G-HH501HMZHX

ECA Kombi Servisi

Makalede Neler Var

 

ECA Kombi servisi siz değerli müşterilerine hizmette sınır tanımamaktadır. Deneyimli ve profesyonel teknik ekip kadrosu ile daima yanınızdadır. Hizmet kalitesini artırmak ve tüketici taleplerine zamanında , hızlı ve doğru bir şekilde çözüm sunmak adına hizmet kalitesini artırmıştır.

E.C.A Kombi , klima , armatür ve vitrifiye ürünlerin pazarlama faaliyetlerini yürütürken , diğer bir yanda da yapı malzemeleri ve iklimlendirme sektöründe de faaliyet göstermektedir.

Bu faaliyet alanlarının tamamının teknik servis hizmetini kendi bünyesinde oluşturmuş olduğu ekip sayesinde yapmaktadır. Hiç bir şekilde kendi firma bünyesi  dışında bir hizmet desteği sağlamamaktadır.  Her zaman amaç kendi tüketici portföyüne sınırsız hizmet vermektir.

Ayrıca ; günümüz teknolojisinin sağlamış olduğu imkanlar doğrultusunda yeni bir hizmet anlayışını da uygulamaktadır. Bu uygulama ” E.C.A Mobil ” uygulamasıdır. Tüketicilerine her konuda hizmet desteğini sağlayan ve çağa uygun hizmet anlayışını devam ettirmektedir. Yenilikçi çözüm noktasında uygulamaya koymuş olduğu akıllı cep telefonlarına özel bir uygulama geliştirmiştir.

Teknik servis hizmeti talebiniz için bulunduğunuz ili ve o bölge de bulunan en yakın ECA Kombi Servisi ile ulaşabilirsiniz. Telefon ile yapacağınız görüşme sonrası teknik servis hizmet talebiniz müşteri hizmetlerimiz tarafından kayıt alınarak en kısa sürede sizlere gerekli teknik servis hizmeti sağlanacaktır. İşlemlerinizin daha hızlı olmasını istiyor iseniz ; E.C.A. Mobil akıllı telefon uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra yapacağız başvurularda  7/24 saat müşteri temsilcisine ulaşabilir ve talebinizi daha kısa bir sürede gerçekleştire bilirsiniz. Yine bu uygulama sayesinde size en yakın mobil sistem sayesinde çok kolay ve rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

eca kombi servisi


ECA Kombi Teknik servis hizmeti

Gerek mevcut kombiniz gerek ise yeni almış olduğunuz kombi ürünlerinizin arızası ile ilgili her türlü desteği alternatif firma seçimi yapmanıza gerek  duymadan bizler E.C.A Kombi ailesi olarak kolaylıkla çözmek ve  Bunun ise sizlerin bize ulaşması yeterli olacaktır.Teknik servis bünyesinde sorunlu  ürünlerinizin durumunu veya teslim süreleri hakkında mobil E.C.A uygulamasından giderekte bilgi alabilirsiniz.

eca kombi manisa şehrinde üretim fabrikası bulunmaktadır. şatış ve pazarlama konusundaki yerleşkesiise istanbuldur. genel olarak konu içinde değinilecek başlıklar şunlardır. eca gaz dönüşümü , eca kombinin teknik özellikleri,kombi bakım bilgileri , eca kombi montajı, kombinin diğer özellikelri ve ekipmanları

ECA Yoğuşmalı Kombi Modelleri

Bir premix
combi scot kombi kombine
proteus premix kombi edinmeye değer.

ECA Konvansiyonel Kombi Modelleri

eca confeo artı van eca
proteus plus mavi van
eca konferans dijital kombi

ECA Oda Kontrol Aksesuarları

 • Haftalık programlanabilir ( kablolu ve kablosuz cihaz)
 • Modülasyonlu programlanabilir
 • Kablosuz haftalık programlanabilir
 • e.c.a. dijital kablolu
 • e.c.a. dijital kablosuz
 • e.c.a. akıllı oda termostatı
 • Of/on dijital ve analog
 • Modülasyonlu dijital
 • Dış hava sensörü

Ek Bilgi: kombinizin garantisini ilk açılışı ECA Kombi Servisi tarafından yapıldıktan sonra 4 ay içinde başvura bilirsiniz. eca kombi garanti ve ECA Kombi Servisi tarafından takılan kombinin gerekli şartlar ( montaj ve doğru bakım kurallarına uyulduğu taktirde ) 3 yıl garantisi mevcuttur.

Garantinin geçerli olabilmesi için kombinin içinden çıkan garanti belgesinin ECA Kombi Servisi tarafından tarif ve diğer bilgiler eksiksiz doldurulmalı ve imzalanmalıdır.  kombi içinden ayrı bir broşür olarak müşteriye sunulmuştur e.c.a. yönetmeliğine göre cihaz uygundur kombinin ortalama ömrü 15 yıl olarak belirlenmiştir.

 

eca kombi servisi


ECA Kombi Servisi ve ECA Kombi Genel Özellikler

Genel olarak eca kombiler merkezi ısıtma ve sıcak su kullanımı yönelik müşterilerine hizmet vermektedir. Doğalgaz veya lpg yakıt kullanılarak çalıştırılabilir. (  bu durumu önceden yetkili servise bildirmek gerekir çünkü lpg veya doğalgaz kullanımı uygun kombi düzeneği olması gerekir )  kombinin üzerindeki panelin kullanımı gayet basittir.

Ayırca kullanım klavuzunun da okunması işinizi daha da kolaylaştıracaktır. kombi üzerindeki dijital panelin içeriğinde şunlar belirtilmiştir. kalorifer devresi, kullanımdan kaynaklanan arızalar , ayar değerleri, su basıncı, suyun sıcaklığı, güncel değerler v.s. kombiniz de yüksek koruma sağlaya bilmek için geliştirilen emniyet yeterliliklerinin bazıları şunlardır. 

ECA Kombi emniyet sistemleri;

 • Aşırı Sıcaklık Emniyeti (105°C)
 • Yüksek Su Basınç Emniyeti (3 bar
 • Düşük Voltaj Emniyeti (130V AC)
 • Baca Emniyet
 • Kalorifer Devresi Suyu Aşırı Isınma Emniyeti (95°C)
 • Alev Sönme Emniyet
 • Sıcak Su Yığılma Emniyeti (By-pass devresi ve pompa ek çalışma)
 • 3 Yollu Valf Sıkışma Emniyet
 • Kullanma Suyu Aşırı ısınma Emniyeti (71°C
 • Genleşme Tankı
 • Otomatik Hava Purjörü

ECA kombi montajı nasıl olmalı

kombinin montajı öncelikle yetkili gaz kuruluşunun belirlediği standartlarda olmalıdır kombinin korunabilmesi için bir kapaklı kutu içinde konularak montajı yapılmalıdır yanabiliecek türdeki eşyaların kombinin özellikle çalışırken yakınına konmamalıdır.

standar olarak kombinin montajının yapılamayağı yerler belirtilmiştir. kısaca bina merdivenleri ve boşlukları, binadaki ortak kullanım alanları, abca duvar üstü, bir başka husu ise kombinizi direk güneş ışığı gelecek şekilde motaj yaptırılmamasıdır. belirli bir süre sonra güneş ışınları kombinin dış yüzeyinde sararmalara neden olabilir.

ECA kombi baca bağlantısı nasıl yapılmalı

baca çıkışında dikkat edilecek husus baca deliğin delindikten sonra direk dış ortama veya hava sirkülasyonun olabileceği bir yere montajının yapılmasıdır. atık gazın çıkış istikameti ile yan komsunuz ile mesafesi en az 3 metre olmalıdır. asansöre denk gelebilecek şekilde montaj yapılmamaldır. direk rüzgar alabliecek şekilde montaj yapılmamalıdır.ev girş kat ise baca çıkış yükseliği en az 2 metre olmalıdır. Eğerki baca borusuna ek yapılacak ise orjinal e.c.a. onayladığı baca borusu takılmalıdır. araç trafiğe belli bir mesafesi olmalıdır. Balkonlara açık veya kapalı olabilir montajı yapılabilir.


ECA Kombinin Ekonomik ve Güvenli Kullanımı

• Binanızın dış mantolamasının yapılması yakıt tasarrufu sağlayacaktır

• Oda peteklerinin önlerinin mobilya ve benzeri ev eşyaları ile kapatılmaması gerekir

• Peteklerinin üzerine gelen tül veya perdeler ısının odanın içine girmesini engeller özellikle kışın dikkat edilmesi gerekir

• Kışın oda sıcaklı fazla geldiğinde camları açmak yerine kombinin ayarlarını azaltmayı tavsiye ediyorum.

• Kombi oda termostatı ile beraber kullanır ise ısının evin geneline eşit şekilde yayılması sağlanır.

• Uzun süreli kullanılmayan ardiye olarak kullanılan odaların petekleri kapatılabilir.


ECA Kombi Servisi Konu özeti

Türkiye piyasasında oldukça yaygın ve kaliteli hizmet sunan ECA kombi servisi siz değerli kullanıcılarına ürün satış ve sonrasında verdiği hizmetleri ile bir çok başarı elde etmiştir.

Müşteri memnuniyetini önemseyen e.c.a. kombilerinin teknolojik yatırımların verimliliğini arttırdığını  yoğuşmalı kombi modellerinin özelliklerine  güvendiğini belirtmek isterim.

Kış aylarında kombinizin arızalanmaması için periyodik bakımlarının yetkili servis ile anlaşarak yapılmasını tavsiye ederim aksi durumda kombiniz maalesef garanti ise garanti kapsamından çıkarılacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  Yorum Yaz

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.