G-HH501HMZHX

Bosch Kombi Petekleri Isıtmıyor Çözüm Önerileri Nelerdir

 
Bosch Kombi Petekleri Isıtmıyor Çözüm Önerileri Nelerdir. Bir den fazla çözüm önerisini sizle paylaşacağım. Kombilerin yılda bir kez yapılması gereken bakım işleri aksatıldığında peteklerin ısınmama sorunu oluşur.
 
Kombi ile tesisatın içinde su akışı sağlayarak ısınmayı gerçekleştirir. Zamanla kombi tesisatının içinde dolaşan su, peteklerin başta olmak üzere tesisatın içinde tortu oluşmasına neden olur. Bu durum su akışının sağlıklı bir şekilde dolaşamamasına neden olur.
Kombinin hemen altında bulunan suyun içindeki partekürleri tutmaya yarayan filtre vardır. Kombi Bakımı yaptırmadığınız için filtreyi tıkar. Bu durum bosch kombi petekleri ısınmamasını neden olur.
 
Peteklerin içinde oluşan hava kombinin üst kısmının ısınmasını peteğin özellikle alt kısmının ısınmasını engelleyebilir. çözüm olarak peteklerin hava alma yerinden havası alınabilir.
 
Petekler ısınmıyor ise beklide peteklerin vanaları kapatılmış olabilir. Yapılması gereken kombinin altında bulunan vananın kontrol edilmesini tavsiye ediyoruz.
 
Kombinizin kışın kış modu’na alınması yazın ise yaz modu na alınması gerekir konuyu biraz daha detaylandırmak gerekir ise;
 

Kombi yaz modu : Kombinin yaz aylarında sadece banyo suyunu ısıtması gerekir. Peteklerin ısınmasının iptal edilmesi gerekir.

Kombi kış Modu: Kış aylarında banyo suyu hariç peteklerinde ısıtmak gerekir. Kış moduna bosch marka kombinizi almanız gerekir.

Bosch Kombi Petekleri Isıtmıyor Çözüm Önerileri Nelerdir nasıl yapılır

bosch kombi sıcak su ısıtmıyor – Bosch Kombi Petekleri Isıtmıyor Çözüm Önerileri Nelerdir

bosch kombi sıcak su ısıtmıyor

Yukarıda bahsettiğim çözüm önerileri denediğiniz halde hayla petekler ısınmıyor ise kombi servisi müdahalesi gerekebilir. kesin çözüm Yetkili Bosch kombi servisinin iletişime geçilmesidir.

Radyatör ( peteklerin ) su akışı tıkalı olabilir ; Uzun yıllar boyu kombi tesisatının dan kaynaklı oluşan bir sorundur. sık sık rastlanılan ve bir den fazla çözüm bulunabilecek bir durumdur.

Yıllar geçtikçe tesisatta dolaşan su resmen balık kıvamında olur. Bunun çözümü için yıllık bakımlarının kombinizin yaptırmanızdır. sadece suyun değiştirilmesi değil, ayrıca kombinin filtrelerinin temizlenmesi, su devir daim pompasının kontrol edilmesi gibi bir çok bakım işleminin yapılması ile sorunu çözümlemiş olursunuz.

Yukarıda bahsedilen konular haricinde Bosch kombi ye sahip kişilerin dikkat etmesi gereken kombiden kaynaklı problemleri sıralamak gerekir ise; Kombinizdeki Havalandırma bacasının temizlenmesi ve filtrelerin kirli olması da aynı şekilde peteklerin ısınmasının engelleyebilir.

bakım yaptırmanız kombinizin verimli çalışmasını sağlayacaktır. ileride çok daha büyük arızaların önüne geçebilmek için baca temizliğinin yılda en az 1 kez yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Bosch Kombi Petekler Isınmıyor

kendinizce çözümler arıyorsunuz o kadar uğraştığınız halde ” bosch kombi petekler ısınmıyor ” ise belki de yıllık bakımlarını yaptırmanız gerekiyor olabilir.

Bosch kombi yetkili servisin yapacağı yıllık bakım sıralamak gerekir ise;

  • Servis kombinizi kapatır.
  • Kombinizin altında bulunan su vanaları kapatılır.
  • Tesisatın içindeki su tahliye edilir.
  • Kombinin altında bulunan filtreler yerinde sökülür temizlenir
  • Temizlenen filtreler yerine takılmadan önce takılacak yer de temizlenir.
  • Kombi ön panel açılır ve parçalar temizlenir tozlar süpürge ile alınır.
  • Kombinin filtreleri takılır, su vanaları ve açılır ( kombi çalışı hale tekrardan getirilir ) gerekiyor.
  • Gerekiyor ise değişmesi muhtemel parçalar müşteriye bildirilir ve onay gelir ise parça değişimi veya tamiratı yapılır.
  • Kombi se su basılır kombi bar basıncı 1,5 ile 2 bar arasına alınır.
  • Müşteriye çalışır halde teslim edilir.

sıralama doğru olsa da yapılan işlerin çok daha ayrıntısı vardır. özellikle yetkili servis çağılarak bakım ve tamirat işlerinin yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Dilerseniz bosch kombi yetkili servis ile alakalı yazımı okuyabilrisiniz…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.