G-HH501HMZHX

E.C.A Kombi Bakım

Makalede Neler Var

 

E.C.A Kombi Bakım ve Tamiri hakkında sizleri bilgilendirmek isterim. Kombi bakımında ne tür işlemler yaptırıldığı dair bilgi olarak her sene düzenli olarak yaptırılması gereken işlemler , kombi bakımları cihazın verimliliği ve uzun süre sağlıklı çalışması bakımından yararlıdır.

Kullanıcıların bu işlemleri aksatmadan düzenli bir şekilde yaptırmaları gerekmektedir.Kısacası bakımda yapılacak işlemlerden bilgi vermek gerekir ise ; ilk etapta cihaz içerisinde bulunan eski suyun tahliye işleminin yapılmasıdır.

İLETİŞİM NUMARASI 444 0 322

Tüm su boşaltılır. Daha sonra genleşme tanklarında bulunan hava ölçülür.Hava basıncı 0,75 barın altına ise
pompa yardımı ile hava basılır. Hava tankı ölçüm sonrası genleşme tankındaki havanın sıfırı göstermesi önemlidir. Pompa yardımı ile genleşme tankına hava takviyesi işlemi yapılır.

E.C.A Kombi Bakım ve genleşme tankı

Hava basıncı sonrası cihaz yardımı ile genleşme tankının 0,75 bara ulaşması gerekir. Sonrasında ise kombinin kalorifer filtreleri  sökülmektedir. Kalorifer filtresi söküldükten sonra kombinin soğuk su musluğunu açarak kalorifer filtresi temizlenir. Filtre temizlik işlemi yapıldıktan  sonra filtreyi sökülen yere tekrar monte edilir.

ECA KOMBİ BAKIM kampanyası için …

Daha sonra ise yanma haznesinin olduğu brülör kısmı sökülerek fırça yardımı ile elle temizlenir. Akabinde yanma haznesi de temizlenerek sonrasında ise sökülen brülör yerine  montaj edilir.

Bakım aşamasında sökülen ateşleme ve yön çubuğu yerine takılır. Fan motoru yerinden sökülerek temizlik işlemi gerçekleştirilir. Fan motorunun iç pervanesini su  ile yıkamanız bir sakınca yoktur. Önemli olan fan motoru yıkandıktan sonra bez yardımı ile kurulandıktan sonra yerine montaj edilir. Mekanik ve elektronik  aksamda oksitlenme yapan parçaların değişimi ile ilgili kullanıcının bilgisi dahilinde değişim işlemi yapılabilir. ECA kombi servisi

 
E.C.A Kombi Bakım
E.C.A Kombi Bakım – ECA Kombi Servisi

Değişim yapılmaması durumunda doğacak  sorunlardan şirketimiz sorumlu değildir. Çünkü mutlak değişim yapılması gereken parçalar hakkında kullanıcı teknik servis yetkililerimiz tarafından bilgilendirilerek  yazılı belge onayı alınmıştır.

Tüm işlemler bittikten sonra cihazın eksik kalan su haznesi tekrar yapacağım müdahale ile istenilen 1,5 bara kadar su  seviyesi yükseltilir. Gaz ayarı kontrolü yapıldıktan sonra cihaz çalıştırılarak son kontroller yetkili servis tarafından yapılır ve kullanıcı tarafından sorulmak istenen  konular ECA Kombi Servisi yetkilisi tarafından bilgilendirme yapıldıktan sonra kombiniz çalışır halde müşterisine teslim edilir.

E.C.A Kombi Bakım ve teknik servis

Kombiniz ile ilgili bakımlarınızı arıza nedenli bir durum olmasa bile mutlaka yılda bir kez bakım yaptırmanız gerekir. Sizin fark edemediğiniz sorunlar çoğalması durumunda ilerde çok ciddi problemleri beraberinde getirir. Her sene düzenli olarak kombi bakımlarımızı yaptırmayı unutmayalım. Her zaman E.C.A Kombi teknik servis ECA Kombi bakım Servisi hizmeti ile daima sizlerin yanında gururla hizmet vermeye devam etmektedir. ECA Kombi yıllık bakım uyarısı

Eca Kombi Petek Bakımı Neden Önemlidir.

Uzmanların sık sık söylediği gibi, Eca kazanının bakımı ve petek hücrelerinin temizliği her yıl düzenli olarak yapılmalıdır.

Petek hücreleri petek temizleme makinesi ile basınçlı temiz su kullanılarak çekirdek / radyatör / kombi, kir, kireç sökülmeden temizlendiğinde, pas birikintilerini çok kısa sürede temizlemek için ideal temizleme sistemidir

Eca bal peteği üzerinde bir makine ile bakım yaptığımızda, ısıtma sistemi ve tesisatındaki çamur, kireç, pas kalıntıları temiz basınçlı su ile çok hızlı bir şekilde giderilmektedir.

Tek bir temizlik işleminden sonra kazanın optimum enerji verimliliği oranını ve genel ısıtma sistemi performansını en üst düzeye çıkarır; Kombinin gürültüsünü ortadan kaldırır ve yakıt tüketimini minimuma indirerek enerji verimliliği sağlar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.