Bosh kombi ayarı

 

Yaz- kış aylarında Bosh kombi ayarı düzenli yapılmaması halinde aşırı enerji kaybı, fatura tutarlarının yüksek kalması , ısı ve su ayarlarının dengeli olmaması gibi birçok sorunları da beraberinde getirir.

Sizlere tavsiyemiz kombi ve petek ayarlarınızı yaptırmadan kombinizi sunuyoruz açmayınız. Açmanız halinde yüksek tutarda fatura ödemek gerekiyor. Kombi ayarlama işlemi çok basit ve kolay olduğu için bir başkasına veya teknik servis gerekmeden bizzat kendinizde yapabilirsiniz.

 Yaz- kış aylarında Bosh kombi ayarı düzenli yapılmaması halinde aşırı enerji kaybı, fatura tutarlarının yüksek kalması , ısı ve su ayarlarının dengeli olmaması gibi birçok sorunları da beraberinde getirir.

Bosh Kombi Ayarı  Kış ayları için 『☃』

  • Kullanmış olduğunuz Bosh kombi ayarı kış moduna alarak çalıştırmak kombinin ön panelinde bulunan ayar düğmesini açınız ve 65 dereceye getirerek o ayarda tutunuz.
  • Evinizde oda termostatını da 23 dereceye ayarlayınız.
  • Daha sonra kullanım suyu ayar düğmesini 50 dereceye getiriniz.
  • Kaloriferi kapatmak için ise yaz ayar düğmesini konumuna yani kar görseline getiriniz.
  • Sıcak su ayarı sağda bulunan çeşme işareti sıcak su düğmesi ile 40 – 60 derece ayarlanmaktadır.
  • Ayarlanmış olan sıcak kullanım suyu sıcaklığı göstermemektedir.
  • Fakat, kullanım suyu talebi olması durumunda, dijital kullanım ondalık kısım yanıp söner ve o anki kullanım suyu sıcaklık değeri ekranında gelir.
 
444 6 333 no’lu Bosch Çağrı Merkezi’ni arayarak Yetkili Servis randevusu alabilirsiniz.

Her mevsim öncesi kombinizin ayarlarını kontrol ederek ısı testini yapmayı unutmayınız. Isı testi yapılmayan kombilerde yazın veya kışın kullanmaya başladığınızda bir takım problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Öncesinde yapılmayan ısı testleri hata vermesi durumunda önceden tespit ederek arızayı en kısa sürede Bosch Kombi Yetkili Servisinden destek alarak çözmeniz daha uygun olacaktır.

Bosh kombi dikkat edilecekler

”Ekran yanıp sönmesi halinde cihazın kullanım suyu devresinde olduğunu gösterir. Kalorifer peteklerinin devreye alınması ve ısı ayarlarının yapılması işlemi ise , ısıtma devresinde kalorifer petek sıcaklık ayarı kalorifer gidiş suyu sıcaklığını sağlamak için soldaki düğmeyi 50 veya 60 derece arasında ayarlamak için sağa doğru çevirerek peteklere ısı gitmesini sağlamış olursunuz”

 

Evinizde veya iş yerinizde bulunan kombi peteklerinin kontrol edilerek test edildikten sonra çıkan sorunları en kısa sürede teknik ekibimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

Kombinizin yaz ayları için sadece sıcak su kullanımı için kombinizin ana şalterini açık bırakınız. Kalorifer, tesisatı sıcaklık ayar düğmesini soldaki düğmeyi tam sola çevirerek yaz konumunda minimum seviyeye getiriniz.Bu şekilde pompa ve kalorifer sistemi devre dışı kalacaktır.Kullanım suyu beslemesi, program saati ve termostatın gerilim beslemesi devam edecektir.

Havalar soğudu bosh kombi ayarlarını kış mevsimine göre ayarlamanız ve mümkün olduğu kadar tasarruf sağlamanız aile bütçenizi doğrudan etkilemektedir. Yapılan genel bir araştırmada kombinin ayarlarını doğru yapılır ise ekonomik olarak % 10 kadar bir tasarruf sağlanabileceğidir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.