G-HH501HMZHX

Ariston Kombi Su Isıtmıyor 5 Çözüm Yolu

Makalede Neler Var

 

Ariston Kombi Su Isıtmıyor 5 Çözüm Yolu nelerdir. Kombi markası gözetmeksizin genel bir sorun olarak çokça karşılan bir arızadır. Ariston kombi su ısıtmıyor ise bu durumun çözümü hakkında bir den fazla yöntemi sizle paylaşacağım.

Ariston kombi su ısıtmıyor veya bir musluktan sıcak su geldiği halde diğer banyodaki musluktan sıcak su gelmiyor ise bu durumda kombiniz de sorun olmadığın ifade etmem gerekir.

Kombinizin açık olduğundan öncelikle emin olunuz.

ariston kombi sıcak su ısıtmıyor
Ariston Kombi Su Isıtmıyor 5 Çözüm Yolu  ve yapılması gereken konular hakkında yazılmış makalenin görseli olarak tasarlanmıştır.
Ariston Kombi Su Isıtmıyor 5 Çözüm Yolu nedir

Sıcak suyun gelmediği su musluğu arızalanmış olabilir. Musluğun tamamı veya içindeki sarı kısmı değiştirildiğinde, musluklarınız’ın tamamından sıcak su gelecektir.

Ariston Kombi Su Isıtmıyor 5 Çözüm Yolu

  • Evinizde gaz kapatılmış, olabilir. Yapılması gereken sayacın hemen yanında olan gaz vanasının Doğalgaz borusuna paralel olması kontrol edilir. Gaz vanası açtığınızda kontrol etmek için gaz ile çalışan ocağınız açabilir ve kontrol edebilirsiniz. Ocaktan gaz gelmiyor ise genel bir sorun olduğu anlaşılmaktadır. Belkide bulunduğunuz bölgedeki gaz dağıtım şirketi ile iletişime geçmeli ve bulunduğunuz konumda arıza olup olmadığını anlayabilirsiniz.
  • Ariston marka kombi su ısıtmıyor ve hayla sorunun cevabını bulamıyoyorsanız. Kombinizin bar basınç ayarı olması gerekenden daha düşük olabilir. Yapılması gereken kombinin ön panelindesu basınç gösteren yerden suyun 1 in altına düştümü ? kontrol ediniz. 1 atında ise ariston kombinizin alt kısmına yer alan su basma vanasından kombinize su takviyesinde bulunun.
  • Dikkat Edilecek Husus: Kombiye su takviyes yaparken çok fazla su doldurmayın sonrasında su bacınç fazla olur ve buda kombinizin arıza konumuna geçmesine neden olur.
  • Sıcan Su senserü bozulmuş, işlevini yitirmiş olabilir. Sorunun anaşılması ve çözümü için Ariston yetkili servisini çağırmanız gerekiyor. ( sizin çözebileceğiniz bir durum değildir. )
  • 3 Yollu vana arızası neticesinde ariston kombi sıcak su ısıtmıyor olabilir. Yine çözüm önerisi olarak Yetkili Servis ile Çözüm aramanız gerekir.
 

Ariston Kombi Sıcak Su Isıtmıyor Ne Yapmalısınız

Teknik servis çağrıldığından öngöremediğimiz farklı bir sorunda çıkmış olabilir. Arızanın çözümü yetkili servis çağırdığınız çok daha iyi anlaşılacaktır. Kombinin su akışını sağlayan Akış tribünü bozulmuş olabilir.servis tarafından çözülecektir.

Kombinin tesisatı çok eski olabilir. Her hangi bir tıkanıklık zamanla oluşmuş olabilir. veya kombi sıcak su akışını sağlayan parça tesisattdan dolayı aşırı zoralnıyor olabilir.

Belkide yoğun olarak evinizde kullanılan sıcak su yeteri kadar ısınamyordur. Sıcak su ayarını yukarı dereceye almayı düşündünüz mü? 50 – 60 arasında bir deneyiniz.

Şebekeden gelen su tazikkli gelmiyor ise kombiniz suyu aktarmada sorun yaşadığından suyu tam ısıtamıyor olabilir.

Eşanjör zamanla arızalanabilir. suyun akışı tam sağlamadığı için de kombiniz

Ariston Kombi Su Isıtmıyor Ne yapabilirsiniz.

Kombinin ve merkezi ısıtma sisteminizin iyi çalışmasını sağlamak için yapmanız gereken bazı şeyler vardır. Öncelikle ariston kombinizin biraz sevgi gösterin. Size ve ailenize ısı ve sıcak su sağlamak için yıl boyunca çok çalışır ve çok az sorun yaratır ve karşılığında hiçbir şey istemez. Ancak, ihtiyacı olan tek şey bir kazan servisidir ve bu, kazanınıza düzgün bir şekilde baktığınızdan emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Bir Kombi servisi, tutarlı ısı çıkışı ve güvenilirliği için kazanınıza vermeniz gereken bir şey değildir. Birçok insan, kombinizin iyi olduğunu ve endişelenecek bir şey olmadığını varsayar, ancak bir ariston kombinin ömründe herhangi bir zamanda arızalar meydana gelebilir. Ayrıca, yaş büyüdükçe bir şeyin yanlış gitme riski de artar. Bir kombiniz varsa ve arıza durumunda yetkili servisden arıza tamir talebi yapmayı planlıyorsanız.

Öncelikle, kombinizin yılda en az 1 kez bakım ve temizlik yaptırın. sizin bile ufak bir toz almanız bile çok işe yarayabilir. Yılda en az 1 kez yaptırılan bakım kombinizin

Buna ek olarak, kombiniz ön panelide yanan arıza kodunu kontrol edin. böylelikle kombinizdeki arızanın nedenini öğrenmiş olursunuz. Bunu kendi başınıza kontrol edemeyebilirsiniz

Isıyı evin içinden pompaladığından emin olmak için radyatörlerinizi kontrol etmeye devam edin. Bir radyatör soğuksa, merkezi ısıtma sisteminizin düzgün çalışmadığı anlamına gelebilir ve bu da Kombinizin bir bakım ve onarım kontrolüne ihtiyaç duyduğu anlamına gelir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.