G-HH501HMZHX

Kombiden Cızırtı Sesi Gelmesinin Nedenleri

 

Kombiden gelen kombiden cızırtı sesi gelmesi önemli  bir sorunun kaynağı olabilir. yeni nesil mutfak a takılan kombiler oldukça sessizdir. fakat standart bir kombi özellikle sessizliği hakim olduğu bir vakitte belirli oranda ses çıkarabilir.

petekleri ve banyo sıcak suyunu aktarırken ses olabilir. tesisatın eski olması veya peteklerde hafa olması kombiden değilde peteklerden veya tesisattan ses yapar kullanıcılar bu durumu kombi cızırtı sesi  olarak tanımlar.

Ancak bazı durumlarda kombiden gelen cızırtı sesi size kombinin bir kısmının arıza olduğunu hatırlatmalıdır. Kombi markanız ne ise markanızın yetkili servisi ile iletişime geçmeniz gerekir.

Son yıllarda yoğuşmalı kombi üretimine karar verildi. Bu kombine kazanlar daha az enerji kullanır ve daha fazla ısı emer. Kombine kazanın çalışma sistemi temelde aynıdır. Resimler, panolar veya arıza uyarı kodları farklı olsa da çalışma sistemi benzerdir. İstasyon vagonunuzda bir tıslama sesi duyuyorsanız, bunun nedeni şunlar olabilir:

Kombiden Neden Cızırtı Sesi Gelir

Kombi hışırtı sesi önemli bir sorunun habercisi olabilir. kombi kapatılıp markanızın yetkili servisinin müdahale etmesi gerekir.

kombiden cızırtı sesi gelmesi , cihazda suyun ısınmasından ( buhar dan ) kaynaklanır. Ses, su miktarının kontrol edilmesi  gerekebilir. bar basıncına bakınız. 1,5 bar normal olması gereken basınç ayarıdır.  kombi yıllık bakımları yapılmadığında tesisat da eski ise peteklerde hava yapar ve bu havanın peteklerden alınması gerekir.

 

Kalorifer Peteğinden Su Sesi Gelmesi (KESİN ÇÖZÜM)

bende bosch marka bir kombi var ve yıllık bakımlarını yetkili servise sonbahar ayları başında yaptıyorum. peteklerin içinden çıkan su çok kirli bu suyun değiştirilmesi ve kombi içinde oluşan tozun servis tarafından bakılması gerekir.

Kombiden Hışırtı Sesi Neden Gelir.

kombiden cızırtı sesi gelmesi gelmesi için  peteklerden gelen ses kombi arızası gibi görünür. kombi içindeki parçalar arızalı olabilir. yıllık bakımları kombi bakımları yetkili servise yapılmalıdır.

Pilot ışığı yandığında kazandan kazan arızası gibi bir ses duyulabilir.

kombinin içindeki parçalar arızalı olabilir. Yıllık bakım, kombi bakımı yetkili servis tarafından yapılmalıdır.

  • Kombi Pompa arızalı olabilir.
  • Kombi Fan motoru arızalı olabilir.
  • Üç yollu vana arızalıdır.
  • kombi genel sorunları
  • Kombi  baca  tıkalı olabilir.

yıllık bakımların  kontrolü ve temizliği yetkili servis tarafından yapılması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.