G-HH501HMZHX

Eca Confeo Plus Sıcak su basınç ayarlama

Makalede Neler Var

 

Eca Confeo Plus Sıcak su basınç ayarlama işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Her kombide olduğu gibi Eca confeo plus marka kombilerde de su basıncı ayarları kesinlikle 1,5 değerlerinde olmalıdır.

Eğer basınç oranı bu değerlerin altında yada üstünde olması durumunda dikkat ediniz. basınç ayarlarında kombi düzenli ve verimli olarak çalışmayabilir. ısıtma işlevini yerine doğru bir şekilde getiremeyecektir.

Eca kombi su basıncı kaç olmalı ? Kombi basıncı ayarlarında 1,5 bar ideal orandır. Eca kombi 1 bar altına olur ise kombi çalışmaz veya doğru ısıtmaz, Hata verir.

Çözüm: kombinin altından su takviyesi yapılmasıdır.

Eca kombi 3 bar üstünde olur ise kombi çalışmaz veya doğru ısıtmaz, Hata verir.

Çözüm: kombiden fazla suyun atılması gerekir. Bu 2 türlü olur. Peterkerden fazla su atılabilir. kombiniz açıkken yapınız bu işlemi, veya banyoda su tahliye vanası olması gerekiyor.

”E.C.A. confeo plus kombi bir çok kullanıcının tercih etmiş olduğu ürünlerin en başında gelmektedir.”

Eca confea plus kombi su basıncı ayarlama işlemlerinde eğer basınç değerlerinde düşüklük var mı? Kombinin su basma musluklarından kombiye su basılmalı basınç ibresi 1.5 olduğunda bu işlem kesilmelidir. ” Musluk ayarını dikkat edin bar bazen yavaş ilerler ” Eca Kombi su basıncı nasıl ayarlanır adlı yazımızda aklınızdaki sorunların cevapları allta belirtilmiştir.

Konu içinde “eca kombi su basma” işlemini denediğiniz halde bar basıncı yükselmiyor ise bunun bir nedeni gösterge bozuk olabilir. Tesisat dan su kaçağı olabilir. veya kombini iç kısımdan su kaçırıyor sistem sıcak diye direk buhar olarak uçup gidiyordur. Bu problemler ortak sorunlardan örnekler verilmiştir.

eca yetkili servisi ile iletişime geçiniz…

Yetkili servis

Eca kombi basıncı ayarlama işlemlerinde eğer basınç değerleri 2 ve üstü durumlarda ise de kombiden su alınması gerekecektir. Bunun içinde kombinin altında bulunan tahliye vanalarında su alınacak ve aynı değerlere gelinmesi sağlanacaktır.

Eca Confeo Plus Sıcak su basınç ayarlama - Kombi kaç derecede yanmalı?
Eca Confeo Plus Sıcak su basınç ayarlama nedir bu basınç ayarı nasıl ayarlanır… Eca Kombi su basıncı nasıl ayarlanır

Eca Confeo Plus Sıcak su basınç ayarlama da dikkat edilecek hususlar

Eca Confeo Plus Sıcak su basınc ayarlama da düşük ise halinde su takviyesi yapılması gerekirken , su basıncının yüksek olması halinde de su tahliye edilmesi gerekir.

Böylelikle “eca confeo plus sıcak su ayarı” cihazı çalışma düzenine girer ve sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlar. Eca confea plus kombi su basıncı ayarlama işlemlerinde herhangi bir soru ile karşılaşılıyorsa yani bu işlemleri uygulayacak olan aparatlar da bir sıkıntı varsa veya bu işlemler yapıldığı halde kombi su basıncı artmıyor.

Teknik servis hizmetlerine başvurulması gerekecektir. Eca Kombi teknik servis bununla alakalı sorunu kısa bir zamanda bulacak ve kombinin basınç ayarlarını sabitleyerek teslim edecektir.

ECA Confeo Plus sıcak su gelmiyor

ECA Confeo Plus sıcak su gelmiyor ise bu sorunun bir den fazla nedeni olabilir. Öncelikle kombinizin doğalgaz, elektrik ve su gibi farklı bileşenleri bir arada kullandığını unutmayalım. sıcak su gelmesi için bu bileşenlerin doğru çalışması gerekmektedir.

 

Doğalgaz vanalarını kontrol ettiniz mi ? kombi vanaları evinizde toplamda 3 adet bulunmaktadır. dış kapınızın kombinizin ve aygazın yanındaki vanaların açık olup olmadığını kontrol ediniz.

Su şebekede var mı? sular kesik olabilir ayrıca su boruları eskimiş ve suyun debisi düşük geliyor olabilir.

Elektrik şalteri ( kombinin kendine özel şalteri vardır) bozuluş olabilir. Bu durumlar harici bir şey var ise kombinizin Yetkili servisi ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Eca Yetkili servisTelefon
iletişim☎ 444 0 322

Eca confeo plus kombiler % 91 yüksek verim

Kombinin basınç ayarlarında yaşanan bu dengesizlik durumlarından dolayı kombilerin çalışma verimleri düşeceği gibi kombide çok büyük arıza durumları da meydana gelebilmektedir. Her ne kadar su basınç işlemi basit gözükse bile konu ile ilgili bilgiye sahip değilseniz hiçbir şekilde kombiye müdahale etmeyiniz. Doğrudan yetkili servise başvurmanız en doğrusu olacaktır.

Eca Kombi su basıncı nasıl ayarlanır Teknik ve tasarım özelliği bakımından Eca confeo plus kombiler % 91 yüksek verimli ısıtma özelliğine sahiptirler. 2 farklı kapasite seçeneği vardır.

Doğalgaz kullanım olanağı , çift elektrodlu ateşleme sistemi vardır.% 35 -% 100 güç modülasyonu ve kapasite ayarlama olanağı, kombi kullanım suyunda yer alan feed forwad ve türbin sistemi ile sabit sıcaklıkta su alma imkanı.

3 Kademeli sirkülasyon pompası ile daha az enerji tüketimi ve her mekana uygun olması, paslanmaz çelik brölür ile yüksek yanma verimi, düşük atık gaz emisyonu mevcuttur. 17 çeşit farklı emniyet sistemine sahiptir.

Eca Confeo Plus Sıcak su basınç ayarlama
Eca Confeo Plus Sıcak su basınç ayarlama nedir nasıl ayarlanır gibi soruların cevabı Eca Confeo Plus su basıncı nasıl düşürülür

ECA Confeo Plus Kombi Genel Özellikler

ECA Confeo Plus Kombi Genel Özellikler hakkında bilgileri yazının devamında okuyabilirsiniz. Tanıtacağımız kombi yoğuşmalı bir kombi değildir. Bu sebeple Hermetik bir kombi dir.

Dilerseniz mutfağınızda dilerseniz balkonunuzda kombiyi taktırınız. ( dikkat edilecek husus yetkili servis ile ilk deva kombi paketinden çıkartılmalı ve kombinin içinden çıkacak garanti belgeleri yetkili servis elamanları tarafından imzalanmalıdır. )

Çalışmasında ses seviyesi oldukça azdır. Kombinin açma ve kapama tuşları kolay bir noktada yer almaktadır.

Ayrıca kombi bar basınç ayarı düşük olduğunda kombiniz hata verecek ve çalışmayacaktır. Kombinin altında bulunan su takviyesi yapma vanasında azar azar açarak su takviyesi yapabilir.

Kombinin su basınç ayarını 1 ile 2 arasında ortalama 1,7 ile 1,6 arası gibi bir bar basınç ayarı olması idealdir. Bar basınç ayarı kıza zaman içinde düşüyor ise tesisatını’da kaçak olabilir.

Konusunda uzman kurumsal bir firma ile çalışmanızı tavsiye ederim. Aksi durumlarda ( iş bitiminden sonra oluşabilecek aksaklıklar ) karşınızda bir muhatap bulamayabilirsiniz.

ECA Dış Hava Sıcaklık Sensörü

Çift dijital LCD ekran ve +4 led li gösterge paneli ile konforlu ve kolay kullanım imkanı. Sıcak kullanım suyu önceliği iptal olanağı olması. Oda termostatı ve akıllı oda termostatı ile çalışma seçeneği.

Dış hava sıcaklık sensörü bağlama imkanı. Opsiyonel aksesuar olarak sunulan tesisat montaj kiti ile sıva üstü kolay montaj olanağı. Yuvarlak hatlı tasarımı ile zarif görünüm. Los ve Android uygulamalar ile internet üzerinden kontrol edilebilme imkanına sahiptir.

Tüm model cihazların geçerli TSE ve CE Belgeleri mevcut olup cihazlar 3 yıl garanti kapmasında dır. Yatay veya dikey baca uygulamaları ile çok kolay montaj imkanı sağlar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.