G-HH501HMZHX

Ariston Kombi Arıza Kodları

Makalede Neler Var

 

 Ariston Kombi Arıza Kodlarının Bazı hataların düzeltilmesi kolaydır, ancak onarım ihtiyacı durumunda kodlar ve bayraklar da vardır. Bu durumda, Ariston Yetkili Kazan Servisi ile iletişime geçmelisiniz.

ariston arıza kodları , kombinin ön tarafında bulunan dijital bir ekranda arıza ile ilgili kodlar verir, her kod, kullanıcının sorunun ne olduğunu anlayabilmesi için bir anlam içerir.

Ariston Yetkili Teknik Servis Departmanından bir çözüm almanız gerekebilir.

Bu durumda, sizin için Ariston kombi arızasını listeledik.

Ariston Kombi Arızaları ve Çözümleri:

 • Yanlış kurulum veya yanlış kablolama
 • Yanma odası arızası
 • Yanlış hava akışı
 • Sızdıran boru
 • Kötü gösterge ışığı
 • Isı eşanjörü
 • Brülör bozuk
 • Hava vanası sızıntısı

Kazanınızda bu sorunlardan herhangi birini yaşıyorsanız, onarım uzmanlarımızla iletişime geçme zamanı.

Ariston Kombi Arıza Kodları

Ariston Kombi Hata Kodları 

Ariston, kombinizle ilgili sorunlar yaşamaya başladınız. kombinizdeki bu sorunlar Yıllar önce aldığınız ve yıprandığı için mi? Yoksa bakım ve onarım işlerinin eksikliğinden mi? kaynaklanıyor.  Sonuçta, Ariston kombi arıza sorunları hakkında bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen çok iyimser hissetmiyorsunuz.

Garanti süresi devam ediyor ise Ariston Yetkili Servisleri ile iletişime geçin ve kazanınızı görmelerini (ve umarım onarmasını) isteyin. Telefonda konuştuğunuz müşteri temsilcisine kombinizin ön tarafında yer alan kombi arızasını söylediğinizde sizi yönlendireceğiniz belirtmek isterim.

Şimdi Ariston kombi arıza kodlarına geri dönelim. Hata kodunuzun nedenini ve Ariston kombi hata kodunun ne olduğunu öğrenmek için aşağıdaki tabloya bakın. Ariston arıza kodları genellikle aynıdır, bu da kombinizin sorunlarını tanımlamayı kolaylaştırır.,


101 Ariston Kombi Hata kodu

🔥 Aşırı Isınma  🔥

Arıza kodu ve yanıp sönen ışık, Ariston kombinin onarılması gereken bir sorun olduğunu gösterir.

Aşırı ısınma, kazan basıncı emniyet valfi tarafından belirlenen seviyenin üzerine çıktığında ortaya çıkar.

Elektrik kombi arıza kodları, sensör veya anahtar kontaklarında bir sorun olduğunu gösterir.

Su sıcaklığı olması gerekenden daha yüksek. Bu durumda, önce kazan ünitenizin su basıncını kazan ünitenizin ön panelinden kontrol edin. Basınç düşükse, 1,5 çubuğa yükseltin. 

Basınç normalse, kazan sıfırlanmalıdır. Sorun sıfırlandıktan sonra çözülmezse, sıfırlama işlemini 3’kez tekrarlayabilirsiniz. Sıfırlamadan sonra sonuçlar değişmezse, sorunu tanımlamanıza ve çözmenize yardımcı olmak için Ariston Yetkili Servisi ile iletişime geçmelisiniz.


103-104-105-106-107 Ariston Kombi Hata kodu

Yetersiz su dolaşım

Ariston kazanlarının, diğer kazanlarda olduğu gibi, az su kalmasıyla ilgili sorunlar yaşayabilir. Kombideki düşük su sorunları kombi içine su takviyesi yapılarak 1,5 bar su eklenerek düzeltilebilir.

Kombi ile petekler arasında yetersiz su dolaşımı olabilir. Bu arıza, ünitedeki suyun azalmaya başladığını veya ünitede dolaşan su olmadığını gösterir.

Öncelikle panelin  üzerindeki bar basınç göstergesine bakmanız gerekir. Gösterge 1,5 bar seviyelerine getirmeniz lazım. Ariston kombi nin alt kısmında su takviye musluğu vardır. Mavi renk vana su takviye musluğudur.  Sol tarafa çevirmeniz kombi içine su akışını sağlayacaktır..

kombi 1,5 bar seviyesine geldikten sonra dolgu musluğunu kapatmalısınız. Arıza kodu let ekranda görülmüyor ise, “reset ” düğmesine basarak kombinizi yeniden başlatınız. Arıza devam ederse veya basınç ideal konumdaysa, kombiniz de farklı sorunlar olabilir.

ÖRNEĞİN: pompa başarısız olabilir ve suyu yeniden  tesisat içinde dolaştırmıyor olabilir. Arızayı doğru bir şekilde tespit etmek ve düzeltmek için kesinlikle Ariston yetkilli Servisine başvurmalısınız.


110 Ariston Kombi Hata kodu

Merkezi ısıtma Akış sıcaklık probu devresi açık/kısa devre

Isıtma ile ilgili sensörde herhangi bir sorun veya kısa devre gibi bir durumun olduğunu belirtmektedir.

110 konu ekran da görüldüğünde servis çağırmanız gerekir. sizin yapabilieceğiniz düzeltebileceğin bir arıza değildir. Kalorifer çıkış sensöründe, sensör bağlantı soketlerinde veya bağlantı kablolarında sorun olabilir.  yetkili servis ile iletişime geçiniz.


Error 111 – Otomatik ikmal moduna sahip Ariston modeli için Kod 108’ile aynı. dikkat: 108 arızası hakkında ayrıntılı bilgi  için

 

Hata 112 – Dönüş borusu sıcaklık sensörünün arızalanması (açık devre veya kısa devre).


Hata 114 – Harici sıcaklık sensörü ile temas yok (bazı kombi modellerinde elektronik anakartın ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olabilir).


Hata, sadece oda sıcaklığı sensörü için 116 – 114’ile aynıdır.


Ariston NTC Devre Sorunları Hata Kodları

NTC devre sorunları

201 – DHW devresini sağlamak için Sensör (NTC) – Temas yok.


202 – DHW devresine (kısa devre) tedarik sensörü.


203 – Tankta sıcaklık sensörü – temas yok.


204 – Tanktaki sıcaklık sensörü – kısa devre.


205 – DHW devresinin girişinde sensör (güneş sisteminden) – temas yok.


206 – DHW devresinin girişinde (güneş sisteminden) sensörde kısa devre vardır.


207 – Solar Koleksiyon borularının aşırı ısınması.


208 – Güneş Toplayıcı Boru Hattı’nda Düşük Sıcaklık.


209 – Tankta aşırı ısınma (kazan).

Elektronik kontrol ünitesiyle ilgili sorunlar

Bağlı uçların ve kablo bağlantılarının güvenilirliğini kontrol edin. Ayrıca Ariston kazanını ağdan nasıl kapatacağınızı ve birkaç dakika sonra nasıl açacağınızı bilmenin kolay bir yolu.

301 – Performans hatası, ROM sorunları.


302 – GP-GIU değişim hatası.


303 – Bilgisayarın dahili hatası.


304 – 15 dakikada beşten fazla hata – burada sıfırlama düğmesine 5 defadan fazla basmak, otobüs kazanı 304’ü kapatmak ve hatayı sıfırlamak için tekrar sıfırlamak anlamına gelir.


305 – Dahili Blok Hatası.


306 – Dahili kontrol birimi hatası.


307 – Bilgisayarın dahili hatası.


Ateşleme ve Algılama Hatası

Hata 501 – Ateşleme sırasında alev yoktur. Olası işaretler ve yapılacak şeyler: gazı açmayı veya musluğu açmayı unuttum. Gaz hala mevcutsa ve ünite 501 hatasıyla ateşlenir ve kurursa, iyonizasyon elektrodunu (alev spirali) kontrol edin. Temiz olduğundan, bükülmediğinden, kabloyu kırmadığından ve başarılı bir şekilde bağlandığı karta ulaştığından emin olun. jul


Hata 502 – Gaz vanası kapalıyken alev algılanır. Olası işaretler ve yapılacak şeyler: Alev gerçekten yoksa, ancak kazan bu hatayı verirse, bunun nedeni iyonizasyon elektrotudur. Belki ıslaktır ve olmayanı düzeltir. Olabilecek diğer şey gaz vanası arızasıdır.

Aşağıda dört hatanın genel bir açıklaması bulunmaktadır: iyonizasyon elektrotundaki potansiyel sorun, gaz basıncı veya hava akışı, yanma ürünlerinin çıkışı. Soğukta, yoğunlaşma bacaya sızar ve havanın sisteme girmesini ve çıkmasını önler. Bu nedenle, kondensatı kurutmak için hafif bir aşağı eğimli bir bacanın doğru bir şekilde kurulması önerilir.


Hata 5P1 – İlk ateşleme denemesi başarısız oldu.


Hata 5P2 – İkinci ateşleme denemesi başarısız oldu.


Hata 5P3 (SP3) – Çalışma sırasında alev ayrılması.


Hata 5P4 – Bir çalışma döngüsünde üç alev.


Hata 601 – Baca gazı aşırı ısınma sensörü tetiklenir (sadece bacanın yakınında bulunan açık yanma odasına sahip mekanizmada).


Hata 604 – Fan hızı çok düşük veya salon sensörü arızalı.


607, 6P1, 6P2 kodlu Ariston kazanlarının ortak kusurları.


Hata 607 – Ateşleme başlamadan önce hava basıncı anahtarı etkinleştirilir.


Hata 608 – Basınç anahtarı çalışmadı, ancak fan açıldı (basınç anahtarını ve tüm bağlantılarını kontrol edin).


Hata 6P1 veya 6P2 – hava basıncı anahtarının ateşlemesinin kapatılmasında gecikme. Aşırı ısınma durumunda, örneğin eksik bir ısıtma sistemi ile veya uzun süre kullanılmadığında cihazı tutuşturmaya çalıştıysanız, hava birincil ısı eşanjöründe veya belki de başka bir nedenden dolayı birikmiştir. Ancak daha fazla ısının bir sonucu olarak, venturi tüpünün alt kısmı hafifçe erir. Ve sonra hava basıncı anahtarı tahliyeyi durdurur çünkü borudaki delikler havayı işe yaramaz hale getirir. 

Sonuç, 6P1 veya 6P2 hata kodlarıyla kazan korumasıdır.

Kodun farkı, tüm bunlar cihazın çalışması sırasında gerçekleşirse, ortaya çıkacak ve kod 6P2 gösterecektir. Zaten hasarlı bir ahizeyle ateşlemeye çalışırsanız, yanmaz ve hata kodunu 6P1 döndürmez. Bu nedenle, birimin başka bir koruma derecesi yürürlüktedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  Yorum Yaz

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.