G-HH501HMZHX

Kombide Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor

Makalede Neler Var

 

Kombi kullanıcıları zamanla bazı aksaklıklar yaşayabilir. Kombide Alev İşareti olması  demek kombinin düzenli çalıştığını belirtir. Kombiniz düzenli bakım gerektiren ekipmanlardan biridir. Bu bakım ihmal edilirse arıza olasılığı artar. Bu durum özellikle kış aylarında meydana geldiğinde ev için büyük problemler yaratmaktadır.

Bu amaçla kazanın bakımını yaparak kombide alev işareti olması gerekir. Arızaları önlemek ve kazanın verimini artırmak için özen gösterilmelidir. Kullanıcılar genellikle Kombi alev sinyalinde aralıklı hatalar yaşarlar. Bu sorunun birkaç nedeni vardır ve bu adımları uyguladıktan sonra destek aramak akıllıca bir karardır. Sorunun ilk nedeni anakart, anakart iyonizasyon devresidir.

İçinde bazı hataların olması buna zemin hazırlıyor.

Diğer bir neden arızalı bir gaz valfidir. Diğer yandan cihaz iyonlaştırıcı alev oluşumunu algılamadığında bu sorun ortaya çıkabilir. kombide alev işareti çalışmıyor ise bu durumda, sorunu çözmek için kombinizin yetkili  teknik  servisi ile iletişime geçiniz.

Kombide Alev İşareti Ne Anlama Gelir

Kombide alev sembolü yok mu?  Kombide alev Sembol brülörde yandığında ekrana yansır. Yani alev oluşturulduğunda. kombide alev işareti çıkıyor ise kombi çalışmasında sorun olmadığı anlaşılır. Kombi her açıldığında ekranda belirir. Baktığınızda kombi durduysa muhtemelen ekranda görmemişsinizdir. .

Alev simgesi ekranda her göründüğünde cihaz yakıt tüketiyor demektir. Cihazda alev olduğu için yanma vardır. Yerdeki tüm hücreleri kullanabilirsiniz.

Eğer kombinizde yeterinde su yok ise alev işareti söner çünkü kombi çalışmaz. Kombinize gaz gelmez ise yine kombiniz de alev sembolü gösterilmez.

Kombi Suyu Isıtmıyor Ne Yapmalısınız

Kombide Alev Sembolü Nedir

Kombi normal ve düzenli çalıştığında dijital ekranda alev işareti olur. Bu durum kombinizin düzgün çalıştığını ifade eder.

kombinizde gaz gelmez ise alev işareti alamazsanız. kontrol etmek için ocaktaki alevi gördüğünüzde  yanıyor olmalıdır.

Kombide Alev İşareti Yanıp Sönüyor

Kombide Alev İşareti Yanıp Sönüyor

kombide alev işareti yanmıyor ise; kombinizde bir arızanın olduğunu anlaşılır. Kombi açılır, sonra tekrar kapanır. yıllık bakımları yapılmayan kombilerde yaşanan sorunlardan bir tanesidir.

Kombiniz bakımları yapılmadığında İyonlaştırıcı elektrotlar oksitlenebilir, kirlenmiş vb. olabilir. Kombinin (beynin) ana devre kartı veya elektronik kartı arızalı olabilir. Servis talebinde bulunmak için tek yapmanız gereken yetkili kombi servisi ile iletişime girilmesi gerekir.

Kombinin yeniden başlatmanız gerekir. Gaz vanasının açık olduğundan eminseniz, yapılacak bir sonraki şey yeniden başlatmaktır. Sıfırlama işlemi markaya, modele ve türe göre değişir. kombi göre sıfırlama işlemini uygulamalı ve bu uygulamayı birkaç kez tekrarlamalısınız.

Reset  işleminden sonra kombiniz düzelmiyor ise yetkili  servis departmanı ile iletişime geçmelisiniz.

Bosch Kombi Isıtmıyor Nedenleri Nelerdir

 

Çünkü kullanıcı olarak bir ateşleme sorunu oluştuğunda başka bir önlem veya müdahale yapamazsınız. Uzman müdahalesinin gerekli olduğunu unutmayın ve işi uzmanına bırakın. Bu durumda önce ocağınızın çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye çalışın, ocağınız çalışmıyorsa gaz probleminiz var demektir.

Kombide Alev İşareti Sürekli Çalışıyor

Kombide Alev İşareti Sürekli Çalışıyor ise kombiniz durmadan çalışır demektir. Yani kombi kapattınız fakat dijital ekranda alev işareti yanmaya devam ediyor ise kombinizde bir arıza olabilir.

yetkili  servis den destek talep ediniz. Burada dikkat edilecek husus markanızın yetkili servisi ile iletişime geçmektir.

Kapının dışındaki ana gaz hattındaki vanayı kontrol edin ve vana kapalıysa açın.  Kapı önündeki gaz vanasında conta varsa gazınız kesilmiştir ve herhangi bir nedenle kapalı ise faturanızı ödemenizi ödediniz mi ?

Kombi alev işareti yok ise Kapının dışındaki vana açık olduğu halde kombi çalışmıyor  evinizin gazında bir problem var veya yakınlarda gaz dağıtım firması tamirat yapıyor olabilir.   Bu konu ile ilgili bilgiler doğalgaz şirketlerinden de alınabilir. .Kapının dışındaki gaz vanası açık ve  kombi çalışmıyorsa kombinin yanındaki gaz vanası kapalı olabilir.

Gaz valfini kontrol etmeniz gerekiyor. Kapalıysa, açmanız gerekir.

Kombide Alev İşareti Çıkmıyor

Alev seviyesi sembolü Gaz kazanınızın verimli çalışmadığını gösteren uyarı işaretleri. Kombimin verimli çalışmadığını nasıl anlarım? Bunlar, kombinizin verimli çalışmadığının başlıca uyarı işaretleridir. Kombinin etrafında veya üzerinde siyah bir is var mı ? farklı sesler çıkıyor mu ? standart dışı durumlar var ise servis aramanız gerekir.

Sadece evinizi sıcak tutmak ve sürekli sıcak su sağlamak için değil, ailenizin güvenliği için de. kombi arızaları sadece can sıkıcı ve  aynı zamanda maliyetli de olabilir. Kombinizin yıllık bakımı, kombinizin güvenli ve iyi çalışır durumda kalmasına yardımcı olacaktır. Kombinizin servis işlemleri arasında sorun yaşadığına dair bazı işaretler vardır.

Kombide Alev İşareti Ne Demek

Kombi çalışıyor ve kombi yanındaki gaz vanası açık ise ,  ve dairenizde gaz varsa, son kullanıcı olarak siz  kombinizi yeniden başlatınız. Kombi sıfırlama uygulamanız, i markasına, modeline ve tipine göre değişir.

Kombinizde bir sıfırlama düğmesi varsa, sıfırlamanız gerekir.

Not: Sorun çözülmezse, yeniden başlatma işlemini birkaç kez daha tekrarlayabilirsiniz.

Kırmızı Işık neden Yanıp Sönüyor

Kombi kırmızı ışık, kombinin çalışma durumunu gösterir. Eğer kombi kırmızı ışık yanıp sönüyorsa, bu genellikle kombinin bir arızası olduğu anlamına gelir. Kombi kırmızı ışık yanıp sönmesinin nedenleri arasında şunlar sayılabilir:

Kombinin yakıt deposu boş olabilir. Kombi yakıt deposu boşsa, kırmızı ışık yanıp sönmeye başlar. Yakıt deposunu doldurmak kırmızı ışığın yanıp sönmesini durduracaktır.

Kombinin hava filtresi tıkanmış olabilir. Kombinin hava filtresi tıkanırsa, hava akışı azalır ve kombi çalışmaz veya düzgün çalışamaz. Kombinin hava filtresini temizlemek veya değiştirmek kırmızı ışığın yanıp sönmesini durduracaktır.

Kombinin su deposu dolu olabilir. Kombinin su deposu doluysa, su buharlaşır ve kombi çalışmaz veya düzgün çalışamaz. Kombinin su deposunu boşaltmak kırmızı ışığın yanıp sönmesini durduracaktır.

Kombinin elektrik bağlantıları bozulmuş olabilir. Kombinin elektrik bağlantıları bozulursa, kombi çalışmaz veya düzgün çalışamaz. Kombinin elektrik bağlantılarını kontrol etmek ve onarım yapmak kırmızı ışığın yanıp sönmesini durduracaktır.

Eğer kombi kırmızı ışık yanıp sönmeye devam ederse, bir teknik servis tarafından kombinin neden arızalı olduğu tespit edilip onarılması gerekebilir. Bu nedenle, kombi kırmızı ışık yanıp sönmeye devam ettiğinde bir teknik servise başvurmanız önerilir.

Kombide Alev İşareti anlamı nedir

Kombi Alev İşareti, genellikle kombi cihazında yüksek basınç veya ısının oluştuğunu gösterir.

Bu işaret, cihazın çalışması sırasında normalden daha yüksek bir basınç veya ısının oluştuğunu gösterir ve cihazın dikkatli bir şekilde izlenmesi ve gerektiğinde uygun bir müdahale yapılması gerektiğini bildirir.

Kombi Alev İşareti, cihazın çalışması sırasında güvenlik için önemlidir ve cihazın düzgün bir şekilde çalıştırılması için gereken önlemlerin alınması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Şerif ELMA dedi ki:

    Mrb.. Demirdöküm kombi de uzaktan kumanda ev içi cihazda RF 6001, ALEV bildirim ışığı çok geç sönütor.. sebebi ne olabilir…. dönerseniz sevinirim… tşk ederim.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.