G-HH501HMZHX

Eca kombi arızaları

Makalede Neler Var

 

Kullanmakta olduğumuz ECA Kombi modelleri belirli aralıklarla yer yer arızalar meydana gelmektedir. Eca kombi arızaları Cihazımızda oluşan bu arızalar dijital gösterge panelinde arıza kodu olarak nitelendirdiğimiz şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Kombiniz ile ilgili bir arıza kodu aldığınızda ne yapmanız gerektiği husunda sizlere bilgi vermek isterim.

Her kombi çalışma süresi boyunca belirli nedenlere dayalı olarak arızalar meydana gelmektedir. Arıza koduna göre kombi sorununu gidermeliyiz. Bu konuda teknik bilgiye sahip isek ve arıza durumunu bakıldığında eğer basit bir yöntemle çözümü söz konusu ise gerekli müdahaleyi hızlı bir şekilde yapmak en doğrusu olacaktır.

Eğer cihazınızın arıza durumu basit olmayıp bireysel olarak aşılmayacak kadar büyük olması durumunda mutlaka ilgili kombi teknik servisini arayıp servis talebinde bulunmak en doğru seçim olacaktır. Aksi halde yapılan bilinçsiz müdahaleler sonrası cihazınız da daha büyük arızaların oluşmasına neden olabilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz ECA kombi modeli cihazlarınızda karşınıza arıza kodu olarak çıkabilecek durumlar ile ilgili sizlere bilgi aktarımında bulunacağım.


Eca kombinin arızaları kodları

T serisi Eca kombi arızaları

T1 arıza kodu : Cihazda çok fazla ısı meydana gelmiş ve kombi kendini kullanıma kapatmıştır. Bir süre beklemeniz gerekmektedir.Belli bir süre sonra kombi düzelmiyor ise cihazda  aşırı ısı termostat sorunu olabilir. Yetkili servisi aramanız gerekir.

T2 arıza kodu : Baca gazında aşırı ısınma meydana gelmiş.Kombiye müdahale etmeden teknik servis ile irtibata geçiniz.

 

T3 arıza kodu : Peteklere sıcaklık gitmesin de etmen olan ntc sensörün de hata meydana geldiğini gösteren t3 arızası gösterge de belirdiği zaman kaloriferden verim alamamanız söz konusudur. Bu arızanın giderilmesi için teknik servis ile görüşmelisiniz.

T5 arıza kodu : Kombinin sıcak su akıtmasın da da etmen olan bir çok parça vardır. Fakat t5 hata kodu ekranda da belirdiği sırada sıcak su akmasında görev alan ntc sensörün de arıza meydana gelmiş ve cihazın bu sebeple de sıcak su vermediğini anlayabilirsiniz. Yapılacak işlem teknik servis ile irtibata geçilmesidir.

T6 arıza kodu : Eca confeo dijital kombiler de t6 uyarısı baca gazı sensörün de problem yaşandığını belirtİlen koddur.Baca gazı sensörünün devresi açık kalmış veya sensör kısa devre yapmış olabilir. Eca kombi servisi ile irtibata geçerek yardım almanız gerekir.

T7 arıza kodu : Proses tat kısa devre yapmış ise ekran da t7 hata kodu belirir.Hava prosestatı kombinin hava akışının sağlayan parçalardan bir tanesidir.Kombiye reset atın ve bir süre bekleyiniz. Düzelmemesi halinde teknik servis çağırınız.

E serisi Eca kombi arızaları

e1 arıza kodu : Cihaz ateşleme denemesinden sonra cihaz da alev oluşmamış ve kombi kendini kilitlemiş.Cihaza bir kaç defa reset atınız.Resetten sonra düzelmiyor ise kombinin gaz grubunda, kartın da , iyonizasyonun da arıza meydana gelmiş olabilir.Teknik servisten destek alınız.ç

e2 arıza kodu : Cihazın alevlenme uyarısında da sorun var.Yanlış alevlenme yapıyor.Kombiye üst üste üç defa reset atınız.Düzelmez ise iyonizasyon , elektrot yahut alev hissedici problemli olabilir.Aynı
şekilde kombinin kartına da zarar gelmiş olabilir.Teknik servis ile irtibata geçiniz.

e3 arıza kodu : Kombi çok fazla hareket yapmış ve bu sebeple de limit termostat yani aşırı ısı termostatı devreye girerek kombiyi kullanmaya kapamış.Bir süre cihazın kendine gelmesini bekleyiniz.Düzelmemesi
halinde teknik servis ile iletişime geçiniz.

e4 arıza kodu : Diferansiyel hava basıncında sorun olduğu anlamına gelmektedir.Hava prosestat kontakları açık kaldığından dolayı kombide bu arıza kodu belirir.Servis tarafından sorunun çözümü için müdahale
edilmesi gerekir.

e5 arıza kodu : Confeo dijital kombilerde hava basınç anahtarı arızalı anlamına gelen koddur. Hava prosestatın da kısa devre meydana gelmiş olabilir. Teknik servisi arayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.