G-HH501HMZHX

Bosch Yoğuşmalı Kombi

Makalede Neler Var

 

kombinin öncü kuruluşu olan bosch kombi 1895 yılında kurulumunu Almanya’da yapmış ve dünya genelinde kendini ıspatlamış ısı dönüştürücü cihazları ile dünya markası olmuştur. Bosch Yoğuşmalı Kombi teknoloji sayesinde bacadan kaçan ısıyı tekrar kombi içinden peteklere göndererek Bosch marka kombinin enerji tasarrufunu %109 çıkarmaktadır. 

Cihazının sistem olarak kısaca atıl enerjiyi geri dönüşüm yapmakta bu durum da tasarruf etmenizi ve çevreyi faydalı kombi modeli seçtiğinizi ifade ediyor. Bosch yoğuşmalı kombi modelleri ve açıklamaları;

Teknoloji ve Konfor Condens 2500 W 24kW

2500 W kombi Genel Açıklama

Bosch condense 2500 güvenilir ve verimli bir şekilde evinize ısıtma ve sıcak kullanım suyu sunarken yoğuşma teknolojisi ile önemli miktarda enerji tasarrufu yapmanızı da yardımcı oluyor. Yoğuşma teknolojisi ile ısı enerjisini geri kazanmanın son derece ekonomik bir yoludur.

Bosch Yoğuşmalı Kombi nasıl yapılmaldıır

Doğalgazın yanması sırasında açığa çıkan atık baca gazı içerisindeki su buharı enerjisinin geri kazanılarak kullanılması ilkesine dayanır.

Bosch condense 2500 yer den tasarruf sağlayan kompakt boyutları şık tasarımı Musluğu her açtığınızda sabit sıcaklıktaki kullanım suyu konforu ve Bosch kalitesi ile uzun yıllar güvenle kullanıcı dostu Led aydınlatmalı LCD ekranlı 2500 kullanmak çok kolay yetkili servis tarafından çalıştırılması yapıldıktan sonra, kombinizin ön yüzeyindeki  gösterge ve tuşlarla kombinizi kolaylıkla kullanabilir. İhtiyacınıza göre istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz

önce kombinin fiziksel özellikleri ile başlayalım 81,5 cm yüksekliğinde ve 54 cm genişliğinde ve 30 cm derinliğinde fiziksel özelliklerle başlayalım. Bosch kombi 2500, gerçekten kompakt Boyutlar olduğunu gözlemleniyor.
kombinin basınç ayarı, kullanılacak düğmeleri ve dijital ekranları kombinin ön tarafta konumlandırılmış olduğunu 24 Kw özellikleri 8 litre genleşme tankı su kapasitesi sahip bir kombidir.

Aynı performansa sahip rakip kombilerin göstergeleri kombinin altında yer almaktadır. bu durumda kullanıcıları zorlamaktadır. klasik kombilerden çok daha az tüketmek anlamına gelir. Bosch kombi 2500 kombinin çalışmasındaki 36 desibel gibi sessizce çalışıyor oluşu bence güzel bir özelliktir.

Bosch condense 2500  Açma ve Kapama Fonksiyonu

Cihazınızın açma ve kapama işlemlerini : açma işlemi yaptığınızda ekranda Isıtma Sistemi sıcaklığını kapama işlemi yaptığınızda ise ekranda sadece cihazın bekleme durumunda olduğunu gösteren uyarı işaretini görmeniz gerekiyor.

Bosch condense 2500 ısıtma suyu sıcaklığının ayarlanması

Isıtma suyu sıcaklığının ayarlanması Durumunda olduğunu gösteren uyarı işareti ısıtma suyu sıcaklığının ayarlanması radyatörlerin giden suyun sıcaklığı 30 derece ile 82 derece arasında ayarlayabilirsiniz. Ayarlamak için önce tuşa basın ekrandaki çerçeve içinde yanıp sönen radyatör işaretini gördükten sonra ayarlanmış olan maksimum giriş suyu sıcaklığı gösterilir. Artı eksi işareti istediğiniz.

Maximum derecesini ayarlayayım daha sonra ekranda parantez işaretli görene kadar okey tuşuna basılı tutun,  radyatörlere giden ısıtma suyu ayarınızı yapmış olduğunuz ekranda güncel ısıtma suyu sıcaklığı gösterir.

✔ Yetkili Servis – Bosch Kombi İletişim Numarası
 ☏ 444 6 333
Bosch Yoğuşmalı Kombi
Bosch Yoğuşmalı Kombi hakkında bilgi edinmeniz için yazılan konunun resmidir

Bosch condense 2500 Kombi ısıtma işlemi yaparken tekrar radyatör ve alev işareti suyu sıcaklığının ayarlanması

ihtiyacınıza göre kullanım suyu sıcaklığını derece ile 60 derece arasında ayarlayabilirsiniz önce mod tuşuna bir kez basın sonra artı işareti düğmeye basın işareti çerçeve içinde görününce ok tuşuna basın ekranda ayarlanmış olan kullanım suyu sıcaklığı gösterilir eksi işaretinin olduğu düğmeleri kullanarak istediğiniz kullanım suyu derecesini parantez işareti ne kadar kullanım suyu ekranda güncel gibi suyu sıcaklığı gösterir.

Bosch condense 2500 Yaz mevsiminde kullanımı

Yaz aylarında radyatörlerin giden suyu ısınmasına ihtiyacınız olmayacaktır. Kombi bunun için önce ekrandaki çerçeve içinde yanıp sönen radyatör işaretini gördükten sonra okey tuşuna basın ekranda iki nokta işaretinin görene kadar eksi tuşuna basınız.

 Daha sonra ekranda parantez işaretinin görene kadar okey tuşuna basılı tutun ekranda sürekli olarak çerçeve içerisinde üzerinde çizgi olan radyatör işareti tuşuna basın, şimdi daha sonra sürekli Donma koruma normal koruma fonksiyonu ısıtma tesisatındaki suyun donarak kombiye zarar vermesini engellemek amacıyla çalışan bir koruma fonksiyonudur.

Aktif olabilmesi için ne olması gerekir şarjının dolması engellenmektedir

Teknik Özellikleri

 • Yoğuşma teknoloji sayesinde yüksek verim
 • 24kv su ısıtma ile kaliteli çözümler sunar
 • Soğuk havalarda suyun donmasını engelleyici teknoloji
 • Bakım ve onarım için kombinin ön kısmı demonte dir.
 • Bosch tüm kombi modellerinde mevcut olan elektronik kontrol ünitesi
 • Kalite 3 yıldız kullanım suyu konforu
 • Kombi iç ısıtma blokları alüminyum-silisyum alaşımı döküm kullanılmıştır
 • Bus teknoloji ile iki tarafı iletişim
 


Dilersenizyukarıdaki  Youtube videosu seyredebilirsiniz

Condesn 2400 W kombi kullanım avantajları

 • Cihazın kullanım sessizdir titreşim yapmaz
 • Kompak dizaynı sayesinde küçük tasarım az yer kaplar
 • Üç yıldız su ısıtma konforu
 • Montaj kolaylığı ( sökmek veya takmak basite indirgenmiştir)
 • Kombi üzerindeki Dijital ekran kolay kullanım özelliği
 • Az enerji harcaması ve yüksek verim özelliği
 • Düşük emisyon oranlı ile çevre dostu
 • Yoğuşma teknoloji ile %109 verim avantajı
 • Arızalan kombinin hangi tip arızaya sahip olduğunu gösteren led ekran
 • Oda modilasyon sistemleri ile entegre çalışma özelliği

Condesn 2400 W kombi genel açıklama

Garanti kapsamındaki bosch kombiniz 6 ay içinde ek garanti yaptırarak ( 1 yıl 2 yıl veya 3 yıla kadar ) yılda bir bakım masraflarını ücretsiz yaptırabilirsiniz.  ( her yıl farklılık gösterebilir eyer ki ek garanti yaptıracaksanız kombiniz kurmaya gelen bosch teknik servis elemanına ek garanti kağıtlarını getirmeleri ve gerekli açıklamaları yapmalarını isteyebilirsiniz )

Ayrıca 6 ay içinde her hangi bir zamanda evinize gelip kombinizin ek garanti kapsamına girmesini sağlayabilirsiniz. Kombi modülasyon sistemleri kullanırsanız. teknik servis veya mühendislik firmasında bilgi edinin ısının eşit dağılımını sağlanıyor.

kombinin yoğuşma özelliği sayesinde en az % 15 yüksek verim elde edebilirsiniz, her hangi bir sorunda yapılması gereken en önemli şeyin yetkili servise telefon  veya mail olarak ulaşıp sorununuz çözülebilir.

Bosch Yoğuşmalı Kombi Teknoloji ve Konfor Condens 2000 W 24kW

Teknik Özellikleri

a) Open therm ile oda kumandasına entegre edilebiliyor
b) Dijital ekran pratik kullanımı
c) 4 yıldız ısıtma verimi
d) Kombi gücü 24 KW dir.

Condesn 2000 W kombi kullanım avantajları

 • Kombi verimi % 103 dür.
 • Emniyetli sistemi kombi üzerinde tuş kilidi bulunması
 • Kombinin sessiz çalışması
 • Sıcak su kullanımı 11.4 lt/dak. dır.
 • Donmaya karşı otomatik olarak önlem alır.
 • Pompa blokaj koruması
 • Yüksek verim için fan modülasyonu vardır.
 • Arızalan kombinin arıza kodunu gösteren dijital ekran
 • Aç / kapa modülasyonlu oda kumandası ile entegre edilebiliyor.

Condesn 2000 W kombi genel açıklama

Condesn 2000 W Yoğuşmalı Hermetik kombi evinizi ve iş yerinizi sıcak su ve ısıtma gereksinimlerinizi yakıt sarfiyatını önleyici teknolojinin son ürünlerini Türkiye pazarında kullanmaktadır. Üretim fabrikası Manisa’da dır.

Doğalgaz’ın Türkiye dışından ithal edildiğini bireysel değil fakat bir bütün olarak bakıldığında yüzdelik karların ülkemizin kalkınmasına vesile olduğunun bilincinde bir toplum yakıt tasarrufuna önem veren kombilerin seçilmesi için kombi modellerini sizlere tanıtıyorum.

kombi diğer ısınma yöntemleri değerlendirme temiz ve daha tasarruflu bir ısınma yöntemidir. Klasik ısı üreten sistemler çevreyi de kirletmektedir. Bosch yoğuşmalı kombi si Condesn 2000 w tercih edilmesinde başka faktörler ise az Doğalgaz ile çok daha fazla verim ilkesini benimseyen modelerin tasarruflu oluşudur.

Teknoloji ve Konfor Comfort Condens 30/35 kW

Teknik Özellikleri

 • Diğer kombi modellerin ayıran en önemli özellik 30 kv veya 35 Kw kullanılması
 • Alüminyum -silisyum dökümlü ısı blokları
 • 3 yıldız su konforu
 • Dijital ekran sayesinde hataların tespiti ve sıcaklık gösterimi

Comfort Condens 30/35 kW kombi kullanım avantajları

 • Kombinin sessiz çalışma özelliği
 • Ön karışım brülör ve fan ile ısıyı yüksek verim kullanım
 • Emniyet için tuş kilidi olması
 • Eco/konfor ilave sıcak su kullanımı

Sonuç: İstediğiniz kombi modelini kafanızda belirlemeniz önem arz etmektedir. Fakat evinizin konumu, izolasyon durumu ve büyüklüğü kullanılan kombinin kazan durumunu ve yapısını belirlemektedir. En doğru tercih bosch teknik servis elemanlarının evinizi davet edip doğru bir şekilde analiz edildikten sonra sizi yönlendirmeleridir

Bosch Yoğuşmalı Kombi Bakamı Nasıl Yapılır

Isınma ve ısıtılmış su için su ısıtıcısı kullanıyoruz. Açıkçası bizler proficiently çalışmak için su ısıtıcısı gerekir. Daha sonra, maliyetlerimizin azalacağını ve karın bu aynı hatlar boyunca artacağını biliyoruz. Bu vaziyet özellikle toplama kombi su ısıtıcısı kullanan kişiler için daha iyi bilinir. Bu kombi su ısıtıcısı öteki kombi türleri ile karşıtlık en yüksek yeterlilik verir ve aynı anda kadar %30 nispetında biriki fonları genişletir beri.

Bu vaziyet olsa da, toplama kombi su ısıtıcısı özel bir hayal kırıklığı ile karşılaşırsa veya bir bölüm düz düşerse, gider geleneksel kombi kazanlardan daha yüksektir. Bu evaporatörün özel parçaları giderek daha pahalı olduğu için. Açık olması icap ettiği gibi, ısıtıcı bakım toplama bu nedenlerden her biri için önemli ölçüde giderek önemli olduğu ortaya çıkıyor.

Su ısıtıcı sıcaklıknın dökülme şansı kontrol edilir

Kombi tozu temizlenmelidir

Gaz modifikasyonu kontrol edilir ve yönetilir

Isınma testü yapılır, yüksek sıcaklık su kabulleri bir göz atın

Gaz kesme modülü kontrol edilmelidir

Elektronik parçalar kontrol edilir

Kanal temizlendi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  Yorum Yaz

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.