğalgaz, Su ve Elektirik bu bileşenler ısının öncelikle dış etkenlerden kaynaklı arıza oluşmasa neden olur.

Gaz vanası açık mı ?

Dış kapının yanında, kombinin yanında ve ocak olmak üzere 3 vananın açık olduğunu kontrol ediniz, aksi durumda eve çağırdınığınız servis sizin unuttuğunuz gaz vanasını açmak için 50 tl nizi alır.

Elektrik şalteri açık mı ?

özellikle kombi için takılan ve kombinin yanı başında bulunan şalter açıkmı diye kontrol edilmelidir. Dijital ekranda görüntü yok evinizde elektirkli eşyalar çalışıyor ise yapmanız gereken yetkili servisinize telefon açıp çağırmanız, kombilerde kullanılan şalter farklıdır. kombi değerlerine uygun şalteri servisiniz bilir.

bazı servisler şalteri dışarıdan temin etmenizi isteyebilir. Değerlere uygun şalter almanız için servisten bilgi edininiz.

Su vanası açık mı?

Banyo suyu için özellikle şebeke suyunun kombiye ulaşması gerekir. Bazı durumlarda kombi ye sıcak su az veya hiç ulaşamaya bilir. Tesisatın eski ve yıpranmış olması, kombinin altında bulunan su vanasının kapalı olması gibi durumlar bir çok tüketicinin başına gelmektedir.

Özellikle yazın yazlık olarak kullanılan evlerde su vanaların dışarıdan kapalı olması gibi.

eski kombinizden kaynaklı arızalardan sıkıldıysanız size önerim E.C.A. Confeo Premix Kombidir

https://www.youtube.com/watch?v=ebBschqVy_s

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Musa şat dedi ki:

  ECA kombi banyo sicakligi kaç derece olması lazım

 2. admin dedi ki:

  Murat Bey

  40 derece İstanbul için ideal bir sıcaklık iken doğu da veya soğuk havanın etkisinde başka bir bölgede çok daha farklılık gösterir. Bu Banyo sıcaklığı ( sizin konforunuza göre görecelik göstermektedir ) Dış etkenlerden ötürü bile ECA kombi banyo sicakliğı değişkenlik gösterebilir.

  Sonuç: 40 derece deneyiniz. size yeterli gelmez ise azar azar yukarı çekilebilirsiniz.

  İyi günler dilerim.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.