G-HH501HMZHX

Bosh Kombi Ayarı

Makalede Neler Var

 

Yaz- kış aylarında Bosh kombi ayarı düzenli yapılmaması halinde aşırı enerji kaybı, fatura tutarlarının yüksek kalması , ısı ve su ayarlarının dengeli olmaması gibi birçok sorunları da beraberinde getirir.

Sizlere tavsiyemiz kombi ve petek ayarlarınızı yaptırmadan kombinizi sunuyoruz açmayınız. Açmanız halinde yüksek tutarda fatura ödemek gerekiyor. Kombi ayarlama işlemi çok basit ve kolay olduğu için bir başkasına veya teknik servis gerekmeden bizzat kendinizde yapabilirsiniz.

Bosch Kombide Sıcaklık ayarları nasıl yapılır? Bosch marka kombi cihazlar evlerde genellikle ısınma ve sıcak su amaçlı kullanılmaktadır. Kombi ünitesinin sıcaklık ayarlarını yapmanızı sağlayan bir termostat bulunmaktadır. Bu termostat genellikle kazanın panelinde bulunur ve ünitenin sıcaklık ayarını yapmanızı sağlar.

Aşağıdaki adımları izleyerek birleşik bir aygıtın sıcaklık ayarlarını değiştirebilirsiniz:

 1. Birleşik ünite için termostatı bulun ve panelini açın.
 2. Termostatın ekranına bakarak mevcut sıcaklık ayarını kontrol edin.
 3. Sıcaklık ayarını değiştirmek için termostatın “arttırma” ve “azaltma” düğmelerini kullanın.
 4. Ayarları yaptıktan sonra termostatı kapatınız ve cihaz panelini kapatınız.
 5. Kazanın sıcaklık ayarının değiştirildiğinden emin olmak için evinizdeki sıcaklığı kontrol edin.

Not: Kombine edilen cihazın kullanım kılavuzunu okuyarak daha fazla detaya ulaşabilirsiniz. Ayrıca cihazınızın sıcaklığını ayarlarken dikkatli olun ve cihazın kullanım kılavuzuna uyun.

Yaz Ayları Bosch Kombide Nasıl Olmalıdır?

Aşağıdaki adımları uygulayarak Bosch kombinizi yaza uygun hale getirebilirsiniz:

Kombinin üstündeki kontrol panelini bulun ve “Program” düğmesine basın.

Kombine ekranda mevcut programları gösteren bir menü belirecektir. Programı değiştirmek için “Program Değiştir” düğmesine basın. Tüm program seçenekleri kombi ekranında görüntülenecektir. Bu seçeneklerden yaz için en uygun olanı seçin. 

Örneğin, yüksek nemli çamaşırları yıkamak için “Yüksek Nem” programı kullanılabilir.

Bir program seçtikten sonra kombi ekranındaki “Başlat” tuşuna basarak çamaşırları yıkamaya başlayın.

Not: Kombi kullanım kılavuzunuzda yaz ayları için özel bir program seçeneği yoksa daha düşük nemli bir program seçebilirsiniz. Bu, çamaşırların daha kolay kurumasını sağlar.

 Yaz- kış aylarında Bosh kombi ayarı düzenli yapılmaması halinde aşırı enerji kaybı, fatura tutarlarının yüksek kalması , ısı ve su ayarlarının dengeli olmaması gibi birçok sorunları da beraberinde getirir.

Bosh Kombi Ayarı  Kış ayları için 『☃』

 • Kullanmış olduğunuz Bosh kombi ayarı kış moduna alarak çalıştırmak kombinin ön panelinde bulunan ayar düğmesini açınız ve 65 dereceye getirerek o ayarda tutunuz.
 • Evinizde oda termostatını da 23 dereceye ayarlayınız.
 • Daha sonra kullanım suyu ayar düğmesini 50 dereceye getiriniz.
 • Kaloriferi kapatmak için ise yaz ayar düğmesini konumuna yani kar görseline getiriniz.
 • Sıcak su ayarı sağda bulunan çeşme işareti sıcak su düğmesi ile 40 – 60 derece ayarlanmaktadır.
 • Ayarlanmış olan sıcak kullanım suyu sıcaklığı göstermemektedir.
 • Fakat, kullanım suyu talebi olması durumunda, dijital kullanım ondalık kısım yanıp söner ve o anki kullanım suyu sıcaklık değeri ekranında gelir.
 
444 6 333 no’lu Bosch Çağrı Merkezi’ni arayarak Yetkili Servis randevusu alabilirsiniz.

Her mevsim öncesi kombinizin ayarlarını kontrol ederek ısı testini yapmayı unutmayınız. Isı testi yapılmayan kombilerde yazın veya kışın kullanmaya başladığınızda bir takım problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Öncesinde yapılmayan ısı testleri hata vermesi durumunda önceden tespit ederek arızayı en kısa sürede Bosch Kombi Yetkili Servisinden destek alarak çözmeniz daha uygun olacaktır.

Bosch Kombi Derecesi Kaç Olmalı

kombinizin ısı değerleri için bazı sorulara cevap bulmamız gerekiyor

 • Evinizde ısı izolasyonu var mı?
 • Komşularınız sizin gibi kombisini açıyor mu?
 • Pencerelerin altından soğuk geliyor mu?
 • Evinizde kullanılan petekler odanıza göre seçildi mi?

İzmir, antalya gibi iklim şartlarında 45 derece sıcaklık yeterli gibi görülsede iklimin daha soğuk geçtiği yerlerde kombi ısı değerlerini arttırılmalıdır.

”Ekran yanıp sönmesi halinde cihazın kullanım suyu devresinde olduğunu gösterir. Kalorifer peteklerinin devreye alınması ve ısı ayarlarının yapılması işlemi ise , ısıtma devresinde kalorifer petek sıcaklık ayarı kalorifer gidiş suyu sıcaklığını sağlamak için soldaki düğmeyi 50 veya 60 derece arasında ayarlamak için sağa doğru çevirerek peteklere ısı gitmesini sağlamış olursunuz”

 

Bosh kombi dikkat edilecekler / bosch kombi ayarı nasıl yapılır

Evinizde veya iş yerinizde bulunan kombi peteklerinin kontrol edilerek test edildikten sonra çıkan sorunları en kısa sürede teknik ekibimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

Kombinizin yaz ayları için sadece sıcak su kullanımı için kombinizin ana şalterini açık bırakınız.

Kalorifer, tesisatı sıcaklık ayar düğmesini soldaki düğmeyi tam sola çevirerek yaz konumunda minimum seviyeye getiriniz. Bu şekilde pompa ve kalorifer sistemi devre dışı kalacaktır. Kullanım suyu beslemesi, program saati ve termostatın gerilim beslemesi devam edecektir.

Kullanım Suyu Sıcaklığı Bosch Kombi Ayarları

Bir Bosch kombi cihazında sıcak su sıcaklığını ayarlamak için cihazın kontrol panelindeki ayar düğmelerini kullanabilirsiniz. Bu ayar düğmeleri genellikle “sıcaklık” veya “ısı” olarak adlandırılır. Öncelikle, cihazın kontrol paneline erişiminizin olması gerekir. 

Bu paneli cihazın önünde veya arkasında bulabilirsiniz. Kontrol paneline giriş yaptıktan sonra sıcaklık ayar butonuna basarak sıcak su sıcaklığını istediğiniz dereceye ayarlayabilirsiniz. Bosch kombi cihazında sıcak su sıcaklığını ayarlarken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. 

Örneğin, sıcak su sıcaklığının çok yüksek ayarlanması, cihazın enerji tasarrufu yapmasını engelleyebilir veya su tasarrufuna yardımcı olmayabilir. 

Ayrıca, sıcak su sıcaklığının çok düşük ayarlanması suyun ısıtılması sürecinde yeterli ısıyı sağlayamayabilir ve bu da suyun yetersiz ısınmasına neden olabilir. Bu sebeplerden dolayı Bosch kombi cihazlarında sıcak su sıcaklığının doğru ayarlanması çok önemlidir.

Bosch Kombi Ayarı Nasıl Yapılır ?

Bosch kombi ayarı nasıl yapılır ? En çok merak edilen hususları konunun devamında sizlerle paylaşılacaktır.

Bosch Kombi Resetleme : Reset işlemi için kombinizin bir hata vermesi beklenir. Bazı hatalar kombinizi 1 kez resetlerseniz ve sorun giderilir. Reset işlemi için yapmanız gereken Kombinin ön panelindeki ” tekrar başlatma” reset düğmesine basmanızdır.

Bosch kombi kullanım Kılavuzu : Kombiniz yeni aldıysanız garanti belgeleri ve kullanım kılavuzu kombinin içinde gelecektir. Belki kombinizin kullanım kılavuzunu kaybetmiş olabilirsiniz. Size tavsiyem kombinizin modeline göre bosch internet sitesinden bakmanızdır.

Havalar soğudu bosh kombi ayarlarını kış mevsimine göre ayarlamanız ve mümkün olduğu kadar tasarruf sağlamanız aile bütçenizi doğrudan etkilemektedir. Yapılan genel bir araştırmada kombinin ayarlarını doğru yapılır ise ekonomik olarak % 10 kadar bir tasarruf sağlanabileceğidir

bosch kombi servisi yazımızdan Yetkili servis numarasını öğrenebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=LGQtDi3RK4k

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.