G-HH501HMZHX

eca kombi su boşaltma vanası

 

eca kombi su boşaltma vanası hemen kombinizin altında yer almaktadır. Burada dikkat edilecek husus kombi Eca markası olsa da kendi içinde model farklılığından dolayı tahliye vanasını değişiklik göstermektedir. Eca Confeo Plus modeli üzerinden size bilgi aktaracağım ve görsel paylaşacağım.

Eca Confeo Plus modeli su tahliye vanası ve kombinin içine su aktarma vanaları yan yanadır. ( sizin kombiniz farklı bir model ise kullanım kılavuzundan veya yetkili kombi servisi arayıp yardım talep edeblirsiniz.

eca kombi su boşaltma vanası konusunda bilgi

Mavi Vana: su tahliyesi için gerekli vana dır. kombinin hemen altında yer alan alandadır. suyu tahliye etmeden önce yerleri batırmamak için altına bir kova koymanızı tavsiye ederim. Burada dikkat edilecek husus suyu tahliye ettiğinizde kombinizin su bar basıncı değişmeye bilir. Bunun çözümü için kombinin peteklere devir daim yapması gerekebilir. bu aktarım sırasında peteklerde hava yapma olasılığında yüksektir.

Peteklerden hava almak için kısaca bilgi aktarayım peteklerin ( vanaların olmadığı tarafta ) bir hava alma yeri vardır. Bu kısımdan havasını alabilirsiniz. yine petek altına bir kova koymanızı tavsiye ederim.

Siyah Vana: Suyun kombinin içine aktarılması için kullanılan vana dır. Tahliye yaparken olması gerekenden fazla su dışarı attığınızdan bu siyah vanadan tekrardan kombinize su basmanız gerekebilir.

Kombinizin ön panelinde kırmızı ışık yanıyor ise su basmanız gerekiyor olabilir. Su aktarımından dikkat edilecek husus vanayı çok hızlı bir şekilde açmayın, suyun sesi zaten kulağınıza gelecektir. kombiler marka gözetmeksizin kullanıcılar için basit üretilmişlerdir.

eca kombi su boşaltma vanası

ECA kombide kırmızı ışık ayarı hatası verdi. Yapmanız gereken R tuşu kırmızı yanıyor ise dijital ekranın üzerindeki tek tuşa basarak SU Basınç Ayarına bakacağız, eca kombilerde su tahliye vanası kombinin altında bulunmaktadır.

 

Bazı kombilerde mavi renkte olabilir. Burada dikkat edilecek husus su tahliye yapılan vananın altında bir çıkış noktası oluyor ve siz vanayı çevirdiğinizde saat yönünün tersine doğru su tahliyesine başlamış olursunuz.

eca Kombi Servisi

Yukarıda da bahsettim su tahliyesi sırasında kombinin altına bir kova yerleştiriniz dışarı atılan su kirli olma ihtimali yüksektir.

kombiyi açtınız ve kombinin ön panelinde bulunan ekranda 40 arızası belirdi kombide su yok demek bu durum belli bir zamanda 2 yada bir başınıza denk gelebilir.

Dikkat edeceğiniz husus bu durum sık sık başınıza geliyor ise su tesisatta veya kombinin bileşenlerinde su kaçağı olabilir. konusunda uzman bir sıhi tesisat firması ile çalışınız fatura talep ediniz. sonrasında elinizde belge olması sizin açınızdan iyidir.

Kombinizde su basınç ayarı az ise kombinizin ön panelinde bulunan düğme kırmızı renkte olacak ve dijital ekran 40 arızası verecektir su tahliyesi sırasında çok fazla su basmayınız devir daim yapmadan bar basıncı tam doğru yu göstermeye bilir sonrasında tekrar kombinizi kontrol ediniz

Kazan na en yakın petek den su alınma işlemi

Yüksek ağırlığı azaltmak için en mantıklı yaklaşım, şu demek oluyor ki ağırlığı azaltmak için radyatörden hava almaktır. Bu, suyun ısınan hava yerine hava tüketim segmentin den alındığı sebebi öne sürülerek.  Evaporatöre en yakın ısıtıcının üst tarafında bir göz atmanız niteliğinde, bir çıkıntı alanı görmüş olacaksınız. Tornavida yardımı ile , bir hava giriş anahtarından peteğin havası alınmalıdır.

Bu noktada su gelene kadar peteğin altına kova tutun. (hava yoksa,kirli su gelecektir, hava var ise, ses işleri başlatacaktır) bu alanın dibine bir bardak yada kova yerleştirin ve su akışına yardımcı olun. Birazcık su al ve ağırlığı takip et. Bu çizgiler süresince harika ağırlık saygısını değiştirirsiniz

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.