G-HH501HMZHX

ECA Kombi F1 Hatası Çözümü

Makalede Neler Var

 

ECA Kombi F1 Hatası Çözümü için öncelikle kombinizin neden dijital ekranda f1 hatası verdiğini açıklayalım. ECA F1 arızası demek kombinin kaloriferlere gönderilen sıcak suyun derecesi yaklaşık olarak 100°C geldiğidir. Bu aşırı sıcak suyun tesisat, petekler ve devir daim zarar verme olasılığından dolayı ısı limit termostatı sıcaklığı kontrol altında tutabilmek için devreye girmiştir.

Eca kombi F1 hatası, kombinin aşırı sıcaklık durumunda kilitlendiği anlamına gelir. Isıtıcı ve vana aşırı ısınırsa, hata evde kısa sürede giderilebilir. Hatayı gidermek için kullanılabilecek yöntemler aşağıdaki gibidir.

Eca Proteus Plus kombiniz F1 arıza kodu verebilir. Hatalar genellikle bakım eksikliği olarak kendini gösterir. Bu nedenle arıza kodları konusunda bir uzmana danışmak çok önemlidir.

ECA Kombi F1 Hatası Çözümü

F1 arıza kodu Kombideki suyun aşırı ısınmasını açıklayan arıza kodudur. Cihazı sıfırlamak ve hücresel valfi kontrol etmek sorunu çözebilir. Resetleme sorunu çözmezse herhangi bir müdahalede bulunmadan kombi teknik servisini arayınız.

ECA Kombi F1 Hatası Çözümü için eca kombide alev sorunu; gaz vanası yeterince çalışmadığından, üniteyi normalin üzerinde yaktığından ve kızgın suyu üniteye zamanında iletemediğinden F1 hata kodu görebilirsiniz.

Sirkülasyon pompası çalışmıyor arızalı; bu genellikle kısa bir süre için çalışmayan kombine kazanlarda görülen bir durumdur. Çalışmayan sirkülasyon pompasındaki çamur veya tortu suyu F1 hata koduna neden olabilir.

Tıkanmış bir petek filtre; bu durumda ekipmanın düzenli olarak bakımı yapılmalıdır. Aşırı sıcaklık limit termostatı cihazı etkinleştirir ve bloke eder. Sirkülasyon pompası, sensör, kart, ana ısı eşanjörü ile ilgili bir sorun olabilir.

 

 ECA Kombi F1 Hatası Sizin Kontrol Edecekleriniz.

Yeni kiraladığınız evde eca proteus plus marka bir kombi var.  F1 arıza ikon dijital ekranda görülüyor ise yetkili servis çağırmadan önce kombinin alt kısmında yer alan vanaları kontrol ediniz.

Kapalı vanalar nedeni ile birçok kombiservisidunyasi sitesini takip eden kişiden F1 ARIZA sorunu yaşadığını biliyoruz.

Peteklerin vanalarını kapalı ise sıcak su direk tesisattan devir daim yapabilir petek vanaları açık mı kontrol ediniz.

Yukarı belirtilen vanaları kontrol ettiniz ve sonrasında kombinizi reset düğmesinden tekrar başlatın.

Kombi altında bulunan filtre tıkalı olabilir. Yıllık bakımlar sırasında filtrelerden servis tarafından kontrol edilir. Filtrelerin tıkalı olmasının en büyük nedeni kireçli suların bazı bölgelerde çok daha yoğun olmasıdır.

Eca kombi belirtilen işlemler yapıldığı halde sorun devam ederse sorun başka bir nedenden kaynaklanıyor olabilir.  Giderilemeyen bir hata durumunda kullanıcı herhangi bir işlem yapmadan ECA yetkili servisten yardım almalıdır.

 ECA Kombi F1 Hatası yetkili servis yapabilecekleri

Kombi vanaları kontrol edildi. Filtreler temizlendi. Kombi resetledi ve hayla eca kombi f1 hatası

Devam ediyor ise; artık eca yetkili servisi ile iletişime geçme zamanı gelmiş demektir.

Kombi uzun süre bakımı yapılmadığında sürekli çalışan kombi parçaları yıpranır ve arıza verebilir. Bunlara örnek olarak devir daim pompası, kombi altında yer alan üç yollu vana ve eşanjör dür.

Bu parçaların değişimi veya tamiratı için bölgenizde bulunan yetkili servis ile iletişime geçtiğinizde Çünkü yetkili servis tarafından kombinize müdahale edilir ise kombiniz garanti kapsamında olsada garantisi sonlanabilir.

Ayrıca yetkili servisin taktığı parçalar garanti kapsamına alınır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.