G-HH501HMZHX

Kombi Kendi Kendine Neden Kapanıyor

Makalede Neler Var

 

kombi kendi kendine neden kapanıyor bu problem ile karşı karşıya iseniz.  çeşitli nedenleri olabilir ve kullanıcıların servis desteğine ihtiyacı vardır. Kombi kendi kendine kapanmasının sebeplerinden biri de kombi içindeki su basıncının düşük olmasıdır.

Su alımı sırasında kazandaki su basıncı düşerse kombi veya genleşme deposunda sorun olabilir. Ayrıca termostat ile ilgili problemler kombinin kapanmasına neden olabilir. kombinin kapamasının nedeni kendini koruma altına almak parçaların zarar görmesini engellemek içindir.

kombi kendiliğinden kapama nedenleri nelerdir ?

  • kombine su kaçak olabilir.
  • Genleşme tankı arızalı olabilir.
  • Termostat bozulmuş olabilir.
  • Isı eşanjörü arızalı olabilir.
  • su tesisatında hava kalmış olabilir.  Hava var ise peteklerden dışarı atılır.
  • Gaz vanaları kapalı olabilir kontrol ediniz.
  • tahliye vanaları kapalı veya bozuk olabilir.
  • Havalandırma boruları tıkalı olabilir.

kombinin ön panelinde yer alan dijital ekranda arıza kodu var mı ?  arıza kodunun ne anlama geldiğini kullanım klavuzundan veya kombi markanızın yetkili servisini aramanız neticesinde doğru cevapları elde edersiniz.

Kombi Kendi Kendine Neden Kapanıyor

kombi kendi kendine kapanıp açılıyor mu ? Anakart arızası, sirkülasyon pompası arızası, sensör arızası, üç yollu vana arızası vb. arızalar olabilir. yıllık bakımları yapılmayan kombilerde sıklıkla raslanan hatalardır. Yetkili servisiniz ile iletişime geçiniz.

Kazan başlatma hatası nasıl çözülür? Kombiniz devre dışı kaldıktan sonra tekrar çalışmayabilir.   Kombi Sıcak Su Ayarı Nasıl Yapılır

Kombinizin sirkülasyon pompası, sensörü veya 3 yollu vana arızası durumunda servis tarafından müdahale edilmesi gerekir. kombi de kullanılacak yeni bir parçanın belli bir süre garantisi vardır. özellikle yetkili servis ile çalışmanız gerekir.

kombi kapanmasında neden ana karttan dolayı ise ana kartın yenilenmesi veya revize edilmesi gerekebilir.

Kombi Neden Kendi Kendine Kapandı

Bazen kombi kendi kendine kapanıyor bazen de sıcak su gelmiyor. Ancak RESET sonrası tekrar çalışıyor ise geçici bir çözümdür ve kombinizin servis tarafından kontrollerinin yapılması gerekir.

 

Kombinin içinde bir çok parça vardır. Yeni nesil kombiler üstün bir teknolojiye sahip yetkisiz servislerin müdahale etmesi neticesinden ufak bir arıza var ise belkide bu ufak arıza kombinizde büyük bir soruna neden olabilir. Yetkili servis çağırmak gerekir.

kombi düşük su basıncı, kombinin kendi kendine kapanmasına neden olur. Bar basıncını kontrol ediniz. Kombinizin ön panelinde yer alır ve 1,5 bar olmalıdır..

Not:  Düşük su basıncı, kombinin ömrünü kısaltır ve maddi hasar kaybına neden olur. Ancak, düşük su basıncı birkaç basit adımla önlenebilir ve düzeltilebilir.

Su basıncı, kombi altındaki musluktan takviye edilerek 1,5 bar getirilir. Yüksek su basıncı, brülör yüzeyinde daha fazla sürtünme oluşturarak kazanların suyu daha hızlı ısıtmasına yardımcı olur. Güçlü su basıncı, alevde yüksek sıcaklıklar oluşturmayı, fazla nemi yakmayı ve buhar üretmeyi kolaylaştırır. Düşük su basıncı, kazanların verimini düşürerek  birçok soruna neden olur. Ayrıca düşük su basıncı, kombinin ömrünü kısaltır ve maddi hasara neden olur.

Kombi Kendiliğinden Kapanır

kombi neden kapanıyor Suyun aşırı kullanımı borularda hava birikimini artırır. Düşük su basıncı, tortu ve diğer parçacıkların boruları tıkamasını sağlamış olabilir. tesisat içinde kaynayan suyun istediğiniz sıcaklığa ulaşmasını veya istenen sonuçları üretmesini engeller.

Ayrıca düşük su basıncı, anlık basınç regülatörü kullandığınızda sıcak suyun istediğiniz sıcaklığa ulaşmasını engeller. Bu, yüksek su basınçlarından anında kurtulmaya izin vermez.

Düşük su basınçları, aşırı aşınma ve yıpranma nedeniyle kombinin ömrünü kısaltır. kombi su kaynağı, ana yakıt kaynağıdır; yeterince güçlü değilse, düzgün çalışmayacaktır.

Düşük su basınçları kazan verimini düşürür. Bu nedenle, bar basıncını basınçlarınızı  1 ile 2 arasında olması gerekir.

Kombi Kendi Kendine Kapandı

yıllık bakımları zamanında yapılmayan kombilerin içinde kirli su birikir. Bu kirli su petekleri tıkar ve suyun akış hızını keser hatta hava yapar ve su basıncı düşer. Düşük su basıncı ise kombinin  kapanmasına neden olur.

Sistemin özelliklerine ve nasıl çalıştığına bağlı olarak, belirlediğiniz sıcaklık değerine ulaştığında kombiniz devre dışı kalacaktır. Bu işlem sırasında cihaz su sıcaklığınızı ölçmeye devam edecektir. Su sıcaklığı, ayarladığınız su sıcaklığından düşükse, su sıcaklığını ayarladığınız sıcaklığa getirmek için cihazınız otomatik olarak tekrar açılır.

bakımsız bir kombinin kendi kendine kapanması da gayet normaldir. Ancak, kombinuz kapanmaya devam ederse ve çalışmıyorsa, anlaşılır bir şekilde bu teknik bir sorundur.  Yetkili servis müdahalesi gerekir.

Kombi neden kendini kapatıyor? Kombi otomatik olarak kapanıyorsa, ekipmanınızın temel işleyişine bağlıysa sorun yok. Kombiniz ayarladığınız sıcaklığa ulaştığında  kombi kapanır kombi sıcaklık ayarını kontrol ediniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.