G-HH501HMZHX

Eca Proteus F5 Arızası Çözümleri

Makalede Neler Var

 

Yüksek teknoloji ürünü eca proteus f5 arızası çözümleri yazımız ile sizlere detaylı çözümler sunulacaktır. Eca f5 hatası aldığını dijital ekranda bir “ f5 “ arıza kodu görülecektir. Bu tarz bir arıza alındığında sizin yapabilecekleriniz ve Yetkili servisin yapması gerekenler diye konuyu bölmek gerekecektir.

F5 arıza sı için eca marka kombinizde baca ( atık gazların atıldığı boru ) giderinde herhangi bir kırık veya borular birbirinden ayrılmış mı göz ile kontrol ediniz.

Not: bir merdiven ile elle müdahale etmeyin çünkü yüksek te çalışma sertifikası ve eğitimiz yok ise düşme tehlikesi yaşamanız muhtemeldir.

Kombi bacası yerinden çıkmış ve servis tarafından takıldığında kombinizin resetlenmesi gerekebilir.

Eca kombi resetlemesi için ön panelde bulunan reset düğmesine basmanız yeterli olacaktır. konu hakkında detaylı açıklama eca kombi resetleme diye yazımızda mevcuttur.

E.c.a Proteus Plus Kombi F5 arızası nedir?

Baca kısmında bir sorun yok ( göz ile kontrol ettiniz )

Göz ile kontrol ettiniz fakat hayla F5 ARIZA kodu dijital ekranda görülmeye devam ediyor ise, Bundan sonraki süreç yetkili servis tarafından destek alınmalıdır.

Bazı durumlar da kombi içinde yer alan parçalar arızalanabiliyor. Anakart yanmış ve değiştirmek veya tamir etmek gerekebilir. Kombi iç kısmında yer alan fan arızalı olabilir. Bu arızaların tespini sadece ECA yetkili servis anlayabilir.

 

ECA kombi F5 arızası nedir?

Eca kombi veya farklı marka kombi olsun yaz veya kış sürekli olarak kullanılan cihazlardır. Yıllık bakımları yapılmayan kombiler de arızalar verebilir. Kışın ortasında F5 arızası alırsanız. Kombiniz çalışmayabilir eca proteus plus kombiler oluşan arızalardan biri de F5 hatasıdır. Bu arıza Hava akışı ile alakalı bir sorundur. Kombi içinde yer alan hava akış fanı, prosestat ve anakart sorunlu olabilir. Bazı durumlarda parça sökülür ve kontrol amaçlı ( özellikle anakart ) test edilebilir.

Sizden onay alınmadan parça değişimi yapılmaz

ECA kombi F5 arızası Kontrol ettiniz mi?

  • Bacanız dan hava akışı yapılabiliyor mu ? ( baca tıkanmış olabilir )
  • Baca sensör arızası olabilir.
  • Baca boruları bir birinden ayrılmış olabilir.

ECA kombi f5 arızası nasıl giderilir?

f5 ECA hata koduna birden fazla sorun neden olabilir. Önce hava ÇIKIŞ bacasını kontrol edin, tıkalı veya kirli ise değiştirilmeleri veya temizlenmesi için servis çağırın

Kombi ön panelinde kırmızı bir ışık yanıp yanıp sönüyor mu?  F5 ARIZASI kodu kombinizde görüyorsanız. Hava tahliyesi ile ilgili kombinizde bir arıza var demektir. Fan motoru kombinin içinde yer alır ve yetkili servis tarafından anlaşılabilir. Anakart arızası var ise kombiye servis müdahale eder ve gerekli ise anakar değişimi yapılır.

F5 ECA KOMBİ arızalarında kullanıcıların göz ile baca kontrolü yapmaktan başka yapabileceği bir şey yoktur yetkili servis müdahale etmelidir. Eca kombi arızaları adlı yazımızda diğer arızaların çözümler açıklanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.