G-HH501HMZHX

eca calora kombi

Makalede Neler Var

 

eca calora kombi 24kw bacalı ve 28 kw hermetik kombi model özelliğindedirler. Kombiler merkezi ısıtma ve sıcak suyu kullanım suyu kullanımına yöneliktir.

Tüm bacalı ve hermetik  kombiler doğal gaz veya Lpg ile çalışma özelliğine sahiptirler. Servis bakım kolaylığı sağlayan tasarım ve özel ölçüsü ile kullanım yerlerinde mekan tasarrufu sağlar. Yuvarlak hatları ve tasarımı ile zarif bir görünüme sahiptir. Kumanda paneli ergonomik bir yapıda tasarlanmıştır.

Şeffaf plastik kapağı sayesinde, kapağın açılmasına gereke olmadan, kalorifer ve kullanım suyu sıcaklık ayar düğmelerinin konumu ve manometreden çalışma basıncı değeri görülebilir.

Ayrıca çalışma fonksiyonları, kalorifer devresi ve kullanım suyu sıcaklıkları, olası arızalarda arıza durumları, ayar değerleri ve güncel değerler hem iki dijital ekran üzerinde görünmekte hem de led’ler çeşitli şekillerde yanarak ikaz verirler.

eca calora kombi
eca calora kombi hakkında genel bilgiler

eca calora kombi ve  alev modülasyonu

Cihazın çalışma fonksiyonları ve güvenliği tek bir merkez, ana kart üzerinden sağlanmaktadır.Ana kart , gaz valfi,fan, sirkülasyon pompası ve 3 yollu vanayı ( monotermik modellerde ) kumanda eder.

Ana kart plastik bir muhafaza ile kaplanmıştır ve bu karta uyumlu gaz valfine direk olarak monte edilmiştir.Brülörde alev olup olmadığı sürekli olarak kontrol edilir. Ön panelde yer alan gözetleme camı alev modülasyonu izleme imkanı sunar.

ECA Calora Kombi kullanma KILAVUZU erişmek için

Önemli husus , Alev modülasyonun izlenmesi sırasında gözetleme camı çevresine doğrudan temas edilmesi yanma tehlikesinde karşı sakıncalı bir durumdur. Brülör, sıcaklık ve ışıl gerilmelere dayanıklı paslanmaz çelik malzemeden yapılmıştır. Özel tasarım ile sessiz çalışmaktadır. Gazın homojen dağılması sonucu vermil ve temiz bir yanma sağlar.

eca calora kombi Brölür

Brölür uygun olarak ideal boyutlarda, asgari ısı kaybıyla yüksek verim ve düşük gaz emisyonu sağlayan mükemmel izolasyonlu bir yanma odası tasarlanmıştır.Brülör yanma odasının bu özellikleri sayesinde yakıt tasarruf sağlanır. Ayrıca minimum gürültü seviyesi eld edilir.Sirkülasyon pompası , otomatik purjörlü, üç devirli ve her tesisata uygundur.

Cihazın tesisattaki ısıl yığılmaları engelleyen “pump over run “özelliği vardır. Merkezi ısıtma veya sıcak kullanım suyu ihtiyacı sona erdikten sonra bu özellik ile sirkülasyon pompası belli bir süre daha çalışmaya devam eder.Isıl şok engelleyici biçimde tasarlanmış , uzun ömürlü, kireç tutmayan bakır eşanjör ile yüksek verim elde edilir.

eca calora kombi çift eşanjör

Çift eşanjörlü modellerde plaka eşanjör ile verimli sıcak su sağlanır. Kombi cihazınızda bulunan emniyet sistemleri sayesinde hem sizin hemde cihazınızın tam emniyeti sağlanmış olur.Bu emniyet sistemlerinden bahsedecek olur isek ;baca emniyeti,alev sönme emniyeti,aşırı sıcaklık emniyeti, kullanmasuyu aşırı ısınma emniyeti , kalorifer devreis suyu aşırı ısınma emniyeti, yüksek ve düşük su basınc emniyeti, düşük voltaj emniyeti, sıcak su sığılma emniyeti, donma emniyeti , pompa sıkışma emniyeti, otomatik hava purjörü ve genleşme tankı gelmektedir. Eca Calora Premix Su Basma

ECA Calora Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

ECA calorakombi nasıl kullanılır? ve arayüzü hakkında bilgi içeren yazı konunun devamında yer almaktadır.

eca calora kombi hakkında çok karşılasılan kombi arızaları

 

L3, L4, L6, L7 uyar ışığı yanıp sönüyor: Anakart Arızası.

Eca Proteus modeli cihazınızın aynı anda dört ışıkta anakart arızası anlamına gelir. Arıza devam ederse kombinizi resetleyiniz. Arıza durumu devam ediyor ise Eca Yetkili Kombi Servisi Arayınız.

L4 uyarı ışığı yanıp sönüyor: Kazanda Gaz Sorunu.

Cihazınıda ( kombinizde)  sadece L4 yanıyorsa, soldan ikinci ışık kazanın bir gaz problemi olduğu anlamına gelir. Önce gaz hatlarının açık olduğundan emin olun. Sırasıyla sayaç vanasını ve kombi gaz vanasını kontrol edin. Kazanı sıfırlayın arıza devam ederse, kazan gaz vanası arızalı olabilir Eca Yetkili Kombi Servisi Arayınız.

L4 sabit, L3 hızlı yanıp sönme: Isıtıcı Devresinde Sensör Arızası.

Eca Calora Combi L3 hızlı yanıp sönen L4 sürekli uyarı verildiğinde, ısıtma devresinin ısı sensörü arızalı olabilir veya Kablolar kırılabilir. Eca Yetkili Kombi Servisi Arayınız.

L4 sabit, l6 hızlı yanıp sönen: taşıma su sensörü hatası.

Eca calora kazanı L4, L6 hızlı yanıp sönerken hala yanıyor, bu durumda su sensörü arızalı. Sensör değişimi için Eca Yetkili Kombi Servisi Arayınız..

L4 hızlı yanıp sönen: aşırı ısınma sorunu.

Calora kazanı L4 hızlı yanıp sönerse, kazan aşırı ısınma nedeniyle kilitlenir. Sıfırla kazan arızası eğer pompa dönmezse veya peteklerden kir filtresi tıkanmış veya kazan üç yollu vana grubuna bağlı olabilir Eca Yetkili Kombi Servisi Arayınız.

L4 sabit, L7 hızlı yanıp sönen: hava akış sorunu.

L4 sert yanma L7 hızlı yanıp sönen sıfırlama kazan anakart arızası muhtemelen hava akımı sensörü, fan arızası, aynı arıza devam ederse çağrı servisi.

L4 sabit, L7 va l6 hızlı yanıp sönüyor.

L4 sabit yanma Eğer l6 ve L7 flaş Hızlı Kontrol kazan su kafası muhtemelen kazan su bitmiş olabilir su basıncı 1.5 bar seviyesi arıza otomatik olarak geçer.

L3, L6, L7 hızlı yanıp sönen L4 sabit: elektronik anakart arızası.

L3, l6, L7 hızlı yanıp sönen ve L4 sabit bir anakart arızası olabilir arıza devam ederse kazan çağrı hizmeti sıfırlamak için.

Eca calora kombi teknik özellikler

bakımından ise , 24 kw bacalı kombiler B tipi cihazlar sınıfına girer.B tipi cihazlar ise açık yanma odalı cihazlardır. Yanma için gerekli taze hava, cihazın monte edildiği ortamdan alınır, oluşan atık gaz uygun bir baca bağlantısı ve uygun bir baca aracılığı ile dış ortama verilir. 24 / 28 Kw hermetik kombiler ; C tipi sınıfına girerler.C tipi cihazlar . kapalı yanma odalı cihazlardır.

Yanma için gerekli taze hava , özel baca bağlantısı ile cihazın monte edildiği ortamdan bağımsız olarak dış ortamdan alınır ve yine aynı özel baca bağlantısı ile oluşan atık gaz dış ortama verilir. Bacalı veya hermetik kombilerin montaj şekli ve montaj yerleri ile ilgili önemli hususlar vardır. Montaj aşamasında bunlara dikkat edilmesi zorunludur.

Bu yüzden demontaj yapacak personelin mutlaka ECA yetkili kombi teknik servis personeli olması gerekir. Aksi halde bireysel olarak çalışan kişilere kombi montajı yaptırılması söz konusu olamaz. Çünkü montaj esnasında yaşanabilecek bir sorunda cihaz yetkili servis tarafından montaj edilmediğinden otomatik olarak garanti kapsamından çıkartılır. Böylelikle kombi kullanıcısı hiçbir şekilde hak iddia edemez sorumluluk tamamen kendisine aittir. Eca Calora Premix Su Basma

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.