G-HH501HMZHX

Kombi Voltaj Regülatörü Arızası ve Çözüm Önerileri

Makalede Neler Var

 

Kombi Voltaj Regülatörü Arızası ne yapmalı: Kombi günümüzde bir çok konutta yer  almaktadır. Kombi sistemi marka modellerine ve türlerine nazaran ekranda hata kodları bulunmaktadır. Voltaj problemleri niteliğinde, kombi markanın ne olursa olsun voltaj sorunu hakkında arıza kodu verecektir. Kombi Voltaj Regülatörü Arızası ve Çözüm Önerileri makalesini  sizi bilgilendirecektir.

Kombinizin kullanım kılavuzunu incelediğinizde arıza kodu ile alakalı açıklaması bir geri bildirim sorunu yada voltaj sorunu şeklinde görünüyor olabilir.

Kesinlikle cihaza müdahale etmeye çalışmayın. kombiniz otomatik olarak sıfırlanır. Sorun uzun zaman devam ederse, elektrik voltajını ölçmek için dairenize bir elektrikçi çağırabilirsiniz. Voltaj düşük yada yüksekse, elektrikçi size tavsiyede bulunacaktır. Voltaj düzgüsel ise, olası neden kombi arızasıdır.

Kombi Voltaj Regülatörü Arızası ve Çözüm Önerileri NELER YAPILMALIDIR

Kombi Voltaj Regülatörü Arızası ve Çözüm Önerileri

Kombi voltaj problemi yaşanırsa ve voltaj akım olarak ölçülürse (220 volt) bu durumda kombi parçalarında bir sorun vardır. Kombi sisteminde, bir voltaj problemi olduğunda elektronik kart yakılır. Yada hasar görür (çoğu zaman elektrik içeri ve dışarı çıktıktan sonra yaşanır).

Elektronik kart arızası niteliğinde, parça teste alınır, eğer elektronik kart tamiri yapılabilir.Yapılmazsa sıfır ile değiştirilir ve sıkıntı çözülür. Uygulama sırasında kullanıcı talebi de önemlidir.( sizden onay almadan değiştirilmez garanti kapsamında olsada yinede size sorularak yapılır)

 

Problemi çözmek için yetkili kombi servisinden yardımı almak önemlidir. kombinize kesinlikle müdahale etmeye çalışmayın. Aksi takdirde, sorun çözülmeyecek, daha da problemleri artırabilir. Ayrıca extradan maaliyetler yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, uzman yardımı almanızı öneririz.

Kombi Voltaj sorunu önlemek için ne yapmanız gerekiyor?

Kombide özellikle kış dönemlerinde (her dönemde karşılaşılabilecek) voltaj probleminden kaçınmak adına “kombi voltajı arızası, kombiye gelen voltajın olması gerekenden az veya çok gelmesi neticesinde olusan bir problemdir.

Bu arıza durumu bazen sadece arızayı azaltmakla kalmaz, bununla beraber kazandaki bazı parçaların bozulmasına neden olur.

kombinizde voltaj arızalarından meydana gelen ilk sorun, kazanın elektronik anakartı dır. Kombi bazı kartları düşük ve yüksek voltaja hassasdır.

Bu yüzden, voltajdan korumak için kombi kazanları voltaj düzeltiçi ile kullanmak gereklidir.( kombi montajı yapan yetkili servis sizi bu konuda mutlaka uyaracaktır hatta bazı sıfır ambalajlı kombilerin içinden çıkmaktadır )

Voltaj regülatörleri, korunacak malzemeye gelen elektriğin istenen voltaj ayarında elde eden elektronik malzemelerdir. Kombilerde voltaj düzenleyici kullanmadığınız sürece, elektriğin dalgalı geldiğinde kombinizin anakartına zarar verebilir ve kombiniz ya arıza konumuna gelecektir yada Anakartınız arızalanacak tır. voltaj düzenleyici anakartın maaliyetini düşünüldüğünde devede kulak kalacaktır.

Düzensiz kombi voltajı nelere neden olur

  • Anakart yanması, yolsuzluk.
  • Diğer kombi parçaların bozulması (alçak gerilim)
  • Kullanıcıların bilmesi gerekenler;
  • Zaman zaman kombi arızalanabilir yada kombi fişinin ters takılması cevabında düzensiz bir voltaj hatasına neden olabilir.
  • Cihaz gayri muntazam voltaj nedeniyle başarısız olursa, sıfırlama yapın.
  • Bölgenizdeki elektrik arızası yada tamir işlemi nedeniyle kazan ve öteki beyaz eşyalarınız hasar görürse, onarım ücretinin muayyen bir bölümünı yerel elektrik dağıtım şirketinizden alabilirsiniz.
  • Sıfırlama dan sonra, cihaz durağan değilse, elektronik Anakart yada öteki kazan malzemeleri ile ilgili bir sorun var. Sorunu gidermek için hizmeti aramalsıcaklıknız.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.