Bosch Kombi Petekleri Isıtmıyor Çözüm Önerileri Nelerdir

 

Bosch kombi petekleri ısıtmıyor çözüm önerileri nelerdir, Bir den fazla çözüm önerisini sizle paylaşacağım. Kombilerin yılda bir kez yapıması gereken bakım işleri aksatıldığında peteklerin ısınmama sorunu oluşmuş olabilir. kombi ile tesisatın içinde su akışı sağlayarak ısınmayı gerçekleştirir. Zamanla kombi tesisatının içinde dolaşan su, peteklerin başta olmak üzere tesiastın içinde tortu oluşmasına neden olur. Bu durum su akışının sağlıklı bir şekilde dolaşamamasına neden olur. Kombinin hemen altında bulunan suyun içindeki partekürleri tutmaya yarayan filtre Kombi Bakımı yaptırmadığınız için filtreyi tıkar. Bu durum bosch kombi petekleri ısınmamasını neden olur.

Peteklerin içinde oluşan hava kombinin üst kısmının ısınmasını peteğin özellikle alt kısmının ısınmasını engelleyebilir. çözüm olarak peteklerin hava alma yerinden havası alınabilir.

Petekler ısınmıyor ise belkide peteklerin vanaları kapatılmış olabilir. Yapılması gereken kombinin altında bulunan vanının kontrol edilmesini tavsiye ediyoruz.

Kombinizin kışın kış modu’na alınması yazın ise yaz modu na alınması gerekir konuyu birazdaha detaylandırmak gerekir ise;

☼ Kombi yaz modu : Kombinin yaz aylarında sadece banyo suyunu ısıtmasına peteklerin ısınmasının iptal edilmesi gerekeri
☃ Kombi kış Modu: Kış aylarında banyo suyu hariç peteklerinde ısıtılabilmesi için kış moduna bosch marka kombinizi almanız gerekir.

Bosch Kombi Petekleri Isıtmıyor Çözüm Önerileri Nelerdir nasıl yapılır

 

bosch kombi petekleri ısıtmıyor çözüm önerileri nelerdir

Yukarıda bahsettiğim çözüm önerileri denedğiniz halde hayla petekler ısınmıyor ise kombi servisi müdahalesi gerekebilir. kesin çözüm Yetkili Bosch kombi servisinin iletişime geçilmesidir.

Radyatör ( peteklerin ) su akışı tıkalı olabilir ; Uzun yıllar boyu kombi tesisatınından kaynaklı oluşan bir sorundur. sık sık raslanılan ve br den fazla çözüm bulunabilecek bir durumdur. Yıllar geçtikçe tesisatta dolaşan su resmen balık kıvamında olur. Bunun çözümü için yıllık bakımlarının kombinizin yaptırmanızdır. sadece suyun değiştirilmesi değil, ayrıca kombinin filitrelerinin temizlenmesi, su devir daim pompasının kontrol edilmesi gibi bir çok bakım işleminin yapılması ile sorunu çözümlemiş olursunuz.

Yukarıda bahsedilen konular haricinde Bosch kombi ye sahip kişilerin dikkat etmesi gereken kombiden kaynaklı problemleri sıralamak gerekir ise; Kombinizdeki Havalandırma bacasının temizlenmesi ve filitrelerin kirli olması da aynı şekilde peteklerin ısınmasının engelleyebilir.

bakım yaptırmanız kombinizin verimli çalışmasını sağlayacaktır. ileride çok daha büyük arızaların önüne geçebilmek için baca temizliğinin yılda en az 1 kez yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Bosch Kombi Petekler Isınmıyor

kendinizce çözümler arıyorsunuz o kadar uğraştığınız halde ” bosch kombi petekler ısınmıyor ” ise belkide yıllık bakımlarını yaptırmanız gerekiyor olabilir.

bosch kombi yetkili servisin yapacağı yıllık bakım sıralamak gerekir ise;

  • Servis kombinizi kapatır.
  • Kombinizin altında bulunan su vanaları kapatılır.
  • Tesasatın içindeki su tahliye edilir.
  • Kombinin altında bulunan filitreler yerinde sökülür temizlenir
  • Temizlenen filitreler yerine takılmadan önce takılacak yer de temizlenir.
  • Kombi ön panel açılır ve parçalar temizlenir tozlar süpürge ile alınır.
  • Kombinin filitreleri takılır, su vanaları ve açılır ( kombi çalışı hale tekrardan getirilir ) gerekiyor.
  • Gerekiyor ise değişmesi muhtemel parçalar müşteriye bildirilir ve onay gelir ise parça değişimi veya tamiratı yapılır.
  • Kombi se su basılır kombi bar basıncı 1,5 ile 2 bar arasına alınır.
  • Müşteriye çalışır halde teslim edilir.

sıralama doğru olsa da yapılan işlerin çok daha ayrıntısı vardır. özellikle yetkili servis çağılarak bakım ve tamirat işlerinin yaptırmanızı tavsiye ederiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.