G-HH501HMZHX

Eca Kombi Modelleri

Makalede Neler Var

 

Ev ve iş yerlerinin hem ısıtma hemde sıcak su ihtiyacını karşılayan kombi cihazlardır. Bunların en başında da Eca Kombi Modelleri gelir. Gerek ekonomik gerek ise ısıtma sistemindeki sağlamış olduğu ısı katkısı ile kullanıcısına çok avantajlar sağlamaktadır.

Özellikler kış aylarında daha çok talep edilmektedir. Çalışma şekli en üst düzey donanımlı sisteme sahip olup uzun süre kullanım imkanı sağlar.

ECA Kombi Yeni Ürünler 

ECA Kombi modelleri diğer marka ürünlere göre farklılık göstermektedir. Bu farklılığın yanı sıra kendi bünyesinde üretilen ürün modelleri arasında da çalışma düzeni ve ürün çeşitliliği bakımından farklılıklar göstermektedir.

Aslında ECA Kombi marka adı altında her sene bir yeni ürün üretildiğinden bir önceki ürün özelliği yeni ürüne göre daha az talep görmektedir. Bu yüzden ECA Kombi model ürünlerde kendi aralarındaki çalışma düzeni ve nitelik bakımında değişiklik göstermektedir. ECA Kombi modelleri iki çeşit ürün kullanımı vardır. Bunlardan birincisi yoğuşmalı kombiler dir.


Eca Kombi Modelleri
Eca Kombi Modelleri

ECA Yoğuşmalı kombilerin özellikleri

Kullanım açısından konut ısıtmalarında doğal gazı en son teknoloji yöntemleri ile kullanımda ilk sırada yer almaktadır. Bu tip kombi cihazlar yarı yoğuşmalı veya tam yoğuşmalı kombiler olarak kendi içerisinde de iki farklı tipte tasarlanmış ve enerji verimliliği bakımından ise genelde önerilen tam yoğuşmalı kombiler dir.

Yoğuşmalı kombiyi tanımlamak gerekir ise , çalışma prensibi açısından sıradan kombilerden ayrı bir özelliğe sahiptir. Hermetik kombinin bir türü olan yoğuşmalı kombi, kombi teknolojilerinde en üst seviyeye sahiptirler.Doğal gazın yanması ile birlikte ortaya atık gaz meydana gelir.

ECA yoğuşmalı kombi kurulumu

Kombi yoğuşmalı özellikte olduğundan atık gaz olan su buharı cihaz içerisinde yoğuşturularak  gaza dönüştürülür.Bu durumunda en uygun maliyette olan yoğuşmalı kombi cihazı bile alınması halinde yinde % 30 enerji verimliliği avantajı sayesinde kazanç sağlar.

Kombi maliyetlerine bakıldığında ortaya çıkan sonuç yoğuşmalı kombilerin diğer kombilerden daha yüksek bir maliyet oluşturmasıdır.Bu durumun ne belirgin nedeni ise kurulum aşamasında yoğuşmalı kombilerin maliyetlerinin daha yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.

Oysa ki başta yüksek maliyetle alınan ECA Yoğuşmalı kombi ürünü bir kaç sene kullandıktan sonra yıl içerisinde kullanıcısına fiyat avantajı olarak döner.


eca yetkili servis
Eca Kombi Modelleri

ECA Hermetik Kombiler

ECA Hermetik kombiler, kombi teknolojisinin en gelişmiş hali olan yoğuşmalı kombi türünün bir alt versiyonudur. Kombi hermetik olduğunda doğal gazı kullandığı için elektrikli kombilerden, binanın içinde uygun bir baca düzeneğine ihtiyaç duymadığı için bacalı kombilerden farklıdır.

 

Hermetik kombi modellerinin özelliği

Ateşleme havasını fan yardımıyla dışarıdan alarak, doğal gazın yanmasıyla ortaya çıkan atık gazı dışarı atmasıdır. Hermetik yoğuşmalı kombi farkı bu süreçtedir; yoğuşmalı cihazlar atık gazın yoğuşmasından ortaya çıkan enerjiyi ısınma amaçlı kullanırken hermetik kombilerde böyle bir uygulama bulunmamaktadır.

Ancak hermetik kombi fiyatları kurulum aşamasında yoğuşmalı cihazlar kadar yüksek maliyetli olmadığı için kullanımı da en az yoğuşmalı türler kadar yaygındır. En iyi hermetik kombi özelliği ise enerji kaybına yol açmamasıdır. Hermetik kombi tavsiyeleri almak isterseniz bizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.


ECA Bacalı Kombiler

Doğalgazı yakmak için kullanılacak havayı cihazın bulunduğu ortamdan alır. Çalışma prensibi bu yönüyle diğer kombi türlerinden ayrılmaktadır. Bu sebeple binanın fiziksel koşulları ve havalandırma sisteminin bacalı kombiye uygun olarak yapılmış olması gerekmektedir.

Aksi takdirde atık gazın dışarı verilmesi sırasında içeri gaz sızıntısı yaşanabilir ve bu da zehirlenme gibi ciddi problemlere yol açabilir. Bacalı kombilerde kullanılan teknoloji doğalgazla çalışan konut ısıtma sistemleri arasında en eski yöntemlerden biridir.

İlk çıktığı dönemlerde popüler olan bu ısıtma sistemi, günümüzde enerji verimliliği daha yüksek olan  yoğuşmalı ve hermetik modeller sebebiyle eskisi kadar tercih edilmemektedir. Eski teknolojiyi kullanması sebebiyle bacalı kombi fiyatları diğer türlerden çok daha uygundur. Bacalı kombi tavsiyesi almak istiyorsanız öncelikle cihazın kullanılacağı konuttaki uygunluğundan emin olmalısınız.


ECA Elektrikli Kombiler 

Hem sıcak kullanım suyu hem de evin ya da ortak kullanılan iş yeri gibi alanların ısıtılması için en çok tercih edilen iklimlendirme yöntemlerinden biri de kombi dir. Yakıt olarak doğalgaz benzeri yakıt tüketen kombilerden farklı olarak elektrikli kombi modelleri sadece elektrikle çalışır ve hem kurulumu hem de kullanımı çok kolaydır.

ECA Elektrikli Kombiler  gaz yakıt tüketmez

Elektrikli kombiler çalışma prensibi gereği hermetik, yoğuşmalı ya da bacalı modeller gibi gaz yakıt tüketmez. Bu sebeple de havalandırma, farklı tesisat sistemleri veya özel temizlik koşullarına ihtiyaç duymadığı için doğalgazın kullanılamadığı bölgelerde yaygın olarak bu tip cihazlar tercih edilmektedir.

ECA Kombi modellerini ürün seçimi

ile ilgili teknik bilgileri sitemizi ziyaret ederek bulabilirsiniz.Birden fazla ECA Kombi Modellerine ilişkin tüm özellikleri ve fiyat bilgisini sitemizin ana sayfasında bulunan ürünler bölümünden seçim yaparak ürün hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

ECA konvansiyonel kombilere göre dizayn ettiği yeni nesil kombileri 17 farklı emniyeti ile çok güvenli, müşterilerinin cebini düşünerek ve sosyal sorumluk çerçevesinde kaliteli, güvenli kombi tasarımları gözede hitap etmektedir…

Eca Kombi Modelleri

Eca Hermetik Kombi Modelleri

 • Eca White Plus
 • Eca Proteus
 • Eca Proteus Plus Blue
 • Eca Confeo Premix
 • Eca Confeo Plus
 • Eca Confeo Dijital
 • Eca Fortius
 • Eca Fortius Plus
 • Eca Calora
 • Eca Calora Digital

Eca Yoğuşmalı Kombi Modelleri

 • Eca Confeo Premix
 • Eca Scot
 • Eca Proteus Premix

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.