G-HH501HMZHX

Eca Kombi Resetleme Nasıl Yapılır

Makalede Neler Var

 

Eca kombi resetleme nasıl yapılır İleri teknoloji ürünleri kullanan modelleri, kolay kullanım özelliği sayesinde Reset işlemini yapabilirsiniz. Yaygın teknik servis ve çağrılara anında yanıt veren müşteri temsilcilerinin olduğunu belirtmek isterim.

Sıfırlama düğmesi kombinin ön panelinde bulunmaktadır. R “RESET” düğmesine basın. bir kaç saniye sonra kombiniz kendine yeniden başlatacaktır. Kombide arka arkaya 3 kez denediğiniz halde arıza durumundan çıkmıyor ise sizin yapabileceğiniz çözüm kalmamış demektir.

Not. ECA kombi resetleme nasıl yapılır ( kombi Sıfırlama işlemi ) 3 Defa denediğiniz halde hata kodu ile açılmaya devam ederse, eca servisi hizmeti almalısınız iletişime geçiniz.

Eca Kombi nasıl sıfırlama işlemi yapılır bir çok kullanıcının yaşadığı bir sorun olan reset atma ( yeniden başlatma sorununu )  sizlerle paylaşacağım. Eca kombiler zamanla arıza yapabilir veya yanlış çalıştırmada arıza yaşayabilirsiniz. Bu durumda eca kombinin resetlenmesi gerekebilir. Resetleme sorunu  çözmeyebilir.. Daha ciddi boyutlarda veya eca parçaları nedeniyle bazı arızalar meydana gelebilir.

kombi sıfırlama modele göre değişir. Model model kombi resetleme işlemini aşağıda bulabilirsiniz…

| 444 0 322 | Türkiye’deki E.C.A. iletişim numarası

ECA Kombi Resetleme

Eca kombiler dayanıklı ürünlerdir. Uzun senelerdir arıza ve sorun yaşamadan rahatlıkla kullanılabilir. Kış aylarında 24 saat durmadan çalışan eca kombi, bakımları zamanında yapılır ise Yakıtı daha az kullandığına inanıyorum.

Bu da oldukça önemli bir konudur. kombinizdeki filtrelerin tıkanmasına yakıt tüketimini fazlalaştıracaktır. ECA kombi nasıl reset atılır? kombi ön panelinde yer alan R ikonlu düğmeye 3 saniye basılı tutmanız kombinin kendini yeniden başlatmasına sağlayacaktır. 

ECA Kombi Resetleme ( cihazın yeniden başlatılması) gerekiyor ise ; Kombi ekranın sağ tarafında ” R ” ikon görülen düğmeye basın. Düğmeye bir kez basarsanız, ECA kombi yeniden başlayacaktır. Arızalı bir durumu devam ettiği sürece işlemi tekrarlamalısınız. Sorun devam ederse servisi arayın.

Not. Sıfırlama işlemi, 3 kez yaptıktan sonrasında bile bir hata kodu ile açılmaya devam ederse, ECA Yetkili Servisini aramanızı tavsiye ederim |  arıza durumunda arayarak eca servisi hizmeti 444 0 322   numarasıdır.

Eca Kombi Reset Atmak için pratik çözümler

Eca modellerine göre R harfi farklı yerlerde olabilir. Eğer kombi cihazında reset düğmesi yoksa kombinin bağlantılı olduğu elektrik şalterini açıp kapatabilirsiniz.

Eca marka kombi cihazlarında arıza olması durumunda Eca kombi resetleme işlemi yapmak gerekebilir. En çok yaşanan sorunlardan birisi gaz vanasının kapalı olması durumudur. Bu durumda Eca kombi resetleme işleminin yapılması gerekir. Bununla birlikte kullanılan Eca kombi modellerine göre reset işlemi yapılmalıdır. Her modelde R harfi farklı alanlarda bulunur. R harfinin olduğu yerdeki düğmeye basınca cihaz sıfırlanmış olur. Reset işlemi yaptıktan sonra arıza giderilmediyse, cihaz sıfırlama işlemini birkaç kez deneyebilirsiniz.

Eca kombi resetleme işlemi nedir ve nasıl yapılır? Eca farklı marka ve modellere göre kombi resetleme tuşları farklı yerlerde olmaktadır. Kombi resetleme nedir? Cihazın yeniden başlatılması anlamına gelir. Eca kombi resetleme için kombinin panelinde yer alan R yani reset tuşuna basmak gerekir.

Eğer birkaç kez resetleme işlemi yaptığınız halde cihazdaki arıza hala devam ediyorsa o zaman mutlaka teknik servisten yardım istemek gerekmektedir.

Eca Kombi de Resetleme Düğmesi

En son teknolojiye göre tasarlanan modellerde resetleme işlerini yapmak oldukça kolaydır. Teknik servis çağırana kadar reset işlemi yapılması gerekir. Genel olarak kombinin ön panelinde sıfırlama düğmesi yani reset düğmesi vardır.

R harfinin yani reset düğmesinin olduğu yerdeki düğmeye bir kere bastıktan birkaç saniye sonra kombi yeniden başlar ve yeniden başlatılmış olur. Bununla birlikte ECA marka kombiler dayanıklı ürünlerdir. Uzun süre arıza ya da hata sorunu yaşanmaz. Ayrıca Eca kombilerin bakımlarının zamanında yapılması oldukça önemlidir. Yılda en az ( konutlarda kullanılanlar )  iş yerleri de kullanılanlar daha yılda en az 2 defa bakım ve kontrol dan geçirilmelidir. 

  Cihazda aksaklık yaşanabilir. Peugeot modellerde eğer modelin kombinasyonunda bir arıza var ise cihaza reset atılarak cihaz sıfırlanır.

Eca Confeo Premix Kombi Resetleme
Eca Confeo Premix Kombi Resetleme

Kombi cihazın arıza lambasının uyarı vermesi durumunda cihaza reset atmak gerekir. Yani cihaz arızalandığı zaman arıza led uyarı vermektedir. Eca markalı cihazda eğer kırmızı renkte ışık yanıyor ise arıza lambası yandığı anlamına gelmektedir ve burada bir sorun olduğunu gösterir.

Bununla birlikte küçük sorunlarda ya da hatalarda bu durum giderilmektedir. Eğer böyle bir durum varsa ön panelde bulunan R tuşuna bastığınız zaman kombi resetlenmiş olur. Kombinin resetlenmesi ile cihaz sıfırlanır ve yeniden çalışmaya başlar.

Eca Confeo Plus Arıza Kodları

Eca 01 Arıza Kodu: Eca kombi  ısıtma suyu sıcaklığının 105 santigrat dereceyi aştığını gösteren arızalardır.  Yetkili servisin kombinize müdahale etmesi gerekir.

Eca 04 Arıza Kodu: Eca kombilerde ateşleme sorunları brülörde alev olmadığını gösteren hata kodlarıdır.

Eca 05 hata kodu: Bu hata kodu iyonizasyon elektrodunda, gaz vanasında, ana kart arızasında sorun olabileceğini, Eca kombi çalışırken brülördeki alevin kaybolduğunu gösterir.

Eca 06 Arıza Kodu: Kalorifer kilitlemesinde aşırı sıcaklık gösteren cihazlar, uzman bir ekip tarafından kapatılarak müdahale edilmelidir.

Eca 12 Hata Kodu: Bu hata kodu, Eca kombinin kalorifer debi sensörü arızalı borusunda ıslak, açık, kısa devre sorunu olduğunu gösterir.

Eca 14 arıza kodu: Eca kombi 14 hatası, arızalı bir sıcak su sensörlü olduğunu gösteren bir sıcak su sorunudur.

Eca 20 Arıza Kodu : Eca marka kombizin elektronik kart yada gaz valfinin  gerçekleşen bir arıza nedeni ile böyle bir hata kodu alınır.  

Eca 24 Hata Kodu : eca kombiniz de iç akşamında bulunan parçalardan bir veya bir kaçı arızalanmış olabilir. Yetkili servis müdahalesi gerekmektedir.

Eca 32 Arıza Kodu : tesisattan gelen elektrik voltajı düşük, standart olan elektrik voltajının 220 volt olması gerekir. sistem zarar görmesin diye kombi çalışmaz  

Eca Confeo Plus Kombi nasıl sıfırlanır? Confeo kombinin arızaları nedeniyle zaman zaman sıfırlanması gerekebilir. Kombi Reset her zaman çözüm değildir. Eca confeo plus kombi panelindeki anahtar butonunun hemen üzerinde bulunan R (Sıfırla) butonu, eca kombi arızalandığında kırmızı renkte yanar. Kombi, “R” tuşuna bir kez basılarak sıfırlanabilir. Sıfırlama işleminden sonra kombinasyonunuz sıfırlanacak ve tekrar açılacaktır.

Eca Confeo Premix Kombi Resetleme

Eca confeo premix model kombilerde ise cihazı tekrar başlatabilmek  için reset işlemi ekranın sağında yer almaktadır. R harfindeki düğmeye basmanız gerekir. R harfinin olduğu yerdeki düğmeye bir kez basılınca cihaz resetlenir. Arıza eğer devam ederse birkaç kere daha reset düğmesine basabilirsiniz. Eğer sorun devam ederse teknik servisi aramanız gerekir.

ECA Kombi Sıfırlama

Eca Confeo Plus Sıcak su basınç ayarlama İlk defa görüyorsanız veya evinizdeki eca marka kombiye nasıl su ekleneceğini bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Kombiyi su takviyesi yapmak aslında çok kolay… Her şeyin imkansız olduğunu düşünmeyin. 

Aşağıda birçok model için armatürlerin fotoğrafları bulunmaktadır. Yani bir kez gördüğünüzde, bunun bir musluk olduğunu söylemelisiniz. Şüpheye düştüğünüzde bilmediğiniz hiçbir şeyi açmayın.  kombinizdeki emniyet valfini yanlışlıkla çevirirseniz basınçlı su dışarı akacaktır. Gürültü sizi korkutabilir ve kombine cihazın kısa devre yapmasına neden olarak cihazın arızalanmasına neden olabilir.

Emniyet valfinin hasar görmesi muhtemeldir. Veya tahliye musluğunu yanlışlıkla açarsanız, su zemine akabilir.

 Dipnot..; Kombiniz alt kısmında marka ve modele göre tahliye musluğu bulunmaktadır.

1. Kombi bir arıza mı verdi? arıza kodunu ön panelden bakınız  

2. Devam etmeden önce sorunu eca yetkili servisi ile paylaşınız.

3. Kombi sıfırlamak için ön panelde ki reset düğmesini basınız

4. Kombi yeniden başlattığınız halde arıza işareti gitmiş mi ?

ECA kombinizi sıfırlamak, bir kesintiden sonra istikrarlı bir çıktı elde etmenize yardımcı olacağı için çok önemlidir; kullanmadan önce kombinizi sızıntılara karşı kontrol edin; ve kombi gaz vanalarının açık olup olmadığını kontrol ediniz.” ECA kombi sıfırlamak, kombi içinde veya dış etkenlerden dolayı kombinizin kendini koruma altına almak için durması diye tanımlanabilir.

 

 kombi açmadan önce  eca kombi neden sıfırlanır? kazanınızı sızıntılara karşı kontrol edin; kombi altından bir sızıntı var mı ? bu tarz arızalar yetkili servisin çözmesi gereken hususlardır.

 ECA Kombi Nedir ve Sıfırlama Neden Önemlidir?

 Bir ECA kombi, aynı anda buhar ve elektrik üretmek için gaz kullanır;    Bir ECA kombi tüm parçaları, güç üretimi sırasında yüksek sıcaklıklara ulaştığı ve bir kesintiden sonra tekrar güç üretirken termal stabilizelerini kaybettiği için, bir elektrik kesintisinden sonra bir kombi sıfırlanmalıdır. 

Yüksek sıcaklık, malzemelerde karbonizasyon, gözeneklilik ve vanalar ve borular gibi dahili bileşenlerde kireç oluşumu gibi kusurlara neden olarak bunların erken veya sonraki aşamalarda feci şekilde arızalanmasına neden olur. 

  Ek olarak, kombi sıfırlanınca ne olur  elektronik bir yapıya sahip olan kombiler yeniden başlattığınızda kombi otomatik olarak  parçaları kontrol eder sorun yok ise  arıza vermez ve kombiniz çalışır.

tekrar kullanılmadan önce basınç göstergeleri gibi tüm dahili kontrol noktalarında sızıntı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Sızıntılar, aşırı ısınma arızalarına veya yetersiz üretilen gücün neden olduğu elektrik kesintilerine neden olabilecek aşırı çalışma sıvısı kaybına neden olur. 

E.c.a Proteus Premix Nasıl Resetlenir ?

Bazı arıza durumlarında, Kombi cihazını tekrardan başlatmak, basit problemleri çözebilir.  Arıza durumunda direkt servisi aramak yerine, bazı kolay işlemleri önce siz deneyebilirsiniz.

eca kombi nasıl resetlenir ? sorusuna cevap olarak; ECA kombi kırmızı renk ışık yanıyor ise, Arıza lambası yandığında bir problem bulunduğunu anlamına gelmektedir Bazı durumlarda küçük problemler sonlandırabilmek için, ön panelde bulunan R yani reset tuşuna basmanız gerekmektedir.

E.c.a Proteus Blue resetleme işlemiş için herhangi bir servis yardımına ihtiyacınız yoktur. Reset işlemi neticesinde ekrandaki reset bölümü Yeşile dönecektir.

Cihazın arızalı ve kullanıma hazır olduğu anlamına gelir E.c.a Proteus Blue resetlemesi neticesinde arıza görüyor ise |  eca servisi iletişim numarası 444 0 322 arayarak eca servisi hizmeti servis tarafından alınabilir.

Eca Kombi Resetleme Nasıl Yapılır
Eca Kombi Nasıl yeniden başlatılır. 

Eca Kombi Resetleme Yapmıyor

Bu durumda videomuzda da görebileceğiniz şeklinde sağ üstte LED’lerin altında “R” harfi bulunan butona birkaç saniye basılır.

Parmağınızı çektiğiniz an LED’ler sönecek, Arıza LED‘i sönecek ve yeşil Emek harcama LED’leri yanacaktır. Sıfırlama uygulaması, aygıtın arızalanmasına niçin oluyor.

Eca kombi yeniden başlattınız fakat çalışmıyor ise; makinanız arıza durumundan çıkmıyor Bu cihazın ateşlemediğini gösterir.

Eca Proteus Kombi hangi durumda sıfırlanmalıdır?

Proteus modelinin kombinasyon kazanlarında bir arıza olması durumunda, aygıt sıfırlanmalıdır.

Aygıt arızalı değilse, sıfırlanacak bir mantık yoktur. Bir cihazın arızalanmasının ana sebeplerinden biri, tekrardan başlatma ihtiyacı olabilir.

Bu durumlar ortaya çıktığında, kısaca arıza LED’leri yandığında, aleti kullanıcı olarak bir kez sıfırlamayı deneyin. Sıfırlama başarıya ulaşmış eğer olmazsa, kısaca problem devam ederse, işlem birkaç kez daha tekrarlanmalıdır.

İkinci sıfırlamadan sonrasında problem hala çözülmediyse, yardım için Eca Combi servis departmanı ile iletişime geçin

Eca Fortius Kombi Resetleme

Eca fortius modelinde de kombi resetleme işlemi oldukça kolaydır. Ekran panelinde 4 tane ufak düğme vardır. Bu düğmelerin en sonunda da R harfi vardır. R harfi olan düğme resetleme işlemi anlamına gelir ve R düğmesine bir defa basmanız gerekir. Daha sonra cihaz kendini resetlemiş olur.

Bu işlemi yaptıktan sonra sorun devam ederse resetleme işlemini 3 kez tekrar edebilirsiniz. Eğer arıza geçmezse mutlaka teknik servisi aramanız gerekir.

Eca Fortius Plus Kombi Nasıl Sıfırlanır? 

Fortius Plus Model Kombi  resetlemek için öncelikle cihaz paneline bakmanız gerekmektedir. Panelde, ekranın sağ tarafında “R” harfli bir düğme göreceksiniz. Cihazı sıfırlamak için bu düğmeye basın. Sorun devam ederse yetkili servis den destek talep ediniz.

Eca Proteus Plus reset Atma

E.c.a Proteus Plus f4 arızası verdiğinde, kombinizin iyonizasyon yani ateşlemede ( suyu ısıtan düzenek ) arıza meydana gelmiş demektir. plus kombi nasıl resetlenir ? soruna cevap olarak  kombi ön panelinde yer alan düğmelerin  tepesine bakarsanız, üstünde “R” bulunan ufak bir mavi düğme görmüş olacaksınız.

Eca Proteus Plus reset Atma ; standart bir uygulamadır. panelin ön tarafında görülen, Düğmeye birkaç saniye basılı tutulursa üstteki gösterge ışıkları söner, birkaç saniye sonrasında yeşil ışık yanar ve aygıt emek verme moduna girer. Bu uygulama ile Eca Proteus Kombi resetleme neticesinde tekrardan başlatacaksınız

Eca Proteus Plus Kombi nasıl sıfırlanır? Proteus Plus Kombi reset işlemi için kombiyi kullanırken ekranda bir arıza kodu ile birlikte reset mesajı çıkarsa en sağdaki açma/kapama/sıfırlama tuşu birkaç saniye “OFF-Reset” yazan konuma getirilmelidir. Daha sonra mevcut konumuna (yaz veya kış konumu) geri döndürmeniz gerekir.

Eca Proteus Plus Kombi Resetleme nasıl yapılır

Eca fortius plus kombi modellerde kombiyi resetlemek için cihazın panelinde bulunan ekranın sağ tarafında R harfinin olduğu yerde düğme vardır. Buradaki düğmeye bir kez basmak gerekmektedir. Böylece cihaz resetlenmiş olur. Bununla birlikte, eğer arıza devam ederse cihazı birkaç kere daha resetleyebilirsiniz. Cihazı sıfırladığınız halde sorun devam ederse mutlaka teknik servisi aramanız gerekir.

 eca proteus kombi resetleme işlemi için kombinin ön panelinde mavi renk bir düğme görülmektedir. üzerinde R harfi olan mavi renk olan düğmeye basmanız yeterli olacaktır.

Bir eca proteus kombiyi sıfırlama işlemi için; Tek yapmanız gereken ön panelinizdeki sıfırlama düğmesine erişmek ve gerekli adımları izlemek. 

Ayrıca diğer kombilerde olduğu gibi cihazınızı sıfırlamak Tek ihtiyacınız olan panelinizdeki düğmeye erişmek bir eca proteus Ön panelinizdeki düğmeye bastığınızda, eca proteus kombiniz kendini yeniden başlatacaktır.

Eca Proteus Kombi Resetleme

Eca proteus modelli kombilerde reset uygulaması için R harfinin olduğu düğmeye basmak gerekir. R harfini yazdığı mavi düğmeye bir kez basarsanız cihaz resetlenir. Bu işlemden sonra sorun giderilmezse resetleme işlemini 3 kez yapabilirsiniz. Tüm işlemlerden sonra eğer yine arıza devam ederse teknik servisi aramalısınız.

Not. Sıfırlama işlemi, en çok 3 kez yaptıktan sonrasında bile bir hata kodu ile açılmaya devam ederse, ECA Yetkili Servisini aramanızı tavsiye ederim | eca servisi  444 0 322 | Türkiye’deki E.C.A. kontak numarası

Eca Proteus Kombi nasıl sıfırlanır? Proteus kombiyi sıfırlamak için “R” harfli mavi düğmeye basmanız gerekir. Düğmeye bir kez basmanız gerekir. Bastıktan sonra cihaz sıfırlanacaktır. Sıfırlama ile sorun çözülebilir.  Eca Kombi Resetleme Nasıl Yapılır hakkında genel bilgiler içeren bir makale için

ECA Kombi F1 Hatası Çözümü

Eca White Plus Kombi Nasıl Yeniden Başlatılır

White Plus Kombi kullanımı sırasında cihaz arızalandığında LCD ekranda arıza kodu belirecektir. böyle bir durum ile karşılaştığınızda kombinizi arızadan çıkarmak için “Sıfırla” düğmesine bir kez basmanız gerekir. resetleme işlemini üst üstte yapıldığında farklı sorunlara neden olabilir. Bir kaç kez daha ( En fazla 3 kere deneyiniz ) tekrarlamanızı öneririz. 

Sorun hala düzelmediyse Eca White Plus arıza kodu bağlantısına tıklayarak arıza durumu hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Eca Calora Kombi Resetleme

Eca Calora kombi resetleme olayını gerçekleştirmek için kombinin ön panelinde sıfırlama uygulamasını çalıştırmak için düğmelerin hemen üzerinde bulunan “R” düğmesine basmanız gerekir.

Düğmeye bir kez basarsanız, cihaz yeniden başlayacaktır. Bu durumda, bir arıza olasılığı da vardır. Sorun devam ederse, aynı uygulamayı 3 kez çalıştırın. İyileşme yoksa, yardım almalısınız.

Eca Calora Kombiyi Yeniden Başlatma işlemi

Eca Kombi Petekler Isınmıyor ve kombiyi yeniden ( reset ) yapmak bazen yeterli gelmeyebilir. konu hakkında ayrıntılı bilgi için …

Calora kombi panelinde resetleme için düğmeler yer almaktadır. Bu düğmelerin üst kısmında R harfi bulunur. Bu düğmeye basmak gerekir. R düğmesine bir kez bastığınız zaman cihaz resetlenir. Cihazı resetledikten sonra eğer sorun devam ederse 3 kez resetleme işlemi yapabilirsiniz. Eğer düzelme olmazsa servisten yardım almalısınız.

Eca Calora Kombi nasıl yeniden ( reset)  yapılır. Calora kombiyi resetlemek için kombi ön panelinde bulunan butonun üzerinde “R” harfi   basmanız. Düğmeye bir kez basarsanız, cihaz sıfırlanacaktır. 

eca calora kombi hakkında genel bilgiler

Not. Sıfırlama işlemi, 3 kez yaptıktan sonrasında bile bir hata kodu ile kombiniz açılmaya devam ederse, ECA Yetkili Servisini aramanızı tavsiye ederim | 444 0 322 | Türkiye’deki E.C.A. kontak numarası

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.