Eca Kombi Resetleme Nasıl Yapılır

 

Eca kombi resetleme nasıl yapılır İleri teknoloji ürünleri kullanan modelleri, kolay kullanım özelliği sayesinde Reset işlemini yapabilirsiniz. Yaygın teknik servis ve çağrılara anında yanıt veren müşteri temsilcilerinin olduğunu belirtmek isterim.

Sıfırlama düğmesi kombinin ön panelinde bulunmaktadır. R “RESET” düğmesine basın. bir kaç saniye sonra kombiniz kendine yeniden başlatacaktır. Kombide arka arkaya 3 kez denediğiniz halde arıza durumundan çıkmıyor ise sizin yapabileceğiniz çözüm kalmamış demektir.

Not. ECA kombi resetleme nasıl yapılır ( kombi Sıfırlama işlemi ) 3 Defa denediğiniz halde hata kodu ile açılmaya devam ederse, ECA Yetkili Servisini iletişime geçiniz.

| 444 0 322 | Türkiye’deki E.C.A. iletişim numarası

ECA Kombi Resetleme

Eca kombiler dayanıklı ürünlerdir. Uzun senelerdir arıza ve sorun yaşamadan rahatlıkla kullanılabilir. Kış aylarında 24 saat durmadan çalışan eca kombi, bakımları zamanında yapılır ise Yakıtı daha az kullandığına inanıyorum.

Bu da oldukça önemli bir konudur. kombinizdeki filtrelerin tıkanmasına yakıt tüketimini fazlalaştıracaktır.

ECA Kombi Resetleme ( cihazın yeniden başlatılması) gerekiyor ise ; Kombi ekranın sağ tarafında R icon görülen düğmeye basın. Düğmeye bir kez basarsanız, ECA kombi yeniden başlayacaktır. Arızalı bir durumu devam ettiği sürece işlemi tekrarlamalısınız. Sorun devam ederse servisi arayın.

Not. Sıfırlama işlemi, 3 kez yaptıktan sonrasında bile bir hata kodu ile açılmaya devam ederse, ECA Yetkili Servisini aramanızı tavsiye ederim | 444 0 322 | Türkiye’deki E.C.A. İletişim numarası

Eca Kombi Reset Atmak için pratik çözümler

Eca kombi resetleme işlemi nedir ve nasıl yapılır? Eca farklı marka ve modellere göre kombi resetleme tuşları farklı yerlerde olmaktadır. Kombi resetleme nedir? Cihazın yeniden başlatılması anlamına gelir. Eca kombi resetleme için kombinin panelinde yer alan R yani reset tuşuna basmak gerekir.

Eca modellerine göre R harfi farklı yerlerde olabilir. Eğer kombi cihazında reset düğmesi yoksa kombinin bağlantılı olduğu elektrik şalterini açıp kapatabilirsiniz.

Eca marka kombi cihazlarında arıza olması durumunda Eca kombi resetleme işlemi yapmak gerekebilir. En çok yaşanan sorunlardan birisi gaz vanasının kapalı olması durumudur. Bu durumda Eca kombi resetleme işleminin yapılması gerekir. Bununla birlikte kullanılan Eca kombi modellerine göre reset işlemi yapılmalıdır. Her modelde R harfi farklı alanlarda bulunur. R harfinin olduğu yerdeki düğmeye basınca cihaz sıfırlanmış olur. Reset işlemi yaptıktan sonra arıza giderilmediyse, cihaz sıfırlama işlemini birkaç kez deneyebilirsiniz.

Eğer birkaç kez resetleme işlemi yaptığınız halde cihazdaki arıza hala devam ediyorsa o zaman mutlaka teknik servisten yardım istemek gerekmektedir.

Eca Kombi de Resetleme Düğmesi

En son teknolojiye göre tasarlanan modellerde resetleme işlerini yapmak oldukça kolaydır. Teknik servis çağırana kadar reset işlemi yapılması gerekir. Genel olarak kombinin ön panelinde sıfırlama düğmesi yani reset düğmesi vardır.

R harfinin yani reset düğmesinin olduğu yerdeki düğmeye bir kere bastıktan birkaç saniye sonra kombi yeniden başlar ve resetlenmiş olur. Bununla birlikte Eca marka kombiler dayanıklı ürünlerdir. Uzun süre arıza ya da hata sorunu yaşanmaz. Ayrıca Eca kombilerin bakımlarının zamanında yapılması oldukça önemlidir.

Eca kombiye hangi durumlarda reset atılır? Eca kombi hangi durumlarda sıfırlanması gerekir? Eca kombide zaman içerisinde hata ya da sorun ortaya çıkabilir ve arızalı olabilir. Cihazda aksaklık yaşanabilir. Peugeot modellerde eğer modelin kombinasyonunda bir arıza var ise cihaza reset atılarak cihaz sıfırlanır.

Eca Confeo Premix Kombi Resetleme
Eca Confeo Premix Kombi Resetleme

Kombi cihazın arıza lambasının uyarı vermesi durumunda cihaza reset atmak gerekir. Yani cihaz arızalandığı zaman arıza led uyarı vermektedir. Eca markalı cihazda eğer kırmızı renkte ışık yanıyor ise arıza lambası yandığı anlamına gelmektedir ve burada bir sorun olduğunu gösterir.

Bununla birlikte küçük sorunlarda ya da hatalarda bu durum giderilmektedir. Eğer böyle bir durum varsa ön panelde bulunan R tuşuna bastığınız zaman kombi resetlenmiş olur. Kombinin resetlenmesi ile cihaz sıfırlanır ve yeniden çalışmaya başlar.

Eca Confeo Premix Kombi Resetleme

Eca confeo premix model kombilerde ise cihazı resetlemek için reset işlemi ekranın sağında yer almaktadır. R harfindeki düğmeye basmanız gerekir. R harfinin olduğu yerdeki düğmeye bir kez basılınca cihaz resetlenir. Arıza eğer devam ederse birkaç kere daha reset düğmesine basabilirsiniz. Eğer sorun devam ederse teknik servisi aramanız gerekir.

 

E.c.a Proteus Premix Nasıl Resetlenir ?

Bazı arıza durumlarında, Kombi cihazını tekrardan başlatmak, basit problemleri çözebilir. Arıza durumunda direkt servisi aramak yerine, bazı kolay işlemleri önce siz deneyebilirsiniz.

ECA kombi kırmızı renk ışık yanıyor ise; Arıza lambası yandığında bir problem bulunduğunu anlamına gelmektedir Bazı durumlarda küçük problemler sonlandırabilmek için, ön panelde bulunan R yani reset tuşuna basmanız gerekmektedir.

E.c.a Proteus Blue resetleme işlemiş için herhangi bir servis yardımına ihtiyacınız yoktur. Reset işlemi neticesinde ekrandaki reset bölümü Yeşile dönecektir.

Cihazın arızalı ve kullanıma hazır olduğu anlamına gelir E.c.a Proteus Blue resetlemesi neticesinde arıza görüyor ise | 444 0 322 | Türkiye’deki E.C.A. kontak numarası

Eca Kombi Resetleme Nasıl Yapılır
Eca Kombi Resetleme Nasıl Yapılır – Eca Kombi Nasıl Resetlenir

Eca Kombi Resetleme Yapmıyor

Eca kombi resetleme yapmıyor ise; makinanız arıza durumundan çıkmıyor Bu cihazın ateşlemediğini gösterir.

Bu durumda videomuzda da görebileceğiniz şeklinde sağ üstte LED’lerin altında “R” harfi bulunan butona birkaç saniye basılır.

Parmağınızı çektiğiniz an LED’ler sönecek, Arıza LED‘i sönecek ve yeşil Emek harcama LED’leri yanacaktır. Sıfırlama uygulaması, aygıtın arızalanmasına niçin oluyor.

Eca Proteus Kombi hangi durumda sıfırlanmalıdır?

Proteus modelinin kombinasyon kazanlarında bir arıza olması durumunda, aygıt sıfırlanmalıdır.

Aygıt arızalı değilse, sıfırlanacak bir mantık yoktur. Bir cihazın arızalanmasının ana sebeplerinden biri, tekrardan başlatma ihtiyacı olabilir.

Bu durumlar ortaya çıktığında, kısaca arıza LED’leri yandığında, aleti kullanıcı olarak bir kez sıfırlamayı deneyin. Sıfırlama başarıya ulaşmış eğer olmazsa, kısaca problem devam ederse, işlem birkaç kez daha tekrarlanmalıdır.

İkinci sıfırlamadan sonrasında problem hala çözülmediyse, yardım için Eca Combi servis departmanı ile iletişime geçin

Eca Fortius Kombi Resetleme

Eca fortius modelinde de kombi resetleme işlemi oldukça kolaydır. Ekran panelinde 4 tane ufak düğme vardır. Bu düğmelerin en sonunda da R harfi vardır. R harfi olan düğme resetleme işlemi anlamına gelir ve R düğmesine bir defa basmanız gerekir. Daha sonra cihaz kendini resetlemiş olur. Bu işlemi yaptıktan sonra sorun devam ederse resetleme işlemini 3 kez tekrar edebilirsiniz. Eğer arıza geçmezse mutlaka teknik servisi aramanız gerekir.

Eca Proteus Plus reset Atma

E.c.a Proteus Plus f4 arızası verdiğinde, kombinizin iyonizasyon yani ateşlemede ( suyu ısıtan düzenek ) arıza meydana gelmiş demektir. Isıtma düğmelerinin tepesine bakarsanız, üstünde “R” bulunan ufak bir mavi düğme görmüş olacaksınız.

Eca Proteus Plus reset Atma ; standart bir uygulamadır. panelin ön tarafında görülen, Düğmeye birkaç saniye basılı tutulursa üstteki gösterge ışıkları söner, birkaç saniye sonrasında yeşil ışık yanar ve aygıt emek verme moduna girer. Bu uygulama ile Eca Proteus Kombi resetleme neticesinde tekrardan başlatacaksınız

Eca Proteus Plus Kombi Resetleme nasıl yapılır

Eca fortius plus modellerde kombiyi resetlemek için cihazın panelinde bulunan ekranın sağ tarafında R harfinin olduğu yerde düğme vardır. Buradaki düğmeye bir kez basmak gerekmektedir. Böylece cihaz resetlenmiş olur. Bununla birlikte, eğer arıza devam ederse cihazı birkaç kere daha resetleyebilirsiniz. Cihazı sıfırladığınız halde sorun devam ederse mutlaka teknik servisi aramanız gerekir.

Eca Proteus Kombi Resetleme

Eca proteus modelli kombilerde reset uygulaması için R harfinin olduğu düğmeye basmak gerekir. R harfini yazdığı mavi düğmeye bir kez basarsanız cihaz resetlenir. Bu işlemden sonra sorun giderilmezse resetleme işlemini 3 kez yapabilirsiniz. Tüm işlemlerden sonra eğer yine arıza devam ederse teknik servisi aramalısınız.

Not. Sıfırlama işlemi, 3 kez yaptıktan sonrasında bile bir hata kodu ile açılmaya devam ederse, ECA Yetkili Servisini aramanızı tavsiye ederim | 444 0 322 | Türkiye’deki E.C.A. kontak numarası

Eca Calora kombi RESETLEME

Eca Calora kombi resetleme olayını gerçekleştirmek için kombinin ön panelinde sıfırlama uygulamasını çalıştırmak için düğmelerin hemen üzerinde bulunan “R” düğmesine basmanız gerekir.

Düğmeye bir kez basarsanız, cihaz yeniden başlayacaktır. Bu durumda, bir arıza olasılığı da vardır. Sorun devam ederse, aynı uygulamayı 3 kez çalıştırın. İyileşme yoksa, yardım almalısınız.

Eca Calora Kombiyi Yeniden Başlatma işlemi

Calora kombi panelinde resetleme için düğmeler yer almaktadır. Bu düğmelerin üst kısmında R harfi bulunur. Bu düğmeye basmak gerekir. R düğmesine bir kez bastığınız zaman cihaz resetlenir. Cihazı resetledikten sonra eğer sorun devam ederse 3 kez resetleme işlemi yapabilirsiniz. Eğer düzelme olmazsa servisten yardım almalısınız.

eca calora kombi hakkında genel bilgiler

Not. Sıfırlama işlemi, 3 kez yaptıktan sonrasında bile bir hata kodu ile kombiniz açılmaya devam ederse, ECA Yetkili Servisini aramanızı tavsiye ederim | 444 0 322 | Türkiye’deki E.C.A. kontak numarası

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.