G-HH501HMZHX

Bosch Kombi 70 Arızası

Makalede Neler Var

 

Benim de evimde bosh clas 2000 marka bir kombi var.  Bosch Kombi 70 Arızası ile karşılaşmasam  bosch 70 hatasının neden kaynakladığını ve çözüm önerilerinin konu devamında sizle paylaşacağım.

kombi ön panelinde yer alan led ışığının yanıp yanıp sönmesi neticesinde kombinizde bir arızanın oluştuğunu anlaşılır. atık gaz sıcaklığının yoğun olması veya atık gaz sıcaklık ölçen cihazın işlevini yitirmesi neticesinde BOSCH 70 hatası yaşanır.

Kullanıcı olarak sizin yapabileceğiniz tek şey kombinizi resetlemenizdir. Kombinizi yeniden başlattınız ve hayla kombiniz hata vermeye devam ediyor ise Yetkili servis çağırmanız gerekecektir.

Bosch Kombi 70 Arızası nedir?

Bosh kombi 70 arızası için bacadan çıkan gazın sıcaklığını ölçen cihazın arızalanmış olması en önemli nedenlerinden biridir.

bosch kombi 70 hatasında  sizin  yapabilecekleriniz.

Baca göz ile kontrol edilmelidir.  Baca tıkalı olabilir. baca boruları yerinden oynamış olabilir. Kontrol ediniz.

Not: yerinden oynamış bir baca veya kırık bir baca borusunun tamiri servis tarafından yapılmalıdır. Merdiven çıktığınızda kaza yaşayabilirsiniz.

 

Yetkili servis kontrol edeceği durumlar

Fan motoru arızası, prosestat arızalı olması , ana kartın arızalı olması Bu 3 parçadan biri ve birden fazlası arızalı olabilir. Bosch kombi 70 arızasının çözümü için servis çağırdığınızda servis kombi içinden bir parçanın değişimi gerekliliği söylüyor ise o değişen parçanın belli  bir süre garanti kapsamında olduğunu biliyor muydunuz ?

Bosch Kombi 70  Hatası Çözümü

70 LED Bosch kombi arızalarından biridir. Ciddi bir sorunun habercisi olabilir. Bu sebeple kombi çalışmaz ve arızanın giderilmesi gerekir. Kombi ilk çalışma sırasında bu arıza ( 70 led ) yaşıyorsanız. kombi içinde bulunan prosestat arızası olabilir. Yetkili servisin müdahale etmesi gerekir.

kombi hiç çalışmıyor ise atık gaz sıcaklığını ölçen sensörün arızalı olma ihtimali vardır. Yine teknik servisin çözebileceği bir durumdur.

bosch kombi 70 arızasının nasıl çözerim.

kombi üzerinden dışarıya doğru bir boru ile atık gazlar dışarı atılır. Bu borunun herhangi bir neden den dolayı tıkalı olma ihtimali vardır. Kontrol ediniz. Müdahale etmeyin servis ile iletişime geçiniz.

borunun rüzgardan veya herhangi bir neden dolayı mevcut yerinden çıkması söz konusu mudur ? kontrol ediniz fakat servis çağırın kombinizin bakımlarının her yıl yaptırırsanız zaten bu tarz sorunlar ile karşılaşmadan çözüleceğini düşünüyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.