Kombi Tahliye Vanası Nerede

 

kombi tahliye vanası nerede ve petekleri içindeki eski suyu nasıl tahliye edebileceğiniz hakkın da bir makale kaleme alınmıştır. kombi tahliye vanası kombinin hemen altında ve genelde banyo gibi ıslak zeminlerin olduğu noktada yer almaktadır.

Kombide bar basıncı çok fazla ve içindeki suyu dışarı aktarmak için su tahliye vanası kullanılabilir. Bazı durumlarda mütahitlerin işgüzarlığımızdır bilemiyorum banyoda olması gereken kombi tahliye vanası kör tıpa takılı veya hiç yok gibi sorunlarla karşılaşılıyor.

Fazla suyun kombiden atılabilmesi için kombiniz ekran panelinden Kombi suyunu musluktan boşaltma işlemini yapabilirsiniz. Boşaltılan kirli su ( peteklerin içindeki su ) mutfak musluğu yerine banyo dan dışarı aktarınız. çünkü o su ne kadar temiz olanakadar ddevamlı akıtılsada çay suyu vs. koyduğunuz muslukdan olduğunu hatırlatmak istedim.

Kombi Tahliye Vanası Nerede
Kombi Tahliye Vanası Nerede

Kombi tahliye vanası ne ise yarar

Kombinizin içinde fazladan bulunan ve bar basıncının yüksek olduğu durumlarda kombiniz ya tam ısıtmaz yada hata verecektir. Fazla suyu dışarı atabilmek için veya peteklerin tamamını içindeki suyu boşaltmak için KOMBİ TAHLİYE VANASI olması gerekmektedir.

Genellikle wc nin ( banyo ) olduğu yerde alt kısımlarda olmaktadır. Eğerki aradığınız ve bulamadıysanız. ve amacınız sadece bar basıncını düşürmek ise peteklerden hava alma kısımlarından kombi içindeki fazla suyu alabilirsiniz.

 

Kombi tahliye vanası olmayan evlerde petekden, fazla suyu alacağınızda dikkat edilecek husus petekden aşağı kirli su döküleceğinden elinizin altında bir kova olmasına dikkat edin. bar basıncı suyu alırken kombiniz açık olmasına ve bar basıncının hemen düşmeyebileceğine dikkat ediniz.

Kombi tahliye vanası Nasıl değiştirilir

Kombi tahliye vanası Nasıl değiştirilir kombi tahliye vanası banyon da fakat çalışmıyor veya benim evimde olduğu gibi kör tıpa ile iptal edilmiş bir şekilde duruyor ise, Yapmanız gereken doğalgaz mühendislik firmalarından kombi tesisat tahliye vanası satın almanızdır.

mevcuttaki vanayı değiştirmeden önce eski vanaya sıcak su dökerek yumuşatmanız ve dişlilerin kırılmasını engellemeniz gerekir. Bu konuda size önerim bir doğalgaz mühendislik firmasından destek istemeniz dir. aksi durumda Kombi tahliye vanası su damlatabilir. Bu durum kombinizin bar basıncının düşmesine ve çalışmamasına neden olabilir.

viessmann kombi su tahliye vanası nerede

viessmann kombi su tahliye vanası nerede ve nasıl tahliye edeceğiniz konusunda bilgi veren yazımı devamında okuyabilir.

tahliye vanası kombinin altında yer almaktadır. Su tahliye yapmadan önce yapmanız gereken bazı hususlarda bilgi vermek istedim kombi den çıkacak pis suyun etrafı pisletmemesi için bir kova elinizin altında bulunmalıdır.

viessman kombi suyu tahliye etmek de zorlanır veya yardım talep ederseniz Genel merkezi aramanızı tavsiye ederim 0 216 528 46 00

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.