G-HH501HMZHX

Ariston Kombi 108 Arıza Kodu nedir

 

Ariston Kombi 108 Arıza Kodu nedir bir “Isıtma Hatası”dır. Bu, Ariston Kombinin içindeki ısıtıcıda sorun olduğu ve sıcak su üretmediği anlamına gelir.

Hatayı fark ettiğiniz anda su vanasını kapatın. Su doldurmak için su doldurma vanasını da kullanabilirsiniz.

Kullanıcı müdahale ile çözüm bulunamayacağından YETKİLİ ARİSYON Teknik servis aranmalıdır. Gaz vanası, soket ve kurulum ve gaz vanası muayenesini gerçekleştirin.

Isıtma sistemi ile ilgili sorunlar için Ariston kombi hatası 108 ile karşılaşacaksınız. Bu arıza kodu ve uyarı ile ısıtma sisteminde yetersiz su sirkülasyonu olduğu tespit edilebilir. Su doldurma vanasını kullanarak gerekli takviyeyi en hızlı şekilde yapabilirsiniz. Su ekleme işlemi tamamlandıktan sonra vanayı kapatın.

Ayrıca basınçla ilgili bir sorun varsa ve basınç düşmeye devam ederse, su sızıntısından şüphelenilebilir. Bu konuda kendi başınıza yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Ariston servis ekibinden hizmet alabilir ve zaman kaybetmeden servis talebi oluşturabilirsiniz.

Ariston Kombi 108 Arıza Kod  Ne Demek

ariston kombi arıza kodları arasında 108 hatası, ısıtma sorunlarıyla ilgilidir. Su doldurma vanasını kullanarak en hızlı şekilde takviye yapabilirsiniz.

 

Ariston Kazan Hatası 108 Hata 108, su doldurma valfiyle ilgilidir.

Hatanın Nedeni Nedir? Sistem kapalıyken ve kuru çalışırken su vanası açık bırakılmış olabilir. Valf ayrıca yanlış takılmış olabilir.

Hata 108 Nasıl Onarılır Aristo’n kombi arıza kodları listesi  içinde en sık rastlanan sorun 108 hatasıdır. Bu sorun ile karşılaştığınızda ariston yetkili servis ile iletişime geçiniz.

Ariston Kombi  Hata Kodu 108 Nasıl Düzeltilir

Ariston Kombi Hata Kodu 108 Nasıl Düzeltilir kombi hata kodu 108, bir su giriş sorunudur. Bu hata kodu, su giriş vanasının kapalı olduğunu ancak su basıncının çok yüksek olduğunu gösterir. Bu sorun tipik olarak su basıncı, basınç koruma cihazının sınırını aştığında ortaya çıkar. Aristo’n bütün arıza kodları ile ilgili bir yazımız var okumak isterseniz.

Ariston Kombi 108 Arıza Kodu nedir su  vanasının manuel olarak kapandığı ve su vanasının açılması gerektiği hakkında bilgi veren bir arıza kodudur. Bu sorunu gidermek için su giriş vanasının ön tarafındaki kola basarak su giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.